• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Elekronabíjecí stanice Single Home

Schneider Electric představí na veletrhu AMPER 2022 chytrá inovativní řešení pro domácnosti, komerční budovy a průmysl

Ve dnech 17. až 20. května 2022 proběhne veletrh AMPER, který by rozhodně neměl uniknout nikomu, kdo se pohybuje v oborech jako je elektrotechnika, energetika nebo automatizace. Ani společnost Schneider Electric si tento veletrh tradičně nemůže nechat ujít a v hale P na hlavním koridoru představí návštěvníkům své nejnovější produkty a řešení. Letošními tématy jsou inovativní vypínače a zásuvky, Motor Management, Smart Panel, PowerTag, záložní zdroje APC a samozřejmě elektromobilita.

více >>
Ilustrační foto | ČESMAD BOHEMIA

Bezprecedentní zvyšování nákladů dusí české autodopravce

ČESMAD BOHEMIA dlouhodobě publikuje čtvrtletní index nákladů v silniční dopravě (https://www.indexcesmad.cz/). Náklady v kamionové dopravě vzrostly v 1. čtvrtletí o 5,86 % ve vnitrostátní dopravě o 7,13 %. Obdobně se náklady zvyšovaly už v poslední čtvrtině loňského roku a kvůli extrémnímu růstu ceny nafty, vysoké inflaci a úrokovým sazbám očekáváme další výrazný skok v nákladech v aktuálním čtvrtletí. Zvyšující se náklady se dopravcům nedaří zcela promítat do cen pro zákazníky. To dokládají i aktuální výsledky v Barometru nákladní dopravy (https://info.odoprave.cz/barometr-nakladni-dopravy). Dopravci vždy odpovídají na otázku, zda dosáhli v posledním čtvrtletí zisku, jestli očekávají zisk v probíhajícím čtvrtletí a jak vidí zakázky na půl roku dopředu.

více >>
Ilustrační foto | Výstaviště Praha a.s., Jiří Šebek

Rekonstrukce Průmyslového paláce

Dlouho očekávaná obnova Průmyslového paláce, jehož levé křídlo v roce 2008 vyhořelo, je v plném proudu. Dva měsíce po jejím zahájení je již hotovo 50 % výkopů a odtěženo bylo asi 15 400 m3 zeminy, na jejíž odvoz bylo zapotřebí 1 020 nákladních aut. Nyní začínají záchranné práce na historických prvcích. V jejich rámci bude demontováno všech 5 023 skleněných částí ze střední haly, které tvoří vitráž o celkové rozloze 2 256 m2. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších investic hlavního města Prahy, které se v současné době uskutečňují.

více >>
Ilustračné foto | ČBA

Inflace zrychlila na 14,2 %. Výrazně nad očekávání

Inflace v dubnu dále citelně zrychlila, a to na 14,2 % z březnových 12,7 %. Odhad trhu činil 13,2 %, odhad ČNB pak 13,8 %. Za rychlením inflace stálo především citelné zdražení potravin a další růst cen spojených s bydlením, od energií po nemovitosti a ceny stavebních materiálů. Naopak růst inflace brzdilo mírné zlevnění pohonných hmot po skokové zdražení v březnu a také snížení cen alkoholických nápojů. Inflace tak bude zrychlovat i v dalších měsících a překonání 15% hranice je hotová věc.

Pro letošní rok tak opět zvyšujeme odhad průměrné inflace směrem k 14 %, rizika se však zvyšují i pro inflační výhled příštího roku, a to právě z titulu cen energií, kde na trhu ceny citelně rostou i pro dlouhodobé kontrakty let 2023 a 2024, které se pak budou dále propisovat plošně do spotřebitelských cen.

více >>
Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast

Zajímavosti o svrchně kvašených pivech pohledem Romana Šolce, obchodního sládka Pivovaru Radegast

I když je Česko pořád doménou klasických ležáků a výčepních piv, v poslední době vzrůstá obliba svrchně kvašených pivních speciálů.

Jaký je rozdíl mezi svrchním a spodním kvašením? Stupňovitost a obsah alkoholu je to samé? Co se skrývá pod pivními zkratkami IPA nebo EPM? Jak chutná pivo ve stylu „session? Zajímavosti ke svrchně kvašeným pivům dal dohromady Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain snižuje svým zákazníkům náklady a emise optimalizací balení zásilek pomocí umělé inteligence

DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v koncernu Deutsche Post DHL, nabízí nyní svým komerčním zákazníkům nové řešení pro balení zásilek přesně podle potřeby, které zvyšuje nákladovou efektivitu a ekologičnost zasílání zboží. Řešení OptiCarton založené na umělé inteligenci pomáhá optimalizovat objem výplně krabic. Vychází přitom ze stávajícího, předem daného portfolia lepenkových obalů. OptiCarton umí dokonce navrhnout rozdělení objednávky do několika jednotlivých zásilek tak, aby se zvýšila nákladová efektivita a snížila uhlíková stopa.

více >>
Česká pošta logo

Česká pošta chce zrychlit distribuci asijských zásilek do Evropy

Česká pošta má v plánu dovézt do Mošnova každý den 14 leteckých palet s balíky z Číny a v co nejrychlejším režimu je propustit do distribuce na území celé Evropy. Tento cíl zazněl na kontrolním výboru, který v úterý proběhl v nově stavěné hale České pošty v Ostrava Multimodal Parku se zástupci letiště Leoše Janáčka v Mošnově, celní správy, zástupců města Ostravy, pracovních agentur a dalších hostů.

více >>
Ilustrační foto | SKLADON

Téměř polovina českých e-shopů prodává do zahraničí. Čím dál častěji si expanzi usnadňují fulfillmentem

Prostředí české e-commerce je extrémně konkurenční a možnosti růstu omezené. Není proto překvapením, že se téměř polovina českých prodejců věnuje také prodejům do zahraničí, a to nejvyšší měrou ze všech v regionu střední a východní Evropy. S expanzí jim stále častěji pomáhá tzv. fulfillment, tedy kompletní outsourcing logistiky. Dle společnosti Skladon obchodníci na fulfillmentu oceňují především záruku kvalitní dopravy po celém světě i možnost snadno škálovat své objemy bez velkých investic do skladových prostor či zaměstnanců.

více >>
Tansu Isik, ředitel oddělení obchodního rozvoje a globálního marketingu v divizi pneumatik společnosti Continental

Digitální správa pneumatik budoucnosti: ContiConnect 2.0

Informace o vozových parcích založené na skutečných datech

Společnost Continental představuje novou generaci systému správy pneumatik ContiConnect. Verze 2.0 zavádí nezbytnou infrastrukturu pro komplexní digitální správu pneumatik budoucnosti. Continental jakožto technologická společnost doposud ladila prostředí svého systému tak, aby bylo dokonale v souladu s konkrétními požadavky zákazníků provozujících vozové parky po celém světě. „Platforma ContiConnect 2.0 se zaměřuje na digitalizaci pneumatik. Dláždí cestu pro inteligentní správu pneumatik kombinovanou s na míru šitým výběrem digitálních řešení pro pneumatiky založených na službách,“ vysvětluje Tansu Isik, ředitel oddělení obchodního rozvoje a globálního marketingu v divizi pneumatik společnosti Continental.

více >>
ilustrační foto

Elektromobily budou moci distributorům energie pomáhat s vykrýváním špiček

Se zvyšujícím se rozvojem elektromobility se energetikům otvírá další možnost, jak vykrývat výkyvy sítě způsobené větší poptávkou ve špičkách i nestejnoměrnými dodávkami z obnovitelných zdrojů. Díky funkci obousměrného dobíjení budou elektrovozy moci posílat elektrickou energii zpátky do sítě. Systém V2G (Vehicle-to-Grid) již některé automobilky do svých modelů zavedly, jiné jej testují. V Česku využívání této technologie v následujících letech umožní modernizace distribučních soustav na standardy Smart Grids.

více >>
Foto ze závěrečného setkání

Logistika hrou

Vysoká škola logistiky slavnostně předala projekt s názvem Implementace digitalizace pro logistiku uživatelským středním školám. Řešitelům se podařilo v průběhu let 2019 až 2022 připravit interaktivní výukovou aplikaci pojmenovanou Logistika hrou, která je dostupná na portále https://vlc.vslg.cz/. Aplikace je určena pro studenty středních škol. Byla připravována tak, aby mohla být využita co nejšíře, jak pro odborné střední školy se zaměřením na logistiku, tak i jiné střední školy.

více >>
Leoš Aldorf, generální ředitel SSI Energy

SSI Energy rozšiřuje portfolio svých zákazníků a realizuje několik nových energetických projektů

Společnost SSI Energy, která se zaměřuje na projekci, výstavbu a provoz energetických zařízení, získala v poslední době hned několik významných zakázek. Nově realizuje projekty design-build v areálu Sigma Hranice, městských teplárnách Františkovy Lázně a Karviná, EPC projekty pro Český statistický úřad v Praze nebo Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Finišuje také rozsáhlou zakázku v pražských provozech tepelných zdrojů společnosti Veolia. SSI Energy je dceřinou společností skupiny SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu (IFM) pro více než 500 objektů.

více >>
Ilustrační foto | EL NINO

Parfumerie el nino investuje půl miliardy korun do robotizovaného skladu. Technologii dodá Element Logic

Element Logic bude pro el nino zavádět řešení automatizovaných skladů založených na systému AutoStore. Zcela nový sklad společnosti el nino se již nyní začíná stavět v průmyslové zóně v Nové Pace, kde se nachází i původní sídlo společnosti. Do skladu investuje el nino téměř půl miliardy korun a jeho celková výměra, 8 000 m2, pojme zboží ze všech tří stávajících skladů. Nová technologie zvýší efektivitu vychystávání zboží až o 50 % a zajistí hladší průběh při vyřizování objednávek v průběhu dne.

více >>
Ilustrační foto | ČLA

Vysoká škola ŠKODA AUTO má 6 nových držitelů logistických certifikátů

V pondělí 2. 5. 2022 proběhlo na ŠKODA AUTO Vysoké škole slavnostní předání logistických certifikátů, jež škola úspěšným studentům a absolventům vydává pod záštitou České logistické asociace.

Po COVID době, kdy se tento akt pořádal na online platformě, jsme se vrátili po 18 měsících k osobnímu setkání a slavnostnější atmosféře. Certifikáty byly studentům předány z rukou zástupců ŠKODA AUTO Vysoké školy, logistiky ŠKODA AUTO a.s. a České logistické asociace.

více >>
Ilustrační foto | Logport

Moderní obchodně-průmyslové parky LOGPORT se zaměřují na rozvoj klíčové městské infrastruktury s využitím alternativních zdrojů energie

Obchodně-průmyslové parky Logport, které připravuje česká společnost Logport Development ve spolupráci s tamějšími municipalitami, v dané lokalitě rozšiřují občanskou vybavenost a rozvíjí klíčovou městskou infrastrukturu. Areály Logport jsou připravovány v nejvyšším environmentálním standardu s důrazem na využití alternativních zdrojů energie. Nabízet budou prostory pro skladování a lehkou výrobu, administrativu, showroomy a prodejní plochy. Sloužit budou jak lidem z blízkého okolí a města, tak firmám, které v nich najdou kvalitní zázemí pro své podnikání.

Velkou pozornost Logport Development věnuje úpravám bezprostředního okolí svých projektů, které citlivě navazují na stávající zástavbu, popř. revitalizují brownfieldová území. V současnosti developer chystá dva projekty: Logport Prague West na západním a Logport Kladno Poldi na severozápadním okraji Prahy.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

První dobíjecí centrum pro nákladní automobily v ČR využívá dobíjecí technologii Siemens

Společnost Siemens dodala dobíjecí centrum pro nákladní vozidla s elektrickým pohonem, které dnes bylo otevřeno v areálu společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. v pražských Stodůlkách. Jmenovaná společnost se tak připravuje na uvedení elektricky poháněných nákladních vozidel Mercedes-Benz eActros, eEconic a Fuso eCanter na český trh. Jedná se o vůbec první dobíjecí centrum specializované pro nákladní vozy v České republice, dobíjení zde zajišťuje stanice Sicharge D o výkonu 300 kW.

více >>
AKTUÁLNÍ DOSTUPNOST PRÉMIOVÝCH INDUSTRIÁLNÍCH PLOCH V ČESKU

Sklady nejsou a nebudou. Developeři v důsledku rostoucích nákladů utlumují výstavbu

Závratného objemu 1,034 mil. m2 dosahují logistické a výrobní nemovitosti, které jsou aktuálně v České republice ve fázi výstavby. Přesto už v letošním roce hrozí, že zejména skladů bude nedostatek. Bez předem podepsaného nájemce se nyní staví pouze 234 tisíc m2, zatímco zbytek je již předem zasmluvněný. Vlivem rostoucích cen stavebního materiálu, nedostatku kapacit dodavatelských firem i skokového zvýšení nákladů na energie se řada developerů právě těchto, spekulativně realizovaných hal rozhodla další plánové projekty odložit nebo výstavbu přibrzdit. Vzhledem k neutuchající poptávce se tak bude dále otevírat prostor pro růst nájemného, které už v prvním letošním kvartálu nejen v atraktivních lokalitách kolem Prahy a Brna, přesáhlo v průměru 5 EUR/m2/měsíc.

více >>
Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Jan Kodada (vpravo) a výkonný ředitel společnosti Würth Miloš Horký (vlevo)

Gebrüder Weiss podporuje svoje klienty na cestě k uhlíkové neutralitě

Logistická společnost Gebrüder Weiss předala první certifikát o kompenzaci emisí CO2 svému klientovi v České republice. „Máme radost, že se česká pobočka společnosti Würth jako první u nás zapojila do našeho programu zero emissions. Na cestě k uhlíkové neutralitě jsme připraveni pomoci také dalším českým zákazníkům,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

více >>
Ilustrační foto | Škoda Transportation

Dopravní podnik města Pardubic objednal nové trolejbusy od skupiny Škoda Transportation

Na nové moderní trolejbusy od skupiny Škoda Transportation se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Pardubic. Škodovka totiž uzavřela s Dopravním podnikem města Pardubic smlouvu na dodávku celkem deseti moderních nízkopodlažních vozidel. Celková hodnota zakázky, která odstartuje v prvním čtvrtletí příštího roku, je zhruba 118 milionů korun. Skupina Škoda Transportation je součástí Skupiny PPF.

„Aktuálně uzavřený kontrakt pro Pardubice navazuje na dřívější úspěšné dodávky pro toto východočeské město,“ připomněla Tanya Altmann, Senior Viceprezidentka pro Bus Mobility Solutions ve skupině Škoda Transportation. „Nová vozidla typu Škoda 32 Tr budou vybavena bateriemi pro jízdu mimo trakční vedení a nabídnou tak dopravci větší flexibilitu v přepravě. Trolejbusy díky svému modernímu řešení i ekologickému provozu opět zvýší kvalitu cestování veřejnou dopravou a věřím, že s nimi budou spokojeni cestující i dopravce,“ doplnila Tanya Altmann.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Deutsche Bahn se letos vrátí do černých čísel. Za rok 2021 hlásí rekordní tržby

Deutsche Bahn (DB) loni zaznamenaly dvouciferný procentní růst výnosů, který překonal úroveň dosaženou v roce 2019, rok před pandemií. Příjmy skupiny vzrostly ve finančním roce 2021 meziročně o 18,4 % na 47,3 miliardy EUR. DB hodlá od letošního roku opět generovat provozní zisk. Kvůli pandemii uzavřela rok 2021 s další provozní ztrátou: upravená provozní ztráta před úroky a zdaněním činila 1,6 miliardy EUR. Ztráta však byla výrazně nižší než v předchozím roce (-2,9 mld. EUR v roce 2020). Čistý zisk za rok včetně mimořádných položek, úroků a daní se zlepšil ještě výrazněji, o téměř 5 miliard EUR na -900 milionů EUR (ve srovnání s -5,7 miliardy EUR v roce 2020).

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies