• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Koronavirus a podnikatelé: Pomůže stát?

Pokračujeme v informačním seriálu AK Vlasák advokáti a přinášíme aktualizovanou verzi se zohledněním změn, které se od minulého dílu udály. Zejména je třeba upozornit na zahájení příjmu žádostí dotačního programu „Ošetřovné“ pro OSVČ i za období duben 2020 (pozor – příjem žádostí bude ukončen 7.6.2020).

více >>

Ekonomika se vrací k životu: logistika je připravena

Více než dva měsíce strávila Česká republika v nouzovém stavu, který vláda vyhlásila v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2. Během těchto dvou měsíců musely společnosti čelit mnoha výzvám. Situace byla o to náročnější, že změny přicházely téměř ze dne na den. Logistické společnosti patří k těm oborům, pro které poslední dva měsíce představovaly tak trochu horskou dráhu. Na prvním místě bylo zajištění zdraví zaměstnanců a zákazníků. Firmy se musely naučit fungovat na dálku v režimu „home office“ a přitom všem zvládat výkyvy v objemech objednávek. Před necelým měsícem začalo postupné uvolňování vládních opatření, která byla v souvislosti s koronavirovou pandemií přijata, opět se spustila výroba ve firmách, postupně se otevírají obchody, začínají fungovat služby. Pro logistické společnosti to představuje další změnu v objemech představ. Jak se s mimořádnou situací vypořádávají, prozradil Ing. Jan Polter ze společnosti DACHSER Czech Republic a.s., za společnost Gebrüder Weiss ČR Ing. Jan Kodada, Ph.D., a Ing. Svatopluk Úředníček ze společnosti FM Logistic.

více >>

Jsme na dobré cestě; Ta však bude delší, než bychom si přáli …

Pro jednotlivce je stejně jako pro firmy klíčové i v dnešní digitální době udržet vzájemný kontakt, navazovat nové vazby, učit se od ostatních a inspirovat druhé. I proto jsme se rozhodli tradiční networkingovou akci s názvem Reliant Drive4LIFE pořádanou od roku 2011 na mosteckém polygonu pro nejvýznamnější klienty naše i dalších partnerů akce pouze přesunout z květnového termínu na 25. srpen; Zatímco pro pořádání konferencí a kongresů bude bezpečná nejspíš až tradiční podzimní sezóna, léto bude zcela jistě přát networkingu pod širým nebem. Máme-li obstát v dalších fázích této krize a po jejím skončení, budou to právě naši zákazníci, jejich loajalita a spokojenost co nás může udržet ve hře. Cesta trnitým porostem krize je, a ještě bude náročná pro každého. A právě krize je tím, co prověří pevnost vazeb mezi jednotlivými články dodavatelského řetězce …

 

více >>
ilustrační foto

Ocenění: THIMM získává cenu Axia Best Managed Companies Award 2020

Společnost THIMM získala ocenění „Axia Best Managed Companies Award 2020“. Cena je pečetí kvality za vynikající řízení středně velké firmy a uděluje ji auditorská a poradenská společnost Deloitte, magazín WirtschaftsWoche, banka Credit Suisse a Svaz německého průmyslu (BDI). Slavnostní předání ceny se uskutečnilo 15. května v centrále skupiny společností THIMM v Northeimu.

více >>
ilustrační foto

Speciální vědecká zásilka: DB Schenker přepravil kostru dinosaura

Unikátní prehistorický náklad přepravila logistická společnost DB Schenker. Kosti dlouhokrkého dinosaura byly ze švýcarského muzea Sauriermuseum Aathal přepraveny do preparační laboratoře kolegů v Oertijdmuseum Boxtel v Nizozemí.

více >>
ilustrační foto

Průzkum CBRE: Jak lidé pracovali z domova během karantény? A jak to ovlivní budoucí styl práce?

Dosavadní způsob práce většiny kancelářských pracovníků se nedávno otřásl v základech. Téměř bez přípravy a ze dne na den začaly firmy houfně zavádět home office u svých zaměstnanců – a tento stav trval přes dva měsíce. Všechny trendy posledních let v čele s digitalizací tak v kontextu pandemie nabraly rychlé tempo. A je zřejmé, že jejich dopady uvidíme i v budoucnosti. Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, provedla rozsáhlý průzkum na vzorku přes 1 200 zaměstnanců ze zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy včetně České republiky s cílem získat data o tom, jak lidé během karantény pracovali. Na základě zjištěných výsledků předpovídá CBRE řadu významných změn, které lze v oblasti práce a designu kanceláří očekávat.

více >>
Zleva - Alexander Tonn, Corporate Director divize Corporate Contract Logistics skupiny DACHSER a Thomas Klare, Department Head Contract Logistics Consulting

DACHSER znovu mezi nejúspěšnějšími logistickými značkami v Německu

Čtenáři oborového německého magazínu LOGISTIK HEUTE a členové Německé logistické asociace (BVL) znovu vybírali nejlepší logistické společnosti v Německu. Mezinárodní logistický provider DACHSER se umístil na druhé příčce v kategorii “Služby kontraktní logistiky.” O přízeň logistických odborníků v on-line hlasování letos soutěžilo celkem 250 společností ve 12 kategoriích.

více >>
ilustrační foto

Pomocná ruka MD logistiky

Společnost MD logistika se zapojila do aktivit pomáhajících proti pandemii koronaviru. Již počátkem dubna zahájila distribuci zdravotnického materiálu ze skladů státních hmotných rezerv pro čtyřicítku pražských a středočeských nemocnic. Jednalo se především o ochranné roušky, respirátory, obleky a dezinfekce pro nemocnice, odběrová místa a laboratoře.

více >>
Tomáš Prouza

Krize jako katalyzátor změn v retailu i v celé ekonomice

Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR:

Nedávno jsem hovořil o své vizi nové podoby retailu; Ten stojí na rovnováze zemědělců, potravinářů a obchodu. Manažerem celého procesu je přitom zákazník. Stát v celém procesu hraje jen vedlejší roli, jeho úlohou je vytvořit vhodné podmínky, aby celý systém mohl bez problémů fungovat.

více >>
ilustrační foto

Odborníci: koronavirus dopadá i na poptávku po nemovitostech, ale záleží na jejich typu

Nemovitostní trh pocítil první dopady celosvětové pandemie. Velmi se ale liší podle typu nemovitosti – nejvíce jsou koronavirovou krizí ovlivněny hotely a maloobchodní prostory, naopak nejméně průmyslové a logistické nemovitosti. Jak rychle se podaří vše dostat do stavu ze začátku roku bude záviset nejen na uvolňování restrikcí u nás a v zahraničí, ale i na struktuře vlastnictví příslušných nemovitostí. U logistických objektů je znatelný dopad nárůstu e-commerce, u těch průmyslových je pak ve střednědobém horizontu možný i strategický přesun části výroby z Asie zpět do Evropy. I to vyplývá ze závěrů odborné on-line konference o realitním trhu v současné době, kterou společně v první polovině května uspořádaly investiční a nemovitostní skupina ARETE a poradenská společnost JLL.

více >>

Globální pandemie tak trochu jinou optikou

Pro většinu jsou uplynulé týdny noční můrou, pro některé obdobím bezprecedentního růstu. Pro všechny je však krize velká zkouška a výzva: Je vůbec možné se na ni připravit, včas se jí přizpůsobit a vyjít z ní vítězně? Odpovědi nám nabídli Petr Pavlík ze společnosti ALBERT ČR, Petr Bena za společnost ALZA.cz a Lukáš Havlásek z firmy Shopsys.

více >>
zleva David Čepek a Pavel Osička

Čistě, digitálně: Linde Material Handling uspořádala svou první on-line konferenci pro zákazníky

Společnost Linde Material Handling Česká republika s ohledem na opatření proti šíření nemoci Covid-19 a vzhledem k nutné ochraně svých zaměstnanců a obchodních partnerů přišla s novým přístupem a uspořádala svou první on-line zákaznickou konferenci. Navázala tak na tradici pravidelných setkání se zákazníky. Čelní představitelé společnosti představili českému trhu nejnovější generaci vozíků H20–H35 s hydrostatickým pohonem. Dalšími diskutovanými tématy byla moderní intralogistická řešení včetně automatizace, bezpečnost provozu ve skladech a možnosti moderního energy managementu.

více >>
ilustrační foto

ŠKODA AUTO vychází vstříc zákazníkům a prodlužuje záruku na nové vozy i vlastní prodlouženou záruku o tři měsíce

V uplynulých týdnech mělo mnoho zákazníků značky ŠKODA kvůli dopadům pandemie koronaviru Covid-19 omezenou možnost uplatnit vůči prodejcům vozů značky ŠKODA své garanční nároky. Z tohoto důvodu prodlouží ŠKODA AUTO, jako gesto dobré vůle, zákazníkům svou záruku na nový vůz a případně také svou prodlouženou záruku. ŠKODA toto opatření brzy zavede na všech mezinárodních trzích s výjimkou Číny.

více >>
Ing. Pavel Pánek

Budějovický Budvar: Gastronomii čekají velké výzvy

Dramatický pokles poptávky zejména po sudovém pivu – bez jakéhokoliv předchozího náznaku nebo varování – způsobil logicky všem výrobcům naprosto zásadní provozní komplikace; Do jaké míry se velkému pivovaru, jakým je Budějovický Budvar daří nahrazovat pokles poptávky po sudovém pivu jejím růstem po pivu baleném říká ing. Pavel Pánek, ředitel logistiky tohoto tradičního jihočeského výrobce piva:

více >>
Stanislav Bernard

Bernard: Pivo dobré, majitel bojovník

Pivovarnictví, které je tradičním odvětvím českého průmyslu, patří mezi obory nejvíce zasažené pandemií koronaviru a s ní souvisejícími vládními opatřeními. Na to, jak se aktuální situace odráží na fungování Rodinného pivovaru BERNARD a.s. jsme se zeptali přímo spolumajitele a předsedy představenstva pana Stanislava Bernarda.

 

více >>
ilustrační foto

Na pomoc start-upům

Uvést zdravé produkty na trh – takový byl sen a podnikatelský záměr Mostafy Sultana a jeho společníků. Pomoci dostat jejich organické koření na regály obchodů, kamenných i online byla zase úloha pracovníků GS1 Czech Republic. Bez funkční identifikace kompletní hierarchie balení by jejich prodej nebyl realizovatelný.

více >>

Krizi navzdory: Štěstí přeje připraveným

Vrcholoví manažeři firem, které v krizi prozatím obstály, označují za klíčové atributy úspěchu flexibilitu, rychlost, obezřetnost, připravenost obratně reagovat a schopnost aplikovat nové myšlenky a postupy. Současně se však shodují, že ty největší výzvy jsou teprve před námi …

více >>
Viliam Bujna

Nejen pandemie, ale také propad prodeje

Pandemie koronaviru vážně zasáhla do automobilového průmyslu, to je však už jenom vyvrcholení propadu v tomto odvětví, který se dal očekávat už z důvodu nasycení evropského trhu a náročnými emisními podmínkami pro výrobu vozidel pro evropský trh.

více >>

Podpora státu pod drobnohledem

I nadále pokračujeme v informačním seriálu AK Vlasák advokáti a přinášíme aktualizovanou verzi se zohledněním změn, které se od minulého dílu udály. Konkrétně jde například o:

více >>
ilustrační foto

Pivovary očekávají propad produkce až o 2 miliony hektolitrů

Uzavření hospod a restaurací srazilo slibně se rozjíždějící sezonu, prodeje v měsících březen až květen spadly meziročně až o 40 %. Prodej čepovaného piva se prakticky zastavil, očekávaný pokles produkce ke konci května dosáhne 1,5 až 2 miliony hektolitrů oproti stejnému období loňského roku. To je způsobené jednak uzavřením hospod a také prudkým propadem exportu. Pivovary také stále řeší, co s už vyrobeným pivem v objemu stovek milionů velkých piv.

 

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.