• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | VCHD Cargo

VCHD Cargo koupila německého přepravce Völker Logistik

VCHD Cargo oznámila akvizici německé spediční firmy Völker Logistik. Jedná se o největší investici v historii společnosti, která upevní její pozici na největším logistickém trhu v Evropě. Tato největší transakce zvýší nejen konkurenceschopnost společnosti v oblasti mezinárodních linkových přeprav, ale i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhování poslední míle. Spojení obou rodinných společností přinese i synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů. 

více >>
Ilustrační foto | Raben

Raben Group přebírá skupinu Bas Group

Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 100% podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních úřadů.

Skupina Bas Group je poskytovatelem komplexních logistických služeb. Společnost je rodinným podnikem, který byl založen v roce 1986. Disponuje téměř 50 000 m2 skladové kapacity a provozuje vlastní vozový park nákladních vozidel a návěsů. Společnost se významnou měrou zaměřuje na mezinárodní sběrnou přepravu se specializací na linky mezi Holandskem a Itálií.

více >>
ilustrační foto

Průzkum SP ČR: Firmy zůstávají opatrné i v létě

Firmy i přes léto zůstávají obezřetné a rychle zareagovaly na opožděné vládní nařízení o kontrolách zaměstnanců po návratu na pracoviště ze zahraničí. I nadále uplatňují ve svých provozech ochranná hygienická, organizační a další opatření i přes léto. Potvrzují tak, že jsou pořád klíčovým nástrojem pro kontrolu šíření epidemie. Přestože vláda podniky oficiálně k očkování zaměstnanců nepustila, je proočkovanost především ve velkých firmách vyšší než v celé populaci. Třetina firem má navíc stále zájem se do očkování proti Covid-19 zapojit. Vyplývá to z průzkumu, který provedl Svaz průmyslu a dopravy ČR ve dnech 14. a 15. července mezi dvěma stovkami členských firem.

více >>
Karel Havlíček | ministr dopravy ČR

Smlouva o splavnění Labe mezi Českem a Německem podepsána

Smlouvu o splavnění Labe podepsal spolu s českým ministrem Karlem Havlíčkem jeho protějšek Andreas Scheuer, ministr dopravy a digitální infrastruktury Spolkové republiky Německo. Splavnění Labe umožní provoz ekologické vodní dopravy a zlepší podmínky pro mezinárodní obchod i cestovní ruch v České republice.

více >>
Marcel Červený | CEO BOOTIQ

Z digitalizace B2B je masový trend: 80 % firem inovuje e-shop

Z digitalizace se stává masový trend, na který naskočily v posledních měsících rovněž B2B a výrobní firmy. Až 80 % z nich investuje do inovací svých e-shopů, poptávají na míru šitá řešení a snaží se tak oslovit i koncové zákazníky.  Poptávka roste po konfigurátorech produktů, zjednodušení komunikace zákaznického centra i rozšíření možností marketingu. Změny se odehrávají rovněž mezi výrobci, dodavateli a obchodníky, kdy dochází k rozšiřování partnerských sítí a vzájemné integrace portálů a skladů. Ve výsledku to znamená zkrácení zákaznické cesty i rozšíření prodejních kanálů velkoobchodů. Na tento trend reaguje i technologická společnost BOOTIQ, která vytváří komplexní IT projekty pro známé korporace i začínající startupy. 

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker a Volocopter představují první plán na provoz VoloDronu

Na Mezinárodní letecké konferenci v Berlíně společnosti DB Schenker a Volocopter představily nákladní dron VoloDrone a úspěšně předvedly první zátěžový test v simulovaném provozu. Na jeho uvedení do provozu pracují společně s Fraunhoferovým institutem již od roku 2019 a letos vznikl první provozní plán. Dron umožní dopravit náklad na těžko dostupná místa a nabídne zákazníkům rychlou a bezemisní přepravu.

více >>

Fincentrum & Swiss Life Select: Je ropa stále zajímavou investicí?

„Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.

více >>
Nový výrobní sklad společnosti Danfoss Power Electronics A/S

IFOY Award 2021: Společnost STILL se podesáté probojovala na nejvyšší stupeň vítězů

STILL nabízí velmi výkonnou a robustní manipulační techniku a intralogistická řešení – porota IFOY to svým oceněním již opakovaně potvrdila. Letos výrobce z Hamburku přesvědčil v mezinárodní soutěži více než jako poskytovatel systémových řešení. Za realizaci nového výrobního skladu společnosti Danfoss Power Electronics v dánském Tinglevu získal poskytovatel logistických řešení v červenci v rámci předávání cen v Dortmundu respektované ocenění IFOY Award v kategorii „Integrated Warehouse Solution“. Pro společnost STILL je to zisk již desátého titulu v různých kategoriích.

více >>

Evropská komise: Spalovací motory skončí v roce 2035

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová chce konec konvenčních aut se spalovacími motory, jí vedená Evropská komise naplánovala benzinovým a naftovým vozům konečnou na rok 2035. Návrh balíku zákonů, který dnes představila, musí projednat členské země EU a Evropský parlament.

Prodej nových aut na benzínový či dieselový pohon bude možná v Evropské unii od roku 2035 prakticky vyloučen. Evropská komise ve středu v rámci přelomového klimatického balíčku navrhla, aby nové vozy od zmíněného data nemohly produkovat žádné emise oxidu uhličitého, což zásadně prodraží jejich výrobu.

více >>
Ilustrační foto | Siemens Mobility

Bavorsko podporuje železniční vodíková vozidla - zkušební provoz v Bavorsku

Bavorští zemští ministři hospodářství a dopravy podpořili testování regionální trakční jednotky napájené vodíkovými palivovými články vyvinuté společností Siemens Mobility. Dvouvozová trakční jednotka bude do testovacího provozu nasazena od poloviny roku 2023, mimo jiné na trase Augsburg - Füssen. Pilotní provoz v železniční síti Bayerische Regiobahn (BRB) je zpočátku plánován na 30 měsíců. Během této doby bude vodíková trakční jednotka dislokována v Augsburgu.

více >>

Park P3 Olomouc kompletní: Poslední prostory obsadí hypermarket Albert

Logistický park P3 Olomouc leží v takřka ideální lokalitě blízké centru města i napojení na dálnici D35. Poslední volné prostory v právě dokončené budově si pronajímá společnost Albert. Významný maloobchodník s potravinami doplní novými skladovacími prostory stávající distribuční centrum, které provozuje v těsném sousedství. Dodatečné logistické kapacity tak zajistí rychlé a plynulé zásobování prodejen v Olomouci i blízkém okolí.

více >>
Ilustrační foto | Bosch CTPark Bor

Bosch se stává další západní společností stěhující se do průmyslových prostor v České republice

Průmyslová agentura české pobočky společnosti Colliers International dokončila podpis nájemní smlouvy s německou nadnárodní strojírenskou a technologickou společností Bosch, působící v 60 zemích, jejíž výrobky se prodávají ve 125 zemích po celém světě. Transakce zahrnovala 15 688 metrů čtverečních průmyslových prostor v CTParku Bor.

Společnost Colliers International pomohla německému výrobci Bosch zajistit optimální řešení pro jejich podnikání, které bude sloužit jako sklad společnosti v České republice. V novém zařízení budou také kanceláře pro místní vedení a zaměstnance. Mimo jiné se tato nadnárodní společnost specializuje na zabezpečení budov, energetickou účinnost a automatizaci budov.

 

více >>
Martin Jánský | Randstad

Nedostatek lidí na trhu práce stále přetrvává

Již nějakou dobu před příchodem koronavirové pandemie se všechny obory potýkaly s nedostatkem kvalifikovaného personálu. S nástupem pandemie a útlumu některých oborů se předpokládalo, že se na trhu objeví noví zájemci o práci. Vypadá to však, že k tomu nedošlo.

„Míříme k vybrakovanému trhu kandidátů, klíčem je zvyšování a změna kvalifikací stávajících lidí,“ říká Martin Jánský, ředitel divize Inhouse a agenturního zaměstnávání ve společnosti Randstad.

více >>
ilustrační foto | Autoskla AGC Automotive Czech

Dodavatelský řetězec je nyní mnohem méně stabilní než kdy dříve

S příchodem koronakrize se většina firem obávala ztráty zákazníků, snížení kupní síly a nutnosti omezit výrobu. U některých oborů k tomu bohužel došlo. U jiných oborů, zejména ve výrobě a určitých segmentech obchodu, však po prvotním útlumu přišel spíše opak. I když by se mohlo zdát, že mají tyto obory „vyhráno“, bohužel i zde se potýkají s problémy. Dodavatelé nestíhají vyrábět, mění se podmínky smluv a dodávek. A tak ke zpomalení výroby dochází právě z těchto důvodů. Navíc spotřebitelská poptávka je momentálně velmi nestabilní. Jak COVID-19 a globální pandemie ovlivnily plynulost dodavatelského řetězce jako celku? Jaké specifické aspekty vývoje v rámci dodavatelského řetězce zaznamenaly firmy během posledního roku ve svém odvětví v souvislosti s koronavirovou pandemií? O odpovědi na tyto otázky jsme požádali několik odborníků z různých oblastí výroby a obchodu.

více >>
Ing. Milan Kovařík | Zemský výbor EPAL pro ČR a SR

Paletový trh zažívá turbulentní období

Logistika prošla za poslední rok a čtvrt náročnou zkouškou. Tak, jak některá odvětví zažila útlum způsobený koronakrizí, logistika naopak zaznamenala výrazné nárůsty, se kterými bylo mnohdy díky okolnostem náročné se vypořádat. Také paletový trh prochází momentálně turbulentním obdobím. Svůj podíl na tom má nejen koronavirová pandemie ale i cla, která uvalily Spojené státy na dovoz dřeva z Kanady. Svou roli hraje také zvýšení poptávky po dřevu v Číně. V neposlední řadě ovlivňuje navyšování cen v posledních týdnech a měsících finanční podpora vlády USA na podporu domácí ekonomiky a amerických domácností, která v kombinaci s nízkými úroky motivuje výstavbu a rekonstrukce soukromých i komerčních dřevostaveb v celých Spojených státech. V průběhu více než rok trvající pandemie navíc došlo k narušení nastaveného dodavatelsko-odběratelského řetězce u řady firem, které způsobilo vyčerpání zásob palet.

O vyjádření nejen k současné situaci na paletovém trhu jsme požádali Ing. Milana Kovaříka, výkonného ředitele Zemského výboru EPAL pro ČR a SR.

více >>

Třetí dějství dramatu COVID-19 se odehrává v Yantianu

Do jaké míry změny v globálním řetězci způsobené koronakrizí ovlivnily a dále ovlivní práci rejdařů, spedic a přístavů?

O vyjádření jsme požádali Petra Rožka, výkonného ředitele Svazu spedice a logistiky České republiky (SSL).

 

více >>
Ilustrační foto | MVV Energie

Další milník EPC v ČR: prvním projektem pro organizační složku státu je budova okresního soudu v Plzni

Okresní soud Plzeň-město se připojuje k řadě institucí veřejné správy, které snižují své náklady na energie pomocí progresivní metody EPC (Energy Performance Contracting). V ČR se jedná o vůbec první projekt EPC pro organizační složku státu (OSS). Dodavatel EPC projektu – společnost MVV Energie CZ a.s. bude po dobu 10 let smluvně garantovat úsporu energetických nákladů.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO PROčkování: Automobilka oslovuje zaměstnance novou očkovací kampaní

Po intenzivní interní komunikaci témat boje proti koronaviru v posledních 15 měsících přichází ŠKODA AUTO s další fází komunikace na všech 35 000 zaměstnanců v českých závodech. Nová informační kampaň ŠKODA AUTO PROčkování si klade za cíl jednoduchou formou zaměstnancům odpovědět na nejčastější otázky, které souvisejí s aplikací vakcíny proti nemoci covid-19, a současně přiblížit i výhody, které jim očkování přinese. Vedle podrobných textů, uvádějících nejnovější závěry studií a doporučení lékařů a vědců, kampaň popisuje přínosy očkování s využitím konkrétních zaměstnanců, kteří již ochrannou látku dostali. Kolegům svá „pro“ ve vztahu k očkování vysvětluje závodní lékařka, firemní hasič, ale také zaměstnanci z různých provozů. ŠKODA AUTO vloni přijala více než 80 konkrétních opatření, díky jejichž důslednému dodržování bylo výrazně omezeno šíření nemoci mezi zaměstnanci. Od očkování si ŠKODA AUTO slibuje další posílení imunity svého personálu. Nejnovější součástí péče o zdraví zaměstnanců a trvale udržitelný rozvoj je záměr společnosti ŠKODA AUTO stát se nekuřáckým podnikem.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Náklaďáky mohou navážet stavební materiál do tornádem poničených oblastí, zákazy na ně neplatí

Prázdninový ani víkendový zákaz jízdy nákladních aut na dálnicích a silnicích I. třídy neplatí pro dovoz stavebního materiálu na Břeclavsko a Hodonínsko. Ministerstvo dopravy to uvedlo ve svém stanovisku k výjimce ze zákazu jízd při živelných pohromách. Reaguje tím na obavu, že by za porušení tohoto zákazu hrozily pokuty.

více >>
Ilustrační foto | GARBE

GARBE vstupuje do projektu v Českých Budějovicích

GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na industriální nemovitosti v Německu a Nizozemí, pokračuje v expanzi na českém trhu vstupem do projektu v Českých Budějovicích. Jižní Čechy si pro svůj zatím největší projekt developer vybral záměrně, vidí zde potenciál v unikátním spojení s trhy v Rakousku, Německu, Itálii i východní Francii. Region zatím není saturovaný, a proto nabídne příznivé nájemní podmínky i dostupnou kvalifikovanou pracovní sílu.    
více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies