• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Foto: Volvo Trucks | Společnost Volvo Trucks se podrobně zabývala mnoha kritickými detaily, které dohromady vedou k podstatným úsporám paliva.

Volvo Trucks snižuje spotřebu paliva v dálkové přepravě

Do konceptu I-Save společnosti Volvo Trucks se přidávají nová vylepšení, která jsou navržena tak, aby snížila spotřebu paliva a zároveň výrazně snížila emise CO2 a zlepšila jízdní vlastnosti pro pohodlnější jízdu. I-Save pokrývá optimalizace technologie motoru, řídicího softwaru a opatření ke snížení odporu vzduchu, to vše za účelem dosažení jediného – maximálního zvýšení energetické účinnosti.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH | R-Matic

Nejlepší řešení s Linde Material Handling

Společnost Linde Material Handling se i v letošním roce představí na veletrhu LogiMAT 2022. Na výstavní ploše zaujímající až 1 000 m2, bude prezentovat své produktové novinky i odborné znalosti z oboru intralogistiky. Zvláštní pozornost bude věnována unikátním elektrickým vysokozdvižným vozíkům, dalším z hlavních témat expozice bude široká nabídka koncepcí pro efektivní vychystávání zakázek. Společnost bude prezentovat i nová digitální řešení pro bezpečnost při práci a ukázky efektivního hospodaření s energiemi.

více >>
Architektonický design může udělat logistické a průmyslové parky v krajině téměř neviditelnými

Logistika 2.0: nové logistické parky se stávají ekologickými, chytrými a šetrnými k životnímu prostředí

Výstavba nových logistických parků „zezelenala“, je energeticky úsporná a šetrná k životnímu prostředí. Podle společnosti GLP, jednoho z předních investorů a developerů průmyslových, logistických a distribučních parků, jde o klíčový trend, který bude v příštích letech hýbat světem logistiky.

 „Je tu značná poptávka po moderních a kvalitních průmyslových a logistických areálech, které nabízejí více než jen skladovací prostory. Společnosti jsou ochotny zaplatit za vyšší standardy, protože tím mohou hodně získat. Vyplácí se také výstavbu citlivě začlenit do okolního prostředí, nabídnout více zeleně a také investovat do okolní infrastruktury. Pomáhá to při budování vztahů s výstavbou dotčenými obcemi a komunitami,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

První dobíjecí centrum pro nákladní automobily v ČR využívá dobíjecí technologii Siemens

Společnost Siemens dodala dobíjecí centrum pro nákladní vozidla s elektrickým pohonem, které dnes bylo otevřeno v areálu společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. v pražských Stodůlkách. Jmenovaná společnost se tak připravuje na uvedení elektricky poháněných nákladních vozidel Mercedes-Benz eActros, eEconic a Fuso eCanter na český trh. Jedná se o vůbec první dobíjecí centrum specializované pro nákladní vozy v České republice, dobíjení zde zajišťuje stanice Sicharge D o výkonu 300 kW.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 Logistic Parks pronajme první budovu v P3 Ostrava Central společnosti Linde Material Handling

Vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí P3 již má prvního nájemce jeho obchodně průmyslového parku P3 Ostrava Central. Linde Material Handling si na brownfieldu na dohled od Dolní oblasti Vítkovice pronajme 2200 m2. Stavební práce již byly zahájeny, aktuálně se připravují tři haly a jejich napojení na příjezdové komunikace.

Nová pobočka Linde Material Handling Česká republika pro severní Moravu bude poskytovat širokou škálu služeb, kromě prodeje nových vozíků, intralogistických řešení, robotických vozíků a automatizace, zde bude k dispozici široké portfolio manipulační techniky ke krátkodobému pronájmu, například čelní vysokozdvižné vozíky, retraky, vozíky pro velmi úzké uličky, ale také pracovní plošiny pro stavebně montážní práce. Součástí vnitřních prostor pobočky na 2 400 m2 bude moderně vybavené servisní centrum. K dispozici bude i venkovní zpevněná plocha o velikosti téměř 2 000 m2, která poslouží jako parkovací a výstavní prostor pro manipulační techniku. Nebude zde chybět ani nabíjecí stanice pro elektromobily. Nastěhování společnosti Linde Material Handling Česká republika je plánováno na začátek srpna letošního roku.

více >>

DB Schenker je již 12 let aktivním účastníkem projektu Zelená firma

Už dvanáctým rokem se česká pobočka globální logistické společnosti DB Schenker v rámci projektu Zelená firma podílí na sběru starého firemního a domácího elektroodpadu a baterií. Zaměstnanci z 11 velkých poboček v uplynulých letech shromáždili a předali k následné ekologické likvidaci a recyklaci přes 26 tun elektroodpadu. Do budoucna chce DB Schenker do projektu zapojit i další menší pobočky.

více >>
Ilustrační foto | Colliers International Czech Republic

Colliers poskytl poradenství společnosti Bosch Termotechnika při prodeji jejího výrobního závodu

Colliers Czech Republic, přední poskytovatel diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, poskytl poradenství společnosti Bosch Termotechnika s.r.o. při prodeji vybaveného výrobního závodu v Albrechticích společnosti ISMM Production and Business Cooperation s.r.o., která je subdodavatelem nejvýznamnějších evropských výrobců zemědělské a manipulační techniky ve více než 10 zemích Evropské unie.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Před 75 lety byl v závodě Siemens Elektromotory Frenšát vyroben první elektromotor

První vyrobený elektromotor, typ E6bV2-088, opustil brány závodu Siemens, tehdy Moravských elektrotechnických závodů, 15. února 1947. Od té doby se jich vyrobily miliony, které poctivě sloužily a dodnes slouží zákazníkům po celém světě. Příběh elektromotorů z Frenštátu pod Radhoštěm se začal psát už v roce 1946, kdy z bývalé textilky vznikl národní podnik MEZ (Moravské elektrotechnické závody).

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain dává malým a středním firmám sílu velkých hráčů

Globální koronavirová pandemie přispěla celosvětově k prudkému růstu e-commerce, přičemž tento vzestupný trend bude s velkou pravděpodobností pokračovat i v dalších letech. Pokud chtějí firmy uspět, musí být schopny přizpůsobit dodavatelské řetězce tak, aby dokázaly pokrýt rostoucí poptávku bez ohledu na hranice států, a navíc při tom splnit vysoká očekávání svých klientů. Podle průzkumu DHL 65 % zákazníků nedokončí nákup v e-shopu kvůli pomalému nebo příliš nákladnému dodání.  

více >>
Ilustrační foto | STILL

Intralogistika může z Průmyslu 4.0. výrazně těžit

Průmysl 4.0. představuje unikátní koncepci sjednocující fyzické, informační i datové komponenty nejen samotného výrobního prostředí. Můžeme přitom hovořit o čtvrté průmyslové revoluci, která nás vede k masivní automatizaci ve většině odvětví včetně logistiky, kde je to přímo nevyhnutelné. V průmyslu 4.0 jsou propojeny chytré stroje, úložné a logistické systémy a další technologická zařízení do jednoho celku. „Ideální potenciál pro jeho využití přitom nabízí automatizované logistické systémy, ve kterých jsou obrovské nároky na optimalizaci procesů, výměnu dat a propojení. Se současnou technikou má navíc pro automatizaci potenciál každý sklad,“ říká Torsten Wiecker, Vice President Brand Management STILL EMEA.

více >>
Ilustrační foto | JAKL Karviná

AMTP KARVINÁ: Covid zvýšil poptávku po specialistech logistiky

Nezbytnou součástí bezchybného provozu průmyslových firem je kvalitní logistika, která umožňuje plnit náročné požadavky na dovoz materiálu pro výrobu i distribuci finálních výrobků. Bohužel kvalitních logistiků je v současnosti nedostatek, velkou měrou k tomu přispěl i covid. Aby napomohli ke zlepšení situace, dohodli se v karvinském ArcelorMittal Tubular Products (dále AMTP Karviná) se Střední školou techniky a služeb v Karviné (dále SŠTaS) na podpoře nového oboru Logistika v průmyslu. Cílem je zlepšit přípravu studentů na výkon povolání.

více >>
ilustrační foto | Aeton

V roce 2022 budeme muset “znovu přemýšlet” o energii

Jedním ze způsobů, jak přemýšlet o budoucnosti energetiky a jak ji pochopit, je podívat se zpět do minulosti. Před vznikem centrálně řízené energie ze zdrojů, jako je uhlí, ropa a plyn, znamenal energetický pohon nějaké činnosti přímou interakci se zdroji energie. Od ohňů používaných k vaření jídel až po vodní kola, která poháněla továrny, bylo značné množství lidského úsilí vynaloženo nejen k rozhodování o tom, zda je energie vůbec potřeba, ale také o tom, kde ji lze získat, jak ji získat a jak ji využít co nejlépe.

více >>
Zdroj: CC Karelpipin | Pohled na Barrandovský Most z Děvínského kopce

Oprava Barrandovského mostu začne v květnu

Technická správa komunikací (TSK) ve čtvrtek 10. února 2022 vybrala dodavatele na druhou etapu rekonstrukce Barrandovského mostu. Zástupci hlavního města zakázku hodnotili podle tří kritérií – ceny, doby dopravních omezení a zkušeností s podobnými stavebními akcemi. O veřejnou zakázku se ve sdruženích i samostatně ucházely čtyři subjekty, přičemž jednoznačně nejlepší nabídku podala společnost PORR a.s. Do prací za necelých 600 milionů korun by se měla pustit už v první polovině května.

více >>
Jim Whitehead

Robustní a odolná logistika Tesco

Potravinová logistika patří mezi nejnáročnější logistické disciplíny. Za poslední dva roky prošla náročnou zkouškou. Nejen, že se v rámci opatření souvisejících s koronavirovou pandemií, zejména v její první fázi na jaře 2020, změnily nákupní zvyklosti zákazníků. Firmy se musely potýkat s mnoha komplikacemi, jako byly zpočátku uzavřené hranice, nedostatek řidičů či omezené výrobní kapacity. Zároveň však musely dbát na to, aby zajistily dostupnost zboží pro zákazníky, na které záleželo možná více než kdy dříve. Jak se s těmito problémy podařilo vypořádat logistice společnosti Tesco a jak je připravena čelit novým výzvám, jsme se v rozhovoru zeptali Jima Whiteheada, ředitele logistiky a distribuce pro střední Evropu.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

Osm důvodů, proč outsourcovat logistiku potravin

Poslední dva roky, kdy se většina odvětví ekonomiky více či méně potýká s dopady pandemie koronaviru, jen podtrhují význam maximální efektivity logistických operací. Dobře nastavené procesy mohou firmě pomoci vyrovnat se s otřesy dnešní doby, ať už jde o výpadky dodávek komponent pro výrobu, nebo výkyvy v poptávce po zboží.

Jednou z nejnáročnějších disciplín stále zůstává logistika potravin. Důvody jsou zřejmé – kratší doba jejich exspirace, velký podíl chlazeného a mraženého zboží, vysoké nároky na dopravu, která musí probíhat sedm dní v týdnu. Zkušenosti společnosti MD logistika, která se distribucí a skladováním potravin dlouhodobě zabývá, jednoznačně identifikují minimálně osm důvodů, proč je outsourcing logistiky potravin pro zákazníka efektivním řešením. MD logistika denně vyskladní průměrně 135 000 kartonů zboží na zhruba 7 500 paletách, a to vše rozveze na 550 závozových míst v České republice a na Slovensku. Má tak své zkušenosti o co opřít.

více >>
Ilustrační foto | VPS

Současná krize je jiná než ty předchozí

Zatímco v předchozích krizích poptávka klesala, nyní se drží nad rámec očekávání. Naopak chybí kapacity, vstupy a rostou náklady. Jak tato situace ovlivní smluvní vztahy?

Jsou tomu přesně dva roky, kdy nás zasáhly první uzavírky výrobních závodů v Číně z důvodu pandemie. Málokdo si v tu dobu dokázal představit dlouhodobost dopadů, které pro nás bude znamenat. Předpoklad, že krize vyvolá sníženou poptávku po zboží kvůli menší kupní síle obyvatelstva, byl na základě zkušeností z předchozích krizí logickou firemní úvahou, na níž firmy reagovaly snížením kapacit a odvolávek i vůči svým dodavatelům.

více >>
Ilustrační foto | Bernard

Bernard: Tak trochu jiný pivovar

Když svět blázní, Bernard hledá nové cesty. Novodobí majitelé pivovaru Bernard šli vždy tak trochu vlastní cestou. A nejinak je tomu i v této nelehké době, která z velké části zasáhla segment HOREKA. Ten představuje pro pivovar jeden z největších odběratelských trhů. Ale protože v pivovaru Bernard vždy dělali věci po svém, i tentokrát našli cestu, jak toto nelehké období zvládnout. Nakonec nemuseli propustit žádné zaměstnance, započaté investice se podařilo dotáhnout do zdárného konce a nezastavily se ani investice do modernějších technologií v pivovaru. Na trh uvedli několik pro pivovar trochu netypických novinek. A za jednu z nich - Pivní pálenku Bernard – dokonce získali i vysoká ocenění v zahraničí v mezinárodních soutěžích. Na to, jak zvládají poslední dva roky v Rodinném pivovaru Bernard a.s. a co tyto dva roky přinesly, nám odpověděl Radek Tulis.

více >>
Ilustrační foto | Dachser

DACHSER rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel

Mezinárodní logistický provider DACHSER investuje do nákladních vozidel a firemních osobních vozů na elektrický pohon a odpovídajících nabíjecích systémů. Společnost má v plánu také testování nákladních vozidel poháněných vodíkem.

Mezinárodní logistický provider DACHSER intenzivně pokračuje v nasazování vozidel s nulovými emisemi. Jedná se o nákladní a osobní vozidla, která přímo neprodukují ani skleníkové plyny ani látky znečišťující ovzduší. V prvním kroku tato rodinná společnost uvede na evropské silnice do konce roku 2023 minimálně 50 dalších bateriových elektrických nákladních vozidel a plánuje také rozšířit flotilu o 1 000 osobních firemních vozidel na elektropohon. Souběžně s tím bude společnost pokračovat v řadě pilotních projektů zaměřených na vývoj a testování nákladních vozidel na vodíkový pohon s technologií palivových článků. Vozidla na vodíkový pohon od různých výrobců plánuje DACHSER nasadit do své sítě nejpozději v roce 2023.

více >>
Cena EcoVadis

Společnost DKV Mobility obdržela zlatou medaili EcoVadis za trvalou udržitelnost

Společnost DKV Mobility, jeden z předních poskytovatelů služeb pro mobilitu v Evropě, obdržela za své přínosy pro trvalou udržitelnost zlatou medaili za rok 2021 od ratingové agentury EcoVadis, která patří v oblasti trvalé udržitelnosti mezi nejrenomovanější nezávislé ratingové organizace na světě. DKV Mobility se s tímto oceněním řadí mezi nejlepší tři procenta společností v kategorii Poskytování ostatních služeb pro firmy a podnikatele a mezi nejlepších pět procent z více než 85 000 společností, které byly hodnoceny globálním poskytovatelem ratingových služeb v oblasti trvalé udržitelnosti. Nové hodnocení je o 22 bodů vyšší než v předchozím roce, což znamená posun z bronzové na zlatou medaili.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Společnost D’Ieteren zvolila řešení ZetesChronos pro další rozvoj distribuce

D'Ieteren Automotive, distributor značek koncernu Volkswagen, hledala důvěryhodného partnera, který by optimalizoval její přepravní procesy a připravil je na budoucí rozvoj. Díky implementaci řešení ZetesChronos pro optimalizaci doručovacích procesů je nyní distribuce digitalizována, což umožňuje efektivní provoz a úplnou dohledatelnost v reálném čase.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies