• LogisticNEWS
    O čem se mluví
BILLA v P3 Prague Horní Počernice

Další skladové prostory si BILLA pronajme v P3 Prague Horní Počernice

Nové distribuční centrum zřizuje společnost BILLA v retailově zaměřeném parku P3 Prague Horní Počernice. Na výhody největšího průmyslového parku na území Prahy už dříve vsadily například Rohlík, Košík, Mall nebo Alza.

Dosah dálnice, městského okruhu a dalšího silničního spojení s centrem Prahy je ideální konstelací pro city logistiku a obzvláště zásobování potravinami, kde je čas rozhodujícím faktorem pro spokojenost zákazníků,“ vysvětluje Jan Andrus, Head of Leasing and Business Development P3 Logistic Parks, Česká republika.  

 

více >>
Ilustrační foto | Oxygen Communications

Přichází nová směrnice: data a energie musí začít spolupracovat

Vládní a veřejné orgány v případě potřeby zasahují do způsobu, jakým fungují různé obchodní sektory. Jedním z příkladů, který se týká digitální ekonomiky, je Akt o digitálních službách, který navrhuje způsoby, jak mají společnosti podnikat a jednat online. Hlavními tématy jsou nejrůznější měření a transparentní oznamovací systém.

V Evropské unii se  čím dál hlasitěji hovoří o klimatických změnách a současně o stále důležitější roli technologií v naší společnosti. Věnuje se proto velká pozornost tomu, jakým způsobem funguje informační a technologický průmysl (ICT) – a především jak je na tom se spotřebou energie.

více >>
Ilustrační foto | CEE Logistics

CEE Logistics oznámila akvizici Gistrans Czech Republic

Dopravní společnost CEE Logistics, a. s., oznámila akvizici společnosti Gistrans Czech Republic, s. r. o., distributora čerstvých potravin a nápojů. Společnost Gistrans Czech Republic, s. r. o., která byla doposud českou pobočkou anglické společnosti GIST LTD., patřící do skupiny The Linde Group, se tak zároveň stává dalším členem logistické skupiny Matteli Group, které je společnost CEE Logistics, a. s., součástí.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Společnost Bühler – Franz Haas Waffelmaschinen digitalizovala sklady za pouhých 8 týdnů pomocí řešení ZetesMedea

Bühler - Franz Haas Waffelmaschinen GmbH, vedoucí světový dodavatel strojů na výrobu oplatek, kompletně digitalizoval skladové procesy v centrále v Leobendorfu pomocí systému ZetesMedea, Warehouse Execution System od společnosti Zetes. Celý projekt byl nasazen během pouhých 8 týdnů a zajistil zvýšení produktivity až o 80 procent a rychlou návratnost celé investice. Klíčové skladové procesy, které dříve využívaly papírové dokumenty a byly časově náročné, jsou nyní plně digitalizované díky integrovanému řešení s intuitivním naváděcím systémem bez nutnosti zaškolení a nejnovějšími technologiemi, což umožňuje větší flexibilitu pracovníků.

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL je připravena na rekordní sezonu

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, očekává letos v počtu doručených i zpracovaných zásilek rekordní sezonu a hlásí na ni dobrou připravenost. Chtějí-li mít lidé objednané dárky z e-shopů pod vánočním stromečkem, měli by si je objednat nejpozději 20. 12. 2021.

Do letošní sezony vstupuje PPL se řadou novinek. „V průběhu celého roku jsme investovali milionové částky do posílení kapacit naší sítě – od stavby nových dep, například v Rochlicích a Úžicích, ožívala i nová cyklodepa v Liberci, Hradci Králové, Olomouci a v Českých Budějovicích, spustili jsme do provozu první elektrododávky, modernizovali technologie na současných depech a udělali zase velký krok vpřed v oblasti digitalizace,“ uvádí Petr Horák, CEO společnosti PPL. 

 

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO získala dvě ocenění Red Dot Design Award v kategorii Interface & User Experience Design

ŠKODA AUTO zaujala v letošním ročníku porotu renomované soutěže Red Dot Design Award svým konceptem aplikace MyŠKODA a design systémem ŠKODA Flow. Toto ocenění za vynikající produktový design obdržela automobilka již dvanáctkrát a čtyři ocenění si připsala také v kategorii designu značky a komunikace. Nyní získala ŠKODA AUTO poprvé ocenění v kategorii Interface & User Experience Design.

  • Porota ocenila koncept aplikace MyŠKODA a digitální design systém ŠKODA Flow
  • ŠKODA AUTO získala poprvé ocenění v kategorii Interface & User Experience Design
  • Pokračování vynikajících výsledků: ŠKODA AUTO je nyní držitelem 18 ocenění Red Dot Design Award
více >>
Ilustrační foto | 108 AGENCY

Třetí čtvrtletí na českém trhu průmyslových nemovitostí

Zefektivnění provozu přinese firmám rozhodující konkurenční výhodu

Zdražování stavebních materiálů a energií, rostoucí ceny pozemků pro novou výstavbu, nedostatek klíčových komponent pro zajištění plynulé výroby nebo chybějící pracovní síla sužují průmyslový sektor v Česku. Jako řešení v oblasti dostupnosti průmyslových nemovitostí se jeví optimalizace provozu a stále častější investice mnoha firem do automatizace rutinních činností.

více >>
Ilustrační foto | FM Logistic

FM Logistic představuje novou strategii „Powering 2030“ a rozšiřuje skladovací kapacity v Lovosicích

Logistická společnost FM Logistic, která v České republice provozuje několik skladů, plánuje do roku 2030 zdvojnásobit celosvětové zisky na celkové 3 miliardy eur. Strategie společnosti se opírá o vícekanálové služby dodavatelského řetězce, městskou logistiku, udržitelnost, dopravu a zákaznickou zkušenost. FM Logistic také cílí na růst zisku před zdaněním a úroky (EBIT) na 4 procenta ve srovnání s 2,8 procenta v období 2020/21. Společnost na konci září 2021 zveřejnila novou strategii, a to poté, co výrazně zvýšila kapacitu skladu v Lovosicích. FM Logistic tak posiluje roli České republiky jako centrálního uzlu internetového obchodování pro německý trh.

více >>
Zdroj: SP ČR

SP ČR na Sněmu diskutoval o prioritách byznysu pro novou vládu

Digitalizace, doprava, export, green deal a energetika, trh práce, výzkum a vývoj nebo vzdělanost. Svaz průmyslu a dopravy ČR přiblížil na svém Sněmu zástupcům chystané vládní koalice prioritní oblasti pro podporu ekonomiky a blahobytu v Česku. Tradiční Sněm Svazu formálně zahájil 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná od 8. do 12. listopadu.

 

 

 

více >>
ilustrační foto

GREEN DEAL ve strategii moderní firmy

V minulém týdnu proběhla další tradiční akce organizovaná společností Reliant – Technologická konference s názvem Green Deal ve strategii moderní firmy. Letošní ročník této odborné konference zaměřil pozornost na konkrétní faktory, které v nejbližší době ovlivní podnikatelské prostředí v souvislosti s implementací podmínek evropské strategie Green Deal. Jejím cílem je dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality. To je pro většinu z nás synonymem zcela zásadní konkurenční překážky, kterou si jako Evropané před sebe vědomě klademe. Ambicí této strategie je totiž zcela změnit současnou podobu automobilového průmyslu, energetiky, stavebnictví, letecké a námořní dopravy i zemědělství.

více >>
Ilustračné foto | TOYOTA

Toyota spustila v Kolíně výrobu hybridního modelu Yaris

Automobilka Toyota zahájila v Kolíně výrobu modelu Yaris, který byl zvolen evropským Autem roku 2021.  V závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) bude vyrábět vozy na nové podvozkové platformě TNGA, a to jak s klasickým spalovacím motorem, tak i hybridní variantu.

Závod, který je od ledna 2021 ve stoprocentním vlastnictví společnosti Toyota Motor Corporation, se zaměřuje na produkci menších vozidel ze segmentů A a B. V průběhu posledních tří let investovala Toyota do rozšíření provozu v Kolíně přes 180 milionů eur.

více >>
Open Logistics Foundation

V Berlíně vznikla nadace Open Logistics Foundation

Společnosti DACHSER, DB Schenker, duisport a Rhenus založily na konci října v Berlíně nadaci Open Logistics Foundation. Účelem této neziskové organizace je vybudovat evropskou open source komunitu s cílem podporovat digitalizaci v logistice a řízení dodavatelských řetězců na základě softwaru s otevřeným zdrojovým kódem a standardizovat logistické procesy prostřednictvím de facto standardů. Nejenže je taková technologická iniciativa v logistice doposud nevídaná, ale zakládající členové na sebe zároveň berou průkopnickou roli i co se tématu open source týče.

více >>
Jakub Havrlant, předseda představenstva Mall Group a zakladatel a CEO Rockaway Capital, a François Nuyts, CEO společnosti Allegro

Allegro kupuje Mall Group a logistického operátora WE|DO

Společnost Allegro, nejoblíbenější nákupní platforma v Polsku a jedna z největších e-commerce platforem v Evropě, dnes oznámila, že se dohodla na převzetí 100% podílů ve společnostech Mall Group a.s. („Mall Group) a WE|DO CZ s.r.o. („WE|DO) od prodávajících akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital. Společnosti Mall Group a WE|DO budou koupeny za cenu 881 milionů eur, která vychází z pevného ocenění ve výši 925 milionů eur upraveného o dluh a podobné položky ve výši 44 milionů eur. Konečná cena může být navýšena až o 50 milionů eur v závislosti na výkonnosti Mall Group.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

Výzkumný projekt o informačních potřebách kupujících elektromobilů

Vysoká škola ekonomická v Praze s finanční podporou ŠKODA AUTO a.s. spolupracovaly na výzkumném projektu zaměřeným na průzkum informačních potřeb kupujících elektromobilů. Dr. Marek Vinš a Dr. Efthymia Kottika z Vysoké školy ekonomické v Praze realizovali hloubkové rozhovory s potenciálními a již existujícími uživateli elektromobilů a mystery shopping v autosalonech s cílem zjistit, mají-li zákazníci dostatek informací pro jejich koupi.

 

více >>
Ilustrační foto | Gefco

GEFCO zajistí logistické toky inovativního elektromobilu Citroen Ami v Itálii

Společnost GEFCO, globální expert v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v automobilovém odvětví, se stal logistickým partnerem společnosti Citroën v Itálii pro inovativní, 100% elektrický automobil typu AMI. GEFCO bude řídit přepravu, postprodukční operace a skladování vozů stejně jako dodávku objednaných aut až do místa určení a předání koncovým zákazníkům.

více >>
Ilustrační foto | DHL

Nové distribuční centrum Tchibo v Chebu

Dnes bylo slavnostně otevřeno rozšířené distribuční centrum Tchibo v Panattoni Parku Cheb. Dokončením třetí fáze výstavby o dalších přibližně 30 tisíc m2 se hala dohromady přesahující 100 000 m2 stala největší letos dokončenou průmyslovou budovou v České republice. Za expanzí průmyslových prostor stojí developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade. Nájemcem je od první fáze výstavby v roce 2016 společnost Tchibo, jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a zároveň prodejce spotřebního zboží. Nová část areálu aspiruje na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM New Construction na úrovni „Excellent“.

více >>
Ilustrační foto | Synthesia

Budoucnost přeprav chemie železnicí

Synthesia a.s., Pardubice | 25. 11. 2021 od 10:00 hodin

Výbor logistiky Svazu chemického průmyslu ČR ve spolupráci se společností Reliant pořádají odborný seminář na téma Budoucnost přeprav chemie železnicí aneb výhledy a perspektivy železničních přeprav pro následující období do roku 2035 ve světle záměrů a dokumentů EU a ČR, dotační politika MD včetně modernizace podnikových vleček a moderní trendy v oblasti podnikových vleček chemického průmyslu.

více >>

Dopravní logistika – klíčový faktor změny dodavatelského řetězce

Dopravní logistika bude v nejbližší době předmětem zcela zásadních změn způsobených tlakem společnosti na snižování uhlíkové stopy. Bude možné i nadále zachovat dopravním procesům potřebnou míru flexibility a agility, bez nichž si lze funkční dodavatelský řetězec představit jen stěží? Odpovědi na tuto a mnoho dalších otázek zazněly v rámci panelové diskuze na nedávné mezinárodní logistické konferenci SpeedCHAIN 20:21. Všechny odpovědi by vydaly pravděpodobně na samostatnou přílohu. Přinášíme vám proto alespoň hlavní myšlenky, které byly během panelové diskuze zmíněny.

 

více >>
Ing. Petr Rožek

„Dnešní stav je zcela odlišný od toho, co jsme dosud zažili“

Svaz spedice a logistiky dlouhodobě podporuje české speditéry a dopravce nejen svou poradenskou činností na lokální úrovni, ale i zastupováním v rámci pracovních skupin na mezinárodní úrovni. Jedním z cílů Svazu je pozdvihnout profesi zasílatele, aby získala zpět svoji prestiž, a zároveň nadchnout pro dopravu a její studium co nejvíce mladých lidí. V čele Svazu stojí již téměř pět let zkušený profesionál s dlouholetou praxí v oboru Petr Rožek. Za svůj dlouholetý přínos pro oblast dopravy a spedice získal ocenění GRYF Supply Chain Award logistická osobnost roku 2021.

více >>
Martin Peleška, Country Director pro značky Toyota a Lexus v ČR

Toyota se mi stala osudnou

Automobilový průmysl, tak jak ho známe z 90. let nebo počátku tisíciletí, je minulostí. Momentálně prochází zřejmě největší transformací ve své historii. Tlak na ochranu životního prostředí, udržitelnost, GreenDeal… – to vše jsou faktory, které velmi silně ovlivňují budoucnost automobilového průmyslu. Mezi hlavní inovátory automobilového průmyslu vždy patřila značka Toyota. V čele jejího zastoupení pro Českou republiku, společnosti Toyota a Lexus ČR, stojí generální ředitel Martin Peleška. Jak sám říká, se značkou Toyota je srostlý již 15 let.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies