• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Dachser

VGP předalo nově dokončenou halu v Českých Budějovicích společnosti DACHSER

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP dokončil výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice umístěného v komerční zóně Světlík. Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, mezinárodní logistické společnosti se specializací na sběrnou službu, kontraktní logistiku a další služby. Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor o celkové ploše 7 042 metrů čtverečních právě proběhlo. Provoz logistického centra bude zahájen v nejbližších dnech.
více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Z nového distribučního centra společnosti DB Schenker ve Valašském Meziříčí poputuje káva do celého světa

Společnost DB Schenker ve spolupráci se skupinou ARETE připravuje nový logistický sklad ve Valašském Meziříčí. Ve dvou nových halách bude realizovat služby jak pro stávajícího zákazníka z regionu, výrobce kávy Jacobs Douwe Egberts, tak i pro nové projekty. Terminál zlepší řízení dodavatelského řetězce kávy a rozšíří logistickou síť společnosti DB Schenker. Zahájení provozu centra se plánuje na září letošního roku.

Nový terminál společnosti DB Schenker bude součástí průmyslového parku ARETE Valašské Meziříčí. „Reagujeme na relativní nedostatek kvalitních a cenově dostupných, dokončených parků. Vlastním týmem stavíme moderní areál, který naplní přísné environmentální podmínky a standardy v oblasti dlouhodobé udržitelnosti. Těší nás, že se hlavním nájemcem stane právě přední logistická společnost DB Schenker,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

více >>
Jakub Kováč | ředitel programu MALL Partner

Tržiště MALLu roste i přes pokles e-commerce

Ačkoliv oblast e-commerce v České republice poslední roky kontinuálně rostla, oproti loňskému roku se v lednu 2022 dle dat Heureka.cz trh o 17 % propadl, v únoru to bylo dokonce o 29 %. Tržiště MALLu naproti tomu ve srovnání s loňským rokem posiluje o téměř 50 % a eviduje rychlý nárůst počtu e-shopů zapojených do programu, kterých je již přes 3 500. Obchodníci si na tržišti MALLu vydělají v průměru 650 000 ročně a získají přes 800 objednávek. Stále větší část z nich si navíc prodej na marketplacu vybírá kvůli snadné zahraniční expanzi, nebo kvůli možnosti výrazně zvýšit svou zákaznickou bázi bez potřeby nákladných marketingových aktivit.

více >>
Rob Smith | generální ředitel KION GROUP AG

KION Group v náročných podmínkách generuje rychlý růst a získává rekordní objem přijatých zakázek

KION GROUP AG se může ohlédnout zpět za velmi úspěšným rokem 2021. Světový výrobce průmyslových vozíků, robotiky a automatizačních technologií pro intralogistiku zůstává na cestě k úspěchu i přes obtížnou situaci na nákupních trzích a probíhající pandemii koronaviru.

„Skupina KION Group zaznamenala v roce 2021 rychlý růst a více než vykompenzovala nepříznivý dopad koronaviru z roku 2020 téměř ve všech oblastech. Jako poskytovatel komplexních služeb s významnou celosvětovou působností skupina využila příležitostí, které se jí v roce 2021 naskytly. Plně dosáhla svých ambiciózních cílů a v případě objemu přijatých zakázek cíl pohodlně překročila,“ uvedl Rob Smith, který převzal po Gordonu Riskem funkci generálního ředitele KION GROUP AG s účinností od 1. ledna 2022. Přestože problémy s dostupností materiálů a růst cen komodit vytvářejí obrovské výzvy, skupina KION opět potvrdila svou klíčovou roli ve svém oboru: „Nejenže udržujeme svět v pohybu, ale také utváříme budoucnost našeho sektoru. KION Group má vynikající postavení na trzích průmyslových vozíků a skladových technologií a jako jeden z předních světových poskytovatelů systémů pro automatizaci skladů, automatizovaných řízených systémů vozíků a robotiky a digitálních řešení pro ně nabízí plnohodnotnou řadu softwaru. Pomáháme našim zákazníkům předvídat zítřejší logistické výzvy již dnes a efektivně a udržitelně je řešit,“ dodává Rob Smith.

více >>
Ilustrační foto | Pexels

Představitelé ČKAIT vítají osvobozující rozsudek pro inženýry obžalované z pádu Trojské lávky

Zásadní zprošťující rozsudek v kauze pádu Trojské lávky v prosinci 2017 vynesl 8. března 2022 Obvodní soud pro Prahu 7. Stanuli před ním dva inženýři spojení s tímto stavebním dílem: prof. Ing. Jiří Stráský, DSc., jenž lávku na začátku 80. let vyprojektoval, a Ing. Antonín Semecký, který byl z pozice bývalého šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) spoluzodpovědný za její údržbu. Verdikt zatím není pravomocný, státní zástupce Mgr. Šimon Vavrečka, který pro oba stavební inženýry žádal podmíněné tresty, si ponechal lhůtu pro případné odvolání.

více >>
Ilustrační foto | Alza

Alza.cz investuje miliardu korun do robotizace

Alza.cz investuje více než miliardu korun do rozvoje svého nejnovějšího logistického centra v Chrášťanech u Prahy. Jedná se o dosud nejvyšší jednorázovou investici v historii firmy. E-shop zde kromě rozšíření stávající plochy o dalších 15 000 m2 implementuje novou technologii AutoStore. Tím výrazně zvýší efektivitu skladu a zkrátí dobu odeslání zboží k zákazníkovi. Dodavatelem technického řešení je společnost Element Logic Czech Republic.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker otevírá nové logistické centrum v Dánsku

Otevřením logistického centra v dánském městě Taulov se DB Schenker opět rozrůstá. Nové centrum s 87 nakládacími rampami a celkovou rozlohou 90 000 m2 splňuje nejpřísnější environmentální a udržitelné standardy. Jako článek evropské sítě DB Schenker tento špičkový terminál propojuje 430 lokací po celé Evropě a je připraven na rostoucí poptávku po mezinárodních přepravách.  Každý den z něj odchází zásilky do 38 evropských zemí. Všechna rozvozová vozidla jezdí na HVO 100 Biodiesel, 100% biopalivo, které snižuje emise CO2 až o 90 % a dusíkaté emise o zhruba 30 %.

více >>
Ilustrační foto | Porsche

Bulli pro čistě elektrickou budoucnost: Nový ID. Buzz slaví světovou premiéru

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy představují dnes v Hamburku ve světové premiéře nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo1. Volkswagen nabízí první čistě elektricky poháněnou modelovou řadou MPV a lehkých užitkových vozů v Evropě stavěnou na platformě pro elektrické vozy MEB další odpověď na požadavek trvale udržitelné mobility s nulovými emisemi CO2. ID. Buzz se bude dodávat s nejnovějším softwarem ID. a nejmodernějšími systémy a funkcemi stanovuje ve svém segmentu nová měřítka v oblastech bezpečnosti, komfortu a nabíjení.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

CzechTrade spouští krizové poradenství pro firmy vyvážející na Ukrajinu a do Ruska. Pomůže i s přesunem na jiný trh

Agentura registruje první zájemce o pomoc při změně trhu. Ti jsou hlavně z oboru strojírenství.

Agentura CzechTrade spouští krizové poradenství pro české firmy, které vyvážejí své produkty na Ukrajinu a do Ruska. Součástí tohoto poradenství je analýza výchozí situace firmy a příprava náhradního exportního plánu. Poté, co válka na Ukrajině zkomplikovala obchodní styky s oběma státy, se snaží tuzemští vývozci najít pro své výrobky náhradní odbytiště. Na ruském a ukrajinském trhu operují stovky firem, jejichž celkový objem exportu představuje 128 miliard korun. I když se jedná pouze o 2,6 % celkového českého exportu, pro mnohé firmy jsou tyto trhy klíčové, anebo dokonce existenčně důležité.

více >>
Miroslav Kratochvíl | generální ředitel společnosti Lafarge Cement

Přeprava cementu má obdobná rizika jako přeprava kapalin

Lafarge Cement klade u dopravců důraz na spolehlivost a bezpečnost

V únorovém vydání časopisu LogisticNEWS se pravidelně věnujeme přepravě chemických a nebezpečných látek. Tentokrát jsme se zaměřili na oblast stavebnictví a podívali se na přepravu základního stavebního materiálu – cementu.  Přeprava každého volně loženého zboží je svým způsobem specifická a přeprava cementu není výjimkou.

více >>
Jan Durčák | Profitroom

Segment hotelnictví v časech covidu-19

Poslední dva roky pandemie a z ní vyplývající stále se měnící restrikce zasáhly mnoho odvětví, avšak žádné netrpělo tolik jako právě hotelnictví. Sešli jsme se tedy s Janem Durčákem, ředitelem česko-slovenské pobočky mezinárodní společnosti Profitroom, která dodává prémiovou rezervační platformu pro hotely a resorty, abychom s ním probrali současnou situaci a výhledy do budoucna.

více >>
Radek Zajíc | DENIOS

Skladování nebezpečných látek je stále sofistikovanější

Moderní technologie urazily za poslední roky obrovský kus cesty a v mnohém předstihly schopnost lidí nabízených funkcionalit využít. Rostoucí deficit lidské pracovní síly je nekonečnou inspirací technologických firem, které nabízejí všemožné formy automatizace procesů s cílem nahradit lidskou práci technikou. Významným benefitem této snahy je odstranění zejména rutinní, ale nezřídka také zdraví a životu nebezpečné práce a uvolnění lidí do procesů s vyššími nároky na kvalifikaci či kreativní myšlení. Vedle nedostatku pracovní síly však dnes firmy mnohdy stále více řeší budoucnost svých provozů s ohledem na jejich udržitelnost. Ta se v souvislosti s postupnou implementací požadavků strategie evropské Zelené dohody stává stále silnějším tématem a firmy tak věnují postupně více pozornosti své vlastní energetické náročnosti, dopadu své činnosti na životní prostředí a s tím spojenou konkurenceschopnost v horizontu několika málo let. Jakým směrem se dnes ubírá skladování nebezpečných látek a jak se mění pohled zákazníků na problematiku skladování těchto materiálů, jsme si povídali s Radkem Zajícem vedoucím prodeje pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Denios, předního světového výrobce a prodejce výrobků a služeb v oblasti ochrany životního prostředí ve firmách a bezpečnosti na pracovišti. 

více >>
ilustrační foto

Vodík má budoucnost. Věděl to již Jules Verne

Je to až zarážející, jak přesně, přesvědčivě a pravdivě dokázal Jules Verne už před více než 150 lety předpovědět budoucnost průmyslového světa. V jeho románech, které i dnes patří u nás k nejčtenějším a nejoblíbenějším knihám vůbec, předpověděl mnohé z později opravdu realizovaných vynálezů, jako byly lety do vesmíru, tank, počítač, magnetický rychlovlak, skafandr, umělé družice nebo dokonce vrtulník.

Byl to snílek, výborný vizionář, nebo snad viděl do budoucnosti? Ani jedno, ve skutečnosti Verne jen velmi poctivě sledoval překotný vývoj techniky, která v jeho době zažívala obrovský rozmach.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací, kterou neustále sledujeme. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.

více >>
Ilustrační foto | Passerinvest

Roztyly Plaza: Inspirující kancelářské prostory přímo na metru

Administrativní budova Roztyly Plaza na Praze 4, jejíž výstavba byla zahájena na podzim loňského roku, nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m². Za elegantním a designově čistým zpracováním sedmipatrové budovy stojí renomované architektonické studio Aulík Fišer architekti. Velky důraz je v projektu kladen na vytvoření inspirujícího prostředí, ve kterém bude radost pracovat, a setkávat se. Proces pronájmů prostor byl zahájen a již je registrován zájem prvních potenciálních nájemců jak na kancelářské, tak i na obchodní prostory. Budova umí nabídnout velkoplošné kanceláře s výměrou přes 3 000 m2 na jednom podlaží, ale díky flexibilním dispozicím je zároveň možné vytvořit i menší jednotky od 300 m2.

Kompletní vizualizaci projektu, specifikace prostor a plány budoucího rozvoje celé stávající lokality je možné shlédnout na nově spuštěných webových stránkách www.roztylyplaza.cz. Developerem a investorem výstavby je Koncern Passerinvest.

více >>
Ilustrační foto | VCHD CARGO

VCHD Cargo vloni rekordně rostla

Přepravní společnost VCHD Cargo oznámila předběžné výsledky svého hospodaření v roce 2021 – tržby skupiny vystoupaly na více než jednu miliardu korun. V České republice VCHD Cargo zaznamenala 17procentní růst, v Německu společnost dosáhla téměř 60procentního nárůstu tržeb. Německá přepravní společnost Völker Logistik jako loňská akvizice VCHD Cargo vykázala tržby ve výši 97 milionů korun. Celkem skupina VCHD Cargo v loňském roce realizovala více než 38 400 přeprav do více než 4 800 destinací v celé Evropě.

více >>
Ilustrační foto | TIMOCOM

TIMOCOM GmbH získala v Německu ocenění „Top firma roku 2022“

IT společnost z Erkrathu byla opět oceněna zaměstnanci jako jedna z nejpřívětivějších firem v Německu.Na základě nezávislých hodnocení současných i bývalých zaměstnanců byla společnost TIMOCOM GmbH oceněna předním portálem pro hodnocení zaměstnavatelů.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Dopravci nabízí pomoc Ukrajině

K vlně solidarity s válkou zasaženou Ukrajinou se bez váhání přidávají i čeští autodopravci. Prezident Sdružení Josef Melzer k tomu říká: „Jsme velmi potěšeni, že čeští dopravci okamžitě zareagovali a nabízejí na pomoc Ukrajině volné kapacity kamionů, autobusů, ale i speciální techniku na dopravu stavebních strojů nebo vojenského materiálu. Na naši výzvu se bezprostředně přihlásily desítky členů, kromě toho mnoho firem pomáhá již individuálně.“

více >>
Ilustrační foto | WEDO

WeDo se rozšiřuje na Slovensko, otevírá nové depo v Bratislavě

Doručovací služba WE|DO zahajuje svou zahraniční expanzi, k zahájení provozu ve 2. zemi si symbolicky vybrala datum zdůrazňující dvojky. Na Slovensku chce WE|DO postupně expandovat a v následujících měsících rozšířit nabízené služby na stejný rozsah jako v České republice.

Operátor WE|DO v úterý večer slavnostně otevřel provoz svého depa ve slovenské Bratislavě. Jedná se o první zahraniční expanzi. „Slovensko je pro nás logicky klíčový trh. Už nyní jsme slovenským klientům doručovali řadu zásilek pomocí smluvního partnera. Teď budeme moci doručovat z České republiky vlastními silami a využít vlastní depo. Počítáme s tím, že měsíčně na Slovensko doručíme několik desítek tisíc zásilek,“ uvedl k otevření depa v Bratislavě generální ředitel WE|DO Daniel Mareš.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Ekologie, inovace či konkurenceschopnost

Snižování uhlíkové stopy, využití ekologičtějších paliv či inovace v dopravě. To byla hlavní témata neformálního zasedání ministrů dopravy Rady EU, které se uskutečnilo 21. a 22. února ve francouzském Le Bourget. Českou delegaci na setkání vedl ministr dopravy Martin Kupka.

„V České republice podporujeme rozvoj infrastruktury pro alternativní zdroje.  Myslím si, že bychom se měli zaměřit na infrastrukturu, abychom umožnili každodenní využití bezemisních vozidel. Skvělým nástrojem k dosažení našich cílů by mohlo být tzv. nařízení AFIR. Uživatelé musejí mít možnost rychlého a bezbariérového nabíjení napříč Evropou,“ uvedl po jednání Kupka. 

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies