• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Martin Jahn | prezident Sdružení automobilového průmyslu

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu byl zvolen Martin Jahn

Po pěti letech se do čela Sdružení automobilového průmyslu vrací Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO, který zastával funkci prezidenta AutoSAPu již v letech 2009 – 2016. Členové Sdružení automobilového průmyslu na valné hromadě rovněž potvrdili nový čtyřletý mandát pro členy Představenstva Petra Ostrého (jednatele AGADOS, spol. s r.o.) a Jiřího Sochu (prokuristu TÜV SÜD Czech s.r.o.), a členy Dozorčí rady Iva Juřičku (ředitele Ferona, a.s.) a Tomáše Pavlíka (jednatele 100% REWORK s.r.o.).

více >>
Ilustrační foto | GS1

SSCC: RODNÉ ČÍSLO LOGISTICKÉ JEDNOTKY

Pomocí GS1 identifikačního klíče SSCC firmy jednoznačně identifikují logistické a přepravní jednotky a jejich obsah. Označené palety (ale také kartony, kontejnery aj.) poté mohou sledovat při pohybu dodavatelskými řetězci po celém světě a přitom sdílet s partnery informace o zásilce pomocí EDI zpráv.

SSCC (Serial Shipping Container Code – sériové číslo logistické jednotky) se jako povinná součást každé GS1 logistické etikety kóduje do čárového kódu GS1-128. Daný standard představuje klíčový identifikátor pro sledovatelnost, kdy firmám umožňuje získat informace o konkrétní logistické jednotce. Je to podobné, jako když lékař zadá rodné číslo pacienta do zdravotnické databáze, aby získal informace o předchozích vyšetřeních, výsledcích kontrol a podobně.

více >>
Ilustrační foto | Kuehne Nagel

Kuehne+Nagel posiluje evropský vozový park pro farmaceutický průmysl

Skupina Kuehne+Nagel, přední světový poskytovatel logistických služeb, rozšiřuje v Evropě svůj vozový park o desítky nových návěsů pro zákazníky z farmaceutického sektoru. Reaguje tak na vysokou poptávku po přepravě zdravotnického zboží, kterou od roku 2018 pokrývá v rámci programu European Pharma Fleet (EPF). 

více >>
ilustrační grafika Savills

Savills: Trh průmyslových prostor v ČR nadále trhá rekordy

Podle nejnovější zprávy společnosti Savills rekordní úroveň poptávky a nulová spekulativní výstavba způsobily, že míra neobsazenosti v ČR klesla o 70 bps na nové minimum 1,75 %, což je jeden z nejvýraznějších čtvrtletních poklesů na trhu za posledních pět let. Celková plocha nepronajatých moderních průmyslových prostor v celé zemi klesla z 226 700 m2 v červnu na 165 000 m2 v září.

Nové průmyslové projekty, které byly dokončeny ve třetím čtvrtletí roku 2021, dosáhly celkové plochy 136 400 m2. Ačkoli se jedná o mírný pokles v meziročním srovnání, třetí čtvrtletí bylo z hlediska dokončené výstavby nejsilnějším kvartálem letošního roku. Celková nabídka moderních průmyslových prostor v ČR určených k pronájmu se rozšířila na 9,5 milionu m2, z čehož 329 400 m2 bylo na trh dodáno v letošním roce.

více >>
Ilustrační foto | PST CLC

PST CLC v rámci komplexního outsourcingu skladování řídí centrální sklad Noarku pro Evropu

Společnost PST CLC patřící do globální skupiny Mitsui-Soko Group v Prologis Parku Úžice provozuje multiklientský sklad, v němž na ploše více jak 13 tisíc metrů čtverečních zajišťuje služby pro zhruba 25 klientů. Jedním z nejvýznamnějších je společnost NOARK Electric Europe, pro kterou PST CLC zajišťuje komplexní outsourcing logistiky a skladování. Spolupráce se společností NOARK Electric Europe trvá přes čtyři roky a každoročně se objem spolupráce dynamicky navyšuje. Od začátku spolupráce se objemy objednávek a skladovaných položek zněkolikanásobily.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker spolupracuje s Centrem Paraple již 15 let. Ve StarDance ho podpořil částkou 300 000 Kč

Logistická společnost DB Schenker je dlouholetým partnerem Centra Paraple. S obecně prospěšnou společností spolupracuje již 15 let, což je přesně polovina jejího působení na českém trhu. Za ta dlouhá léta DB Schenker pomáhá materiálně i finančně. Naposledy přispěl v rámci sobotního benefičního večera StarDance vysílaného Českou televizí částkou 300 000 Kč.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Toyota plánuje snížit emise CO2 do roku 2035 na nulu

Toyota bude připravena do roku 2035 snížit emise CO2 všech svých vozidel nově prodávaných v západní Evropě o 100 procent, tedy na nulu. Podmínkou je, že do té doby bude dostatečně rozvinutá infrastruktura pro nabíjení elektromobilů a tankování vodíkového paliva, řekl Matt Harrison, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe.

více >>
Ilustrační foto | Preciosa

Preciosa: Spojení tradice a technologií

Sklářství má v České republice dlouhou historii. Kvalitní práce českých sklářů je známa a oceňována po celém světě. Nakolik do tohoto tradičního řemeslného odvětví pronikl současný trend automatizace? Jak náročná je logistika křehkého zboží, a nakolik zasahují aktuální problémy dodavatelského řetězce jednoho z největších výrobců sklářských výrobků v České republice jsme se zeptali ředitele logistiky společnosti Preciosa Lighting Michala Šandery.

více >>
SUSMILE

Udržitelná logistika poslední míle

Projekt SUSMILE je dvouleté strategické partnerství v rámci programu ERASMUS+, které sdružuje 8 partnerů ze čtyř zemí EU s cílem podpořit připravenost na online vzdělávání tím, že prostřednictvím této výzvy vytvoří účinné a inkluzivní výukové nástroje, materiály, zdroje a metodiky pro zajištění dálkového vzdělávání v oblasti udržitelné logistiky na poslední míli.

Česká logistická asociace je jedním ze dvou partnerů z České republiky.

více >>
PhDr. Petr Gapko, hlavní ekonom MONETA Money Bank

Změny dodavatelského řetězce pohledem ekonoma

Současný dodavatelský řetězec prochází náročným období, které pravděpodobně vyústí v zásadnější změny v jeho podobě. Nakolik tyto problémy ovlivní českou ekonomiku? Jaký bude další vývoj a může tato situace přinést i nějaké pozitivní stránky pro české hospodářství?

O odpovědi na tyto otázky jsme požádali PhDr. Petra Gapka, hlavního ekonoma MONETA Money Bank.

více >>
Ilustrační foto | EATON

Jak je na tom vaše budova z hlediska požární bezpečnosti?

V mnohých budovách dochází následkem koronavirové pandemie ke změně uspořádání, aby tak lépe odpovídalo novým potřebám a pravidlům. Nechtěně tak ale může dojít ke zvýšení rizik v oblasti požární bezpečnosti. Ať už se ve vaší budově mění uspořádání či její využití nebo pokud dochází k dočasným stavebním úpravám, neměli byste určitě zapomenout na zvážení, zda není zapotřebí vypracovat nové zhodnocení požárních rizik, upozorňuje společnost Eaton.

více >>
Stephen Burke | Sciant

Softwarová firma SCIANT zvyšuje tempo

Jedna z pouhých tří firem s českou stopou v prestižním žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem Evropy sestavovaném Financial Times mění majitele. Technologickou společnost SCIANT, jež se zabývá vývojem softwaru, strojovým učením a využitím velkých dat či blockchainu, od původních zakladatelů kupuje přední bulharská IT firma Sirma Group Holding. Jde o skupinu pokrývající celou řadu softwarových řešení - od platebních služeb či podnikových nástrojů, přes mobilní platformy a aplikace až po nejmodernější prvky včetně rozpoznávání obličejů či kognitivní programy napodobující fungování lidského mozku. Tržby skupiny Sirma Group Holding dosáhly loni 30 milionů eur (v přepočtu tři čtvrtě miliardy korun). „Naše exportní zaměření, cílové trhy a portfolio produktů a služeb se dokonale shodují. Společně se stáváme silnějšími a konkurenceschopnějšími, protože akvizice mimo jiné usnadní vstup skupiny na nové trhy a do nových geografických oblastí," řekl Tsevtan Alexiev, generální ředitel Sirma Group Holding

více >>
Roman Kokšal | Siemens Mobility

„Potenciál při plnění cílů Green Deal v dopravě vidím v širší elektrifikaci železnice“

Technická revoluce a používání fosilních paliv přinesly v minulém a tomto století nebývalý rozvoj dopravy a zvýšení cestovního komfortu, na který jsme si velmi rychle zvykli. Masivní rozmach osobní a nákladní dopravy má však i svou stinnou stránku a tou je negativní dopad na životní prostředí. Již nějakou dobu je zřejmé, že tento stav není udržitelný, a tak přední světoví výrobci neustále pracují na vývoji a hledají nová řešení v oblasti multimodální udržitelné bezemisní dopravy. K předním lídrům v oblasti dopravních řešení patří již více než 160 let společnost Siemens Mobility.

O rozhovor jsme proto požádali jejího generálního ředitele pana Romana Kokšala.

více >>

Jak přežít GREEN DEAL?

Začátkem listopadu uspořádala společnost RELIANT Technologickou konferenci věnovanou dohodě Green Deal. Cílem této tzv. Zelené dohody je do roku 2050 dosáhnout v Evropě stoprocentní uhlíkové neutrality. V červenci letošního roku Evropská komise vydala balíček opatření „Fit for 55“, který by měl k naplnění cílů Green Deal směřovat. Samotná dohoda, ale i balíček „Fit for 55“, však vyvolávají mnoho otázek: Je reálné celý proces zvládnout finančně? Je stanovený časový horizont reálný? Jak k otázce snižování emisí přistupují ostatní kontinenty, bez jejichž zapojení postrádají tyto snahy význam? A samozřejmě, co nejvíce zajímá firmy a podnikatele nejen v logistice – jak tato opatření ovlivní fungování a byznys jejich firem, a jak se na nadcházející změny nejlépe připravit?

více >>
Ilustrační foto | Porsche

Strategie 2.0: IONITY akceleruje výstavbu rychlonabíjecích stanic pro elektromobily

Společnost Porsche spolu s dalšími akcionáři do roku 2025 investují 700 milionů euro do infrastruktury pro elektromobily.

Již dnes je IONITY největší evropskou sítí rychlonabíječek pro většinu elektromobilů. Joint venture několika společností nyní navyšuje své plány a chystá další expanzi. Očekává se, že do roku 2025 vzroste počet vysokovýkonných nabíjecích míst IONITY ze současných 400 na více než 1 000. Výsledkem tak bude přibližně 7 000 nabíjecích stanovišť, což je čtyřikrát víc než současných 1 500.

více >>
Ilustrační foto | GS1

SCAN4TRANSPORT PRO DIGITALIZACI LOGISTIKY

Globální standard Scan4Transport (S4T) vyvinula a v praxi otestovala pracovní skupina pod vedením GS1 Australia. Zadání bylo jednoduché – digitalizovat logistické procesy a navrhnout optimální složení údajů na logistické etiketě tak, aby byla využitelná ve všech fázích přepravního řetězce. Včetně první nebo poslední míle.

více >>
Logo K2 ori

Nová verze K2 se chce stát mozkem chytré firmy

Prémiové řešení pro zákazníky ze světa e-commerce, zjednodušená tvorba dashboardů nebo vlastní řešení pro sledování výroby v reálném čase. To jsou jen některé z novinek, které přináší nová verze ryze českého informačního systému K2 s názvem Ori.

více >>
Ilustrační foto | Škoda Transportation

DPP a Škoda Transportation představily nový elektrobus pro Prahu

Nový elektrobus Škoda E’CITY byl představen na 10. ročníku středoevropského veletrhu CZECHBUS. Jedná se o zbrusu nový model elektrobusu z dílny skupiny Škoda Transportation. Praha tak bude prvním městem, kde bude jezdit tento moderní a ekologický elektrobus, který neprodukuje emise oxidu uhličitého a dalších škodlivých látek, čímž přispívá k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jeho prvním provozovatelem. DPP si objednal flotilu celkem 14 vozidel a plánuje je nasazovat především na linky č. 154 a 213.

více >>
Ilustrační vizualizace Garbe

GARBE zahajuje výstavbu v zeleném parku v Piešťanech

GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, zahajuje výstavbu 8 000 metrů čtverečních v GARBE Green Parku Piešťany. Do nových prostorů o rozloze 3 000 metrů čtverečních se nastěhuje společnost Inalfa, designér, výrobce a dodavatel střešních oken pro automobilový průmysl. 5 000 metrů čtverečních postaví GARBE spekulativně a budou k dispozici k pronájmu od května 2022.

více >>
Ilustrační foto | KION GROUP

KION Group pokračuje v úspěšné cestě po velmi silném období devíti měsíců

Ve třetím čtvrtletí roku 2021 si skupina KION Group udržela pozitivní obchodní výsledky z první poloviny roku. Společnost tak zůstává na cestě k úspěchu a navzdory napjaté situaci na nákupních trzích věří, že má dobrou pozici s výhledem na rok 2021. KION Group očekává, že objem přijatých zakázek bude na horní hranici cílových hodnot.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies