• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DCT Gdaňsk se mění v "Baltic Hub"

Nejrychleji rostoucí kontejnerový terminál v Baltském moři oznamuje své nové jméno, aby tak podpořil ambici stát se Baltským hubem

DCT Gdaňsk, největší a nejrychleji rostoucí kontejnerový komplex v oblasti Baltského moře, má nový název "Baltic Hub". Provozovatel terminálu oznámil svým zaměstnancům změnu svého názvu, která lépe vystihuje jeho ambice stát se hlavním uzlem regionu, a to jak po souši, tak po moři, a to pouhé dva týdny poté, co oslavil své 15. výročí. Po dokončení svého třetího hlubokovodního terminálu do roku 2025 se Baltic Hub stane jedním z největších uzlů kontejnerových terminálů v Evropě.

více >>
Ilustrační foto | OLTIS Group

Úspěchy Mezinárodního železničního fóra a konference IRFC 2022

Ve dnech 5. – 7. října 2022 proběhl v Clarion Congress Hotel Prague již 7. ročník mezinárodní železniční konference, tentokrát pod záštitou ministra pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D. udělenou v rámci předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022. Dalšími patrony IRFC 2022 byly významné evropské organizace ERA (Agentura EU pro železnice), UNIFE (Asociace evropského železničního průmyslu), CER (Společenství evropských železnic a provozovatelů infrastruktury), UIC (Mezinárodní železniční unie), společný podnik Europe's Rail a Ministerstvo dopravy České republiky. Konferenci podpořilo také 16 partnerů, zejména z řad národních a mezinárodních organizací železničního průmyslu, dopravy a logistiky. Tuto úspěšnou akci s celoevropským dosahem pořádala již tradičně společnost OLTIS Group.

více >>
Ilustrační foto | SAVILLS

Budovy Na Příkopě, myhive Jungmannova a myhive Jindřišská společnosti CPI Property Group získaly mezinárodní enviromentální certifikaci LEED

Budovy Na Příkopě, myhive Jungmannova a myhive Jindřišská, které jsou nově součástí portfolia společnosti CPI Property Group, která objekty získala převzetím většinového podílu společnosti IMMOFINANZ v letošním roce, úspěšně získaly mezinárodní enviromentální certifikaci LEED v4.1 v kategorii EB:OM (Existing Building: Operations and Maintenance).

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) je globálně uznávané certifikační schéma s rychle rostoucím počtem certifikací, které zkoumá pět hlavních oblastí: udržitelný rozvoj lokality, úsporu vody, efektivitu energií, výběr materiálu a kvalitu vnitřního prostředí.

více >>
Charles Baker, CEO, DCT Gdaňsk

DCT Gdaňsk se zavázal k udržitelným investicím a provozu

Největší kontejnerový terminál DCT Gdaňsk podniká kroky k ještě udržitelnějšímu provozu. Navázal spolupráci s intermodálním operátorem METRANS. Toto spojení usnadní logistické procesy pro zákazníky a partnery DCT Gdaňsk, kteří tak budou mít k dispozici dostupnější a ekologičtější možnosti přepravy jejich nákladu do a z České republiky, Slovenska a Maďarska. Dokončil výstavbu železniční vlečky na délku 750 metrů, a zvýšil tak kapacity pro odbavení. Rozšířením železniční vlečky tak terminál dosáhl roční kapacity 750 000 TEU. Již brzy zahájí práce na terminálu T3. Po dokončení bude terminál ekologicky nejvyspělejším zařízením v Baltském moři. O podrobnosti se podělil Charles Baker, CEO, DCT Gdaňsk.

více >>
Pavel Motan, jednatel K2 atmitec a spolumajitelem skupiny K2

ERP: Jedno řešení pro všechny vaše procesy

Rozrůstá se vaše firma a potřebujete zavést a řídit procesy? Nevyhovuje vám váš stávající systém? Není stávající řešení schopno dostatečně držet krok s dobou a vývojem? V tom případě je nejvyšší čas poohlédnout se po vhodném řešení. Plánování podnikových zdrojů (ERP) je softwarový systém, který pomáhá řídit celý podnik, podporovat automatizaci a procesy ve financích, lidských zdrojích, výrobě, dodavatelském řetězci, službách, pořizování atd. O výhodách ERP systému oproti specializovaným systémům pro jednotlivé firemní oblasti, a kdy a jak správně systém vybrat, jsme se bavili s Pavlem Motanem, jednatelem společnosti K2 atmitec a spolumajitelem skupiny K2.

více >>
Ilustrační foto | Česká pošta

Flexibilita a schopnost uspokojit přání našich zákazníků je pro nás zásadní

Trh logistiky si užívá v posledních letech jízdu na horské dráze s minimálním přetížením 4 G. Po covidovém boomu on-line nákupů se dočkal rychlé otočky hlavou dolů způsobenou energetickou krizí a vysokou mírou inflace, která si vyžádala úspory domácností. Na druhou stranu si lidé on-line už dovolí objednat cokoliv, třeba bazén nebo dlažbu. Jak se těmto nečekaným situacím přizpůsobila Česká pošta, prozradil Vlastimil Rouč, ředitel regionální logistiky Praha.

více >>
David Vais, CEO společnosti Logport

Development trochu jinak

Trend „plechových hal“ je snad již na ústupu. Developeři se dnes již kromě udržitelnosti svých projektů a vytvoření příjemného prostředí pro zaměstnance, kteří zde pracují, zaměřují také na citlivé zapojení objektu do okolního prostředí. To je záměrem také společnosti Logport. Ta kombinuje skladové a výrobní plochy s kancelářskými a obchodními prostory pro velkoobchod a služby. „Naše vášeň pro development a nastavené hodnoty nás vedou k tomu, abychom všechna připravovaná území přetvořili na atraktivní místo pro práci a život kolem nich,“ říká David Vais, CEO společnosti Logport. Budovy staví dle nejpřísnějších ekologických měřítek s důrazem na udržitelnost životního prostředí. Logport pečlivě každou lokalitu vybírá tak, aby přetvářel staré a již nevyužité území na moderní městské čtvrti napojené na místní síť cyklostezek a hromadnou dopravu. Nastavuje tak standardy fungujícího a moderního města.

více >>
Ilustračné foto | PPL

PPL CZ otevírá bránu do budoucnosti

PPL CZ zahajuje pilotní provoz svého, v pořadí již druhého, překladiště, přípravné práce před hlavní sezonou tak vstupují do poslední fáze. Moderní a ekologicky šetrné nové logistické centrum v Hradci Králové je situované u dálnice D11 a ode dneška začíná sloužit nejen jako překladiště pro celou Českou republiku, ale také jako mezinárodní HUB. Provoz je vybaven nejmodernějšími technologiemi, špičkové automatizované třídicí linky dokážou za 24 hodin odbavit až 500 tisíc balíků.  

více >>
Ilustračné foto

Lidé se do kanceláří v plné síle nevrátili, firmy je přizpůsobují nové době

I když celosvětové průzkumy v letech 2021 i 2022 deklarovaly zájem zaměstnanců vrátit se zpět do kanceláří na 2-3 dny v týdnu, skutečnost je jiná. Reálná obsazenost se podle společnosti Colliers v polovině roku 2022 pohybovala jen na 35 %, tedy 15 procentních bodů pod očekávanou úrovní. Firmy proto začínají přemýšlet o nových strategiích pracovního prostředí, které často zahrnují i redukci kancelářských ploch. Jiná situace vládne v oboru podnikových služeb, kde kvůli silnému růstu počtu zaměstnanců firmy předcovidovou výměru kanceláří zachovávají a často ji dokonce rozšiřují. Kanceláře pak přizpůsobují potřebám nových způsobů práce.

více >>
Logo TERMINAL MOŠNOV

Moravskoslezský kraj se propojuje s evropskými přístavy

Za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, primátora města Ostravy Tomáše Macury a zástupců majitelů i významných společností z oblasti logistiky byl slavnostně zahájen provoz terminálu kombinované dopravy „Terminál Mošnov“. Díky své ideální strategické poloze v blízkosti českých, slovenských a polských hranic terminál významně prospěje rozvoji moravskoslezského regionu, rovněž i krajů a zemích sousedících a propojí je se všemi evropskými přístavy, jak v severní a západní Evropě, tak v adriatické části tohoto regionu.

více >>
Zelená střecha ČSOB Radlická

Rekonstrukce, která přinese úspory se vyplatí a nezastupitelnou roli má i čištění fasád

Rekonstrukce, která nemovitost posune k energeticky úspornějšímu standardu je dnes velmi žádaná, protože se při růstu cen energií vyplatí. Trendem jsou i udržitelná a úsporná řešení jako zelené střechy, zelené fasády. Ne každý se ale může dát do přestavby od základu. Hodně muziky za rozumné náklady představuje i profesionální hloubkové čištění fasád.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Tržní podíl Toyoty v Evropě vyšplhal na rekordních 7,5 %

Prodeje značek Toyota a Lexus od začátku roku dosáhly 813 547 vozů, meziroční pokles o 6 % je stále lepším výsledkem než evropský automobilový trh jako celek, kde byl za stejné období zaznamenán pokles o 16 %, uvedla společnost Toyota Motor Europe (TME).

Tržní podíl TME vzrostl na rekordních 7,5 %. To znamená meziroční zlepšení o 0,8 procentního bodu při udržení dosavadního trendu, kdy podíl automobilky od roku 2019 postupně vzrostl o 2 procentní body.

více >>
Ilustrační foto | EATON

Kybernetická bezpečnost: Myslíte si, že jste dostatečně chráněni?

V současné době globální nejistoty a zvýšeného geopolitického napětí se kybernetická bezpečnost stává důležitější než kdy dříve. V důsledku války na Ukrajině jsou kybernetické útoky opět na vzestupu, Estonsko zažívá nejrozsáhlejší útoky od roku 2007, cílem je finský parlament a ohrožena je kritická infrastruktura Černé Hory – nemluvě o ransomwaru Conti nebo aktivitách hackerské skupiny Lapsus$, které společně dopadají na firmy a vládní agentury po celém světě.

více >>
Ilustrační foto | Park & shop Olomouc

Z ostravského a olomouckého Retail parku se stává Park & shop

Retail parky v Ostravě a v Olomouci se dočkaly nového názvu. Nyní budou obě nákupní zóny nést společné označení „Park & shop“. Tento krok je součástí plánovaného rebrandingu, ke kterému se vlastník, český nemovitostní fond Trigea, rozhodl ve spolupráci s property managementem obou parků, společností CBRE. Změnou tak projde nejen název, ale i komunikace a vizuální styl, který se promítne také do snižování vizuálního smogu v okolí obou zón.

více >>
Vendula Červenková | P3 Logistic Parks

Vendula Červenková se stala novou finanční ředitelkou v P3 Logistic Parks

Společnost P3 Logistic Parks, přední developer a vlastník průmyslových nemovitostí v Evropě, má novou finanční ředitelku pro český trh. Počátkem října byla do této pozice jmenována Vendula Červenková, která v P3 v předchozích dvou letech působila na pozici na pozici Senior Accounting Manager. 

Každý kariérní posun mých kolegů mě těší. Vendulu znám jako velkého profesionála. Jsem si jistý, že v roli finanční ředitelky skvěle obstojí a přinese do vedení novou perspektivu,“ řekl ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.

více >>
Ilustrační foto | Zásilkovna

Zásilkovna zdvojnásobila počet robotů a otevírá také nové depo v Prologis Park Prague-Rudná

Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma patřící do skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 m2. Součástí nového depa v průmyslovém parku Prologis Park Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současné době má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování v letošním roce dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta v letošním roce udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

více >>
Linde na MSV 2022

Premiéra robotického retraku Linde na MSV 2022

Společnost Linde Material Handling Česká republika, jeden z největších světových dodavatelů manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně robotický vysokozdvižný vozík typu retrak. Robotický vozík byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

více >>
Ilustrační foto

Portál nehod: Od října prudce roste počet nehod se stromy

Okreska a auto s přední kapotou „nabořenou“ do dubu, to vše zahaleno v mlžném oparu. Asi takový obraz se nám vybaví, když se řekne dopravní nehoda se stromem. Jaké jsou příčiny těchto nehod a jak vypadají riziková místa? Na to se podívali analytici Portálu nehod (www.portalnehod.cz). Riziko srážky se stromem nejčastěji hrozí zejména kolem šesté hodiny ranní v podzimních a zimních měsících. To se bourá nejvíc. A další podstatný závěr: vedle riskantní jízdy je na vině těchto bouraček i poddimenzovanost vytížených cest II. a III. třídy.

více >>
Ilustrační foto

První novinová společnost si pronajímá 2000 m2 v P3 Ostrava Central

Investor a developer evropských průmyslových nemovitostí P3 ve svém průmyslově-obchodním parku v centru Ostravy již brzy přivítá První novinovou společnost (PNS), českého distributora tiskovin. Kromě skladování halu využije pro třídící linky na noviny a tisk.

Prostory PNS v P3 Ostrava Central zahrnou 1 700 m2 skladovací plochy včetně venkovního přístřešku a 300 m2 kanceláří na míru. K nastěhování budou připraveny koncem prvního čtvrtletí příštího roku. „Jsem moc rád, že prohlubujeme spolupráci se společností PNS, která si již řadu let úspěšně pronajímá prostory v P3 Prague Horni Počernice a věřím, že také v P3 Ostrava Central najde přesně takové zázemí, které pro svůj rozvoj potřebuje,“ řekl Aleš Zacha, šéf developmentu P3 Logistic Parks v České republice.

více >>
Ilustrační foto | Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss úspěšně otestoval vodíkový nákladní vůz v Česku

Společnost Gebrüder Weiss realizovala v polovině září jako první logistická firma v České republice pilotní rozvoz zásilek nákladním vozem na vodíkový pohon Hyundai XCIENT Fuel Cell, který již druhým rokem využívá v běžném provozu ve Švýcarsku. V rámci testovacího provozu doručila zboží několika obchodním partnerům v Praze a okolí. „V nehlučné a bezemisní technologii vidíme budoucnost mobility, a to především v přepravě na delší vzdálenosti,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss a dodává, že se vůz plně osvědčil i v našich podmínkách.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies