• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační graf | 108 Agency

Plocha průmyslových a skladových hal v Česku překoná v červnu hranici 10 milionů m2

Magickou hranici 10 milionů čtverečných metrů pronajímatelných ploch překoná na přelomu května a června nabídka průmyslových prostor v České republice. Podle realitně-poradenské společností 108 AGENCY je vysoce pravděpodobné, že nejpozději do začátku roku 2023 přibude další necelý milion m2 výrobních a skladových hal. Pozitivní zprávou je, že stále vyšší podíl v nabídce zaujímají regenerace brownfieldů nebo modernizace starších industriálních objektů a areálů. Konzultanti 108 AGENCY zároveň pozorují trend výstavby nízkoenergetických budov s důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí, v kombinaci s dalšími instalacemi obnovitelných zdrojů energie.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

Zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO pomohli v rámci akce Ukliďme Česko nasbírat 18 tun odpadků

Společnost ŠKODA AUTO se jako partner akce Ukliďme Česko znovu aktivně zapojila do ochrany přírodních lokalit v okolí svých výrobních závodů a ve spolupráci s Odbory KOVO vyzvala zaměstnance, aby s rodinnými příslušníky či přáteli pomohli životnímu prostředí po náročné zimní sezoně. Zaměstnanci z Kvasin a Vrchlabí se během uplynulého víkendu podíleli na úklidu v okolí Harrachova a na hřebenech Orlických hor, čímž se uzavřela jarní část úklidu v přírodních lokalitách poblíž závodů společnosti ŠKODA AUTO, kterou v dubnu zahájil sběr v chráněné krajinné oblasti Milovice nedaleko Mladé Boleslavi. Za automobilku se těchto tří akcí zúčastnilo 322 dobrovolníků, mezi nimiž nechyběly ani desítky uprchlíků z Ukrajiny, a organizátoři napočítali celkem 18 tun shromážděného odpadu.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO zahájila výstavbu čtyřproudého mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10

ŠKODA AUTO dnes slavnostně zahájila stavbu čtyřproudého mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10, a to za účasti ministra dopravy Martina Kupky, zástupců kraje a zúčastněných měst i dalších hostů. Nové přemostění vznikne mezi sjezdy č. 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy. Tato stavba je projektována jako směrově rozdělená, čtyřproudá, oboustranná komunikace. Do projektu dále náleží nová brána do areálu závodu ŠKODA AUTO a rovněž navazující komunikace III. třídy. Budovaný příjezd k závodu také využije chystanou mimoúrovňovou křižovatku nad dálnicí D10 u sjezdu č. 46 Kosmonosy. Díky tomuto příkladu koordinované spolupráce veřejného a soukromého sektoru dojde k zásadnímu snížení dopravní zátěže v okolí.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Londýnská Elizabeth Line byla uvedena do provozu s technologiemi Siemens Mobility

Linka metra Elizabeth Line vedoucí mezi Paddingtonem a Abbey Wood, která byla otevřena 24. května, nabídne lepší služby pro cestující v Londýně a jihovýchodní Anglii, a to díky integrovanému řídicímu a zabezpečovacímu systému CBTC (Communication Based Train Control) a železničním technologiím od společnosti Siemens Mobility.
Společnost Siemens Mobility poskytla na základě smlouvy se společností Crossrail Ltd. centrální zabezpečovací systém a komunikační a řídicí systémy pro novou železniční trať. Zabezpečovací a řídicí systém CBTC umožňuje automatizovaný provoz vlaků, maximalizaci kapacity a propustnosti centrální části linky Elizabeth Line. Technologie byla vyvinuta, instalována, testována a uvedena do provozu pracovními týmy Siemens Mobility ve Velké Británii a Německu.

více >>
Ivo Velíšek, CEO | DoDo pro Českou republiku a Slovensko

DoDo posiluje vedení, novým CEO pro Česko a Slovensko se stává Ivo Velíšek

Technologicko-logistická společnost DoDo Michala Menšíka má na lokálním trhu nové vedení. Na pozici CEO pro Českou republiku a Slovensko, kterou dosud zastával současný COO skupiny DoDo Group Martin Marek, přichází Ivo Velíšek (36). Ten dosud působil jako Retail Offer Manager ve společnosti MOL Česká republika. Z nově nabyté pozice bude mít na starost primárně další upevnění pozice DoDo na českém a slovenském trhu, rozvoj nových projektů v rámci lokálních trhů a akvizici nových klientů z řad retailových řetězců i e-shopů. Prioritou bude také edukace trhu s ohledem na důležitost kvalitní last-mile logistiky či udržitelnost a efektivitu v doručování. Reportovat bude Velíšek přímo COO DoDo Group, Martinu Markovi.

více >>
Ilustrační foto | Gebrüder Weiss

Nadměrné přepravy jsou zpestřením logistické praxe

Gebrüder Weiss se vedle logistických řešení na míru věnuje i přepravě nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů. Zajištění takových zakázek je z důvodu jejich hmotnosti v desítkách tun, nebo atypickým a velikým rozměrům náročné, jak z organizačního, tak i technického hlediska. „Nejde jen o přepravní techniku, speciální vozidla nebo balení. Pro naše kolegy jsou nadrozměrné přepravy také otázkou plánování tras, zajištění příslušných povolení či doprovodů, nebo odpovídajícího pojištění,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Logo

Pro zdravější cashflow v logistice. 4Trans navázal partnerství s globální platformou otevřeného bankovnictví Nordigen

Český fintech 4Trans zaměřený na optimalizaci cashflow malých a středních autodopravců jako jedna z prvních společností v Česku navazuje partnerství s lotyšskou open banking službou Nordigen. Poskytovatel otevřeného bankovnictví nabídne pražskému startupu rychlejší analýzu úvěrového rizika a rizika podvodu. Ten tak vylepší svoje služby faktoringu, tedy okamžitého proplácení faktur, a upevní pozici 4Trans jako lídra ve financování SME sektoru logistiky.

4Trans nabízí ekosystém finančních služeb pro malé a střední autodopravce. Skrze faktoring jim poskytuje nejrychlejší přístup k potřebným finančním prostředkům. Jedná se tak o ideální možnost pro podnikatele v logistice, kteří mohou elektronicky nahrávat faktury od odběratelů a dostávat za ně zaplaceno obratem. Fintech 4Trans míří na pozici nového lídra v oblasti financování malých a středních podniků ve střední a východní Evropě. Společnost posiluje potenciál malých a středních podnikatelů v oblasti logistiky a umožňuje jim soustředit se na rozvoj jejich byznysu.

více >>
Ilustrační foto | P3

Výstavba průmyslového parku P3 Plzeň Myslinka již může začít

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 obdržel stavební povolení na haly budoucího parku P3 Plzeň Myslinka. Budovy s celkovou plochou přibližně 64 000 m2 developer nabízí k výstavbě na míru konkrétním zájemcům. Od podepsání nájemní smlouvy se mohou nastěhovat přibližně do desíti měsíců. Plzeňsko patří na trhu průmyslových nemovitostí k jedněm z nejžádanějších. Přispívá k tomu silné zastoupení průmyslových firem a zejména geografická blízkost západního souseda. Také park P3 Plzeň Myslinka těží z blízkosti dálnice D5 a města Plzeň, přičemž obojí je od parku vzdálené jen pár minut.

více >>
Dušan Drábek | Savills

Savills: Dušan Drábek posiluje oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí společnosti Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupil s okamžitou platností Dušan Drábek na pozici associate director v rámci oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí a bude pracovat po boku Chrise LaRue, vedoucího tohoto oddělení. V Savills se Dušan zaměří především na podporu a plnění požadavků klientů v oblasti logistiky v České republice a na Slovensku.

více >>
Robert Sgariboldi

Robert Sgariboldi: nový ředitel v oddělení Industrial and Logistic Agency ve společnosti JLL

Robert Sgariboldi nastoupil do JLL jako ředitel Průmyslové a logistické agentury Česká republika, kde bude vést leasingové poradenství a poradenství v oblasti dodavatelského řetězce pro její logistické klienty. Tento krok vstoupil v platnost dne 9. května. Robert Sgariboldi byl dříve finančním ředitelem a vedoucím průmyslové agentury v 108 Agency, kde stál v čele akvizičního procesu BNP Paribas Real Estate.

více >>
Ilustrační foto | PRAZDROJ

Vymřou vesnické hospody? Prazdroj na jejich záchranu dává miliony a aktivizuje místní

Nejohroženějším druhem českého pohostinství jsou vesnické hospody. Krutě je zasáhl zákaz kouření, zavedení EET, omezení spojená s koronavirovou krizí i odlivem hostů k domácím výčepům na zahradách či v garážích. Jen za poslední tři roky ukončilo svůj provoz v obcích do 5 000 obyvatel podle údajů Plzeňského Prazdroje 12 procent hospod, což je skoro dvojnásobek v porovnání s městy nad 20 tisíc obyvatel. Prazdroj proto rozšířil svůj program na podporu obecních hospod s názvem „Vesnice“. Zapojilo se do něj již téměř devět set hospod, kterým  se vrací nejen tradiční hosté, ale daří se jim lákat i nové.  Jejich prodeje piv díky účasti v programu loni vzrostly v průměru o 8 procent.

více >>
Mark Richardson | Colliers

Zájem investorů o české komerční nemovitosti trvá, s hledáním jim pomohou nové vyhledávače

Společnost Colliers spustila novou generaci online vyhledávačů průmyslových, kancelářských a maloobchodních nemovitostí. Zájem o tento typ realit je trvale vysoký a vyhledavače investorům usnadní orientaci v aktuální nabídce. Mark Richardson, který v Colliers řídí týmy investičního a průmyslového oddělení, v krátkodobém až střednědobém horizontu očekává růst cen nájmů.

 

více >>
Ocenění řidiči společnosti ESA logistika

Mezinárodní unie silniční dopravy ocenila řidiče ESA logistika

Zástupce sdružení ČESMAD Bohemia předal pětici řidičů společnosti ESA logistika čestné diplomy Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU – International Road Transport Union). Jedná se o speciální ocenění pro řidiče, kteří splní stanovené podmínky, a o jeho udělení rozhoduje přímo výkonné předsednictvo unie.  

Ocenění řidiči musí aktivně a řádně vykonávat svoji profesi nejméně dvacet let, a to k plné spokojenosti svého zaměstnavatele. Pro stejnou dopravní společnost pak musí pracovat alespoň pět let a mít jako profesionální řidič na svém kontě minimálně 1 000 000 km bez toho, aby během posledních dvaceti let způsobil vlastní vinou závažnou dopravní nehodu s následným úrazem. Přísné měřítko platí i pro přestupky – během posledních pěti let nesmí oceněný řidič spáchat vážný dopravní, celní nebo jiný administrativní přestupek. Čestný diplom lze také konkrétní osobě udělit pouze jednou.

více >>
Elekronabíjecí stanice Single Home

Schneider Electric představí na veletrhu AMPER 2022 chytrá inovativní řešení pro domácnosti, komerční budovy a průmysl

Ve dnech 17. až 20. května 2022 proběhne veletrh AMPER, který by rozhodně neměl uniknout nikomu, kdo se pohybuje v oborech jako je elektrotechnika, energetika nebo automatizace. Ani společnost Schneider Electric si tento veletrh tradičně nemůže nechat ujít a v hale P na hlavním koridoru představí návštěvníkům své nejnovější produkty a řešení. Letošními tématy jsou inovativní vypínače a zásuvky, Motor Management, Smart Panel, PowerTag, záložní zdroje APC a samozřejmě elektromobilita.

více >>
Ilustrační foto | ČESMAD BOHEMIA

Bezprecedentní zvyšování nákladů dusí české autodopravce

ČESMAD BOHEMIA dlouhodobě publikuje čtvrtletní index nákladů v silniční dopravě (https://www.indexcesmad.cz/). Náklady v kamionové dopravě vzrostly v 1. čtvrtletí o 5,86 % ve vnitrostátní dopravě o 7,13 %. Obdobně se náklady zvyšovaly už v poslední čtvrtině loňského roku a kvůli extrémnímu růstu ceny nafty, vysoké inflaci a úrokovým sazbám očekáváme další výrazný skok v nákladech v aktuálním čtvrtletí. Zvyšující se náklady se dopravcům nedaří zcela promítat do cen pro zákazníky. To dokládají i aktuální výsledky v Barometru nákladní dopravy (https://info.odoprave.cz/barometr-nakladni-dopravy). Dopravci vždy odpovídají na otázku, zda dosáhli v posledním čtvrtletí zisku, jestli očekávají zisk v probíhajícím čtvrtletí a jak vidí zakázky na půl roku dopředu.

více >>
Ilustrační foto | Výstaviště Praha a.s., Jiří Šebek

Rekonstrukce Průmyslového paláce

Dlouho očekávaná obnova Průmyslového paláce, jehož levé křídlo v roce 2008 vyhořelo, je v plném proudu. Dva měsíce po jejím zahájení je již hotovo 50 % výkopů a odtěženo bylo asi 15 400 m3 zeminy, na jejíž odvoz bylo zapotřebí 1 020 nákladních aut. Nyní začínají záchranné práce na historických prvcích. V jejich rámci bude demontováno všech 5 023 skleněných částí ze střední haly, které tvoří vitráž o celkové rozloze 2 256 m2. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších investic hlavního města Prahy, které se v současné době uskutečňují.

více >>
Ilustračné foto | ČBA

Inflace zrychlila na 14,2 %. Výrazně nad očekávání

Inflace v dubnu dále citelně zrychlila, a to na 14,2 % z březnových 12,7 %. Odhad trhu činil 13,2 %, odhad ČNB pak 13,8 %. Za rychlením inflace stálo především citelné zdražení potravin a další růst cen spojených s bydlením, od energií po nemovitosti a ceny stavebních materiálů. Naopak růst inflace brzdilo mírné zlevnění pohonných hmot po skokové zdražení v březnu a také snížení cen alkoholických nápojů. Inflace tak bude zrychlovat i v dalších měsících a překonání 15% hranice je hotová věc.

Pro letošní rok tak opět zvyšujeme odhad průměrné inflace směrem k 14 %, rizika se však zvyšují i pro inflační výhled příštího roku, a to právě z titulu cen energií, kde na trhu ceny citelně rostou i pro dlouhodobé kontrakty let 2023 a 2024, které se pak budou dále propisovat plošně do spotřebitelských cen.

více >>
Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast

Zajímavosti o svrchně kvašených pivech pohledem Romana Šolce, obchodního sládka Pivovaru Radegast

I když je Česko pořád doménou klasických ležáků a výčepních piv, v poslední době vzrůstá obliba svrchně kvašených pivních speciálů.

Jaký je rozdíl mezi svrchním a spodním kvašením? Stupňovitost a obsah alkoholu je to samé? Co se skrývá pod pivními zkratkami IPA nebo EPM? Jak chutná pivo ve stylu „session? Zajímavosti ke svrchně kvašeným pivům dal dohromady Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain snižuje svým zákazníkům náklady a emise optimalizací balení zásilek pomocí umělé inteligence

DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v koncernu Deutsche Post DHL, nabízí nyní svým komerčním zákazníkům nové řešení pro balení zásilek přesně podle potřeby, které zvyšuje nákladovou efektivitu a ekologičnost zasílání zboží. Řešení OptiCarton založené na umělé inteligenci pomáhá optimalizovat objem výplně krabic. Vychází přitom ze stávajícího, předem daného portfolia lepenkových obalů. OptiCarton umí dokonce navrhnout rozdělení objednávky do několika jednotlivých zásilek tak, aby se zvýšila nákladová efektivita a snížila uhlíková stopa.

více >>
Česká pošta logo

Česká pošta chce zrychlit distribuci asijských zásilek do Evropy

Česká pošta má v plánu dovézt do Mošnova každý den 14 leteckých palet s balíky z Číny a v co nejrychlejším režimu je propustit do distribuce na území celé Evropy. Tento cíl zazněl na kontrolním výboru, který v úterý proběhl v nově stavěné hale České pošty v Ostrava Multimodal Parku se zástupci letiště Leoše Janáčka v Mošnově, celní správy, zástupců města Ostravy, pracovních agentur a dalších hostů.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies