• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Michal Čapek ze ZŠ Pardubice – Polabiny 3

Nejlepší mladý chemik České republiky je z Pardubic

Jubilejní desátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků pro rok 2022 se stal Michal Čapek ze ZŠ Pardubice – Polabiny 3.

Ve čtvrtek 16. června 2022 se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskutečnilo žákovské mistrovství republiky v chemii. Celostátní finále největší chemické soutěže přivítalo 38 nejúspěšnějších žáků, kteří postoupili z krajských kol. „Celkem soutěžilo více než 17 000 žáků osmých a devátých tříd, což je téměř dvojnásobek loňské covidové účasti. Návrat soutěže na výsluní zájmu žáků i učitelů ukazuje, že chemie se pro mladé lidi opět stává velmi atraktivním oborem,“ uvedl děkan pořádající fakulty Petr Kalenda. „Probojovat se až do závěrečného klání předpokládá výjimečné znalosti a vědomosti. Podobné talenty cíleně vyhledáváme, protože jsme schopni poskytnout jim skvělé podmínky pro další odborný růst. Mnozí finalisté se k nám po maturitě rádi vracejí, aby u nás dokončili své vzdělání. Velice nás těší, že mezi letošními absolventy Fakulty chemicko-technologické najdeme i několik účastníků historicky prvního ročníku celostátního finále z roku 2013,“ dodal profesor Kalenda.

více >>
Logo GS1 Czech Republic

Digitální pas výrobku a cirkulární ekonomika

Vyšel sborník osmnácti případových studií o zavádění principů oběhového hospodářství do praxe. Úvod se věnuje tzv. digitálnímu pasu výrobku, který je z pohledu globální standardizační organizace GS1  pro přechod na digitální ekonomiku klíčovým.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Daňová informační schránka PLUS

Daňová informační schránka PLUS (DIS+) vznikla v roce 2021 a přinesla další posun ve zjednodušení komunikace mezi daňovými subjekty a správcem daní. DIS+ poskytuje informace z osobních daňových účtů a veřejné části elektronických spisů vedených Finanční správou ČR. Některé funkčnosti jsou zcela nové a šetří čas daňovým poplatníkům. Naopak uživatelská přívětivost je na některých místech systému s otazníkem. Důležité je, že původní systém „staré“ DIS nebude do budoucnosti funkční.

více >>
Ilustrační foto | Euromedia Group

Euromedia Group postaví nejmodernější robotický sklad

Skupina Euromedia Group, lídr knižního trhu provozující mimo jiné síť knihkupectví Luxor a největší knižní velkoobchod v České republice míří k čelní pozici i v oblasti skladovacích technologií. V logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově chystá výstavbu nejmodernějšího robotického skladu založeného na technologii AutoStore, kterou dodá společnost Element Logic. Zavedení technologie pomůže skupině udržet vysokou kvalitu služeb. Vlastník skupiny, investiční holding Rockaway Capital, plánuje skrze Euromedia Group v následujících dvou letech proinvestovat více než 500 milionů Kč, z čehož více než polovina půjde právě do logistiky.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain opět lídrem mezi globálními nezávislými poskytovateli logistických služeb

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, byla ve zprávě Magic Quadrant pro globální nezávislé poskytovatele logistických služeb 2022 již posedmé v řadě označena za lídra v globálním měřítku. Gartner Inc. poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům realizovatelné, objektivní poznatky. Ve své studii každoročně posuzuje globální nezávislé poskytovatele logistických služeb z hlediska ucelenosti jejich vize včetně schopnosti ji uskutečňovat v jednom ze čtyř kvadrantů – poskytovatelé v mezerách na trhu, vizionáři, vyzývatelé nebo lídři na trhu. V letošní analýze byly společně hodnoceny dvě divize DHL, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

více >>
Ilustrační foto | Packeta

Skupina Packeta představila své služby a produkty na největší evropské e-commerce konferenci Deliver v Amsterdamu

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logisticko-technologickou společnost Zásilkovna, se zúčastnila největší e-commerce konference v Evropě Deliver. Na akci se pravidelně setkávají přední osobnosti byznysu a logistiky z desítek evropských zemí. Packeta v čele se svojí CEO Simonou Kijonkovou a dalšími zástupci top managementu ze všech evropských firem ve skupině Packeta představila své produkty a služby, především roboty PackMany, ZBOXy, ekologické a samoobslužné automatické výdejní boxy, elektrokolo, na němž v rámci pilotního projektu rozváží zásilky v poslední zelené míli nebo prototyp auta na vodíkový pohon.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

Kam s ní? Komplexní logistika na dnešním trhu komerčních nemovitostí

V současné situaci rostoucích nejistot a stoupajících cen energií je pro firmy důležité soustředit se plně na svůj hlavní byznys. Proto je výhodné přenechat řízení komplexních logistických služeb specializovanému logistickému operátorovi. Jak ukazují zkušenosti společnosti MD logistika, vede to k efektivnějšímu fungování logistiky. Externí operátor také může pomoci se zajištěním vhodných skladových prostor, což je v době jejich nedostatku na trhu velké plus. MD logistika proto připravuje výstavbu nového skladu pro 40 000 paletových míst.

více >>
Ilustrační foto | PowerHUB

Autonomní vozidla, robotičtí kurýři. Řešení pro městskou dopravu budoucnosti představí jedinečná akce Future City Tech 2022

Zajímá Vás, jak budou vypadat města budoucnosti? Jak zajistíme, aby byl život v nich v souladu s konceptem udržitelnosti? Pak Vás zveme na jedinečnou akci nazvanou Future City Tech 2022, která se bude věnovat elektrifikaci dopravy ve městech, autonomním vozidlům a dalším technologiím, které pomohou udělat dopravu v našich městech udržitelnou. 

Future City Tech 2022 se koná ve dnech 23. - 24. června v Říčanech. Organizátorem je společnost PowerHub ve spolupráci s městem Říčany a s podporou CzechInvest. Hlavními partnety jsou společnosti CITYA, Centrum Paraple a Hyundai. Nad akcí převzal záštitu ministr dopravy Martin Kupka. 

více >>
Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Jan Kodada

„Diverzifikace a zkracování dodavatelských řetězců je jedinečnou příležitostí pro Evropu“

Pokračující narušení globálních dopravních řetězců, růst cen energií a rychle rostoucí inflace společně s válečným konfliktem na Ukrajině je zcela bezprecedentní situací, se kterou se musí nejen současná logistika vypořádávat.  I přesto jsou firmy, které v tomto nelehkém období zůstávají stabilní a daří se jim nadále naplňovat svoji dlouhodobou strategii. Jednou z nich je Gebrüder Weiss, v čele marketingového a obchodního oddělení její české pobočky stojí Jan Kodada, profesionál, který se v oboru logistiky pohybuje již téměř dvacet tři let.

více >>
All rights reserved by PRAM Consulting

Sladění lidských zdrojů s technologiemi na podporu inovací

Prezidentka společnosti Rockwell Automation pro oblast EMEA Susan Gonzalesová uvažuje, jak podpořit zaměstnance během přechodu do digitálního světa

Někdy si všimnu rozporu mezi příběhy o úloze technologií na pracovišti a tím, co skutečně vidím v reálném světě. Často se například říká, že integrace digitálních technologií sníží potřebu lidské pracovní síly. Podle WEF se ale předpovídá, že do roku 2025 bude po celém světě vytvořeno přibližně 12 milionů nových pracovních míst a přesně to samé je vidět i u našich zákazníků.

Ve výrobě se technologie používají k naplnění obchodních cílů, jako je dosažení vyšší efektivity, flexibility a integrace inovací; ale také k podpoře možností pracovníků. Lidé ale samozřejmě zůstávají středobodem firmy a existuje zvýšená poptávka po lidských dovednostech, jako jsou kritické myšlení, či schopnost řešit problémy. To je důvodem, proč jsem velkým zastáncem programu naší společnosti „expanding human possibility“.

více >>
ilustrační foto

Speciální chmelové EKG začíná měřit, jak rostliny reagují na počasí a klima

Projekt PRO CHMEL, který má za cíl zachovat kvalitu i množství tuzemského chmele a ve kterém se z iniciativy Plzeňského Prazdroje spojili pěstitelé chmele a přední světoví odborníci na moderní technologie, vstupuje do své hlavní fáze. Experti v těchto dnech naistalovali na rostliny chmele speciální senzory, které budou hlásit, jak chmel reaguje na změny počasí, množství vláhy i živin v půdě. Získaná data umožní vytvořit pro pěstitele zcela novou aplikaci, která přispěje k efektivnějšímu zavlažování chmele i šetření s nedostatkovou vodou.

více >>
Ilustrační foto | UR Academy

Universal Robots otevírá 100. školicí středisko

Společnost Universal Robots dosáhla nového milníku – otevřela 100 certifikovaných školicích středisek UR Academy po celém světě. Stalo se tak po otevření nového centra ve švédském Täby u Stockholmu, další centra jsou ve 23 zemích.

Od Mnichova po Michigan, Singapur nebo Švédsko nabízí společnost Universal Robots svým zákazníkům prvotřídní robotická školení, která jim pomáhají maximálně využít potenciál kolaborativních robotů. Znamená to, že ať už zákazník sídlí kdekoliv, vždy je v blízkosti certifikovaného školicího střediska UR.
 

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo nově rozváží pro síť Dr. Max. Léky doručí v den objednávky po celé Praze

Logisticko-technologická společnost DoDo nově spolupracuje s lékárenskou sítí Dr. Max a zajistí tak rozvoz léků po celé Praze ještě v den objednávky. Zákazníci díky tomu získávají rychlý přístup k podstatně širšímu sortimentu produktů, než jaký jsou schopny nabídnout kamenné lékárny. Zkušební provoz byl spuštěn koncem minulého roku v Praze, do budoucna je v plánu službu rozšířit také do dalších měst.

Období pandemie tradičním lékárnám jasně ukázalo, že spolu s kamennými prodejnami je potřeba rychle rozvíjet také další prodejní kanály. Lékárny tedy kladou stále silnější důraz na svá e-shopová prostředí, která momentálně tvoří až pětinu jejich celkového obratu. Dr. Max proto reaguje na rostoucí nároky svých klientů a ve spolupráci s logistickou společností DoDo jim nově umožňuje obdržet zboží ještě v den objednávky. Je to silný signál pro celý trh, na kterém si lékárenská síť Dr. Max udržuje postavení jedničky jak v obratu kamenných poboček, tak v počtu online objednávek.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker se chystá provozovat autonomní pobřežní kontejnerovou loď s nulovými emisemi

Společnost DB Schenker v Norsku představila plán na provozování inovativní pobřežní kontejnerové lodě s nulovými emisemi AutoBarge 250 Coast Feeder. Plně elektrické plavidlo, které je díky unikátnímu designu prvním svého druhu na světě, poslouží přepravě zboží norské nábytkářské společnosti Ekornes ASA.

Ambicí projektu, na kterém se kromě DB Schenker a Ekornes podílí konstruktér lodí Naval Dynamics spolu s technologickými společnostmi KONGSBERG a Massterly, je nahradit tradiční zásobovací plavidla používaná podél úseku norského pobřeží kolem Ikornnes a Ålesundu. Elektrická loď bude operovat mezi vlastním přístavem Ekornes, Ikornnes, a přístavem Ålesund, který patří k hlavním námořním přístavům v Evropě. Loď urazí trasu dlouhou 43 km (23 NM) během tří hodin rychlostí 7,7 uzlů.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Digitalizace rekordní rychlostí: Modernizované stavědlo Finnentrop úspěšně uvedeno do provozu

Projekt digitalizace německé železnice „Digitale Schiene Detschland“ pokračuje. Deutsche Bahn (DB) slavnostně uvedla do provozu kompletně obnovenou řídicí a zabezpečovací technologii na trati Ruhr-Sieg mezi Letmathem a Kreuztalem. Díky nové nejmodernější digitální technologii je železniční síť robustnější a spolehlivější, zároveň umožňuje lepší řízení a větší flexibilitu provozu vlaků. Údržba železniční trati bude méně nákladná a jednodušší. Uvedení stavědla do provozu je prvním uvedením projektu do provozu, které je financováno ze speciálního programu spolkové vlády s alokací 500 milionů EUR.

více >>
Ilustrační foto | PRCOM

V SAP Services měří spotřebu energií a snižují uhlíkovou stopu

Do boje za udržitelnost a snižování uhlíkové stopy se v souladu s globálními plány skupiny SAP zapojilo i její pražské centrum inovačních a podnikových služeb SAP Services. Experti z týmu datové analytiky vytvořili nástroj, který monitoruje spotřebu vody a energií a v budoucnu bude vyhodnocovat i množství odpadu. Na základě získaných dat pak firma dokáže činit kroky vedoucí ke snižování uhlíkové stopy ve firemních kancelářích. Díky tomuto nástroji firma dokázala odhalit i nemalý únik vody způsobený poruchou závlahy na venkovní terase.

více >>
Ilustrační foto | STILL

Gigant pro nejmenší prostory

Pokud jsou prostory pro nakládku a vykládku nákladních vozidel úzké a členité, je to svět jako stvořený pro nový elektrický vozík STILL RXE 10-16C. Tento stroj je opravdovým gigantem z pohledu kompaktnosti a výkonu. Nástupce legendárního STILL RX 50, jednoho z nejprodávanějších elektrických vozíků ve své třídě, navíc zaujme četnými bezpečnostními prvky.

více >>
Ilustrační foto | Astra Trans

Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a východních Čech. Kontrakt je platný na tři roky. Pro Poštu znamená nahrazení vlastní dopravy nad 3,5 tuny soukromým subjektem především úsporu investičních a provozních prostředků.

Národní operátor již na začátku jara podepsal smlouvu se společností C.S. CARGO na lokality Praha a Morava, kde si vysoutěžená společnost již přebírá první trasy. "Nyní se také přidá region severovýchodních Čech pod distribucí Astra Trans, tam by se celý proces měl rozeběhnout během prázdnin. Po úspěšném startu v Praze a na Moravě očekáváme hladký průběh i v tomto případě," říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

více >>
Ilustrační foto | OLTIS

Svět železnice pod záštitou českého předsednictví v Radě EU v říjnu v Praze

Ve dnech 5. - 7. října 2022 proběhne v Praze konference IRFC 2022 (International Railway Forum & Conference), která se uskuteční pod záštitou předsednictví České republiky v Radě EU. Konference je pro organizace a firmy doprovázena možností prezentace ve výstavním prostoru Clarion Congress Hotelu v Praze Vysočanech.

Již nyní se můžete na IRFC 2022 zaregistrovat zde a informace pro zájemce o vystavování jsou ke stažení zde.

více >>
Ilustrační foto | ARVAL

Nová auta až za rok a čtvrt. Čekací lhůty lze obejít operativním leasingem

Čekací lhůty na nová auta dále rostou. Od března 2022 se prodloužily v průměru o dva měsíce. Na některé modely budou Češi čekat až rok a čtvrt. Automobilky navíc kvůli nedostatku některých dílů, především čipů a kabelových svazků, pozastavují výrobu. Zejména u vozů nižších tříd a u dealerů tak rychle mizí skladové vozy. Pro řidiče tak zůstává jednou z mála možností, jak dnes ihned přijít k novému autu operativní leasing, říká Aleš Polák, generální ředitel leasingové společnosti Arval.  

 

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies