• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker se chystá provozovat autonomní pobřežní kontejnerovou loď s nulovými emisemi

Společnost DB Schenker v Norsku představila plán na provozování inovativní pobřežní kontejnerové lodě s nulovými emisemi AutoBarge 250 Coast Feeder. Plně elektrické plavidlo, které je díky unikátnímu designu prvním svého druhu na světě, poslouží přepravě zboží norské nábytkářské společnosti Ekornes ASA.

Ambicí projektu, na kterém se kromě DB Schenker a Ekornes podílí konstruktér lodí Naval Dynamics spolu s technologickými společnostmi KONGSBERG a Massterly, je nahradit tradiční zásobovací plavidla používaná podél úseku norského pobřeží kolem Ikornnes a Ålesundu. Elektrická loď bude operovat mezi vlastním přístavem Ekornes, Ikornnes, a přístavem Ålesund, který patří k hlavním námořním přístavům v Evropě. Loď urazí trasu dlouhou 43 km (23 NM) během tří hodin rychlostí 7,7 uzlů.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Digitalizace rekordní rychlostí: Modernizované stavědlo Finnentrop úspěšně uvedeno do provozu

Projekt digitalizace německé železnice „Digitale Schiene Detschland“ pokračuje. Deutsche Bahn (DB) slavnostně uvedla do provozu kompletně obnovenou řídicí a zabezpečovací technologii na trati Ruhr-Sieg mezi Letmathem a Kreuztalem. Díky nové nejmodernější digitální technologii je železniční síť robustnější a spolehlivější, zároveň umožňuje lepší řízení a větší flexibilitu provozu vlaků. Údržba železniční trati bude méně nákladná a jednodušší. Uvedení stavědla do provozu je prvním uvedením projektu do provozu, které je financováno ze speciálního programu spolkové vlády s alokací 500 milionů EUR.

více >>
Ilustrační foto | PRCOM

V SAP Services měří spotřebu energií a snižují uhlíkovou stopu

Do boje za udržitelnost a snižování uhlíkové stopy se v souladu s globálními plány skupiny SAP zapojilo i její pražské centrum inovačních a podnikových služeb SAP Services. Experti z týmu datové analytiky vytvořili nástroj, který monitoruje spotřebu vody a energií a v budoucnu bude vyhodnocovat i množství odpadu. Na základě získaných dat pak firma dokáže činit kroky vedoucí ke snižování uhlíkové stopy ve firemních kancelářích. Díky tomuto nástroji firma dokázala odhalit i nemalý únik vody způsobený poruchou závlahy na venkovní terase.

více >>
Ilustrační foto | STILL

Gigant pro nejmenší prostory

Pokud jsou prostory pro nakládku a vykládku nákladních vozidel úzké a členité, je to svět jako stvořený pro nový elektrický vozík STILL RXE 10-16C. Tento stroj je opravdovým gigantem z pohledu kompaktnosti a výkonu. Nástupce legendárního STILL RX 50, jednoho z nejprodávanějších elektrických vozíků ve své třídě, navíc zaujme četnými bezpečnostními prvky.

více >>
Ilustrační foto | Astra Trans

Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a východních Čech. Kontrakt je platný na tři roky. Pro Poštu znamená nahrazení vlastní dopravy nad 3,5 tuny soukromým subjektem především úsporu investičních a provozních prostředků.

Národní operátor již na začátku jara podepsal smlouvu se společností C.S. CARGO na lokality Praha a Morava, kde si vysoutěžená společnost již přebírá první trasy. "Nyní se také přidá region severovýchodních Čech pod distribucí Astra Trans, tam by se celý proces měl rozeběhnout během prázdnin. Po úspěšném startu v Praze a na Moravě očekáváme hladký průběh i v tomto případě," říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

více >>
Ilustrační foto | OLTIS

Svět železnice pod záštitou českého předsednictví v Radě EU v říjnu v Praze

Ve dnech 5. - 7. října 2022 proběhne v Praze konference IRFC 2022 (International Railway Forum & Conference), která se uskuteční pod záštitou předsednictví České republiky v Radě EU. Konference je pro organizace a firmy doprovázena možností prezentace ve výstavním prostoru Clarion Congress Hotelu v Praze Vysočanech.

Již nyní se můžete na IRFC 2022 zaregistrovat zde a informace pro zájemce o vystavování jsou ke stažení zde.

více >>
Ilustrační foto | ARVAL

Nová auta až za rok a čtvrt. Čekací lhůty lze obejít operativním leasingem

Čekací lhůty na nová auta dále rostou. Od března 2022 se prodloužily v průměru o dva měsíce. Na některé modely budou Češi čekat až rok a čtvrt. Automobilky navíc kvůli nedostatku některých dílů, především čipů a kabelových svazků, pozastavují výrobu. Zejména u vozů nižších tříd a u dealerů tak rychle mizí skladové vozy. Pro řidiče tak zůstává jednou z mála možností, jak dnes ihned přijít k novému autu operativní leasing, říká Aleš Polák, generální ředitel leasingové společnosti Arval.  

 

více >>
Ilustrační graf | 108 Agency

Plocha průmyslových a skladových hal v Česku překoná v červnu hranici 10 milionů m2

Magickou hranici 10 milionů čtverečných metrů pronajímatelných ploch překoná na přelomu května a června nabídka průmyslových prostor v České republice. Podle realitně-poradenské společností 108 AGENCY je vysoce pravděpodobné, že nejpozději do začátku roku 2023 přibude další necelý milion m2 výrobních a skladových hal. Pozitivní zprávou je, že stále vyšší podíl v nabídce zaujímají regenerace brownfieldů nebo modernizace starších industriálních objektů a areálů. Konzultanti 108 AGENCY zároveň pozorují trend výstavby nízkoenergetických budov s důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí, v kombinaci s dalšími instalacemi obnovitelných zdrojů energie.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

Zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO pomohli v rámci akce Ukliďme Česko nasbírat 18 tun odpadků

Společnost ŠKODA AUTO se jako partner akce Ukliďme Česko znovu aktivně zapojila do ochrany přírodních lokalit v okolí svých výrobních závodů a ve spolupráci s Odbory KOVO vyzvala zaměstnance, aby s rodinnými příslušníky či přáteli pomohli životnímu prostředí po náročné zimní sezoně. Zaměstnanci z Kvasin a Vrchlabí se během uplynulého víkendu podíleli na úklidu v okolí Harrachova a na hřebenech Orlických hor, čímž se uzavřela jarní část úklidu v přírodních lokalitách poblíž závodů společnosti ŠKODA AUTO, kterou v dubnu zahájil sběr v chráněné krajinné oblasti Milovice nedaleko Mladé Boleslavi. Za automobilku se těchto tří akcí zúčastnilo 322 dobrovolníků, mezi nimiž nechyběly ani desítky uprchlíků z Ukrajiny, a organizátoři napočítali celkem 18 tun shromážděného odpadu.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO zahájila výstavbu čtyřproudého mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10

ŠKODA AUTO dnes slavnostně zahájila stavbu čtyřproudého mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10, a to za účasti ministra dopravy Martina Kupky, zástupců kraje a zúčastněných měst i dalších hostů. Nové přemostění vznikne mezi sjezdy č. 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy. Tato stavba je projektována jako směrově rozdělená, čtyřproudá, oboustranná komunikace. Do projektu dále náleží nová brána do areálu závodu ŠKODA AUTO a rovněž navazující komunikace III. třídy. Budovaný příjezd k závodu také využije chystanou mimoúrovňovou křižovatku nad dálnicí D10 u sjezdu č. 46 Kosmonosy. Díky tomuto příkladu koordinované spolupráce veřejného a soukromého sektoru dojde k zásadnímu snížení dopravní zátěže v okolí.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Londýnská Elizabeth Line byla uvedena do provozu s technologiemi Siemens Mobility

Linka metra Elizabeth Line vedoucí mezi Paddingtonem a Abbey Wood, která byla otevřena 24. května, nabídne lepší služby pro cestující v Londýně a jihovýchodní Anglii, a to díky integrovanému řídicímu a zabezpečovacímu systému CBTC (Communication Based Train Control) a železničním technologiím od společnosti Siemens Mobility.
Společnost Siemens Mobility poskytla na základě smlouvy se společností Crossrail Ltd. centrální zabezpečovací systém a komunikační a řídicí systémy pro novou železniční trať. Zabezpečovací a řídicí systém CBTC umožňuje automatizovaný provoz vlaků, maximalizaci kapacity a propustnosti centrální části linky Elizabeth Line. Technologie byla vyvinuta, instalována, testována a uvedena do provozu pracovními týmy Siemens Mobility ve Velké Británii a Německu.

více >>
Ivo Velíšek, CEO | DoDo pro Českou republiku a Slovensko

DoDo posiluje vedení, novým CEO pro Česko a Slovensko se stává Ivo Velíšek

Technologicko-logistická společnost DoDo Michala Menšíka má na lokálním trhu nové vedení. Na pozici CEO pro Českou republiku a Slovensko, kterou dosud zastával současný COO skupiny DoDo Group Martin Marek, přichází Ivo Velíšek (36). Ten dosud působil jako Retail Offer Manager ve společnosti MOL Česká republika. Z nově nabyté pozice bude mít na starost primárně další upevnění pozice DoDo na českém a slovenském trhu, rozvoj nových projektů v rámci lokálních trhů a akvizici nových klientů z řad retailových řetězců i e-shopů. Prioritou bude také edukace trhu s ohledem na důležitost kvalitní last-mile logistiky či udržitelnost a efektivitu v doručování. Reportovat bude Velíšek přímo COO DoDo Group, Martinu Markovi.

více >>
Ilustrační foto | Gebrüder Weiss

Nadměrné přepravy jsou zpestřením logistické praxe

Gebrüder Weiss se vedle logistických řešení na míru věnuje i přepravě nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů. Zajištění takových zakázek je z důvodu jejich hmotnosti v desítkách tun, nebo atypickým a velikým rozměrům náročné, jak z organizačního, tak i technického hlediska. „Nejde jen o přepravní techniku, speciální vozidla nebo balení. Pro naše kolegy jsou nadrozměrné přepravy také otázkou plánování tras, zajištění příslušných povolení či doprovodů, nebo odpovídajícího pojištění,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Logo

Pro zdravější cashflow v logistice. 4Trans navázal partnerství s globální platformou otevřeného bankovnictví Nordigen

Český fintech 4Trans zaměřený na optimalizaci cashflow malých a středních autodopravců jako jedna z prvních společností v Česku navazuje partnerství s lotyšskou open banking službou Nordigen. Poskytovatel otevřeného bankovnictví nabídne pražskému startupu rychlejší analýzu úvěrového rizika a rizika podvodu. Ten tak vylepší svoje služby faktoringu, tedy okamžitého proplácení faktur, a upevní pozici 4Trans jako lídra ve financování SME sektoru logistiky.

4Trans nabízí ekosystém finančních služeb pro malé a střední autodopravce. Skrze faktoring jim poskytuje nejrychlejší přístup k potřebným finančním prostředkům. Jedná se tak o ideální možnost pro podnikatele v logistice, kteří mohou elektronicky nahrávat faktury od odběratelů a dostávat za ně zaplaceno obratem. Fintech 4Trans míří na pozici nového lídra v oblasti financování malých a středních podniků ve střední a východní Evropě. Společnost posiluje potenciál malých a středních podnikatelů v oblasti logistiky a umožňuje jim soustředit se na rozvoj jejich byznysu.

více >>
Ilustrační foto | P3

Výstavba průmyslového parku P3 Plzeň Myslinka již může začít

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 obdržel stavební povolení na haly budoucího parku P3 Plzeň Myslinka. Budovy s celkovou plochou přibližně 64 000 m2 developer nabízí k výstavbě na míru konkrétním zájemcům. Od podepsání nájemní smlouvy se mohou nastěhovat přibližně do desíti měsíců. Plzeňsko patří na trhu průmyslových nemovitostí k jedněm z nejžádanějších. Přispívá k tomu silné zastoupení průmyslových firem a zejména geografická blízkost západního souseda. Také park P3 Plzeň Myslinka těží z blízkosti dálnice D5 a města Plzeň, přičemž obojí je od parku vzdálené jen pár minut.

více >>
Dušan Drábek | Savills

Savills: Dušan Drábek posiluje oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí společnosti Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupil s okamžitou platností Dušan Drábek na pozici associate director v rámci oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí a bude pracovat po boku Chrise LaRue, vedoucího tohoto oddělení. V Savills se Dušan zaměří především na podporu a plnění požadavků klientů v oblasti logistiky v České republice a na Slovensku.

více >>
Robert Sgariboldi

Robert Sgariboldi: nový ředitel v oddělení Industrial and Logistic Agency ve společnosti JLL

Robert Sgariboldi nastoupil do JLL jako ředitel Průmyslové a logistické agentury Česká republika, kde bude vést leasingové poradenství a poradenství v oblasti dodavatelského řetězce pro její logistické klienty. Tento krok vstoupil v platnost dne 9. května. Robert Sgariboldi byl dříve finančním ředitelem a vedoucím průmyslové agentury v 108 Agency, kde stál v čele akvizičního procesu BNP Paribas Real Estate.

více >>
Ilustrační foto | PRAZDROJ

Vymřou vesnické hospody? Prazdroj na jejich záchranu dává miliony a aktivizuje místní

Nejohroženějším druhem českého pohostinství jsou vesnické hospody. Krutě je zasáhl zákaz kouření, zavedení EET, omezení spojená s koronavirovou krizí i odlivem hostů k domácím výčepům na zahradách či v garážích. Jen za poslední tři roky ukončilo svůj provoz v obcích do 5 000 obyvatel podle údajů Plzeňského Prazdroje 12 procent hospod, což je skoro dvojnásobek v porovnání s městy nad 20 tisíc obyvatel. Prazdroj proto rozšířil svůj program na podporu obecních hospod s názvem „Vesnice“. Zapojilo se do něj již téměř devět set hospod, kterým  se vrací nejen tradiční hosté, ale daří se jim lákat i nové.  Jejich prodeje piv díky účasti v programu loni vzrostly v průměru o 8 procent.

více >>
Mark Richardson | Colliers

Zájem investorů o české komerční nemovitosti trvá, s hledáním jim pomohou nové vyhledávače

Společnost Colliers spustila novou generaci online vyhledávačů průmyslových, kancelářských a maloobchodních nemovitostí. Zájem o tento typ realit je trvale vysoký a vyhledavače investorům usnadní orientaci v aktuální nabídce. Mark Richardson, který v Colliers řídí týmy investičního a průmyslového oddělení, v krátkodobém až střednědobém horizontu očekává růst cen nájmů.

 

více >>
Ocenění řidiči společnosti ESA logistika

Mezinárodní unie silniční dopravy ocenila řidiče ESA logistika

Zástupce sdružení ČESMAD Bohemia předal pětici řidičů společnosti ESA logistika čestné diplomy Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU – International Road Transport Union). Jedná se o speciální ocenění pro řidiče, kteří splní stanovené podmínky, a o jeho udělení rozhoduje přímo výkonné předsednictvo unie.  

Ocenění řidiči musí aktivně a řádně vykonávat svoji profesi nejméně dvacet let, a to k plné spokojenosti svého zaměstnavatele. Pro stejnou dopravní společnost pak musí pracovat alespoň pět let a mít jako profesionální řidič na svém kontě minimálně 1 000 000 km bez toho, aby během posledních dvaceti let způsobil vlastní vinou závažnou dopravní nehodu s následným úrazem. Přísné měřítko platí i pro přestupky – během posledních pěti let nesmí oceněný řidič spáchat vážný dopravní, celní nebo jiný administrativní přestupek. Čestný diplom lze také konkrétní osobě udělit pouze jednou.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies