• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Geis CZ

Geis: Nová moderní pobočka na východě Slovenska

Na konci června se otevřela nová pobočka Geis na východě Slovenska v rámci CTPark Prešov Jih. Její umístění přímo u dálnice mezi Prešovem a Košicemi je ideální pro obsluhu celého regionu. Energetickou efektivitu a ekologickou udržitelnost potvrzuje certifikace BREEAM a vysoké hodnocení EPC. Zaměstnanci zase využívají vysoce komfortní pracovního prostředí.

více >>
Ilustrační foto Linde MH | Křest nových terminálových tahačů Terberg v Yusen Logistics

Nové terminálové tahače Terberg zvyšují v Yusen Logistics efektivitu při manipulaci s návěsy

Společnost Linde Material Handling Česká republika dodala do Yusen Logistics (Czech) s.r.o. pět kusů terminálových tahačů Terberg, které budou využity pro manipulaci se silničními návěsy. Použití terminálových tahačů přináší společnosti Yusen Logistics jak významné úspory pohonných hmot, tak zkrácení časů při manipulaci se silničními návěsy. Slavnostní předání proběhlo na kolínské pobočce Yusen Logistics 28. 7. 2022. Nové terminálové tahače jsou již v plném provozu.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Nová dohoda usnadní českým rejdařům přístup na německé vodní cesty

Česká republika a Německo uzavřely dohodu o možnostech konání zkoušek pro úseky se zvláštními riziky vyhlášenými v Německu, a to v češtině na pobočkách Státní plavební správy v ČR. Novinka se dotkne několika set českých občanů. Zmíněnou dohodu v Hřensku slavnostně podepsali zástupci české Státní plavební správy a německého Generálního ředitelství vodních cest a plavby (Generaldirektion der Wasserstraßen und Schifffahrt).

více >>
Ilustrační foto | Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield získává titul Agent roku 2022 v CEE Quality Awards

Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield byla v prestižních cenách CEE Quality Awards jmenována Agentem roku 2022 (Agent of the Year 2022). Na slavnostním ceremoniálu, který proběhl 29. června 2022 ve Varšavě, byl výkonný ředitel společnosti zároveň jmenován Odborníkem roku 2022 (Industry Professional of the Year 2022).

Společnost Cushman & Wakefield byla jmenována agentem roku v celkové kategorii (Overall). Prota složená z realitních odborníků z 18 zemí regionu CEE/SEE jí ocenění udělila za kvalitní byznysové vedení a úspěchy, jichž jako agent v odvětví komerčních nemovitostí dosáhla v roce 2021.

více >>
Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika

Balíkový přepravce GLS opět podpoří drobné podnikatele v oblíbených soutěžích eŽena a eManuel

Mezinárodní balíkový přepravce GLS ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) letos opět podpoří podnikatelky a malé řemeslné výrobce v začátcích či rozvoji jejich byznysu. Tři nejlepší podnikatelské příběhy z obou kategorií budou odměněny poukazem na službu e-Balík Profi, která poskytuje podnikatelům přepravu na míru. Projekty do soutěží eŽena a eManuel je možné přihlašovat do 31. srpna 2022. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na Dni podnikatelů 26. října 2022 v Praze. 

více >>
Tomáš Körner | vedoucí produktu Obaly Geis CZ + SK

Geis: Paletový trh a jeho paradox. Proč je použitá paleta dražší než nová?

I trh s paletami a dalším obalovým materiálem prošel za poslední dva roky náročnou zkouškou. Covid, růst poptávky, uzavírky v Číně, clo na dovoz dřeva z Kanady do USA a tím zvýšená poptávka evropského dřeva za oceánem, válka na Ukrajině, energetická krize a mnohé další události přinesly řadu problémů, kterým musí firmy při shánění palet čelit. Jsou nedostupné, drahé, chybí i materiál na jejich výrobu. Proč je použitá paleta dražší než nová? Jak se situace postupně mění a dojde konečně ke stabilizaci?

více >>
Ilustrační foto | DKV Mobility

Společnost DKV Mobility dosáhla velkého pokroku v plnění klimatického závazku a v oblasti ESG

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, vydala Zprávu o trvalé udržitelnosti v roce 2021. Zpráva mimo jiné dokládá výrazný pokrok v rozšiřování akceptační sítě stanic pro nabíjení a alternativní paliva. Kromě toho představuje také strategii společnosti DKV Mobility zaměřenou na ekologii, společnost, etiku a udržitelný ekonomický rozvoj (ESG), která zahrnuje deset zásadních cílů pro rok 2025.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker kupuje poskytovatele logistického softwaru Bitergo

Přední hráč na logistickém trhu DB Schenker koupil IT společnost Bitergo. Ta od svého založení v roce 2013 nabízí logistická řešení a poradenství se zaměřením na skladování, realizaci dodavatelského řetězce a mobilní aplikace.

DB Schenker a Bitergo spolu úzce spolupracují již tři roky. Nedávnou akvizicí společnost Schenker posiluje svou digitální strategii a pouští se do cloudového softwaru pro malé a střední zákazníky. Díky standardizovaným modulům pro technologie dodavatelského řetězce může poskytovatel logistických služeb nabízet více individuálních řešení svým zákazníkům a reagovat na rostoucí komplexnost logistiky.

více >>
an Bláha | ředitel přeprav společnosti PST CLC

Šanghajský přístav po lockdownu v červnu obnovil provoz

Šanghajský přístav od června obnovil provoz v podstatě na běžnou úroveň. Kamionová doprava a dostupnost skladů zaznamenala také zlepšení, nicméně stále nedosahují potřebných kapacit. Jak uvádí generální konzulát ČR v Šanghaji, obnovení výroby po uzávěře a přeprava zpožděného zboží bude vyžadovat dodatečné kapacity, což může krátkodobě vést k dalším zdržením, případně i růstu cen přeprav.

více >>
Ilustrační foto | DPD

Češi vedou v online nákupech léků, s knihami jsme pod evropským průměrem

DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě, na základě svého nejnovějšího výzkumu E-shopper Barometer analyzovala online nákupní chování zákazníků v Evropě i v Česku. Dvě hlavní kategorie, ve kterých se výrazně lišíme od evropského průměru, jsou léky a knihy. Zatímco ve zbytku Evropy nakupovalo online lékárenské zboží pouze 30 % lidí, v Česku to byla téměř polovina - 48 %. Naopak u knih se ukazuje opačná tendence - Češi jsou s 38 % výrazně pod evropským průměrem (46 %). 

více >>
Ilustrační foto | WEDO

První balík do sítě výdejních boxů OX Point doručí dopravce WE|DO

Společnost OX Point do sítě výdejních boxů integruje začátkem července prvního dopravce. První zásilku do schránek doručí logistický operátor WE|DO. Pro své zásilky bude mít k dispozici výdejní boxy OX Point na více než 100 místech po celé České republice. Zákazníci tak získají další alternativu doručení balíků, a to i z těch největších českých e-shopů.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Svěží vzhled a chytré technologie pro Toyotu Highlander 2023

Highlander, největší full hybridní SUV značky Toyota, přichází v modelovém provedení 2023 se svěžím vzhledem a novými technologiemi. Vůz se na trzích západní Evropy poprvé představil v roce 2021, nabízí kultivovanost ve spojení se sedmimístným interiérem a inteligentním pohonem všech kol AWD-i. První vozy k zákazníkům dorazí ve 4. čtvrtletí 2022.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH

Ergonomické řízení vysokozdvižného vozíku – bez volantu

Jak může být řízení vysokozdvižného vozíku ještě jednodušší a ergonomičtější? Společnost Linde Material Handling (Linde MH) na tuto otázku poskytla odpověď na své zákaznické akci World of Material Handling (WoMH) představením inovativního systému Linde Steer Control. Pod tímto názvem se skrývá nové elektrohydraulické řízení, které nevyžaduje klasický volant. Při řízení vozíku je řidičova levá paže pohodlně položena na loketní opěrce zakomponované přímo do sedadla a ovládání vozíku se děje integrovaným minikolečkem nebo joystickem. Výhodou tohoto nového řešení je, že práce s vysokozdvižným vozíkem je ještě pohodlnější a řidič zůstává soustředěný a produktivní delší dobu. Současně se jedná o splnění důležitého předpokladu pro další automatizaci klasických protizátěžových vozíků.

více >>
Logistický projekt roku 2022

Ocenění “Logistický projekt roku 2022”

Cenu České logistické asociace za vítězný projekt národního kola soutěže „Logistický projekt roku 2022“ si odnáší společnost HOPI s.r.o.

Projekt „Nestlé 2020+“ je příkladem řešení optimalizace distribuční logistiky pro region CEE s cílem dosažení růstu ekonomické efektivity a celkové kvality služby při současném snižování negativních dopadů logistické služby na životní prostředí.

více >>
Ilustrační foto | OMV Česká republika

OMV dodává letecké palivo pro Letiště Praha

OMV je novým strategickým dodavatelem leteckého paliva pro Letiště Praha. Na základě vyhraného výběrového řízení se OMV stala jednou z pěti společností, které provozují na letišti zařízení pro skladování leteckých pohonných hmot a manipulaci s nimi. Letecké společnosti mohou v Praze čerpat speciální letecké palivo OMV Jet A-1, které je výsledkem více než 30letého vývoje. První společností, která v Praze využila nově zavedených dodávek tohoto paliva, je Air France-KLM. Spolupráce s Letištěm Praha navazuje na úspěšnou vyhranou zakázku na výstavbu a provozování nového nejmodernějšího tankoviště na letišti Linz.

více >>
Ilustrační foto | Emirates

Emirates podpoří po pandemii mikro, střední a malé podniky

Letecká společnost Emirates při příležitosti Mezinárodního dne mikro, malých a středních podniků nabízí těmto firmám speciální vstupní bonusové body při registraci do věrnostního programu Emirates Business Rewards. Oceňuje tak roli těchto podniků při ekonomické obnově v období po pandemii.

Podniky po celém světě, které si poprvé zaregistrují účet kdykoli od 25. června do 10. července 2022, získají v rámci programu Emirates Business Rewards vstupní bonus 10 000 bodů, což je ekvivalent jedné zpáteční letenky v ekonomické třídě mezi většinou destinací v regionu Blízkého východu, Afriky/WAIO a Dubaje, města, které nabízí špičkové podpůrné programy a infrastrukturu pro podnikatele a malé a střední firmy.

více >>
Ilustrační foto | ESA logistika

ESA logistika posiluje v reverzní logistice

ESA logistika převzala s účinností od 1. června aktivity společnosti Vlková Partners s.r.o. sídlící ve Stříbře. Jedná se zejména o služby přidané hodnoty (VAS) jako součásti reverzní logistiky poskytované firmám z oblasti online prodeje.

 

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Loni přibylo nejvíce ploch retail parků za pět let

Trvalý zájem nakupujících zaručuje stabilitu a spolu s vysokou poptávkou nájemců přitahuje investory. Přes 65 tisíc čtverečních metrů retail parků přibylo loni v České republice – ta tak celkově disponuje více než 1 100 000 m2 těchto ploch . Jde o největší přírůstek za posledních pět let, zároveň ale také o nejméně projektů. Retail parky dnes bývají hodnoceny jako vítězové koronavirové krize – a jejich popularita i úspěch přetrvává. Nadále těží ze zájmu nakupujících, nízké neobsazenosti, za níž stojí expanze nájemců a dlouhodobé nájemní smlouvy, i rostoucího zájmu investorů. Výstavba nových nákupních parků se nyní kvůli vyšším nákladům zpomaluje, ale to by mělo jen zvýšit poptávku po prostorech v nich a pravděpodobně také nájemné. 

více >>
Ilustrační foto | PRAZDROJ

Prazdroj radí, jak nalákat hosty a snižovat náklady

Hospody musí o zákazníky čím dál tím víc bojovat. Podle dat Plzeňského Prazdroje se po koronavirové pandemii snížil počet hostů i četnost jejich návštěv, v posledních týdnech pak navíc lidem klesají reálné příjmy. Aby hosty nalákali, hledají hospodští cesty, jak vylepšit svou nabídku a změnit nebo restartovat své podnikání. Prazdroj jim proto nabízí unikátní systém rozvojových programů, který je založený na analýzách i poradenství a pomáhá ve všech hlavních oblastech jejich činnosti. Hospody, které jím projdou, hlásí růst tržeb i nové hosty.

 

více >>
Foto Geis CZ s.r.o.

Obrat skupiny Geis vzrostl meziročně téměř o 20 %

Rok 2021 uzavřel mezinárodní poskytovatel logistických služeb dalším rekordním číslem. Meziroční nárůst obratu skupiny byl téměř 20 %. Obrat se tak zvýšil na 1,197 miliardy eur.

„Vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem jsme s výsledkem nadmíru spokojeni a věříme v další růst v následujících letech,“ uvádějí majitelé a jednatelé skupiny Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis. S růstem skupiny se zvýšil i počet zaměstnanců. Na více než 120 pobočkách firma zaměstnává 6 430 pracovníků.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies