• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | RAJAPACK

Obaly v e-commerce: Jaké budou trendy pro rok 2022?

Již dva roky se Česká republika potýká s pandemií Covidu-19, která zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky. Velké množství společností se tak muselo situaci přizpůsobit a své podnikání a služby přesunout do online prostředí. Rozvoj e-commerce s sebou přinesl řadu výzev i pro obalový průmysl. Podle predikcí společnosti RAJA, budou trendy ve světě obalů pro rok 2022 určovány zejména důrazem na udržitelnost, cenou materiálů a rozvojem nových technologií.

více >>
Ilustrační foto | Savills

Savills: Objem realitních investic v ČR zaznamenal nejvyšší čtvrtletní hodnotu za poslední dva roky

Podle nejnovější zprávy společnosti Savills byl poslední kvartál roku 2021 v České republice nejrušnějším čtvrtletím investic do komerčních nemovitostí. Uzavřeno bylo 30 transakcí o celkovém objemu více než 628 milionů EUR. Jednalo se o nejvyšší čtvrtletní objem investic do nemovitostí od prvního čtvrtletí 2020, a zlepšení o 23 % oproti objemu investic za čtvrté čtvrtletí 2020.

více >>
Srovnatelný s asistentem jízdy v jízdních pruzích u osobních automobilů: Nový protikolizní systém STILL Easy Protect zajišťuje ještě vyšší bezpečnost, a to i v manuálním provozu.

Still OPX iGo neo: Nové funkce pro vychystávání

Společnost STILL GmbH uvedla již v roce 2016 s iGo neo jako první výrobce na trh technologii, která dělá ze sériově vyráběných intralogistických vozíků samostatně pracující asistenty své obsluhy. Technologie umožňuje dokonalou souhru mezi člověkem a strojem. Nyní přináší dodavatel intralogistických řešení z Hamburku na trh řadu dalších inovací pro vozík pro horizontální vychystávání OPX iGo neo, které znamenají ještě větší autonomii a tím vyšší bezpečnost a hospodárnost ve skladu.

více >>
Foto: 123kurýr | Miloš Melník, generální ředitel slovensko-české skupiny 123kuriér/123kurýr

Společnost 123kuriér bodovala v anketě Najzamestnávateľ 2021

Společnost 123kuriér byla nominována mezi nejatraktivnější zaměstnavatele na Slovensku v roce 2021. Nominaci úspěšně proměnila a umístila se v TOP 5 mezi firmami z oblasti dopravy a logistiky.

Prestižní anketu Nejatraktivnější zaměstnavatel roku vyhlašuje každoročně společnost Profesia. Jejím cílem je přinést reálný pohled uchazečů a potenciálních zaměstnanců na to, jak vnímají benefity, nabídky, ale i image firem na slovenském personálním trhu. Pro společnost 123kuriér je umístění v první pětce velkým úspěchem. Potvrzuje, že důkladná personální práce stojí z velké míry za dobrými výsledky v byznysu.

více >>
Ilustrační foto | Colliers International Czech Republic

Colliers: Evropské trhy s nemovitostmi zaznamenaly na konci roku nárůst aktivity

Aktivita ve čtvrtém čtvrtletí signalizuje nepřerušenou aktivitu v uzavírání obchodů očekávaných v roce 2022. Investoři smetli obavy z dopadu omikronové varianty a poslední čtvrtletí se stalo jedním z největších v roce 2021 v kontextu aktivity na trhu s evropskými nemovitostmi, přičemž hlavní trhy vykázaly téměř rekordní objemy obchodů, podle nejnovějšího přehledu kapitálových trhů pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) – oznámila společnost Colliers (NASDAQ: CIGI; TSX: CIGI), globální lídr v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic.

více >>
Ilustrační foto | EPAL

Nová klasifikace kvality EPAL zlepšuje používání a výměnu europalet EPAL

Za jakých podmínek již nelze europaletu EPAL vyměnit? Je kvalita europalety snížena třískami dřeva nebo zbytky etiket? Jak zjistíte, zda je paleta vhodná pro vysokoregálový skladový systém? Jaká je optimální kvalita pro automatizované procesy? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá Klasifikace kvality a podmínky směny palet EPAL.

Evropská paletová asociace e.V. (EPAL) v úzké spolupráci s maloobchodem, přepravci, poskytovateli paletových služeb a opravnami revidovala Klasifikaci kvality a směnné podmínky europalet EPAL.

více >>
Michal Vrba, viceprezident a ředitel projektového managementu Prologis v České republice a na Slovensku

Prologis Park Prague D1 Ostředek se rozšířil o nové pozemky

Park Prologis vyrůstající v Ostředku v sobě spojuje vše, co nás na nových projektech nejvíc baví. Při sledování toho, jak pokračuje výstavba v jedné z nejžádanějších lokalit v zemi, se nelze netěšit na příležitosti, jež přinese k budování dalších partnerství i obchodních příležitostí.

více >>
Aleš Zacha |  Head od Development P3 v České republice

Development P3 v Česku řídí nově Aleš Zacha

Rozvoj portfolia průmyslového developera P3 Logistic Parks v České republice převzal ke konci minulého roku Aleš Zacha. Divize leasingu a divize developmentu P3 budou v novém nastavení řízeny odděleně. Vedením leasingu byl nedávno pověřen Jan Andrus.

Head of Development se z Aleše Zachy stává po roce a půl působení v P3. „Jsem moc rád, že mohu vedením developmentu pověřit právě Aleše Zachu. Oceňuji jeho komplexní a systematický přístup k projektům, což se potvrdilo i v případě příprav našeho unikátního parku v Ostravě. Přeji Alešovi mnoho úspěchů a moc se těším na spolupráci v novém nastavení,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

více >>
Zásilkovna LOGO

Zásilkovna má nová výdejní místa na pobočkách OKAY a pokladnách Českých drah

Zásilkovna rozšiřuje svou síť výdejních míst o nové partnery.  Nově si mohou zákazníci vyzvednout své zásilky na výdejních místech na většině pobočkách společnosti OKAY a také v obchodních prostorech Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Celkově jde o 150 nových výdejních míst a jejich počet se bude dále navyšovat. Zásilkovna má nyní v České republice téměř 7 200 výdejních míst a má tak největší síť v Česku.

více >>
Kombinace vlny a recyklovaného polyesteru z nevratných PET lahví

ŠKODA AUTO používá potahy sedaček z recyklovaných PET lahví

Automobilka ŠKODA AUTO v interiéru svého plně elektrického modelu ŠKODA ENYAQ sází na designové světy namísto klasických výbavových verzí. Pro potahy sedaček v designovém světě LODGE česká automobilka kombinuje vlnu s recyklovaným polyesterem z nevratných PET lahví. Spolu se svými dodavatelskými partnery a vědeckou komunitou automobilka pracuje na ekologicky vyráběných, recyklovatelných a odolných materiálech pro použití v sériové výrobě. Procesy nákupu společnosti ŠKODA AUTO se v budoucnu v celém procesním řetězci ještě více zaměří na trvale udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomiku.

více >>
Top Employer Czech Republic 2022

Společnost PPL je Top zaměstnavatelem i skvělým místem pro práci

PPL získala prestižní ocenění Top Employer a rovněž se může pyšnit certifikací Great Place to Work.

„Jsme velice potěšeni a zároveň pyšní na to, že PPL získalo tyto dvě mezinárodně uznávané certifikace. Rok 2021 byl plný výzev a z pohledu přepravených zásilek opět rekordní, našim zákazníkům jsme doručili 55 milionů zásilek. Jsme si vědomi, že poskytování kvalitní profesionální služby není samozřejmostí, zejména pak v posledních náročných letech. Přes technické vymoženosti a inovace jsou to právě naši kolegové a kolegyně napříč organizací PPL, kdo dává naší službě tvář, emoce a všudypřítomnou/potřebnou vášeň.  Úspěchy naší společnosti jsou hlavně zásluhou skvělých lidí v PPL, kteří vytvářejí přátelské pracovní prostředí, v jehož středu zájmu stojí náš zákazník,“ uvádí CEO PPL Petr Horák.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

Společnost DHL Supply Chain byla oceněna jako Top Employer 2022 v České republice

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, získala prestižní ocenění Top Employer 2022 v České republice. Zároveň byla vyhlášena jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů pro celou Evropu.

„Našich zaměstnanců si nesmírně vážíme a snažíme se dělat pro jejich spokojenost maximum. Ve strategii růstu naší společnosti je neustálý rozvoj v oblasti lidských zdrojů jednou z našich klíčových priorit a hodnot. Certifikát Top Employer je důkazem, že vytváříme inkluzivní a vysoce výkonné pracoviště. Oceňuje také naše vysoké standardy v oblasti lidských zdrojů, které uplatňujeme v celé naší organizaci,“ vysvětluje Filip Budík, ředitel DHL Supply Chain v České republice.

více >>
Ilustrační foto | P3

Veškeré nové haly P3 budou mít certifikaci BREEAM Excellent či vyšší

Průmyslový developer P3 zvýšil minimální standard pro kvalitu svých budov. Veškeré nové haly P3 se již připravují pro certifikaci na úrovni BREEAM Excellent, která je jedna ze dvou nejvyšších. Systém hodnocení, jež se používá převážně pro komerční nemovitosti, přispívá ke snazšímu hodnocení vlivu budovy na životní prostředí.

více >>
Jaroslav Ton ml.

4Trans řeší finanční problémy autodopravců po celé Evropě

Proplacené faktury za půl miliardy a 5000 prověřených odběratelů

Nedostatek provozního kapitálu, 90 denní splatnosti faktur, nemožnost dosáhnout na bankovní půjčku a neochota se zadlužovat trápí většinu z 300 000[1] [2] dopravních firem ve střední a východní Evropě. Český startup 4Trans jim proto poskytuje komplexní služby, které řeší nejen stabilizaci provozního financování, ale i klientské poradenství a zázemí na cestách. Firma profinancovala faktury za více než půl miliardy korun a má již 5 000 prověřených odběratelů. Vizí 4Trans je stát dopravcům po boku jako agilní finanční partner a průvodce podnikáním v autodopravě. Menší a střední autodopravci totiž představují páteř současné e-commerce ekonomiky a svou činností generují až deset procent hrubého domácího produktu (HDP) v Evropě.

více >>
Ondřej Šmakal, generální ředitel Orka Ventures

Orka Ventures: Zadlužení českých domácností, kdo jim pomůže?

Je po Vánocích, za které každý Čech v průměru utratil 15 tisíc korun. Kdo by nechtěl obdarovat nejbližší, udělat radost dětem a užít si o svátcích dostatek dobrého jídla a pití? Emoce hrají v takovém případě velkou roli. Dopřát si hojnosti alespoň o Vánocích však pro řadu lidí i tentokrát znamenalo vypůjčit si peníze. Není divu, žijeme v zemi, kde pětina domácností nemá vůbec žádné finanční rezervy. Ve skupině lidí s průměrným či podprůměrným příjmem nemá rezervy dokonce každý druhý.

Zejména pro tyto zranitelné dlužníky přichází teď v lednu nepříjemné období procitnutí. Do popředí se stále více dere otázka, kde vzít na splátky. A zabývat se jí v Česku bohužel musejí i ti, kteří by správně kvůli předlužení už žádné další půjčky dostat neměli. Věřitelé ale často nemají šanci efektivně ověřit, jak moc a kde všude je žadatel o půjčku již zadlužený. 

více >>
Ilustrační foto | CONTERA

Výstavba inteligentní a šetrné Organiky je v plném proudu, CONTERA jedná s novými nájemci

Inteligentní administrativní budova Organica roste na bývalém brownfieldu v centru Ostravy a developerská společnost CONTERA zároveň pokračuje ve smluvních jednáních s potenciálními nájemci. Většinu objektu po dokončení v roce 2023 obsadí mezinárodní IT gigant TietoEVRY. Developer čile staví i v Ostravě-Hrušově, kde vzniká CONTERA Park Ostrava D1 včetně hlavního skladu pro Sportisimo.

více >>
Ilustrační foto | Dynabook

Technologická předpověď pro rok 2022: co lze očekávat v hybridním pracovním světě

Předpovídat budoucí trendy není snadné. Svět technologií, výzvy společností i nepředvídatelnost spotřebitelských trendů se vyvíjí velmi rychle. Tento status quo narušují pouze inovace, které předbíhají dobu nebo jejichž trh se právě nyní formuje. Na základě aktuálního stavu, který pozorujeme v chování podniků a spotřebitelů, se nyní pokusíme předpovědět, kam se firemní technologie v letošním roce vydají.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Od založení DB Schenker letos uplyne 150 let

Od povozu taženým koňmi až po distribuci zásilek drony: v roce 2022 si společnost DB Schenker připomíná 150. výročí svého založení. Díky bohatým zkušenostem s řízením dodavatelských řetězců se společnost stala jedním z hlavních poskytovatelů globálních logistických služeb. Letošní výroční rok nabídne řadu příležitostí pro naplnění vize DB Schenker: rozvíjet podnikání a život v dnešním propojeném světě.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Význam malých nákupních center a maloobchodních parků v 16 zemích střední a východní Evropy zesílil

Diskontní prodejci projevují rostoucí zájem o rozšíření lokalit pro své prodejny, včetně tradičních obchodních center

Diskontní maloobchodníci předpovědeli atraktivitu trhu střední a východní Evropy (CEE). Důkazy ukazují, že nakupující v regionu upřednostňují přístup „hodnoty za peníze“, který jim tu maloobchodníci poskytují – odhaluje nová zpráva společnosti Colliers: „ExCEEding Borders | Diskontní maloobchodní trhy v zemích CEE-16“.

více >>
Ilustrační foto | Alza

Alza pilotně spouští hlasové pokyny u AlzaBoxů

Alza.cz i letos pokračuje v rozšiřování sítě AlzaBoxů a pilotně u 17 z  nich zavádí zvukové instrukce informující o počtu balíčků k vyzvednutí. Spolu s vnitřním osvětlením schránek a snadným otevřením pomocí aplikace je to další krok k ještě jednoduššímu vyzvednutí nákupu. Pokud se pilotní provoz osvědčí, e-shop zvukové pokyny rozšíří na všechny své boxy včetně těch na Slovensku a v Maďarsku. Zároveň zvětšuje kapacitu AlzaBoxů, které poskytují méně než 100 schránek na balíčky.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies