• LogisticNEWS
    O čem se mluví
mix tašek | RAJA

Vánoce udržitelně a efektivně? Nechte se inspirovat trendy v e-commerce v předvánočním čase!

Vánoce už se pomalu blíží a k nim neodmyslitelně patří i balení dárků. Doby, kdy lidé museli běhat po obchodech a stát dlouhé fronty, aby vybraný dárek mohli zakoupit, jsou již dávno pryč. Dnes stačí jedno kliknutí myší a za pár dní stojí doručovatel i se zásilkou u dveří. Ušetřený čas a mnohdy i peníze nahrává oblibě online nákupů. Na Vánoce řeší dárky i většina firem pro své stálé klienty. Kromě samotného obsahu dárku by měli myslet na to, do čeho dárky originálně a efektivně zabalit i s ohledem na životní prostředí. Nechte se inspirovat jaké jsou trendy v e-commerce v předvánočním čase!

více >>
Ilustrační foto | SSI ENERGY

Roste popularita EPC projektů. Mohou být jedním z dlouhodobých řešení energetické hospodárnosti

Energetické služby se zárukou (tzv. EPC - Energy Performance Contracting) představují efektivní nástroj realizace úsporných opatření. V posledních letech jsou mezi firmami i veřejnými subjekty stále využívanější. Jejich popularitu nyní umocňuje i současná energetická nestabilita. Již nikdo totiž nepochybuje, že nejlepší energie je ta nespotřebovaná.

„EPC projekty nabízejí cestu, jak ušetřit za energie prakticky bez vstupních investic. Dodavatel služby navrhne, zrealizuje a zafinancuje energeticky úsporná opatření se smluvní zárukou za snížení energií, paliv, vody a provozních nákladů. Zákazník následně investici splácí z peněz, které díky realizovanými opatřením ušetří. Celkové náklady projektu jsou obvykle nižší než garantovaná úspora nákladů a klient je postupně platí po dobu trvání smlouvy“ prozrazuje fungování této služby Jiří Vágner, generální ředitel společnosti SSI Energy.

více >>
Organica Ostrava

Contera dává ekologii zelenou

Pozitivní přístup firem k udržitelnému rozvoji už není jen součástí jejich společenské odpovědnosti a postojem k ekologii, ale stal se součástí procesu, který ve světle úspory energií nabyl nových rozměrů. Společnost CONTERA své developerské projekty zařadila do procesu certifikace BREEAM s cílem dosáhnout finálních výsledků hodnocení minimálně na úrovni VERY GOOD (velmi dobré).

více >>
Ilustrační foto | DACHSER

Dachser získává poskytovatele logistického softwaru společnost kasasi

Mezinárodní logistický provider Dachser získal majoritní podíl v softwarové společnosti kasasi GmbH se sídlem v německém Kemptenu. Společnost Dachser akvizicí posiluje své odborné znalosti v oblasti telematiky, konektivity, umělé inteligence a internetu věcí. kasasi zaměstnává 50 lidí a společnosti se dohodly na tom, že nezveřejní kupní cenu.

více >>
Certifikát AAA Platinum Excellence pro Gebrüder Weiss

Společnost Gebrüder Weiss získala ocenění nejvyšší důvěryhodnosti

Gebrüder Weiss jako jedna z mála firem v České republice obdržela certifikát AAA Platinum Excellence, který ji řadí k mezinárodně prověřeným společnostem nejvyšších kvalit. „Velmi si vážíme ocenění, které dokládá, že Gebrüder Weiss se řadí mezi 0,1 % top firem splňujících nejpřísnější kritéria podle statistického prediktivního modelu Dun & Bradstreet. Zejména v dnešní složité ekonomické situaci je pro nás i naše obchodní partnery důležité potvrzení, že jsme stabilní a spolehlivý partner, který své závazky plní včas“ uvádí obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss Jan Kodada s tím, že tento prestižní certifikát znamená pro společnost velký závazek i do budoucna.

více >>
Ilustrační foto | EATON

Eaton přináší akvizici značky Tripp Lite do Evropy, Afriky a na Střední východ

Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením energie, převzala v roce 2021 renomovanou americkou společnost Tripp Lite a v současné době pracuje na začlenění výrobků této značky do svého portfolia pro zákazníky v Evropě, v Africe a na Středním východě. Veškeré aktivity jsou součástí strategie společnosti zaměřit se globální trh s konektivitou, který má hodnotu více než 9 miliar USD. Převzetí Trip Lite přineslo společnosti Eaton značné rozšíření produktového portfolia, spolu s pokročilejšími schopnostmi pro podporu distribuovaných IT a edge computing aplikací.

více >>
Pavel Motan, spolumajitel a jednatel skupiny K2

Nová verze K2 ERP přináší efektivnější a chytřejší logistiku a sklad

S novou verzí K2 budete mít procesy ve velkoobchodu ještě více pod kontrolou. Ať již díky možnosti měnit priority a přiřazení skladových úloh nebo definováním dodavatelských šarží. K tomu navíc moderní pracovní plocha a nový grafický design webové K2, ale také inovativní možnosti filtrování, pro snadné a rychlé vyhledávání či automatické vytváření dokladů mezi společnostmi holdingu. To je výčet jen některých z velké řady novinek, které přináší nová verze ryze českého podnikového softwaru K2 s názvem Iris.

více >>
Smurfit Kappa banner

Obal v e-commerce musí jít rychle zabalit, snadno otevřít a ve specifických sektorech i poskytnout možnost bez problémů vrátit zboží

E-commerce je odvětví s obrovským velkým potenciálem a dynamickým rozvojem. Výrobci a značky působící v tomto segmentu dobře znají trendy a potřeby svých zákazníků. Vědí, že obal musí být funkčně vyladěný, vizuálně krásný a zároveň dávat jasně najevo, že odesílatel i adresát mají snahu chránit přírodu. Značky se velmi správně soustředí na tři věci: branding, ochranu produktu a zjednodušení života svým zákazníkům. S tím se ztotožňuje i 69 % respondentů v průzkumu pro Euromonitor (červen 2021).

 

 

více >>
Igor Staš, Key Account Manager | PST CLC Mitsui-Soko

PST CLC Mitsui-Soko spustila v Philip Morris ČR projekt digitálního dvojčete

Ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře byl odborníky z PST CLC Mitsui-Soko spuštěn dlouho připravovaný projekt digitálního dvojčete, který je součástí celé operativy řízení skladu. Digitální dvojče bylo implementováno na sklad hotové výroby a na sklad přímého materiálu. Dodejme, že PST CLC Mitsui-Soko již 15 let v provozu Philip Morris ČR v Kutné Hoře zajišťuje outsourcing interní logistiky.

Digitální dvojče a sledování polohy manipulační techniky v reálném prostoru a čase je jednou z funkcionalit Real Time Location Systému (RTLS) od slovenské společnosti 5.0 Technologies, která se na implementaci ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře podílela. Jeho druhou částí je takzvaný Automated Ordering Systém (AOS), díky kterému je vedoucí skladu schopen posílat strukturované úkoly přímo na jednotlivé kusy manipulační techniky ve flotile.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Firma Continental automatizovala čtení kódů na paletách pomocí řešení ZetesMedea ImageID

Společnost Continental v rámci své strategie Industry 4.0 vybrala řešení ZetesMedea ImageID pro automatizaci příjmu zboží ve dvou závodech: Ingolstadt a Groß-Rohrheim. Díky tomuto řešení pro sklady a logistiku založenému na kamerové technologii firma Continental zvýšila produktivitu, přesnost a transparentnost každodenního provozu. Další kamerové brány ImageID budou použity v závodech USA a v Litvě.

více >>
Ilustrační foto | DACHSER

Dachser využívá telematiku pro sledování zásilek ve sběrné službě

Mezinárodní logistický provider Dachser spustil sledování výměnných nástaveb přes GPS pomocí technologie 5G/LPWAN a telematických systémů. Od začátku roku vybavil Dachser 8 500 výměnných nástaveb, které používá pro přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti mezi svými evropskými pobočkami, inteligentními sledovacími zařízeními. Jednotlivé výměnné nástavby lze tedy sledovat v reálném čase a pomocí internetu věcí přesně kalkulovat časy příjezdu. Nyní Dachser spustil i centrální platformu pro vizualizaci a analýzu všech těchto údajů o poloze přepravních jednotek – včetně údajů z návěsů a tahačů – a „páruje“ je s údaji o zásilkách ve svém systému pro řízení přepravy (TMS). Z této inovace, která přispívá k větší transparentnosti dodavatelského řetězce, těží především zákazníci společnosti Dachser.

více >>
Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství, Savills ČR a SR

Objem evropských investic do studentského bydlení dosáhl rekordních 11,7 miliardy eur, což představuje 130% meziroční nárůst

Podle společnosti Savills dosáhl celkový objem investic do účelových zařízení pro ubytování studentů (PBSA - Purpose Built Student Accommodation) v Evropě v prvních třech čtvrtletích roku 2022 výše 11,7 miliardy eur, což představuje rekordní 130% nárůst oproti stejnému období roku 2021.

více >>
Frank Müller, Senior Vice President STILL Brand Management (vlevo), a Michael Schneider, CEO idealworks

Spolupráce prodeje a servisu: idealworks posiluje svou partnerskou síť o společnost STILL

Vysoký konkurenční tlak, velká dynamika trhu, změněné potřeby zákazníků a úspěch mobilních autonomních robotů (AMR) na trhu často vedly k novému nasměrování stávajících struktur a procesů ve vnitropodnikové logistice. Prostřednictvím spolupráce se společností STILL buduje nyní společnost idealworks další důležité partnerství v oblasti prodeje a servisu na mezinárodní úrovni, aby mohla zákazníkům poskytovat rychlé a spolehlivé služby.

více >>
Ilustrační foto

Domácnosti a firmy jsou plné rizikových zařízení připojených na internet

Aktuálně hrozí chytré elektroměry, ale rizikové jsou i tiskárny či kávovary

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost nedávno varoval před chytrými elektroměry v domácnostech, podle něj mohou způsobit celostátní blackout. Bezpečnostním rizikem však jsou také další zařízení pro chytrou domácnost, jako jsou dveřní zámky, světla, ohřívače, ledničky nebo pračky, které lze ovládat chytrými telefony na dálku. Podobná rizika hrozí i firmám, kde mohou být cílem například kávovary, tiskárny nebo firemní automobily. Napadnout a zneužít se dá totiž cokoli, co nějakým způsobem komunikuje, ať už po internetu nebo uvnitř zařízení.

více >>
Ilustrační foto | KION Group

Výsledky skupiny KION za prvních devět měsíců roku 2022 byly ovlivněné prudkým nárůstem nákladů v segmentu projektového obchodu ve třetím čtvrtletí

KION Group zakončila prvních devět měsíců finančního roku 2022 solidním příjmem objednávek a silnými výnosy, taženými zejména segmentem Industrial Trucks & Services (ITS). Volné cash flow a očištěný EBIT byly pod značným tlakem.

více >>
Marek Maťovčík | jednatel společnosti 4IGV

V logistickém centru Datartu v Jirnech implementovány autonomní vozíky Agilox od společnosti 4IGV

V logistickém centru DATART Jirny, které provozuje HP TRONIC Zlín, jsou aktuálně uváděny do provozu autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV. Tato systémově řízená manipulační technika v hale DC6 pomáhá zvyšovat efektivitu a bezpečnost v rámci skladových manipulací různých prodejců patřících pod HP TRONIC Zlín. Konkrétně jsou z tohoto distribučního centra odesílány zásilky zejména do prodejní sítě DATART a ETA.

více >>
Ilustrační foto

Češi vyvinuli světově unikátní metody k identifikaci a ověření pravosti zboží. Poprvé v historii bude stačit pouhá kamera v chytrém telefonu

Česko-americký startup Veracity Protocol vyvinul unikátní standard pro sledování identity fyzických objektů. Složité procesy nahradí chytrý telefon. Technologie s názvem Neural Microstructure Physical CodeTM (NMPC) umožní poprvé v historii určit pravost objektu, sledovat jeho kvalitu a zároveň klasifikovat stav poškození i opotřebovanosti bez čárového kódu nebo externího prvku. S globální standardizací bude pomáhat Miguel R. Forbes, spoluzakladatel Forbes.com.

více >>
Peter Jánoši  | P3 Logistic Parks

Peter Jánoši byl pověřen řízením P3 Logistic Parks v České republice

Investor, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks pověřil Petera Jánošiho řízením P3 v České republice. Dosavadní ředitel P3 na Slovensku dočasně přibírá vedení aktivit na českém trhu do doby, než bude možné jmenovat dlouhodobou náhradu za Tomáše Míčka, který společnost opustil na konci října.

Peter Jánoši bude pokračovat v posilování růstu P3 v České republice, kde portfolio pokrývá téměř 1,4 milionu m2 pronajímatelné plochy s 36 zaměstnanci a více než 200 nájemci, z nichž mnozí mají rating nejvyššího stupně. Na Slovensku P3 zaujímá vedoucí postavení na trhu. Spravuje šest logistických parků o rozloze přibližně 600 tisíc m2 pronajímatelné plochy.

více >>
Foto: Česko-saské přístavy

Česko-saské přístavy rozvíjí dopravní infrastrukturu svých veřejných přístavů s podporou SFDI

Dne 18.10.2022 byl ve Veřejném přístavu Lovosice – Prosmyky slavnostně zahájen provoz na nově rozšířeném vlečkovém  kolejišti. Po dlouhých letech se tak podařilo najít cestu k investičnímu rozvoji a modernizaci infrastruktury veřejných přístavů, a to díky podpoře státu v programu MD ČR na „Modernizaci a výstavbu vnitrozemských přístavů pro nákladní dopravu v ČR – přístavní infrastruktura“. Tímto se tak pomalu daří naplnit filosofii veřejně prospěšného začlenění těchto multimodálních překladních center do logistických přepravních řetězců. Je to i žádoucí naplnění nezbytných předpokladů pro vytváření prozákaznicky vstřícného prostředí těchto center.

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL otevírá depo v Hustopečích

Balíkový přepravce PPL CZ otevírá nové depo v jihomoravských Hustopečích. Jubilejní 25. depo v České republice rozšíří kapacitu doručených zásilek o 15 tisíc denně. Nový provoz, nacházející se v průmyslové zóně Contera Park Hustopeče, umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko, Rakousko či Maďarsko a usnadní tak doručování zahraničních zásilek.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies