• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Logo ELA

Mezinárodní odborné certifikáty cELog Evropské logistické asociace předány dalším úspěšným absolventům

V prosinci loňského roku bylo přichystáno slavnostní předání mezinárodních odborných certifikátů cElog úspěšným absolventům tzv. vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství zajišťované katedrou logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Tato výuka je mezinárodně akreditována Evropskou logistickou asociace (ELA). Přítomna měla být nejen rektorka VŠE v Praze a děkan Fakulty podnikohospodářské, ale i zástupci katedry logistiky FPH VŠE a vedení České logistické asociace. Bohužel, nakonec ale bylo vzhledem ke stále probíhající pandemii COVID-19 na VŠE vše jinak. Necelé dvacítce nově certifikovaných absolventů byly nakonec tyto certifikáty předány individuálně prostřednictvím sekretariátu katedry logistiky nebo jim byly zasílány poštou. Smyslem tohoto opatření byla ochrana zdraví všech zúčastněných – několik absolventů se totiž léčilo s nemocí samotnou a někteří další byli v karanténě...

více >>
Ilustrační foto | CzechInvest

Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na ochranu duševního vlastnictví

Malé a střední podniky mohou ušetřit až 2 250 eur díky dotacím na ochranu duševního vlastnictví a dotacím na poradenství o duševním vlastnictví, o které mohou žádat u EUIPO už od 10. ledna 2022.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Společnost Siemens vyvinula přístup pro výměnu emisních dat založený na celém ekosystému

  • Řešení SiGreen umožňuje spolehlivé sledování uhlíkové stopy výrobku v rámci celého dodavatelského řetězce 
  • Distribuovaná a otevřená síť Estanium dokáže zkombinovat údaje o emisích na informace o skutečné ekologické stopě
  • Společnosti využívají data, aby mohly lépe využívat zdroje a otevřít si cestu k ekologickému a udržitelnému hospodářství
více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Na český trh loni vstoupilo 38 nových značek

Český maloobchodní trh a fyzický retail je pro retailové značky stále atraktivní, jak potvrzuje loňský příchod 38 nových zahraničních brandů. Mezi největší značky, jež k nám loni vstoupily, patří Primark, HalfPrice, Anson’s, Versace, Fielmann a e-Obuv.cz. Navzdory koronavirové krizi je to nejvíce za poslední tři roky. V roce 2020 jich bylo 25, meziroční nárůst tedy činí 52 procent. Na popularitě získávají dočasné pop-up koncepty.  

více >>
ilustrační grafika

Změna režimu doručování poštovních datových zpráv

Od 1. ledna 2022 nabyla účinnosti novela zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, která zavádí institut tzv. fikce doručení rovněž do soukromoprávní komunikace prováděné prostřednictvím datové schránky.

více >>
ilustrační foto

Co čeká HR v roce 2022: Tvrdý boj o zaměstnance a nábor part-timerů

Zatímco loni se firmy vyrovnávaly s chodem firmy během covidu, letos se stane prioritou nábor a schopnost si udržet stávající zaměstnance. Firmy budou i v roce 2022 bojovat o lidi, s obyčejným inzerátem už si totiž nevystačí. Zaměstnavatelé budou muset investovat do HR marketingu a nabízet flexibilní práci. Očekává se také rozmach částečných úvazku, například pro maminky na mateřské dovolené. Čtyři hlavní předpokládané trendy pro rok 2022 komentuje expert na firemní kulturu a CEO Welcome to the Jungle Honza Klusoň.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Optimalizace logistiky začíná problémem, který je potřeba vyřešit

Z pohledu developera je problematika optimalizace skladu výzvou, jak nabídnout co nejflexibilnější prostory, které umožní nejefektivnější provoz pro jakýkoliv typ klienta. Moderní sklady dnes nabízí standardizované parametry, které se řídí regulativy a potřebami klientů. Na základě dlouholetých zkušeností se podařilo developerům tyto standardy optimalizovat na velmi vysokou úroveň. Základní parametry a jejich variabilita, jako jsou například užitná výška haly, nosnost podlahy, rozpon sloupu, počet nakládacích můstků, přírodní osvětlení skrz světlíky, izolační materiály, LED osvětlení, rekuperace dešťových vod atd., jsou pilířem pro nezbytnou konkurenceschopnost na trhu. Jak vidí problematiku optimalizace skladových procesů současné logistiky, jsme se zeptali několika odborníků z oboru průmyslových a logistických nemovitostí.

více >>
Ilustrační foto | Honeywell

Honeywell otevře v Brně vývojové centrum pro pokročilou automatizaci skladů

Společnost Honeywell oznámila své plány postavit nový výzkumný a vývojový testovací závod pro svoje aktivity v oblasti automatizace skladů. Závod, který se bude nacházet v kampusu Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně, má pomoci uspokojit rostoucí evropskou poptávku po vybudování rychlejších a preciznějších dodavatelských řetězců.

Špičkové moderní pracoviště umožní hardwarovým a softwarovým inženýrům firmy Honeywell designovat, prototypovat a testovat inovativní systémy pro automatizaci provozu skladů, které používají evropské logistické firmy, aby mohly zlepšit preciznost, efektivitu i prostupnost distribučních center a skladů.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Přehled změn a novinek v dopravě v roce 2022

Ministerstvo dopravy přináší přehled legislativních změn v roce 2022: Další zvýšení bezpečnosti na železnici, možnost obce iniciovat řízení o odstranění vraku z veřejně přístupné účelové komunikace, zpřísnění postihu za odmítnutí nízkorychlostního kontrolního vážení či hodně diskutovaný boční odstup při předjíždění cyklistů.

více >>
Ing. Pavla Cihlářová

Identifikační standardy jsou jednou ze základních podmínek další digitalizace

Používání čárových kódů je dnes běžnou záležitostí, nad kterou se už nikdo ani nepozastaví. Se vzrůstající mírou automatizace, rozvojem e-commerce a novými legislativními požadavky pracuje dodavatelský řetězec se stále větším množstvím dat. Aby vše efektivně fungovalo, je třeba nastavit jasně definované standardy. To je úkolem společnosti GS1 Czech Republic, která je jediným licencovaným pracovištěm pro registraci do Systému GS1 na území České republiky. V jejím čele stojí již od roku 2006 její ředitelka Ing. Pavla Cihlářová.

více >>
Pavel Vyoral | CEO, Pošta bez hranic

Na vánoční sezónu se dopravní společnosti připravují i rok dopředu posílením technologií, zaměstnanců a kapacit

V souvislosti s většími výdaji během vánočních svátků a většími nákupy roste dramaticky i objem zásilek. Složitost dodavatelského řetězce, kapacitní krize a potřeba včasného dodání tak zvyšují během svátečních oslav obrovský tlak na odesílatele. Proto se logističtí manažeři musí zaměřit na plánování a včasnou přípravu na období sváteční špičky.

Vrchol roku, tedy předvánoční sezóna je pro nás alfou a omegou celého roku. Některé přípravy probíhají celý rok, ale ty hlavní začínají v létě,“ vysvětluje Pavel Vyoral z Pošty bez hranic.

více >>
Ilustrační foto | UDI Group

Unikátní technologie v ČR: průmyslová hala UDI Group bude dešťovou vodu ze střechy měnit na pitnou

Logistický areál u Ostředku na D1, který staví mezinárodní developerská skupina UDI Group, připravuje jako první v ČR technologii, která umí přečišťovat dešťovou vodu zachytávanou na střechách hal na pitnou. Voda, která by jinak bez užitku odtekla do dešťové kanalizace, nebo která se v jiných areálech používá výhradně na zálivku zeleně, by díky nové technologii měla být zadržena v retenční nádrži, přečištěna na kvalitu pitné vody a využívána pro potřeby zaměstnanců a provozů v areálu. Sdělila to ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

více >>
Ilustrační foto | Valeo

Nový Mercedes-Benz třídy S dostal jako první automobil na světě Valeo LiDAR druhé generace, díky němuž dosáhl automatizované jízdy úrovně 3

Valeo oznamuje, že nový Mercedes-Benz třídy S, schopný dosáhnout úrovně 3 automatizace jízdy, je první automobil na světě vybaven drouhou generací senzoru LiDAR Valeo SCALA®.

S pomocí senzoru Valeo SCALA® bude Mercedes-Benz třídy S schopen jet v podmíněně automatizovaném režimu za předem definovaných podmínek – například na dálnici a v hustém provozu (v současnosti možné až do limitu 60 km/h). V podmíněně automatizovaném režimu přebírá vozidlo plnou kontrolu nad řízením, což znamená, že řidič může dočasně odvést pozornost od vozovky před sebou. Během jízd po dálnici poskytuje podmíněně automatizovaný režim řidiči čas na odpočinek nebo soustředění na jiné úkoly než řízení*. Povolené činnosti budou zahrnovat volání, prohlížení webových stránek nebo čtení e-mailů, to vše prostřednictvím vestavěného informačního a zábavního systému vozidla.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH

Efektivní vychystávání pro regály středních výšek

Společnost Linde Material Handling, světový výrobce manipulační techniky a intralogistických řešení, uvádí na trh nové výkonné a robustní vychystávací vozíky Linde V modular B. Tyto vozíky typu “man-up” rozšiřují portfolio VNA vozíků Linde a přinášejí ještě lepší možnosti pro řešení na míru pro operátory distribučních center a pro výrobní společnosti.

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo spouští franšízový program DoDo Partner

Logisticko-technologická společnost DoDo po úspěšném pilotním provozu oficiálně spouští franšízový program DoDo Partner, který má za cíl doplnit počty interních kurýrů a usnadnit zajištění logistiky také ve vzdálenějších regionech a na zahraničních trzích. Franšízantům DoDo nabídne svou data-driven logistickou platformu vyvinutou pro městskou logistiku poslední míle, vlastní klientelu i potřebné know-how. Od franšízového modelu DoDo očekává především urychlení a zefektivnění expanze jak po Česku, tak za hranice.

více >>
Čistý index trhu práce Q12022 ČR | Manpower

Na trhu práce převládá optimismus, ale výroba začíná nábory brzdit

Společnost ManpowerGroup Česká republika zveřejnila výsledky průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro první čtvrtletí roku 2022.

V rámci průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro první čtvrtletí 2022 byla všem účastníkům vybraného reprezentativního vzorku 505 zaměstnavatelů v ČR položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce března 2022 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

více >>
Ilustrační grafika DHL

Exportéři mírně optimističtí. Brexit jim zatím neublížil, ale bojí se dopadů covidu

Mezi exportéry zavládla mírně optimističtější nálada než v roce 2019. Nárůst vývozu v příštích 12 měsících očekává 38 procent exportérů, pokles pouze 7 procent. Index exportního sebevědomí díky tomu narostl na 31 procent, což je ale stále pod dlouhodobým průměrem. Navzdory zmíněnému optimismu přibylo oproti roku 2019 exportérů zastávajících názor, že podmínky pro export firem v ČR se zhoršily. Myslí si to třetina z nich, před dvěma lety to byla jenom desetina. Vyplynulo to z velkého Exportního výzkumu, který pro společnost DHL Express během letošního podzimu provedla mezi 500 českými exportéry výzkumná agentura Confess Research a který se s výjimkou roku 2020 koná každoročně. Výzkum se kromě toho zaměřil na řadu dalších témat, například na vnímání Brexitu, exportních příležitostí do Německa, Ruska a Číny, rozpohybovaného kurzu koruny či pandemie Covid-19.

více >>
Ilustrační foto | DPD

Společnost DPD otevřela druhé pražské cyklodepo na Andělu

Společnost DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, otevřela v rámci projektu Magistrátu hlavního města a Technické správy komunikací (TSK) své druhé cyklodepo v Praze na Smíchově. Společnost již přes rok úspěšně funguje v rámci sdíleného cyklodepa na Florenci, odkud doručila již přes 38 000 zásilek, což činí více než polovinu celkového objemu zásilek depa, kde působí i jiní přepravci. Nový projekt na Smíchově se tak stává dalším místem, odkud budou pěší a cyklokurýři s nulovými emisemi doručovat balíčky tentokrát na druhém břehu Vltavy.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Německo má 90 čerpacích stanic na vodík, v Česku se první veřejné staví

Jednou z nejslibnějších cest k čisté dopravě je vodík. Přestože první vodíkový autobus Češi sestrojili už v roce 2009, dodnes není česká infrastruktura na vodíkovou dopravu připravena. To by se podle analýzy projektu Evropa v datech mělo v dohledné době změnit, jelikož řada velkých měst plánuje vodíkové projekty uskutečnit a například Ústí nad Labem má už teď smlouvu na dvacet autobusů v hodnotě 302 milionů korun. S financováním pomáhají i evropské fondy, které mimo jiné podporují vznik takzvaných vodíkových údolí. První z nich v rámci ČR vzniklo právě v Ústeckém kraji.

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL zažívá rekordní sezonu. Díky úspěšným novinkám zvládá kvalitně doručovat i extrémní objemy zásilek

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, nyní hlásí, že letošní sezona bude opět rekordní. Intenzivní celoroční přípravy se tak ukázaly nad očekávání jako úspěšné. Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies