• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě mění majitele, od investiční skupiny Natland jej koupil developer CONTERA

Areál Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě nabízející pronájem skladových prostor, kanceláří a hal má nového majitele. Od investiční skupiny Natland, která bývalý brownfield o rozloze 33 420 m2 spravovala od roku 2020, jej zakoupila československá developerská společnost CONTERA. Ta chce pokračovat v modernizaci a revitalizaci areálu a vybudovat zde koncept tzv. small business units.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Výrobci chipů vzkazují výrobcům automobilů: Je čas posunout se směrem z polovodičového pravěku

Problémy s nedostatkem čipů zasáhly výrobce automobilů po celém světě a automobilovým průmyslem tak zmítá dosud nevídaná krize. Nejnovější prognózy ukazují, že nedostatek čipů bude pravděpodobně provázet automobilový sektor nejméně do konce roku a možná i v roce 2022.

Šéf Intelu přesto říká, že firma s výrobními kapacitami nemá problém, proč tedy produkce aut vázne?

více >>
Ilustrační foto | Pexels

Fincentrum & Swiss Life Select: Hlavní příčiny vysokých cen energií

Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.

více >>
Ilustrační foto | Best Communications

Prologis míří s novým parkem Prologis Park Prague D1 Ostředek vysoko

Co pro nás znamená nový logistický park? Znamená nové příležitosti, nová partnerství a lepší dosah! Proto je pro nás vztyčení prvního pilíře zcela nového Prologis Park Prague D1 Ostředek zvlášť významnou událostí. Předznamenává totiž, že zde vyrůstá první distribuční centrum.

více >>
Ilustrační foto | Česká asociace LPG

Zájem českých motoristů o LPG je letos enormní. V počtu nových registrací již byl překonán rekordní rok 2015

Za první tři čtvrtletí letošního roku bylo registrováno 1 647 nových vozidel na LPG. To je výrazně více než za dosud rekordní rok 2015, v němž bylo za srovnatelné období registrováno přes 1 100 vozů. V segmentu továrních LPG vozidel jednoznačně dominuje Dacia. Oblibě se ale těší také dodatečné přestavby benzínových motorů na LPG, kterých byly letos realizovány asi 3 000. V součtu nově registrovaných vozů a přestaveb si tak LPG stále drží výrazný náskok před dalšími alternativními pohony.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Memorandum o podpoře elektromobility: více nabíječek pro elektromobily a podpora Čisté mobility

Ministr Havlíček společně s ŘSD a Správou železnic podepsal 12. října se Škodou Auto a ČEZem memorandum o rozvoji elektromobility. Podle prognóz má do roku 2030 jezdit v České republice až 500 tisíc elektromobilů. Takový počet vyžaduje odpovídající síť nabíječek, kterých má být až 35 tisíc. Mezi nimi mají převažovat rychlonabíjecí místa.

více >>
Ilustrační foto | Pexels

Ještě že …

Ještě nezačala zima a už je nedostatek plynu. Ještě ke svým zákazníkům nedorazily vozy objednané v loňském roce a už hrozí, že vyrobeny nebudou ani do poloviny roku příštího. Ještě jsme se nestihli smířit s myšlenkou, že se všichni brzy staneme uživateli elektromobilů a už v důsledku drastického zdražování elektřiny bankrotují první poskytovatelé energií. Ještě že automobilky dosud nestihly těch elektromobilů vyrobit víc …

více >>
Ilustrační foto | Pexels

Zákazníky Bohemia Energy přebírají dodavatelé poslední instance

Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity ve středu 13.10.2021 oznámili ukončení činnosti. Zákazníci z řad spotřebitelů i firem o energie nepřijdou. O nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu se u nich postarají dodavatelé poslední instance.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 Logistic Parks slaví své 20. výročí na veletrhu EXPO REAL

Prestižní mezinárodní veletrh Expo Real 2021 je příležitost k oslavě 20 let působení investičně-developerské společnosti P3 Logistic Parks („P3“). Ta byla na přelomu tisíciletí založena v Praze a ze skromných začátků vyrostla mezi 5 nejvýznamnějších hráčů na evropském průmyslově-realitním trhu. Dnes P3 spravuje přes 6,3 milionu m2 špičkových skladových prostor na 11 evropských trzích. Více než 450 nájemníků z řad retailu, e-commerce, logistiky nebo automotive zajišťuje potřeby svých zákazníků z budov P3.

více >>
Ilustrační foto | STILL

Společnost STILL získala mezinárodně uznávaný zlatý certifikát trvalé udržitelnosti

Zodpovědné chování vůči životnímu prostředí, partnerům, zákazníkům a zaměstnancům je ve společnosti STILL pevně zakotveno ve firemních zásadách. Proto se společnost i letos znovu podrobila auditu trvalé udržitelnosti prováděnému mezinárodní hodnotící platformou EcoVadis. S vynikajícím výsledkem: Společnost STILL získala za svou aktivitu v oblasti společenské odpovědnosti (CSR) zlatý certifikát trvalé udržitelnosti. 

více >>
Ilustrační foto | C.H.Robinson

Intermodální doprava – efektivní cesta, jak čelit výzvám udržitelnosti

Klimatická změna je neoddiskutovatelná a její dopady na společnost mohou být vážné. Sektor dopravy má zásadní odpovědnost v oblasti znečištění ovzduší. Doprava má na svědomí 20 až 25 % globálních emisí na světě a desítky tisíc firem chtějí učinit svoji logistiku udržitelnější. C.H. Robinson řeší tyto výzvy různými způsoby – jedním z nich je nabídka intermodální dopravy, která pomáhá dopravcům a logistickým firmám být ekologičtějšími.

více >>
Jan Slezák | Zásilkovna

Online a performance marketing skupiny Packeta řídí Jan Slezák

Novým Head of Performance skupiny Packeta, která vlastní přední českou logistiko-technologickou firmu Zásilkovna, se stal Jan Slezák. Hlavním úkolem Jana Slezáka bude vyhodnocování a strategické směřování online marketingu ve všech zemích, ve kterých Packeta působí. Před příchodem do Packety pracoval více než 11 let ve společnosti Seznam.cz. V posledních 4 letech zodpovídal za nastavování strategie s největšími inzerenty v České republice a zahraničí.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

Minimalizace rizika = růst zásob

Trhy se postupně zotavují z otřesů způsobených pandemií koronaviru a vracejí se k normálu. Ovšem jak se říká – nevstoupíš dvakrát do téže řeky, a proto i postcovidová situace bude jiná než před dvěma roky. Firmy z mnoha oborů (výrobních i obchodních) se učí žít s nynější větší mírou nejistoty a vyrovnávají se s narušenými dodavatelskými vztahy, které je nutí držet vyšší zásoby.

více >>
Jan Kotrbáček a William Bucknell

Cushman & Wakefield oceněna Best Retail Real Estate Agency v CEE/SEE v rámci HOF Awards 2021

V letošním ročníku cen HOF Awards získal tým pronájmu maloobchodních prostor společnosti Cushman & Wakefield ocenění Best CEE/SEE Retail Real Estate Agency potvrzující jeho dominantní postavení na regionálním trhu.


Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu, Cushman & Wakefield: „Retailový trh prochází největším testem v novodobé historii, který způsobil Covid 19 a s ním spojená dramatická omezení provozu většiny tradičních obchodů. Ukázalo se však, že lidé jsou stále lidmi a potřebují vzájemný kontakt a interakci. Kvalitní maloobchodní a volnočasové prostředí je místem, kde si lidé mohou plně užívat život. Maloobchodní prodeje mají stále rostoucí tendenci a nedávný test na celé populaci prokázal, že retailové i volnočasové projekty jsou pro zákazníky nadále relevantní a důležité. Historicky jsme se obávali, že nárůst e-commerce je pro klasický maloobchod největší hrozbou, ale ukázalo se, že může být spíše příležitostí. Retail a e-commerce těží, pokud jsou správně nastaveny, ze vzájemné spolupráce. Dokud přetrvá poptávka po maloobchodním zboží a gastronomických a volnočasových konceptech, bude poptávka také po obchodních, logistických, kancelářských a výrobních prostorech. Maloobchod vždy byl a i nadále zůstane katalyzátorem a hybatelem všech segmentů komerčních realit.“

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Aby svět nebyl jen černobílý …

Nelze nevidět, jak kolem nás bují diskuze o tom, co je správné a co správné není. Vleklé neshody o míře přínosu očkování pro boj s globální pandemií už v létě elegantně doplnily dohady nad tím, co stojí za nedostatkem stále rostoucí množiny zboží, jehož nedostatek historicky pamatují jen ti, kdo zažili přehmaty plánovité ekonomiky. To ale není nic proti velmi aktuální diskuzi o skutečných důvodech rostoucí inflace a cen energií, respektive o tom, zda je třeba s tímto jevem aktivně bojovat, nebo jej přijmout jako prostý fakt, jehož původ je daleko za hranicí našich reálných možností. V posledních dnech se ale na čelo pomyslného pelotonu společenské diskuze nekompromisně prodralo téma morálky politických elit a s ním i hodnot naší současné společnosti.

více >>
Ilustrační foto | Aimtec

Konference TAL 2021: Digitalizaci logistiky musí provázet rovnováha

Celkem čtrnáct řečníků z celé Evropy se sjelo 21. září do Plzně na konferenci Trends in Automotive Logistics (TAL) pořádanou společností Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou.

Na pódiu 21. ročníku vystoupili přední odborníci na automotive logistiku včetně Marca Prüglmeiera z i2market nebo Michaela Schneidera z idealworks. Celý program provázelo téma nastolení správné rovnováhy z pohledu digitalizace logistiky. A výsledek? Právě neustálé vyvažování, hledání nových cest a hodnocení kladů a záporů jednotlivých řešení je podle řečníků tím, co zaručí největší šanci na úspěch menšího projektu i transformace celých firem. Důkazy o tom našli účastníci TAL 2021 ve většině konferenčních příspěvků.

více >>
Ilustrační foto | Dachser

DACHSER Chem Logistics slaví 10 let na českém trhu

Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl před deseti lety na český trh řešení DACHSER Chem Logistics. To kombinuje DACHSER know-how v oblasti evropské sběrné služby se specifickými potřebami chemického průmyslu. Dnes je chemická logistika nedílnou součástí služeb společnosti DACHSER Czech Republic. Ta jen za loňský rok přepravila téměř 89 tisíc zásilek s chemickými výrobky o celkové váze 32 800 tun.

více >>
Ilustrační foto | DHL Express (Czech Republic)

DHL: Oficiální logistický partner filmu No Time to Die

Logističtí odborníci společnosti DHL jsou už od filmu Casino Royale (2006)  zodpovědní za řešení dopravy a logistiky související s natáčením filmu s agentem 007. Pro film No Time to Die (Není čas zemřít), který je uváděn v těchto dnech do kin, DHL přepravovala vše potřebné pro produkci filmu po celém světě letecky, zaoceánskou a silniční přepravou s přesným načasováním, tak aby byl dodržen harmonogram natáčení.

více >>
Ilustrační foto | Oxygen Communications

Jak mohou technologie UPS přeměnit datová centra na energetické hrdiny

Ciaran Forde, vedoucí segmentu datových center ve společnosti Eaton

Za poslední roky prošla datová centra velkými změnami. Kvůli jejich intenzivní spotřebě energie a souvisejícím emisím uhlíku jsou považovaná za subjekty, které přispívají k ničení životního prostředí. Pokročilé technologie zdroje nepřerušovaného napájení (UPS) však mají potenciál proměnit je při zachování 100% doby provozuschopnosti v hrdiny šetrné k životnímu prostředí, což dokazuje, že datová centra mohou být součástí řešení a nikoli součástí problému.

více >>
Miroslav Rumler | Reliant Group

Volbami nic nekončí. (Snad) spíše naopak …

Veřejný prostor tento týden již zcela ovládly politické kampaně. Lidé reprezentující jednotlivé strany slibují nemožné, vyvracejí nezpochybnitelné a popírají nepopiratelné. Na nic dalšího jako by nezbýval čas … Přitom právě uplynulé týdny přinesly – možná i díky blížícímu se termínu voleb – velkou úlevu ve smyslu návratu k běžnému způsobu života i práce, prostor k nadechnutí před podzimní sezónou a k mobilizaci sil před těžkými bitvami, které nás v nejbližších dnech, týdnech a měsících čekají.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies