• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | ACCA

Nové evropské výkaznictví „zelené agendy“ ovlivní nejen finanční specialisty

Od roku 2024 se budou na první firmy vztahovat pravidla vyplývající z nové Směrnice o podávání zpráv podniků o udržitelnosti (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD). Na jejím základě bude mít řada firem povinnost podávat zprávy o environmentálních, sociálních a správních dopadech svého podnikání a zajistit ověření informací zveřejněných v těchto zprávách. Očekává se, že směrnice se může týkat až 2 tisíc českých firem a je pravděpodobné, že to v mnoha případech budou právě jejich finanční oddělení, která budou za přípravu výkazů zodpovědná. Profesní organizace ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), která se věnuje vzdělávání a certifikaci finančních profesionálů, je přesvědčená o tom, že by to měli být právě finanční experti, kdo se spolupodílí na vytváření udržitelných strategií firem. Souvisí s tím však potřeba osvojit si nové znalosti a dovednosti, a na to by se měl připravit i celý vzdělávací systém.

více >>
Martin Ducháč | Savills

Savills: Martin Ducháč posiluje oddělení pronájmu kancelářských prostor společnosti Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupil 1. října 2022 Martin Ducháč na pozici Senior Office Consultant – Landlord Representation v rámci oddělení pronájmu kancelářských prostor, kde bude pracovat v týmu Pavla Nováka, vedoucího tohoto oddělení.

Martin přichází do Savills ze společnosti Knight Frank, kde působil jako Senior Consultant v oddělení Occupier Strategy and Solutions.

více >>
Ilustrační foto | DZD

Nesnižujte teplotu vody v bojleru pod 50 °C – hrozí vyšší riziko nákazy legionellou

V současnosti čelíme bezprecedentní energetické krizi, která se promítá do razantního zdražování cen energií, nejistoty ohledně zajištění dodávek plynu v zimním období i vysoké inflace pohybující se jen těsně pod 20 %. Snažíte se v domácnosti šetřit energiemi, abyste ochránili váš rozpočet? Pokud uvažujete o snižování teploty vody v bojleru jako jedné z cest k finančním úsporám, buďte opatrní. Tato teplota by se totiž měla ideálně pohybovat kolem 50 až 60 °C. Při jejím poklesu pod 45 °C významně vzrůstá riziko množení bakterie legionella, která způsobuje tzv. legionářskou nemoc. S tipy, jak tomuto nebezpečí předejít a ochránit své zdraví, přichází DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

více >>
Nichole Chan, Head of ESG | P3 Logistic Parks

Nichole Chan se stala Head of ESG ve společnosti P3 Logistic Parks

P3 Logistic Parks, přední developer a vlastník průmyslových nemovitostí v Evropě, jmenoval Nichole Chan na pozici vedoucí pro oblast společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti (ESG). Její jmenování podtrhuje záměr společnosti P3 směřovat k udržitelnosti ve všech aspektech jejího podnikání a vytvářet dlouhodobé hodnoty proaktivním úsilím o sociálně uvědomělejší a ekologicky udržitelnější budoucnost.

více >>
Jiří Šťastný | Magna Exteriors

Systém Tasha od SolverTechu optimalizuje dopravu v Magna Exteriors

Liberecký závod společnosti Magna Exteriors (Bohemia) se rozhodl optimalizovat dopravu, konkrétně maximalizovat efektivitu v rámci plánování svozu výrobních dílů. Z toho důvodu firma v předloňském roce začala využívat software Tasha od společnosti SolverTech. Dva roky provozu potvrdily, že se jednalo o krok správným směrem. Díky implementaci Tashi firma ušetřila zhruba 26 procent dopravních nákladů.

více >>
Milan Kratina, CEO Accolade

Accolade posiluje svou přítomnost na Chebsku a investuje do tamní infrastruktury. Kupuje společnost GELSENWASSER Beteiligungen SE

Skupina Accolade dál prohlubuje svou přítomnost v Karlovarském kraji, kde od společnosti GELSENWASSER AG kupuje německou entitu GELSENWASSER Beteiligungen SE, pod kterou spadají podíly ve třech regionálních společnostech zaměřených na zásobování vodou a likvidaci odpadních vod, a dále na výrobu tepla a elektřiny: CHEVAK Cheb a.s., TEREA Cheb s.r.o. a KMS Kraslická městská společnost s.r.o. Pro Accolade je to další závazek vůči Karlovarskému regionu a podpoře rozvoje tamní infrastruktury.

více >>
Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR, a Šárka Hálová, marketingová manažerka Gebrüder Weiss ČR

Gebrüder Weiss ČR převzal cenu Superbrands 2022

Ve středu 21. září 2022 se v Národním domě na pražských Vinohradech konal jubilejní desátý ročník Czech Superbrands. Prestižní ocenění během galavečera převzali již podruhé v řadě také zástupci Gebrüder Weiss ČR. „Z ocenění Superbrands máme velkou radost. Je pro nás důležitým ukazatelem, že se nám daří úspěšně rozvíjet potenciál silné značky na trhu. Zároveň je to pro nás i závazek do budoucna, abychom i nadále zlepšovali své služby, uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Ilustrační foto | STILL

Společnost STILL vítá inovátory budoucnosti

Společnost STILL, která se zabývá intralogistikou, přivítala celkem 64 nových učňů a studentů v sídle společnosti v Hamburku a ve svých sedmi pobočkách po celém Německu. Noví zaměstnanci začínají svou odbornou přípravu a studium v šesti učňovských a třech kombinovaných studijních programech. Společnost STILL poprvé podporuje také kombinované studium v oboru „Počítačové inženýrství a IT inženýrství“.

více >>
Vlastislav Čech, obchodní ředitel společnosti ČSAD Uherské Hradiště

ČSAD Uherské Hradiště otevře nový sklad v Pohořelicích

Společnost ČSAD Uherské Hradiště 1. ledna 2023 zahájí provoz v novém skladu v Pohořelicích u Brna. Ten je nyní ve výstavbě, bude mít rozlohu cca 4500 m2. Jeho součástí bude sedm ramp, z toho jedna dodávková. Stavbu realizuje developer CTP.

ČSAD Uherské Hradiště bude v tomto skladu zajišťovat pro klienty crossdockové služby, tedy překládky – svozy a následné rozvozy v rámci České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Kromě crossdocku bude sklad sloužit i ke skladování.

 

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO předala organizaci Zdravotní klaun dva vozy ENYAQ COUPÉ iV navržené dětmi

Při příležitosti 20. výročí úspěšné spolupráce dnes ŠKODA AUTO poskytla neziskové organizaci Zdravotní klaun dva elektromobily ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV a finanční příspěvek ve výši 1 000 000 korun. Vozy budou sloužit k dopravě zdravotních klaunů při jejich terapeutické činnosti, která spočívá v návštěvách dětí a seniorů ve zdravotních a sociálních zařízeních a v případě dlouhodobě nemocných dětí i v domácnostech. Ztvárnění obou vozů se ujali na slovo vzatí designéři: výslednou podobu totiž určily samy děti v rámci soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“.

více >>
STILL hledí vstříc budoucnosti s inteligentní orientací na značku, rozšířeným portfoliem výrobků a zaměřením na řešení na míru. Zaměřuje se na automatizaci, alternativní energie, cirkulaci a služby

Budoucnost je chytrá: STILL představuje inteligentní řešení pro energii a udržitelnost a také dvě nové produktové linie

Překotné proměny trhu i potřeb zákazníků vyžadují, aby se v souladu s nimi rozvíjelo i odvětví intralogistiky. Tradiční intralogistický dodavatel STILL hledá odpověď na tuto změnu v chytrém směřování své značky, širším produktovém portfoliu a zaměření na řešení na míru. Klíčovými oblastmi jsou automatizace, alternativní energie, cirkularita a servis.

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL CZ spolupracuje s Autoklubem ČR na posílení silniční bezpečnosti

Nečekané dopravní situace dokážou překvapit i ty nejzkušenější řidiče, kterými jsou například řidiči kamionů, hromadné městské dopravy či přepravních služeb. Pro posílení bezpečnosti na silnici a zvýšení kvalifikace svých řidičů se proto balíkový přepravce PPL CZ rozhodl navázat dlouhodobou spolupráci s Autoklubem České republiky. Vedle rozsáhlého online školení se v tomto roce uskuteční celkem 7 praktických školení pro více než 200 řidičů na polygonech po celé České republice. Důraz na speciální bezpečnostní kurzy a dlouhodobé zvyšování kvalifikace řadí řidiče PPL CZ mezi přední profesionály v oblasti balíkové logistiky.

více >>
Ilustrační foto | Element Logic

Společnost Element Logic uvádí na trh cloudovou datovou platformu pro optimalizaci skladů pomocí dat získaných v reálném čase

Společnost Element Logic vyvinula cloudovou datovou platformu, která shromažďuje, analyzuje, sdílí a využívá datové toky z různých zdrojů dat v reálném čase. Jedná se o eLogiq, platformu postavenou na technologii Microsoft Azure, jejíž dlouhodobým cílem je plně automatizované skladové řízení, které se samo optimalizuje.

„Nejistá budoucnost zvyšuje nutnost zvládat rychle reagovat v oblasti intralogistiky a způsobu manipulace se zbožím po celém světě. Mít přístup k podpoře při rozhodování a přehledu o datech je klíčové pro přežití, optimalizaci provozu a logistiky a udržení ziskovosti na měnícím se trhu,“ říká Dag-Adler Blakseth, výkonný ředitel společnosti Element Logic.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Siemens Mobility na veletrhu InnoTrans 2022 představuje budoucnost železnice

Berlínský železniční veletrh otevřel dveře návštěvníkům a společnost Siemens Mobility zde v rámci své expozice představuje produkty a řešení pro železnici budoucnosti na stánku č. 230 v Hubu 27. Na venkovní výstavní ploše jsou k vidění bezemisní trakční jednotky pro neelektrifikované tratě v provedení trolej/akumulátor Mireo Plus B i ve vodíkovém provedení Mireo Plus H, lokomotivy Vectron pro rychlost 230 km/h i v duálním provedení trolej/diesel, velkokapacitní semidvoupodlažní elektrická trakční jednotka Desiro HC a další.

více >>
Erik Kmeť | Jednatel K&L Rock Group

Pokud se inflace nebude zvyšovat, ČNB sazby do konce roku nezvýší, míní odborník

Podle posledních zpráv, které mluvily o změně trendu inflace jsou zapotřebí tři věci, a to: snížení státního dluhu, předcházení mzdové inflační spirále a udržení a stabilizace úrokových sazeb na vyšší úrovni, než byla zaznamenána za posledních 10 let.

Nejvyšší bod inflační křivky neboli moment změny je podle ČNB na přelomu let 2022 a 2023, kde vidíme odraz od maximálních hodnot. Standardem je, že úrokové sazby se zpožděním kopírují inflační křivku. Přikláním se k tomu, že aktuální seskupení členů ČNB nebude hlasovat pro další zvyšování úrokových sazeb do konce roku. Pokud se inflace nebude nadále zvyšovat. Je třeba říci že na konci roku se můžeme bavit o inflaci která bude atakovat 20 %. Kdybychom se podívali dál do času někde na Q1 24 tak prognózy říkají o 2,2 % inflací, což můžeme považovat za dlouhodobý průměr nebo cel.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

MD logistika staví sklad pro 40 000 paletových míst

Společnost MD logistika odstartovala klíčový rozvojový projekt v Dašicích na Pardubicku. Buduje tu nový sklad S2, který na ploše 21 350 m2 nabídne 40 000 paletových míst pro zboží uchovávané při teplotě 5–24 °C. Světlá výška skladu 16 m dovolí instalaci dvanáctimetrových regálů, k nakládce a vykládce bude sloužit 24 vrat. Dispozice skladu umožní jeho variabilní uspořádání dovolující pružně reagovat na potřeby zákazníků.

více >>
Slavnostní otevření terminálu DB Schenker

DB Schenker již spustil provoz nového terminálu ve Valašském Meziříčí

Přední logistická společnost DB Schenker slavnostně uvedla do života logistický terminál ve Valašském Meziříčí. Spolu s developerem ARETE zahájili výstavbu letos v březnu a po půl roce už byl spuštěn ostrý provoz. Hlavní pozornost v něm patří logistickým operacím pro Jacobs Douwe Egberts a distribuci kávy do celého světa.

více >>
Zuzana Virbová | Avison Young

Zuzana Virbová nastupuje do Office leasing týmu ve společnosti Avison Young v České republice

Po téměř dekádě nabývání zkušeností jako konzultantka komerčních pronájmů ve spoločnosti Svoboda & Williams, a poté v realitní skupině Českomoravská Nemovitostní (ČMN), se Zuzana Virbová ujímá pozice konzultantky komerčních pronájmů v českém týmu Avison Young, globálního poskytovatele komerčních realitních služeb.

více >>
Ilustrační foto | Česká pošta

Připomínka svatováclavské rotundy

Otakar Karlas připravil výtvarný návrh dvou nových příležitostných písmenových poštovních známek, které se váží k Rotundě sv. Václava v Praze. Námětem známek, jež Česká pošta uvedla do prodeje ve středu 21. září, jsou šestihranné dlaždice. Jedna s reliéfem bájného stvoření gryfa a druhá s reliéfem lva.

více >>
Ilustrační foto | DSV

DSV přináší inovace v přepravě zboží. Na dlouhé vzdálenosti mezi pevninou a mořem doručuje zásilky s pomocí dronů

Doručení zásilek autonomními drony až před dveře, už není futuristická představa. Doručování drony je často nejrychlejším, nejlevnějším a bezemisním způsobem dodání zásilek. Společnost DSV, jakožto jeden z lídrů v přepravě zboží, experimentuje s doručením drony mezi plošinami na moři a pevninou. Zásadní inovací pro společnosti jsou i chytré služby disponující sledováním zásilek v reálném čase a dobou jejich očekávaného příjezdu (ETA). Tuto službu začala pro B2B segment nabízet jako první a jediná přepravní společnost: DSV. Budoucnost ekologických inovací patří elektrickým truckům a formám bezemisního transportu s možností kompenzace uhlíkové stopy.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies