• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | MD ČR

Další část Balíčku mobility I vejde v platnost 21. května

Největší změny v podnikání přinese 21. květen 2022 podnikatelům v silniční dopravě, kteří jezdí do zahraničí vozidly s největší povolenou hmotností nad 2,5 tuny (tedy zejména dodávky). Nově budou na tyto podnikatele dopadat obdobné povinnosti jako na podnikatele provozující klasickou velkou autodopravu nad 3,5 tuny.

více >>
Ilustrační foto Prazdroj | Pilsner Urquell Tapster

Tuzemské prodeje Plzeňského Prazdroje loni klesly o 3 procenta

Plzeňský Prazdroj loni zaznamenal v důsledku covidové pandemie druhý rok po sobě pokles celkových prodejů piva na domácím trhu, meziročně o 3 procenta na 6,5 milionu hektolitrů. Trvalá podpora a výrazné investice do hospod a rozvoje české pivní kultury se ale promítly do rostoucích prodejů čepovaných piv. Méně se dařilo baleným pivům v obchodech. 

Dopady pandemie na pivovar jsou nejlépe patrné při porovnání prodejů s předkoronavirovým obdobím. Oproti roku 2019 prodal Prazdroj loni na domácím trhu o desetinu produkce méně, což znamená mínus 145 milionů piv.

více >>
Ilustrační foto | ESA

Na silnice vyráží kamion s florbalovými esy Tatranu Střešovice

Společnost ESA logistika uvedla do provozu skříňový návěs v barvách extraligového florbalového klubu Tatran Střešovice. Firma se již v loňském roce stala partnerem klubu a také generálním partnerem filmu, který Tatran o své třicetileté historii natočil ve spolupráci s Českou televizí. Kamion v klubových barvách je dalším krokem této spolupráce.

více >>
Ilustrační foto | Reliant

Sdružení automobilového průmyslu vítá snížení daňové zátěže pro služební nízkoemisní vozy

Vláda na svém jednání 6. dubna 2022 schválila balíček opatření proti rostoucím cenám pohonných hmot. Koncepční součástí balíčku jsou také opatření na podporu nízkoemisní mobility. Konkrétně by dle návrhu mělo dojít ke snížení povinného přidanění služebního nízkoemisního vozidla využívaného také k soukromým účelům z jednoho procenta pořizovací ceny na polovinu. Stát zároveň podpoří výstavbu dobíjecí infrastruktury zkrácením doby odpisování z deseti na pět let. Jde o opatření, která Sdružení automobilového průmyslu vládě, spolu se zkrácením doby odpisování pro nízkoemisní vozidla, doporučila jako jeden z nástrojů podpory rozvoje čisté mobility, ale současně jako opatření proti dopadům skokových nárůstů cen ropy i na podporu zajištění energetické nezávislosti ČR.

více >>
Ilustrační foto | KION GROUP

KION Group ruší svůj výhled na finanční rok 2022 a očekává výrazný meziroční pokles očištěného EBIT za 1. čtvrtletí

S ohledem na pokračující a značné nejistoty na nákupních trzích, které jsou výrazně zhoršovány vojenským konfliktem ve východní Evropě a také dřívějšími uzávěrami způsobenými koronavirovou epidemií se výkonná rada KION GROUP AG v pondělí 4. dubna 2022, rozhodla stáhnout výhled na fiskální rok 2022 pro KION Group a její provozní segmenty zveřejněný 3. března 2022.

více >>
Ilustrační foto | WEDO

WE|DO spouští provoz „superhubu“ u Ostředku, půlmiliardová investice je největší letošní v ČR

Logistický operátor Wedo tento týden spustil provoz superhubu v Ostředku u D1. S investicí ve výši přes půl miliardy korun se jedná zřejmě o největší letošní logistickou novinku na českém trhu. Díky otevření superhubu se výrazně zvýší kapacita Wedo, které tak bude připraveno na další expanzi v následujících letech.

“Otevření Ostředku je jednoznačně nejdůležitějším krokem v dalším vývoji Wedo, a to nejen pro letošní rok, ale i do budoucna. Je to pro nás klíčový okamžik pro naší další expanzi a zlepšení zákaznického komfortu, jednoduchosti i rychlosti doručení zásilky. Násobně se zvyšují naše kapacity a zcela měníme způsob našeho fungování,“ vysvětlil
při otevření generální ředitel Wedo Daniel Mareš.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 = prostor pro prosperitu

Nedostatek zaměstnanců a chybějící zázemí jsou v řadě firem brzdou jejich dalšího rozvoje. Pozornost by se proto měla zaměřit na průmyslový development. Dobře situovaný a důmyslně navržený průmyslový park totiž může být základnou pro úspěšný byznys.  

Kdo chce dnes investovat do rozvoje svého podnikání a hledá kvalitativně lepší prostory, ten už si nejspíš všiml, že na trhu ubývá připravených projektů a nabídka větších ploch už není, co bývala. Povolovací procesy se navíc bez ohledu na novelu stavebního zákona prodlužují, což potenciální zájemce vrhá do nejistoty.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Toyota předala policii prvních 22 Land Cruiserů do těžkého terénu

Toyota Tsusho Praha předala vedení Policie ČR prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. Dodávka je první ze 100 vysoutěžených vozidel v rámci rámcové smlouvy pro roky 2021 až 2023 v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč. Předávaly se první vozidla Toyota Land Cruiser v policejních barvách. Součástí dodávky byla i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Na obnovu historických železničních vozidel půjde od letošního roku více peněz

Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 - 2023. Ministerstvo financí v uplynulých dnech schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun. Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok. Cílem programu je obnovení provozu historických železničních vozidel nebo jejich vystavování.

Zájemci o finanční podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 30. května 2022.

více >>
Lukáš Kovanda

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL

Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel (viz zde). V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že Orlen, největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, nadále ve velkém odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západ ocitá v ojedinělé slevě.

více >>
Bohuslav Čížek, ředitel Sekce hospodářské politiky a hlavní ekonom Svazu průmyslu a dopravy ČR

SP ČR: I přes stagnaci dokázala většina odvětví v únoru růst

Po nadějném lednovém růstu skončil průmysl v únoru v záporných číslech. Průmyslová produkce klesla meziročně reálně o 0,3 %. Nejvíce se na únorovém poklesu podílel sektor výroby motorových vozidel, který klesl meziročně o více jak 9 %. Částečně pokles ovlivnilo také teplejší počasí, které mělo dopad na výrobu elektřiny a plynu, samotný zpracovatelský průmysl pak rostl meziročně o 0,4 %. Naproti tomu si ale většina ostatních odvětví průmyslu v únoru ještě dokázala udržet dobré růstové výsledky.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker zvyšuje díky novému terminálu spolehlivost doručení na jihu Švédska

Společnost DB Schenker, jeden z předních světových poskytovatelů logistických služeb, otevřela nový terminál v oblasti Almnäs na jihu Stockholmu. Logistický terminál o rozloze 122 000 m2 odpovídá nejpřísnějším normám v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Centrální cross-dockové překladiště může vydat 4 000 zásilek za hodinu, má celkovou skladovou plochu 14 400 m2 a využívá 98 nakládacích ramp. To z něj činí jeden z největších terminálů v síti DB Schenker, která čítá dalších 29 skladů po celém Švédsku.

více >>

SSI Group povyšuje své klíčové manažery

SSI Group poskytuje již více než 30 let komplexní služby v oblasti integrovaného facility managementu. Před čtyřmi lety svůj záběr rozšířili o segment energetiky, kde svou pozici upevnili v loňském roce akvizicí majoritního podílu ve společnosti DEMP Holding. SSI Group zaměstnává více než 3000 lidí a její portfolio tvoří několik stovek objektů po celé České a Slovenské republice. S růstem společnosti přichází také k dílčím změnám ve struktuře a povýšení dlouholetých členů managementu. Pro tuto rodinnou společnost je totiž charakteristické, že si svůj top management postupně buduje od nižších pozic.

více >>
Zdroj: Gebrüder Weiss / Sams

Vodíkový kamion Gebrüder Weiss se osvědčil v provozu

Po prvním roce provozu vyhodnocuje poskytovatel přepravních a logistických služeb Gebrüder Weiss svoje zkušenosti se svým prvním nákladním vozem na vodík. „Hyundai XCIENT Fuell Cell, který využíváme ve švýcarském Altenrheinu, je denně využíván pro přepravu běžných nákladů na krátké vzdálenosti a osvědčil se zde ve všech ročních obdobích. Dokonce i na úsecích s prudkým stoupáním si elektromotor, který čerpá energii z palivového článku, zachovává plný výkon. Provozem „Hydrogen-trucku“ navíc ročně ušetříme přibližně 80 tun emisí CO2,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

více >>
Ilustrační foto | Raben Logistics Czech

Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain implementovala svůj první evropský plně automatizovaný sklad drobných dílů s robotickým vychystáváním pro 1-2-3.tv

Omnikanálová aukční platforma 1-2-3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker a Deutsche Bahn zřídily „železniční most“ pro humanitární pomoc Ukrajině

Speciální železniční spojení, které provozují společnosti DB Schenker a DB Cargo, začíná pomáhat. Z nádraží Seddin u Berlína už minulý pátek vyjel první vlak s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Souprava byla naložena 15 kontejnery a náklad tvořily spací pytle, karimatky nebo věci denní potřeby, jako jsou pleny, pitná voda, konzervované potraviny, nebo dětská výživa. Vlak vezl také zdravotnický materiál – injekční stříkačky, náplasti, gázové obvazy nebo kanyly. Celkem se takto na Ukrajinu dopravilo 350 tun humanitárních zásob.

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo vnáší efektivní logistiku do humanitární pomoci

Do humanitární pomoci válkou sužované Ukrajině se zapojila řada jednotlivců, firem i neziskových organizací, které koordinují pomoc přímo na hranicích. Často jim ale chybí organizovaná logistika. Logistická společnost DoDo problém řeší s pomocí své logistické data-driven platformy. Do humanitárních aktivit se dobrovolně zapojila stovka kurýrů, pomoc vozí desítky zelených aut. Firma zásobuje vlaky na ukrajinské hranice a vozí jídla na budapešťské nádraží i pražské ubytovny.

více >>
Ilustrační foto | Portál nehod

Portál nehod: Divočáci ohrožují řidiče – pozor na ně zejména po páté ráno

Začínající jaro láká na silnice nejen více řidičů, ale bohužel i zvěře. V jarních měsících totiž začínají prudce růst počty nehod zaviněných střetem se zvěří. Významný podíl na nich má vedle zvěře vysoké i černá – tedy divoká prasata. Analytici Portálu nehod se proto blíže podívali na to, kdy a kde hrozí nejvíce nehod po srážce s divočákem. Zjistili například, že takovým místem je silnice č. 270 na 35. km. Jde o několik kilometrů rovný úsek poblíž Jablonného v Podještědí a České Vsi.

více >>
Česká pošta logo

Česká pošta využije outsourcing C.S.Cargo

Česká pošta vypsala výběrové řízení na poskytovatele, který jí zajistí přepravu zásilek nákladními vozidly nad 3,5 tuny mezi jejími jednotlivými třídicími centry. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost C.S.CARGO, se kterou Česká pošta podepsala smlouvu na tři roky. V praxi to znamená, že Česká pošta bude využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy veškeré závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla na svých bedrech. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Mnohem elastičtěji a úsporněji tak zvládne jak vánoční nápor, tak dny s nižšími objemy zásilek.

„Doba, kdy se vše řešilo tzv. in-house, je pryč. Moderní systémy řízení ukázaly, že nákupem služeb se dá nejen ušetřit, ale hlavně zvýšit kvalita poskytovaných služeb. Představa, že Pošta je stále jako v dávných dobách stát ve státě, je mylná. Pokud jsou na trhu možnosti, díky kterým se posuneme dál a našim klientům budeme moci nabídnout vyšší standard, byli bychom sami proti sobě, kdybychom touto cestou nešli,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies