• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | RÖHLIG SUUS Logistics

RÖHLIG SUUS Logistics se zaměřuje na mezinárodní růst a otevírá první zahraniční sklad v České republice

Největší polský logistický operátor otevírá ve čtvrtém kvartálu letošního roku svůj první sklad v České republice. Na zdejším trhu roste poptávka po komplexních logistických službách, proto si společnost zvolila pro svou novou pobočku jihovýchodní část země. Brno je pátou lokací RÖHLIG SUUS Logistics s.r.o.

více >>
Ilustrační foto | DCT Gdaňsk

Nové intermodální spojení mezi Českou republikou a DCT Gdaňsk

Dne 6.září 2022 dorazil kontejnerový vlak z Ostravy v České republice do polského kontejnerového terminálu DCT Gdaňsk (DCT), s krátkou zastávkou v Dabrowe Gorniczy.. Jedná se o první spojení intermodálního dopravce METRANS do DCT.  Frekvence tohoto spojení je naplánovaná třikrát týdně, s příjezdem do DCT každé úterý, čtvrtek a sobotu. DCT je nejbližším přístavem pro část České republiky a Slovenska a díky tomuto spojení je napojen na síť METRANSU. Pro DCT toto nové vlakové spojení znamená cenově výhodnější a ekologičtější možnosti přepravy nákladu mezi Českou republikou, Slovenskem a Maďarskem.

více >>
Ilustrační foto | DPD

DPD se nově zapojuje do sítě Liftago.network

Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, se v rámci České republiky zapojila do Liftago.network, nového inovativního projektu společnosti Liftago, jehož ambicí je postupně budovat sdílenou přepravní infrastrukturu. V rámci ní budou spolupracovat partneři, kteří přepravují zásilky a lidi ve městech. DPD chce s její pomocí zajišťovat dodatečnou kapacitu při nárazových výkyvech poptávky v průběhu celého roku, zejména o Vánocích, či Black Friday. Využije ji také v těžko predikovatelných situacích, jakými byla například pandemie, či válka na Ukrajině. DPD se tak stává mnohem flexibilnější a schopné reagovat na nečekaný výkyv počtu balíků ve stejný den.
 

více >>
Ilustrační foto | Toyota

V Karlových Varech vznikne první servis na vodíkové vozy Toyota

Karlovarský autorizovaný partner Toyoty Auto Eder dokončuje první tuzemskou specializovanou servisní dílnu pro vodíkové vozy. Nový servis cílí na tzv. stupeň Alfa, což je nejvyšší možná úroveň servisního zázemí, která umožní komplexní servisní opravy modelu Mira, včetně zásahů do systému palivových článků vozidla.

„V praxi to znamená, že Auto Eder bude moci jako první servis Toyoty v ČR provádět veškeré opravy vodíkového modelu Mirai," říká Jan Eder, ředitel karlovarského prodejního zastoupení. Po otevření první vodíkové čerpací stanice v Česku Toyota počítá s nárůstem prodejů modelu Mirai.

více >>
Ilustrační foto | SSI ENERGY

Udržitelnost rapidně mění chování nejen velkých, ale i menších firem

Udržitelné podnikání a ochrana klimatu pronikají stále více do každodenního fungování společností napříč segmenty. Udržitelně se chovají nejen velké korporace, ale i stále více menších a středně velkých firem, který nejsou řízeny tolik strategicky. Udržitelnost přestává být vnímána jako formální záležitost, stává se novým měřítkem, podle něhož lidé hodnotí kvalitu výrobků, pověst značek i kvalitu firem jako zaměstnavatelů.

více >>
Barbora Jansová | Savills

Savills: Barbora Jansová posiluje oddělení stavebního a projektového poradenství společnosti Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupila 1. září 2022 Barbora Jansová na pozici ESG konzultant a projektový manažer v rámci oddělení stavebního a projektového poradenství, kde bude pracovat po boku Jana Jurčíčka, vedoucího tohoto oddělení.

“Je mi ctí, že mohu být součástí týmu Savills, přispět svými zkušenostmi, zejména v environmentální oblasti, a podílet se společně s našimi klienty a dodavateli na udržitelnější budoucnosti," říká Barbora Jansová.

více >>
Ilustrační foto | PRAKAB

Veřejnost bude mít možnost navštívit vilu slavného podnikatele Emila Kolbena

Zážitková jubilejní výstava přiblíží příběh Emila Kolbena, „českého Elona Muska“. Poprvé se tak otevírá příležitost navštívit jeho vilu v Hradešínské ulici a seznámit se s významným českým podnikatelem, jenž se letos, v roce 160. výročí narození, stane čestným občanem Prahy 10 – in memoriam. Emil Kolben mimo jiné založil také úspěšnou společnost PRAKAB – Pražská kabelovna, s.r.o. a ta se proto rozhodla tento projekt finančně podpořit.

 

více >>
CEO PPL CZ Petr Horák

PPL pomáhá TERIBEAR: Posílejte balíky a dělejte radost dětem z Nadace Terezy Maxové

Chystáte se poslat balíček a chcete přinést hned několikanásobnou radost? Stačí málo – poslat zásilku s PPL. Společnost se i letos partnersky zapojí do charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem – TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Z každého Balíku pro tebe odeslaného v průběhu září na území ČR věnuje nadaci 10 Kč.

více >>
Ilustrační foto | Honeywell

Honeywell v Brně dokončuje unikátní vývojové centrum pro logistiku

Nové vývojové centrum pro automatizaci skladů, které společnost Honeywell Technology Solutions připravuje ve svém areálu v Brně, je těsně před dokončením. Centrum bude vyvíjet nejnovější automatizovaná řešení pro světové logistické firmy. Brněnský Honeywell zaměstnává téměř tisíc inženýrů a vývojářů a přispívá k tomu, že je Česká republika významným globálním hráčem ve vývoji logistických systémů, ale také třeba technologií pro letecký či kosmický průmysl.

více >>
Miroslav Rumler | jednatel a partner Reliant

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet …

Neproniknutelná mlha, jež neodmyslitelně patří k ranní scenérii končícího léta, jako by současně komplikovala viditelnost blízkých, natož pak vzdálenějších cílů celé naší společnosti. V pomyslné mlze tak většina lidí jen těžko hledá cestu, která by je a jejich firmy bezpečně zavedla do klidnějších a tím i lépe předvídatelných vod. Zatímco pro výrobce a obchodníky, podobně jako pro politiky a armádu, je nejistota budoucího vývoje noční můrou, v logistice to ale vlastně není nic nového. Smluvní vztahy tradičně řeší spíš současnost než budoucnost, takže investovat jsme si zvykli především do osvědčených a dostatečně univerzálních technologií spíše volného střihu, jež v případě jakýchkoliv změn neohrozí flexibilitu a kreativnost samotné logistické služby. A jsou to právě flexibilita a kreativní myšlení spolu s vysokou odolností, jimiž logistika v těžkých zkouškách posledních let potvrdila svůj ohromný potenciál.

více >>
Ilustrační foto | Česká pošta

Aršík ke stým narozeninám slavného páru

Ve středu 7. září Česká pošta uvádí do prodeje nový příležitostný poštovní aršík se dvěma známkami Dana a Emil Zátopkovi. Výtvarný návrh připravili Eva Hašková a Jan Maget. Emise je vzpomínkou na úspěšný a slavný manželský pár československých atletů a olympijských vítězů. Manželé Zátopkovi se narodili ve stejný den před 100 lety, 19. září 1922.

více >>
SpeedCHAIN 2022

Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022

V úterý 13. září se uskuteční mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022, tentokrát na téma: LOGISTIKA – Sázka na jistotu.

Logistická konference SpeedCHAIN je tradičním místem setkávání logistických profesionálů a je největší logistickou akcí, kterou můžete v České republice navštívit. Konference nabízí široký výběr paralelně probíhajících sekcí s ohledem na vysokou mezinárodní účast simultánně tlumočených ČJ/AJ.

více >>
Milan Kratina | CEO Accolade

Fond Accolade ve druhém čtvrtletí zrychlil růst, za celé pololetí dosáhl zhodnocení 5,45 %, pozitivní vliv měl růst nájmů

Ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl Accolade Industrial Fund korunového zhodnocení 4,23 procenta, což odpovídá očekávánému ročnímu výnosu mezi 7 a 10 %. Na výkonnosti fondu se pozitivně projevil růst cen nájmů. Ten umožnily mimo jiné také inflační doložky obsažené v nájemních smlouvách. Portfolio fondu zahrnuje více než 1,2 milionů metrů čtverečních prémiových průmyslových nemovitostí, které jsou takřka plně obsazené. Své prostředky do fondu již vložilo přes 2700 kvalifikovaných investorů.  

více >>
Ilustrační foto | SKLADON

V USA outsourcuje logistiku 80 % obchodníků. Touha e-shopů expandovat posiluje trend fulfillmentu i v Česku

Outsourcing logistiky je především pro společnosti v západní Evropě, USA a v Asii stále běžnějším standardem, což dokládají i čísla z loňského roku, která globální trh se službami poskytujícími fulfillment ohodnocují na takřka 85 miliard dolarů. Trend je navíc dále rostoucí a dle AgileIntel Research  poroste mezi lety 2022 a 2029 ročním tempem 8,4 %. Do rukou specializovaných firem svěřuje logistiku již například devět z deseti amerických firem z žebříčku Fortune 500 , který se skládá ze společností s nejvyšším hrubým obratem. V Česku trend fulfillmentu nastupuje pomaleji, ale zájem znatelně roste. Důvod? Rostoucí nároky zákazníků, dynamika celé e-commerce scény i stále se zhoršující situace na trhu průmyslových nemovitostí.

více >>
Celkové náklady na skladování

Savills: Náklady na skladování vzrostly celosvětově v průměru o 8,4 % a v Evropě o 6,7 %. Praha s meziročním nárůstem o 35,8 % se trendu naprosto vymyká

Poptávka po průmyslových a logistických prostorách v důsledku pandemie prudce vzrostla a průměrné náklady na skladování napříč 52 světovými trhy vzrostly mezi červnem 2021 a červnem 2022 o 8,4 %, uvádí společnost Savills. Nejdražší skladové prostory na světě jsou v Londýně, kde prvotřídní prostory stojí 35 dolarů za stopu čtvereční (částka zahrnuje nájemné, servisní poplatky a daně), následuje Hongkong (26 dolarů za stopu čtvereční) a Tokio (22 dolarů za stopu čtvereční).

více >>
Moderní multifunkční objekt Tréninkové akademie Porsche ČR

Porsche Česká republika otevírá novou Tréninkovou akademii

Společnost Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, slavnostně otevřel novou Tréninkovou akademii v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ, v rozvojové oblasti určené pro vědu a výzkum. Tréninková akademie je určena pro školení všech kompetencí požadovaných standardy u prodejních a servisních partnerů společnosti Porsche ČR u značek Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, CUPRA, programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto a projektu komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON.

více >>
Ilustrační foto | CK tanky Velké Popovice

Velkopopovický pivovar prochází modernizací, Kozel bude zrát a kvasit v nových tancích.

Velkopopovický pivovar v květnu spustil novou stáčecí linku na vratné lahve, nyní uvedl do provozu 14 moderních cylindrokonických tanků, ve kterých budou nově zrát a kvasit ležáky i výčepní piva a které nahradí původní technologii v pivovarském sklepení. Celkově jde o investici přesahující 620 milionů korun.

Výroba piva v Popovicích probíhá stále podle tradičních pivovarských postupů. Pivo se v Popovicích vaří z vody z pivovarských studní v měděných kádích. To je garancí, že chuť piva Kozel zůstane nezměněna. Moderní cylindrokonické tanky s plně automatickým provozem pak umožní zrání a kvašení piva ve stejné kvalitě jako doposud, zvýší ale efektivitu výroby piva a zjednoduší práci lidem v pivovaru.

více >>
Ilustrační foto | Garbe

První budova v GARBE Green Parku Piešťany je pronajata a začíná výstavba druhé haly o rozloze 18 000 metrů čtverečních

GARBE Industrial Real Estate CEE, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, podepsal nájemní smlouvu se společností NAUT GROUP SK s.r.o.. NAUT je profesionálem ve vesmíru outsourcingu služeb. Společnost podniká v oblasti služeb v retailu, komplexních řešeních pro e-commerce, skladování a logistice a pronajme si v zeleném parku GARBE Green Park Piešťany 4 700 metrů čtverečních. Do nových prostor se plánuje nastěhovat v září 2022.

více >>
Ilustrační foto | Jungheinrich

Společnost Jungheinrich dodala 100 000. lithium-iontový vozík: Efektivita a udržitelnost pro Amazon v Lipsku

Společnost Jungheinrich dodala svůj 100 000. vozík s lithium-iontovou baterií. Retrak ETV 216i byl dodán spolu s 15 stejnými vozíky do skladu Amazonu v Lipsku, kde je již v provozu přibližně 140 dalších elektrických vozíků Jungheinrich. "Dodávka 100 000. lithium-iontového vozíku je pro nás ve společnosti Jungheinrich mimořádným milníkem, na který jsme velmi hrdí. Jako průkopník elektromobility ve skladech jsme byli prvním výrobcem, který vsadil na účinnou lithium-iontovou technologii, a tím nadobro změnil standardy v našem odvětví," vysvětluje člen představenstva společnosti Jungheinrich pro prodej Christian Erlach.

více >>
Ilustrační foto | Crestyl

Crestyl představil svůj brněnský projekt Dornych

Crestyl představil svůj projekt Dornych, který v následujících letech nahradí stávající staré obchodní centrum (bývalé Tesco) v sousedství brněnského hlavního nádraží. Vznikne zde nový volně přístupný veřejný prostor o celkové ploše 25 tisíc m2 lemovaný několika menšími budovami, který propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Spodní podlaží nových staveb budou vyhrazena pro obchody, služby a restaurace, vyšší patra nabídnou nájemní bydlení a kanceláře. Dokončení projektu se očekává za čtyři roky. Celková investice do projektu je přes sedm miliard korun.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies