• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | P3

P3 s mediky v Ostravě pomáhá prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Průmyslový developer P3 s chystanou výstavbou moderní, průmyslově-obchodní čtvrti v samém srdci slezské metropole přivedl do Ostravy také populárně-naučnou kampaň #zijessrdcem. Tým mladých lékařů a studentů medicíny sdružených v organizaci Loono v ní lidem ukázal, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním. Stánek mediků se veřejnosti poprvé představil v sobotu 26. června 2021 a až do konce září jej lidé najdou každou poslední sobotu v měsíci u Fora Nová Karolína.

více >>
Ilustrační foto | PKP CARGO INTERNATIONAL

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince, která spojuje turecký přístav Halkali na evropském břehu Instabulu a nedávno otevřený terminál v Kolíně. Společnosti skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL realizují pro tureckého poskytovatele logistických služeb na bázi intermodálních řešení MARS Logistics přepravu na maďarském, slovenském a českém úseku. Vlaky budou převážet především díly pro automobilový průmysl.

více >>
Tomáš Valášek, výkonný ředitel Insolvence 2008

První pololetí přineslo navzdory pandemii méně nových insolvenčních návrhů než loni

Za první polovinu letošního roku bylo v Česku podáno 13 153 nových insolvenčních návrhů. Ve srovnání se stejným obdobím loni jde o 13% pokles. Došlo k němu i přes uzavření podstatné části ekonomiky kvůli pandemii Covid-19. Postupné rozvolňování opatření z posledních týdnů se na datech o insolvencích ještě nemohlo vzhledem k setrvačnosti celého procesu nijak projevit. “Většina programů státní pomoci, které mimo jiné držely trh práce zakonzervovaný, skončila teprve nedávno. Až nyní se tak bude ukazovat, kdo skutečně dokáže přežít a udržet si zaměstnance, a kdo bude muset skončit. Bude se hledat nový rovnovážný stav,” popisuje situaci v ekonomice Tomáš Valášek, výkonný ředitel společnosti Insolvence 2008, která vyvíjí a dodává IT řešení pro insolvenční správce a zabývá se i jejich odborným vzděláváním. 

více >>

Pošta začala testovat objednání online

Česká pošta spouští od července testovací fázi objednání klientů na pobočky, které jsou vybaveny vyvolávacím systémem. Těch je po České republice téměř 400. Další budou postupně přibývat. Výhody objednání na konkrétní čas s konkrétní službou je šetření času jak zákazníků, tak personálu pošty. Klientů, kteří přijdou na pobočku bez objednání, se nový systém práce nijak negativně nedotkne.

více >>
Lenka Hanáčková | Makro Cash & Carry ČR

Makro: Komunikaci chceme zpět nasměrovat na segment HoReCa

Společnost Makro Cash & Carry ČR se dlouhodobě soustředí na tři zákaznické skupiny – segment HoReCa, maloobchodníky a podnikatele, kteří si nakupují pro své podnikání či svou vlastní potřebu. Hlavní cílovou skupinou pro marketing jsou restaurace, kavárny a bary, které však během pandemie byly po většinu času zavřené. Z tohoto důvodu mu chce velkoobchodní řetězec pomoci. O proměně zákaznických preferencí, složení cílových skupin i komunikaci pod vlivem pandemie mluví Lenka Hanáčková z Makro Cash & Carry ČR.

více >>
Libor Myška | ŠKODA AUTO

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České republice, kde dosud vedl oddělení Řízení prodeje. ŠKODA AUTO Deutschland se řadí mezi největší importérské organizace automobilky ŠKODA, do její sítě patří 1300 autorizovaných prodejních a servisních míst po celé spolkové republice. ŠKODA je zde již 11 let v řadě nejprodávanější dováženou automobilovou značkou a v současnosti jí na největším trhu v Evropské unii patří již 5. příčka.

více >>
Ilustrační foto | Profimedia.cz

ČKAIT nabídla pro Hodonínsko a Břeclavsko 87 statiků

87 autorizovaných statiků zareagovalo na páteční výzvu České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), aby se zapojili do pomoci městům a obcím na jižní Moravě postiženým tornádem. Právě odborný zásah autorizovaného statika je určující nejen pro ochranu lidských životů a zdraví, ale i majetku.

Podle informací ze sobotní online koordinační porady statiků nebyl do některých postižených oblastí dosud povolán žádný ze statiků, kteří prostřednictvím ČKAIT nabídli své odborné služby.  Statici, kteří postižená místa navštívili, upozorňují na rizika živelně prováděných zásahů bez náležitého statického posouzení opravovaných budov.

více >>
Lukáš Kovanda, Ph.D., Národní ekonomická rada vlády (NERV), Hlavní ekonom, Trinity bank

Moravské tornádo se zřejmě stane třetí nejnákladnější pojistnou událostí v historii ČR

V tuto chvíli se celkové škody, jež moravské tornádo napáchalo na Břeclavsku a Hodonínsku, odhadují na 15 miliard korun. S tím, že ještě porostou. Jedná se o kompletní škody, tedy jak na majetku kraje a obcí, tak na majetku lidí. Podle odhadu ekonoma Lukáše Kovandy by tak celkové škody mohly finálně činit zhruba 20 miliard korun.

Pojištěná škoda ale bude nižší. Například povodně v roce 2002 způsobily celkové škody za 73 miliard korun. Pojištěná škoda ale tehdy činila jen zhruba polovinu, totiž 36,7 miliardy korun. Od té doby propojištěnost (podíl pojistného na HDP) v oblasti neživotního pojištění v ČR mírně klesla, z 2,3 procenta HDP v roce 2002 na rovná dvě procenta HDP v roce 2019, jak vyplývá z údajů České asociace pojišťoven.

více >>
Ilustrační foto | CHEP

Brambles, mateřská společnost CHEP, dosáhla provozní uhlíkové neutrality

Společnost Brambles, jež působí v 60 zemích světa včetně České republiky prostřednictvím značky CHEP a poskytuje řešení založené na outsourcingu paletového hospodářství známé jako paletový pooling, dosáhla významného milníku. V září roku 2020 úspěšně splnila svůj pětiletý program pro udržitelnost a zároveň zahájila  ještě ambicióznější program zaměřený na hledání nových cest k nastavení regenerativních dodavatelských řetězců. Jeho součástí je závazek spojený s udržením úrovně globálního oteplení pod 1,5 °C v souladu s Pařížskou dohodou a cíl snížení emisí uhlíku v dodavatelském řetězci.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Optimalizace od první až po poslední míli s maximálním důrazem na efektivitu

Růst v oblasti e-commerce, globalizace a rostoucí nároky ze strany zákazníků kladou obrovské nároky na dodavatelský řetězec. S dalšími obtížemi a nejistotou kvůli situaci COVID-19 je nyní efektivita služeb ještě důležitější.

  • Během lockdownu v roce 2020 bylo 65 % prodejů realizováno online, v porovnání s 34 % před krizí.
  • Celých 78 % zákazníků by u maloobchodu přestalo nakupovat, pokud by třikrát došlo ke zpožděné nebo neúplné dodávce.
  • 62 % maloobchodů nemá informace v reálném čase.
více >>
Ilustrační foto | P3

Certifikace BREEAM Excellent je zárukou udržitelnosti v parku P3 Lovosice

Certifikace udržitelnosti BREEAM developery zavazuje k dodržování náročných ekologických požadavků. Benefitují z něj nejen nájemci budov, ale v dlouhodobém měřítku jsou nižší emise, šetření zdrojů a bohatší a různorodější životní prostředí výhodné pro celou společnost. V průmyslovém parku P3 Lovosice proto vznikají budovy, které nájemcům nabídnou standard BREEAM Excellent.

více >>
ilustrační foto

Desatero správné ojetiny Das WeltAuto

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů, nabízí svým klientům špičkové služby. A protože se dodací lhůty některých nových vozů následkem pandemie prodlužují, řada zákazníků se odklání do sfér kvalitních ojetých vozů. Více než dřív platí, že ojeté jako nové může být řešením.

Jak ale vybrat co nejlépe?

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL zahájilo provoz nového depa, tentokrát posílí Liberecký kraj

Přepravní společnost PPL CZ s.r.o zahájila provoz nového, v pořadí již 24. depa v České republice, tentokrát v Rochlici v Libereckém kraji.

Svým strategickým umístěním u výpadovky na Prahu je toto druhé depo v Liberci hlavně velkým přínosem pro naše zákazníky. Díky němu v této lokalitě ještě více kapacitně posílíme naši přepravní síť a můžeme zde odbavovat a doručovat větší množství zásilek než doposud, při zachování kvality našich služeb na perfektní úrovni,“ uvádí Petr Horák, generální ředitel PPL CZ s.r.o.

více >>
Robert Kuchar | MD logistika

Problémy se sháněním zaměstnanců hlásí 96 % českých firem

Podnikatele děsí také rychlý růst minimální mzdy nebo povinný 5. týden dovolené

Na 96 % zaměstnavatelů v ČR má zkušenost se situací, kdy dlouhodobě nemohou najít vhodné zaměstnance, zatímco o práci ve firmě se zajímají lidé s kvalifikací, o kterou zrovna firma zájem nemá. Na základě šetření mezi 615 zaměstnavateli všech velikostí a oborů to uvedla Hospodářská komora během šesté předvolební debaty, tentokrát věnované problémům pracovního trhu. 7 podnikatelů z 10 je i proto přesvědčených, že se česká ekonomika neobejde bez pracovníků ze zahraničí.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Digitální obchod s paletami

Setrvale rostoucí poptávka firem po dřevěných paletách je v poslední době doprovázena pokračujícím růstem cen dřeva. I proto vznikají nové digitální platformy, které proces pořízení či periodických obměn palet zjednodušují a nabízejí možnost lepší orientace v cenových nabídkách jednotlivých dodavatelů. Jednou z takových platforem je i německý Packlogx. Ta se stala oblíbeným nástrojem nákupčích mnoha firem, pro něž jsou palety nepostradatelným artiklem.

více >>
Fraser Watson

Prognózy realitního trhu pro rok 2022 podle Savills publikace Impacts

Společnost Savills v rámci svého globálního výzkumného programu a publikace Impacts 2021 předpověděla klíčové trendy v oblasti ESG, investic a pronájmu pro rok 2022 ve 36 městech po celém světě. Mezinárodní poradenská společnost v oblasti komerčních nemovitostí předpovídá, že v celosvětovém měřítku budou v nájemní aktivitě dominovat technologické společnosti, že nejvyhledávanějším investičním sektorem budou kanceláře, dále že výnosy z prémiových nemovitostí zůstanou převážně stabilní a že asijská města zdánlivě zaostávají za ostatními městy na světě, pokud jde o upřednostňování udržitelných investic.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker spouští novou kamionovou linku z Číny do ČR, námořní a železniční kapacity už nestačí

Přepravy zboží z Asie do Evropy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem přepravních kapacit na železnici a přetíženými námořními terminály. DB Schenker proto v květnu spustil novinku v podobě kamionové linky z Číny do České republiky. Zákazníci o alternativní možnost přepravy z Číny projevili velký zájem.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Český retail hlásí návrat zákazníků. Není to tak rychlé, jak se čekalo

V roce 2020 realizovala každá tuzemská domácnost v obchodech v meziročním srovnání o 16 nákupů méně, což je nejdynamičtější pokles nákupní frekvence. Na druhou stranu výrazně vzrostla velikost nákupního košíku. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.

„Po uplynulém dynamicky se vyvíjejícím roce 2020, kdy se spotřeba do velké míry přesouvala do našich domácností, došlo v úvodu roku 2021 k jisté stabilizaci. I nadále však zůstává domácí konzumace zboží a služeb na zvýšené úrovni,“ nastínil Ladislav Csengeri, Consumer Panel & Services Director CZ&SK ze společnosti GfK.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO obhájila vítězství mezi nejúspěšnějšími českými podniky CZECH TOP 100

ŠKODA AUTO obhájila loňské vítězství v žebříčku CZECH TOP 100 Nejvýznamnějších firem České republiky a získala již čtyřiadvacáté prvenství v tomto přehledu. První příčka je o to cennější, že loňský rok spojený s pandemií covid-19 významně zasáhl zejména automobilové odvětví. Společnost ŠKODA AUTO přijala ve svých závodech desítky opatření, čímž zabránila šíření nemoci ve všech závodech, a navzdory propadu většiny hlavních trhů i nucené odstávce výroby dokázala znovu dodat zákazníkům více než milion vozů.

Letos ŠKODA AUTO otevírá zcela novou kapitolu své více než 125leté historie: na trhy uvádí elektrický model ENYAQ iV.

více >>

Automobilový průmysl se bude potýkat s nedostatkem čipů až do konce roku

Pokud výroba čipů nebude držet krok s poptávkou, omezí nedostatek výrobu v automobilovém průmyslu. Automobilky se pravděpodobně uchýlí k selektivnímu odstavení některých závodů.

Ačkoli se původně očekávalo, že se výroba a poptávka po čipech vyrovnají během letních měsíců letošního roku, nejnovější prognózy ukazují, že nedostatek čipů bude automobilový průmysl provázet přinejmenším do konce letošního roku. „I když je automobilový průmysl pro výrobce čipů rostoucím segmentem, stále tvoří jen asi 10 % jejich celkové spotřeby. Výrobci automobilů proto nejsou schopni požadovat po výrobcích zvýhodnění," říká k současnému vývoji Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies