• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | SKLADON

Téměř polovina českých e-shopů prodává do zahraničí. Čím dál častěji si expanzi usnadňují fulfillmentem

Prostředí české e-commerce je extrémně konkurenční a možnosti růstu omezené. Není proto překvapením, že se téměř polovina českých prodejců věnuje také prodejům do zahraničí, a to nejvyšší měrou ze všech v regionu střední a východní Evropy. S expanzí jim stále častěji pomáhá tzv. fulfillment, tedy kompletní outsourcing logistiky. Dle společnosti Skladon obchodníci na fulfillmentu oceňují především záruku kvalitní dopravy po celém světě i možnost snadno škálovat své objemy bez velkých investic do skladových prostor či zaměstnanců.

více >>
Tansu Isik, ředitel oddělení obchodního rozvoje a globálního marketingu v divizi pneumatik společnosti Continental

Digitální správa pneumatik budoucnosti: ContiConnect 2.0

Informace o vozových parcích založené na skutečných datech

Společnost Continental představuje novou generaci systému správy pneumatik ContiConnect. Verze 2.0 zavádí nezbytnou infrastrukturu pro komplexní digitální správu pneumatik budoucnosti. Continental jakožto technologická společnost doposud ladila prostředí svého systému tak, aby bylo dokonale v souladu s konkrétními požadavky zákazníků provozujících vozové parky po celém světě. „Platforma ContiConnect 2.0 se zaměřuje na digitalizaci pneumatik. Dláždí cestu pro inteligentní správu pneumatik kombinovanou s na míru šitým výběrem digitálních řešení pro pneumatiky založených na službách,“ vysvětluje Tansu Isik, ředitel oddělení obchodního rozvoje a globálního marketingu v divizi pneumatik společnosti Continental.

více >>
ilustrační foto

Elektromobily budou moci distributorům energie pomáhat s vykrýváním špiček

Se zvyšujícím se rozvojem elektromobility se energetikům otvírá další možnost, jak vykrývat výkyvy sítě způsobené větší poptávkou ve špičkách i nestejnoměrnými dodávkami z obnovitelných zdrojů. Díky funkci obousměrného dobíjení budou elektrovozy moci posílat elektrickou energii zpátky do sítě. Systém V2G (Vehicle-to-Grid) již některé automobilky do svých modelů zavedly, jiné jej testují. V Česku využívání této technologie v následujících letech umožní modernizace distribučních soustav na standardy Smart Grids.

více >>
Foto ze závěrečného setkání

Logistika hrou

Vysoká škola logistiky slavnostně předala projekt s názvem Implementace digitalizace pro logistiku uživatelským středním školám. Řešitelům se podařilo v průběhu let 2019 až 2022 připravit interaktivní výukovou aplikaci pojmenovanou Logistika hrou, která je dostupná na portále https://vlc.vslg.cz/. Aplikace je určena pro studenty středních škol. Byla připravována tak, aby mohla být využita co nejšíře, jak pro odborné střední školy se zaměřením na logistiku, tak i jiné střední školy.

více >>
Leoš Aldorf, generální ředitel SSI Energy

SSI Energy rozšiřuje portfolio svých zákazníků a realizuje několik nových energetických projektů

Společnost SSI Energy, která se zaměřuje na projekci, výstavbu a provoz energetických zařízení, získala v poslední době hned několik významných zakázek. Nově realizuje projekty design-build v areálu Sigma Hranice, městských teplárnách Františkovy Lázně a Karviná, EPC projekty pro Český statistický úřad v Praze nebo Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Finišuje také rozsáhlou zakázku v pražských provozech tepelných zdrojů společnosti Veolia. SSI Energy je dceřinou společností skupiny SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu (IFM) pro více než 500 objektů.

více >>
Ilustrační foto | EL NINO

Parfumerie el nino investuje půl miliardy korun do robotizovaného skladu. Technologii dodá Element Logic

Element Logic bude pro el nino zavádět řešení automatizovaných skladů založených na systému AutoStore. Zcela nový sklad společnosti el nino se již nyní začíná stavět v průmyslové zóně v Nové Pace, kde se nachází i původní sídlo společnosti. Do skladu investuje el nino téměř půl miliardy korun a jeho celková výměra, 8 000 m2, pojme zboží ze všech tří stávajících skladů. Nová technologie zvýší efektivitu vychystávání zboží až o 50 % a zajistí hladší průběh při vyřizování objednávek v průběhu dne.

více >>
Ilustrační foto | ČLA

Vysoká škola ŠKODA AUTO má 6 nových držitelů logistických certifikátů

V pondělí 2. 5. 2022 proběhlo na ŠKODA AUTO Vysoké škole slavnostní předání logistických certifikátů, jež škola úspěšným studentům a absolventům vydává pod záštitou České logistické asociace.

Po COVID době, kdy se tento akt pořádal na online platformě, jsme se vrátili po 18 měsících k osobnímu setkání a slavnostnější atmosféře. Certifikáty byly studentům předány z rukou zástupců ŠKODA AUTO Vysoké školy, logistiky ŠKODA AUTO a.s. a České logistické asociace.

více >>
Ilustrační foto | Logport

Moderní obchodně-průmyslové parky LOGPORT se zaměřují na rozvoj klíčové městské infrastruktury s využitím alternativních zdrojů energie

Obchodně-průmyslové parky Logport, které připravuje česká společnost Logport Development ve spolupráci s tamějšími municipalitami, v dané lokalitě rozšiřují občanskou vybavenost a rozvíjí klíčovou městskou infrastrukturu. Areály Logport jsou připravovány v nejvyšším environmentálním standardu s důrazem na využití alternativních zdrojů energie. Nabízet budou prostory pro skladování a lehkou výrobu, administrativu, showroomy a prodejní plochy. Sloužit budou jak lidem z blízkého okolí a města, tak firmám, které v nich najdou kvalitní zázemí pro své podnikání.

Velkou pozornost Logport Development věnuje úpravám bezprostředního okolí svých projektů, které citlivě navazují na stávající zástavbu, popř. revitalizují brownfieldová území. V současnosti developer chystá dva projekty: Logport Prague West na západním a Logport Kladno Poldi na severozápadním okraji Prahy.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

První dobíjecí centrum pro nákladní automobily v ČR využívá dobíjecí technologii Siemens

Společnost Siemens dodala dobíjecí centrum pro nákladní vozidla s elektrickým pohonem, které dnes bylo otevřeno v areálu společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. v pražských Stodůlkách. Jmenovaná společnost se tak připravuje na uvedení elektricky poháněných nákladních vozidel Mercedes-Benz eActros, eEconic a Fuso eCanter na český trh. Jedná se o vůbec první dobíjecí centrum specializované pro nákladní vozy v České republice, dobíjení zde zajišťuje stanice Sicharge D o výkonu 300 kW.

více >>
AKTUÁLNÍ DOSTUPNOST PRÉMIOVÝCH INDUSTRIÁLNÍCH PLOCH V ČESKU

Sklady nejsou a nebudou. Developeři v důsledku rostoucích nákladů utlumují výstavbu

Závratného objemu 1,034 mil. m2 dosahují logistické a výrobní nemovitosti, které jsou aktuálně v České republice ve fázi výstavby. Přesto už v letošním roce hrozí, že zejména skladů bude nedostatek. Bez předem podepsaného nájemce se nyní staví pouze 234 tisíc m2, zatímco zbytek je již předem zasmluvněný. Vlivem rostoucích cen stavebního materiálu, nedostatku kapacit dodavatelských firem i skokového zvýšení nákladů na energie se řada developerů právě těchto, spekulativně realizovaných hal rozhodla další plánové projekty odložit nebo výstavbu přibrzdit. Vzhledem k neutuchající poptávce se tak bude dále otevírat prostor pro růst nájemného, které už v prvním letošním kvartálu nejen v atraktivních lokalitách kolem Prahy a Brna, přesáhlo v průměru 5 EUR/m2/měsíc.

více >>
Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Jan Kodada (vpravo) a výkonný ředitel společnosti Würth Miloš Horký (vlevo)

Gebrüder Weiss podporuje svoje klienty na cestě k uhlíkové neutralitě

Logistická společnost Gebrüder Weiss předala první certifikát o kompenzaci emisí CO2 svému klientovi v České republice. „Máme radost, že se česká pobočka společnosti Würth jako první u nás zapojila do našeho programu zero emissions. Na cestě k uhlíkové neutralitě jsme připraveni pomoci také dalším českým zákazníkům,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

více >>
Ilustrační foto | Škoda Transportation

Dopravní podnik města Pardubic objednal nové trolejbusy od skupiny Škoda Transportation

Na nové moderní trolejbusy od skupiny Škoda Transportation se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Pardubic. Škodovka totiž uzavřela s Dopravním podnikem města Pardubic smlouvu na dodávku celkem deseti moderních nízkopodlažních vozidel. Celková hodnota zakázky, která odstartuje v prvním čtvrtletí příštího roku, je zhruba 118 milionů korun. Skupina Škoda Transportation je součástí Skupiny PPF.

„Aktuálně uzavřený kontrakt pro Pardubice navazuje na dřívější úspěšné dodávky pro toto východočeské město,“ připomněla Tanya Altmann, Senior Viceprezidentka pro Bus Mobility Solutions ve skupině Škoda Transportation. „Nová vozidla typu Škoda 32 Tr budou vybavena bateriemi pro jízdu mimo trakční vedení a nabídnou tak dopravci větší flexibilitu v přepravě. Trolejbusy díky svému modernímu řešení i ekologickému provozu opět zvýší kvalitu cestování veřejnou dopravou a věřím, že s nimi budou spokojeni cestující i dopravce,“ doplnila Tanya Altmann.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Deutsche Bahn se letos vrátí do černých čísel. Za rok 2021 hlásí rekordní tržby

Deutsche Bahn (DB) loni zaznamenaly dvouciferný procentní růst výnosů, který překonal úroveň dosaženou v roce 2019, rok před pandemií. Příjmy skupiny vzrostly ve finančním roce 2021 meziročně o 18,4 % na 47,3 miliardy EUR. DB hodlá od letošního roku opět generovat provozní zisk. Kvůli pandemii uzavřela rok 2021 s další provozní ztrátou: upravená provozní ztráta před úroky a zdaněním činila 1,6 miliardy EUR. Ztráta však byla výrazně nižší než v předchozím roce (-2,9 mld. EUR v roce 2020). Čistý zisk za rok včetně mimořádných položek, úroků a daní se zlepšil ještě výrazněji, o téměř 5 miliard EUR na -900 milionů EUR (ve srovnání s -5,7 miliardy EUR v roce 2020).

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 Prague Letňany bude hostit letošní Evropský pohár v boulderu

Haly průmyslového developera a investora P3 v pražských Letňanech žijí sportem. Již před dvěma lety v nich vzniklo lezecké a pohybové centrum Jungle Sport park a trampolínové centrum JumpPark pro sportovní nadšence i začínající sportovce. Na přelomu dubna a května se zde bude konat evropský pohár v boulderu 2022. Tento IFCS závod, který je součástí kvalifikace na Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Mnichově, se do Česka vrací po pěti letech. Diváci se tak mohou těšit na účast evropské špičky, přihlášeno je více než 150 závodníků z 28 evropských zemí.

více >>
Ilustrační grafika | Ostrava Airport Multimodal Park

Česká pošta mění logistiku balíků pro celou Evropu, v Mošnově vybuduje moderní multimodální logistické centrum

Již v září začne v mošnovském Ostrava Airport Multimodal Parku fungovat nové třídící centrum České pošty. Zcela jedinečný multimodální hub o velikosti bezmála 30 tisíc m² poskytne napojení na letištní, dálniční i vlakovou síť. Nový areál se stane díky své velikosti, vybavení a výhodné poloze novým logistickým standardem v České republice. Do Mošnova budou putovat zásilky především z Asie, odtud se rozvezou vlakem či kamiony po celé Evropě. Multimodální hub představuje skutečný gamechanger v logistice České pošty.

více >>
Ilustrační foto | Schneider Electric

Češi domácí nabíjení elektroaut neřeší, je pro ně údajně drahé

Češi nemají kde doma nabíjet svá elektroauta a ani to neřeší. Podle aktuálního průzkumu společnosti Schneider Electric (by) si vlastní elektronabíječku pořídilo jen 7 % z nich. Hlavním důvodem je podle nich „vysoká“ cena, o které přitom mají jen mlhavou představu. Domácí nabíjecí stanice stojí od 15 tisíc korun.

V České republice je registrováno přes 8,5 tisíce elektroaut. Dojezd těchto vozů někteří výrobci hodnotí vysoko nad 400 km pro městský provoz, který ale v zimě může být jen okolo 150 km. „Uživatelé elektroaut tak musejí mnohem více než řidiči vozů s konvenčními motory řešit „tankování“, v tomto případě tedy nabíjení. Zatím je v republice jen necelých 1 500 veřejných dobíjecích stanic. V porovnání s přibližně čtyřmi tisíci čerpacích stanic je to rozhodně nedostačující,“ uvádí Leoš Kabát, specialista na elektromobilitu společnosti Schneider Electric.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Technologie Konica Minolta pomáhají s digitalizací zákaznické komunikace společnosti Zásilkovna

Zrychlení, zjednodušení a automatická kontrola reklamačního řízení, to jsou hlavní přínosy interaktivního formuláře od Konica Minolta, kterým společnost Zásilkovna výrazně zlepšuje a zrychluje komunikaci se zákazníky. Digitální inovace vytvářejí uživatelsky příjemné prostředí, zákazníci mohou nyní například potvrdit reklamaci elektronickým podpisem, čímž odpadá dříve nezbytné ruční vyplnění, skenování formuláře a odesílání e-mailem. Řešení Konica Minolta využívá skupina Packeta, pod níž patří i česká Zásilkovna, jednotně ve všech zemích, kde působí a kam doručuje své zásilky.

více >>
Ilustrační foto | SCHP

Stanovisko SCHP ČR, ŽESNAD a dopravců po železnici k opatřením souvisejících s plánovanými výlukami trasy Děčín- Drážďany v roce 2022 a 2023

Od 6. března 2022 do 11. června probíhá na německé straně Bad Schandau – Königstein výluka s jednokolejným provozem doplňovaná v několika dnech týdne o 4-hodinové noční úplné zastavení provozu. Od 26.6.2022 bude až do příštího roku nepřetržitá výluka mezi Prostředním Žlebem a Bad Schandau s jednokolejným provozem doplňovaným každé pondělí v denní době 8:50 – 16:40 úplným zastavením provozu.  Současně s tím od začátku března začala výluka SŽ Děčín Východ – Prostřední Žleb, která významně omezila celkovou kapacitu uzlu Děčín. Propustnost tratě Děčín – Drážďany v roce 2022 a 2023 se díky těmto výlukám na trati rapidně snížila a ještě dále sníží.  Ad-hoc nákladní vlaky již dnes příhraniční trasu prakticky nedostávají, počet pravidelných tras pro nákladní vlaky bude od 26.6. výrazně redukován. Zásadní je, že neexistuje kapacitně variantní přechod s Německem – možné objízdné trasy jsou via Cheb (jednokolejný neelektrifikovaný), Rumburk (jednokolejný, neelektrifikovaný, špatné sklonové podmínky). Jiný přechod pro RID zboží není možný. Objízdná trasa via Polsko je s ohledem na tranzitní čas a současně letní uzávěru hraničního přechodu Lichkov/Miedzylesie problematická.

více >>
Jan Chabr | radní pro majetek RHMP

Hlavní město podpořilo Pražskou plynárenskou

Rada hlavního města Prahy jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding a.s., která vlastní 100 % akcií společnosti Pražská plynárenská, a.s., schválila na pondělním zasedání vystavení patronátního prohlášení pro banky financující společnost Pražská plynárenská. V rámci zajištění dodatečného financování společnosti pak pražští radní odsouhlasili také předložení smlouvy o úvěru a dohody o jeho podřízenosti na příštím zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy.

Aktuální kroky hlavního města vycházejí zejména z povinnosti výrazně navýšit zásoby zemního plynu v podzemních zásobnících pro příští zimní sezonu 2022/2023. To pro Pražskou plynárenskou představuje výrazně větší nároky v oblasti financování, a to v řádu miliard korun.

více >>
Ilustrační foto | TSK

Nejdelší buspruh v Praze na Strakonické se zprovozní o dva měsíce dříve

V pátek 13. května 2022 dokončí Technická správa komunikací (TSK) přes rok trvající stavební práce na Strakonické. Vytíženou výpadovku tak čeká plynulejší doprava. Řidiči aut budou mít více místa ve dvou komfortních jízdních pruzích s novým povrchem. Cestující v MHD pak nebudou muset čekat v případných kolonách díky plnohodnotnému vyhrazenému jízdnímu pruhu pro autobusy. Práce měly původně skončit až v polovině července 2022 včetně dopravního omezení, které se z původně plánovaného rozsahu zkrátí o dva měsíce.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies