• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Logistický projekt roku 2022

Ocenění “Logistický projekt roku 2022”

Cenu České logistické asociace za vítězný projekt národního kola soutěže „Logistický projekt roku 2022“ si odnáší společnost HOPI s.r.o.

Projekt „Nestlé 2020+“ je příkladem řešení optimalizace distribuční logistiky pro region CEE s cílem dosažení růstu ekonomické efektivity a celkové kvality služby při současném snižování negativních dopadů logistické služby na životní prostředí.

více >>
Ilustrační foto | OMV Česká republika

OMV dodává letecké palivo pro Letiště Praha

OMV je novým strategickým dodavatelem leteckého paliva pro Letiště Praha. Na základě vyhraného výběrového řízení se OMV stala jednou z pěti společností, které provozují na letišti zařízení pro skladování leteckých pohonných hmot a manipulaci s nimi. Letecké společnosti mohou v Praze čerpat speciální letecké palivo OMV Jet A-1, které je výsledkem více než 30letého vývoje. První společností, která v Praze využila nově zavedených dodávek tohoto paliva, je Air France-KLM. Spolupráce s Letištěm Praha navazuje na úspěšnou vyhranou zakázku na výstavbu a provozování nového nejmodernějšího tankoviště na letišti Linz.

více >>
Ilustrační foto | Emirates

Emirates podpoří po pandemii mikro, střední a malé podniky

Letecká společnost Emirates při příležitosti Mezinárodního dne mikro, malých a středních podniků nabízí těmto firmám speciální vstupní bonusové body při registraci do věrnostního programu Emirates Business Rewards. Oceňuje tak roli těchto podniků při ekonomické obnově v období po pandemii.

Podniky po celém světě, které si poprvé zaregistrují účet kdykoli od 25. června do 10. července 2022, získají v rámci programu Emirates Business Rewards vstupní bonus 10 000 bodů, což je ekvivalent jedné zpáteční letenky v ekonomické třídě mezi většinou destinací v regionu Blízkého východu, Afriky/WAIO a Dubaje, města, které nabízí špičkové podpůrné programy a infrastrukturu pro podnikatele a malé a střední firmy.

více >>
Ilustrační foto | ESA logistika

ESA logistika posiluje v reverzní logistice

ESA logistika převzala s účinností od 1. června aktivity společnosti Vlková Partners s.r.o. sídlící ve Stříbře. Jedná se zejména o služby přidané hodnoty (VAS) jako součásti reverzní logistiky poskytované firmám z oblasti online prodeje.

 

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Loni přibylo nejvíce ploch retail parků za pět let

Trvalý zájem nakupujících zaručuje stabilitu a spolu s vysokou poptávkou nájemců přitahuje investory. Přes 65 tisíc čtverečních metrů retail parků přibylo loni v České republice – ta tak celkově disponuje více než 1 100 000 m2 těchto ploch . Jde o největší přírůstek za posledních pět let, zároveň ale také o nejméně projektů. Retail parky dnes bývají hodnoceny jako vítězové koronavirové krize – a jejich popularita i úspěch přetrvává. Nadále těží ze zájmu nakupujících, nízké neobsazenosti, za níž stojí expanze nájemců a dlouhodobé nájemní smlouvy, i rostoucího zájmu investorů. Výstavba nových nákupních parků se nyní kvůli vyšším nákladům zpomaluje, ale to by mělo jen zvýšit poptávku po prostorech v nich a pravděpodobně také nájemné. 

více >>
Ilustrační foto | PRAZDROJ

Prazdroj radí, jak nalákat hosty a snižovat náklady

Hospody musí o zákazníky čím dál tím víc bojovat. Podle dat Plzeňského Prazdroje se po koronavirové pandemii snížil počet hostů i četnost jejich návštěv, v posledních týdnech pak navíc lidem klesají reálné příjmy. Aby hosty nalákali, hledají hospodští cesty, jak vylepšit svou nabídku a změnit nebo restartovat své podnikání. Prazdroj jim proto nabízí unikátní systém rozvojových programů, který je založený na analýzách i poradenství a pomáhá ve všech hlavních oblastech jejich činnosti. Hospody, které jím projdou, hlásí růst tržeb i nové hosty.

 

více >>
Foto Geis CZ s.r.o.

Obrat skupiny Geis vzrostl meziročně téměř o 20 %

Rok 2021 uzavřel mezinárodní poskytovatel logistických služeb dalším rekordním číslem. Meziroční nárůst obratu skupiny byl téměř 20 %. Obrat se tak zvýšil na 1,197 miliardy eur.

„Vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem jsme s výsledkem nadmíru spokojeni a věříme v další růst v následujících letech,“ uvádějí majitelé a jednatelé skupiny Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis. S růstem skupiny se zvýšil i počet zaměstnanců. Na více než 120 pobočkách firma zaměstnává 6 430 pracovníků.

více >>
Michal Čapek ze ZŠ Pardubice – Polabiny 3

Nejlepší mladý chemik České republiky je z Pardubic

Jubilejní desátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků pro rok 2022 se stal Michal Čapek ze ZŠ Pardubice – Polabiny 3.

Ve čtvrtek 16. června 2022 se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskutečnilo žákovské mistrovství republiky v chemii. Celostátní finále největší chemické soutěže přivítalo 38 nejúspěšnějších žáků, kteří postoupili z krajských kol. „Celkem soutěžilo více než 17 000 žáků osmých a devátých tříd, což je téměř dvojnásobek loňské covidové účasti. Návrat soutěže na výsluní zájmu žáků i učitelů ukazuje, že chemie se pro mladé lidi opět stává velmi atraktivním oborem,“ uvedl děkan pořádající fakulty Petr Kalenda. „Probojovat se až do závěrečného klání předpokládá výjimečné znalosti a vědomosti. Podobné talenty cíleně vyhledáváme, protože jsme schopni poskytnout jim skvělé podmínky pro další odborný růst. Mnozí finalisté se k nám po maturitě rádi vracejí, aby u nás dokončili své vzdělání. Velice nás těší, že mezi letošními absolventy Fakulty chemicko-technologické najdeme i několik účastníků historicky prvního ročníku celostátního finále z roku 2013,“ dodal profesor Kalenda.

více >>
Logo GS1 Czech Republic

Digitální pas výrobku a cirkulární ekonomika

Vyšel sborník osmnácti případových studií o zavádění principů oběhového hospodářství do praxe. Úvod se věnuje tzv. digitálnímu pasu výrobku, který je z pohledu globální standardizační organizace GS1  pro přechod na digitální ekonomiku klíčovým.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Daňová informační schránka PLUS

Daňová informační schránka PLUS (DIS+) vznikla v roce 2021 a přinesla další posun ve zjednodušení komunikace mezi daňovými subjekty a správcem daní. DIS+ poskytuje informace z osobních daňových účtů a veřejné části elektronických spisů vedených Finanční správou ČR. Některé funkčnosti jsou zcela nové a šetří čas daňovým poplatníkům. Naopak uživatelská přívětivost je na některých místech systému s otazníkem. Důležité je, že původní systém „staré“ DIS nebude do budoucnosti funkční.

více >>
Ilustrační foto | Euromedia Group

Euromedia Group postaví nejmodernější robotický sklad

Skupina Euromedia Group, lídr knižního trhu provozující mimo jiné síť knihkupectví Luxor a největší knižní velkoobchod v České republice míří k čelní pozici i v oblasti skladovacích technologií. V logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově chystá výstavbu nejmodernějšího robotického skladu založeného na technologii AutoStore, kterou dodá společnost Element Logic. Zavedení technologie pomůže skupině udržet vysokou kvalitu služeb. Vlastník skupiny, investiční holding Rockaway Capital, plánuje skrze Euromedia Group v následujících dvou letech proinvestovat více než 500 milionů Kč, z čehož více než polovina půjde právě do logistiky.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain opět lídrem mezi globálními nezávislými poskytovateli logistických služeb

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, byla ve zprávě Magic Quadrant pro globální nezávislé poskytovatele logistických služeb 2022 již posedmé v řadě označena za lídra v globálním měřítku. Gartner Inc. poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům realizovatelné, objektivní poznatky. Ve své studii každoročně posuzuje globální nezávislé poskytovatele logistických služeb z hlediska ucelenosti jejich vize včetně schopnosti ji uskutečňovat v jednom ze čtyř kvadrantů – poskytovatelé v mezerách na trhu, vizionáři, vyzývatelé nebo lídři na trhu. V letošní analýze byly společně hodnoceny dvě divize DHL, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

více >>
Ilustrační foto | Packeta

Skupina Packeta představila své služby a produkty na největší evropské e-commerce konferenci Deliver v Amsterdamu

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logisticko-technologickou společnost Zásilkovna, se zúčastnila největší e-commerce konference v Evropě Deliver. Na akci se pravidelně setkávají přední osobnosti byznysu a logistiky z desítek evropských zemí. Packeta v čele se svojí CEO Simonou Kijonkovou a dalšími zástupci top managementu ze všech evropských firem ve skupině Packeta představila své produkty a služby, především roboty PackMany, ZBOXy, ekologické a samoobslužné automatické výdejní boxy, elektrokolo, na němž v rámci pilotního projektu rozváží zásilky v poslední zelené míli nebo prototyp auta na vodíkový pohon.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

Kam s ní? Komplexní logistika na dnešním trhu komerčních nemovitostí

V současné situaci rostoucích nejistot a stoupajících cen energií je pro firmy důležité soustředit se plně na svůj hlavní byznys. Proto je výhodné přenechat řízení komplexních logistických služeb specializovanému logistickému operátorovi. Jak ukazují zkušenosti společnosti MD logistika, vede to k efektivnějšímu fungování logistiky. Externí operátor také může pomoci se zajištěním vhodných skladových prostor, což je v době jejich nedostatku na trhu velké plus. MD logistika proto připravuje výstavbu nového skladu pro 40 000 paletových míst.

více >>
Ilustrační foto | PowerHUB

Autonomní vozidla, robotičtí kurýři. Řešení pro městskou dopravu budoucnosti představí jedinečná akce Future City Tech 2022

Zajímá Vás, jak budou vypadat města budoucnosti? Jak zajistíme, aby byl život v nich v souladu s konceptem udržitelnosti? Pak Vás zveme na jedinečnou akci nazvanou Future City Tech 2022, která se bude věnovat elektrifikaci dopravy ve městech, autonomním vozidlům a dalším technologiím, které pomohou udělat dopravu v našich městech udržitelnou. 

Future City Tech 2022 se koná ve dnech 23. - 24. června v Říčanech. Organizátorem je společnost PowerHub ve spolupráci s městem Říčany a s podporou CzechInvest. Hlavními partnety jsou společnosti CITYA, Centrum Paraple a Hyundai. Nad akcí převzal záštitu ministr dopravy Martin Kupka. 

více >>
Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Jan Kodada

„Diverzifikace a zkracování dodavatelských řetězců je jedinečnou příležitostí pro Evropu“

Pokračující narušení globálních dopravních řetězců, růst cen energií a rychle rostoucí inflace společně s válečným konfliktem na Ukrajině je zcela bezprecedentní situací, se kterou se musí nejen současná logistika vypořádávat.  I přesto jsou firmy, které v tomto nelehkém období zůstávají stabilní a daří se jim nadále naplňovat svoji dlouhodobou strategii. Jednou z nich je Gebrüder Weiss, v čele marketingového a obchodního oddělení její české pobočky stojí Jan Kodada, profesionál, který se v oboru logistiky pohybuje již téměř dvacet tři let.

více >>
All rights reserved by PRAM Consulting

Sladění lidských zdrojů s technologiemi na podporu inovací

Prezidentka společnosti Rockwell Automation pro oblast EMEA Susan Gonzalesová uvažuje, jak podpořit zaměstnance během přechodu do digitálního světa

Někdy si všimnu rozporu mezi příběhy o úloze technologií na pracovišti a tím, co skutečně vidím v reálném světě. Často se například říká, že integrace digitálních technologií sníží potřebu lidské pracovní síly. Podle WEF se ale předpovídá, že do roku 2025 bude po celém světě vytvořeno přibližně 12 milionů nových pracovních míst a přesně to samé je vidět i u našich zákazníků.

Ve výrobě se technologie používají k naplnění obchodních cílů, jako je dosažení vyšší efektivity, flexibility a integrace inovací; ale také k podpoře možností pracovníků. Lidé ale samozřejmě zůstávají středobodem firmy a existuje zvýšená poptávka po lidských dovednostech, jako jsou kritické myšlení, či schopnost řešit problémy. To je důvodem, proč jsem velkým zastáncem programu naší společnosti „expanding human possibility“.

více >>
ilustrační foto

Speciální chmelové EKG začíná měřit, jak rostliny reagují na počasí a klima

Projekt PRO CHMEL, který má za cíl zachovat kvalitu i množství tuzemského chmele a ve kterém se z iniciativy Plzeňského Prazdroje spojili pěstitelé chmele a přední světoví odborníci na moderní technologie, vstupuje do své hlavní fáze. Experti v těchto dnech naistalovali na rostliny chmele speciální senzory, které budou hlásit, jak chmel reaguje na změny počasí, množství vláhy i živin v půdě. Získaná data umožní vytvořit pro pěstitele zcela novou aplikaci, která přispěje k efektivnějšímu zavlažování chmele i šetření s nedostatkovou vodou.

více >>
Ilustrační foto | UR Academy

Universal Robots otevírá 100. školicí středisko

Společnost Universal Robots dosáhla nového milníku – otevřela 100 certifikovaných školicích středisek UR Academy po celém světě. Stalo se tak po otevření nového centra ve švédském Täby u Stockholmu, další centra jsou ve 23 zemích.

Od Mnichova po Michigan, Singapur nebo Švédsko nabízí společnost Universal Robots svým zákazníkům prvotřídní robotická školení, která jim pomáhají maximálně využít potenciál kolaborativních robotů. Znamená to, že ať už zákazník sídlí kdekoliv, vždy je v blízkosti certifikovaného školicího střediska UR.
 

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo nově rozváží pro síť Dr. Max. Léky doručí v den objednávky po celé Praze

Logisticko-technologická společnost DoDo nově spolupracuje s lékárenskou sítí Dr. Max a zajistí tak rozvoz léků po celé Praze ještě v den objednávky. Zákazníci díky tomu získávají rychlý přístup k podstatně širšímu sortimentu produktů, než jaký jsou schopny nabídnout kamenné lékárny. Zkušební provoz byl spuštěn koncem minulého roku v Praze, do budoucna je v plánu službu rozšířit také do dalších měst.

Období pandemie tradičním lékárnám jasně ukázalo, že spolu s kamennými prodejnami je potřeba rychle rozvíjet také další prodejní kanály. Lékárny tedy kladou stále silnější důraz na svá e-shopová prostředí, která momentálně tvoří až pětinu jejich celkového obratu. Dr. Max proto reaguje na rostoucí nároky svých klientů a ve spolupráci s logistickou společností DoDo jim nově umožňuje obdržet zboží ještě v den objednávky. Je to silný signál pro celý trh, na kterém si lékárenská síť Dr. Max udržuje postavení jedničky jak v obratu kamenných poboček, tak v počtu online objednávek.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies