• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Linde MH

Efektivní vychystávání pro regály středních výšek

Společnost Linde Material Handling, světový výrobce manipulační techniky a intralogistických řešení, uvádí na trh nové výkonné a robustní vychystávací vozíky Linde V modular B. Tyto vozíky typu “man-up” rozšiřují portfolio VNA vozíků Linde a přinášejí ještě lepší možnosti pro řešení na míru pro operátory distribučních center a pro výrobní společnosti.

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo spouští franšízový program DoDo Partner

Logisticko-technologická společnost DoDo po úspěšném pilotním provozu oficiálně spouští franšízový program DoDo Partner, který má za cíl doplnit počty interních kurýrů a usnadnit zajištění logistiky také ve vzdálenějších regionech a na zahraničních trzích. Franšízantům DoDo nabídne svou data-driven logistickou platformu vyvinutou pro městskou logistiku poslední míle, vlastní klientelu i potřebné know-how. Od franšízového modelu DoDo očekává především urychlení a zefektivnění expanze jak po Česku, tak za hranice.

více >>
Čistý index trhu práce Q12022 ČR | Manpower

Na trhu práce převládá optimismus, ale výroba začíná nábory brzdit

Společnost ManpowerGroup Česká republika zveřejnila výsledky průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro první čtvrtletí roku 2022.

V rámci průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro první čtvrtletí 2022 byla všem účastníkům vybraného reprezentativního vzorku 505 zaměstnavatelů v ČR položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce března 2022 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

více >>
Ilustrační grafika DHL

Exportéři mírně optimističtí. Brexit jim zatím neublížil, ale bojí se dopadů covidu

Mezi exportéry zavládla mírně optimističtější nálada než v roce 2019. Nárůst vývozu v příštích 12 měsících očekává 38 procent exportérů, pokles pouze 7 procent. Index exportního sebevědomí díky tomu narostl na 31 procent, což je ale stále pod dlouhodobým průměrem. Navzdory zmíněnému optimismu přibylo oproti roku 2019 exportérů zastávajících názor, že podmínky pro export firem v ČR se zhoršily. Myslí si to třetina z nich, před dvěma lety to byla jenom desetina. Vyplynulo to z velkého Exportního výzkumu, který pro společnost DHL Express během letošního podzimu provedla mezi 500 českými exportéry výzkumná agentura Confess Research a který se s výjimkou roku 2020 koná každoročně. Výzkum se kromě toho zaměřil na řadu dalších témat, například na vnímání Brexitu, exportních příležitostí do Německa, Ruska a Číny, rozpohybovaného kurzu koruny či pandemie Covid-19.

více >>
Ilustrační foto | DPD

Společnost DPD otevřela druhé pražské cyklodepo na Andělu

Společnost DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, otevřela v rámci projektu Magistrátu hlavního města a Technické správy komunikací (TSK) své druhé cyklodepo v Praze na Smíchově. Společnost již přes rok úspěšně funguje v rámci sdíleného cyklodepa na Florenci, odkud doručila již přes 38 000 zásilek, což činí více než polovinu celkového objemu zásilek depa, kde působí i jiní přepravci. Nový projekt na Smíchově se tak stává dalším místem, odkud budou pěší a cyklokurýři s nulovými emisemi doručovat balíčky tentokrát na druhém břehu Vltavy.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Německo má 90 čerpacích stanic na vodík, v Česku se první veřejné staví

Jednou z nejslibnějších cest k čisté dopravě je vodík. Přestože první vodíkový autobus Češi sestrojili už v roce 2009, dodnes není česká infrastruktura na vodíkovou dopravu připravena. To by se podle analýzy projektu Evropa v datech mělo v dohledné době změnit, jelikož řada velkých měst plánuje vodíkové projekty uskutečnit a například Ústí nad Labem má už teď smlouvu na dvacet autobusů v hodnotě 302 milionů korun. S financováním pomáhají i evropské fondy, které mimo jiné podporují vznik takzvaných vodíkových údolí. První z nich v rámci ČR vzniklo právě v Ústeckém kraji.

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL zažívá rekordní sezonu. Díky úspěšným novinkám zvládá kvalitně doručovat i extrémní objemy zásilek

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, nyní hlásí, že letošní sezona bude opět rekordní. Intenzivní celoroční přípravy se tak ukázaly nad očekávání jako úspěšné. Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.

více >>
Martin Jahn | prezident Sdružení automobilového průmyslu

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu byl zvolen Martin Jahn

Po pěti letech se do čela Sdružení automobilového průmyslu vrací Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO, který zastával funkci prezidenta AutoSAPu již v letech 2009 – 2016. Členové Sdružení automobilového průmyslu na valné hromadě rovněž potvrdili nový čtyřletý mandát pro členy Představenstva Petra Ostrého (jednatele AGADOS, spol. s r.o.) a Jiřího Sochu (prokuristu TÜV SÜD Czech s.r.o.), a členy Dozorčí rady Iva Juřičku (ředitele Ferona, a.s.) a Tomáše Pavlíka (jednatele 100% REWORK s.r.o.).

více >>
Ilustrační foto | GS1

SSCC: RODNÉ ČÍSLO LOGISTICKÉ JEDNOTKY

Pomocí GS1 identifikačního klíče SSCC firmy jednoznačně identifikují logistické a přepravní jednotky a jejich obsah. Označené palety (ale také kartony, kontejnery aj.) poté mohou sledovat při pohybu dodavatelskými řetězci po celém světě a přitom sdílet s partnery informace o zásilce pomocí EDI zpráv.

SSCC (Serial Shipping Container Code – sériové číslo logistické jednotky) se jako povinná součást každé GS1 logistické etikety kóduje do čárového kódu GS1-128. Daný standard představuje klíčový identifikátor pro sledovatelnost, kdy firmám umožňuje získat informace o konkrétní logistické jednotce. Je to podobné, jako když lékař zadá rodné číslo pacienta do zdravotnické databáze, aby získal informace o předchozích vyšetřeních, výsledcích kontrol a podobně.

více >>
Ilustrační foto | Kuehne Nagel

Kuehne+Nagel posiluje evropský vozový park pro farmaceutický průmysl

Skupina Kuehne+Nagel, přední světový poskytovatel logistických služeb, rozšiřuje v Evropě svůj vozový park o desítky nových návěsů pro zákazníky z farmaceutického sektoru. Reaguje tak na vysokou poptávku po přepravě zdravotnického zboží, kterou od roku 2018 pokrývá v rámci programu European Pharma Fleet (EPF). 

více >>
ilustrační grafika Savills

Savills: Trh průmyslových prostor v ČR nadále trhá rekordy

Podle nejnovější zprávy společnosti Savills rekordní úroveň poptávky a nulová spekulativní výstavba způsobily, že míra neobsazenosti v ČR klesla o 70 bps na nové minimum 1,75 %, což je jeden z nejvýraznějších čtvrtletních poklesů na trhu za posledních pět let. Celková plocha nepronajatých moderních průmyslových prostor v celé zemi klesla z 226 700 m2 v červnu na 165 000 m2 v září.

Nové průmyslové projekty, které byly dokončeny ve třetím čtvrtletí roku 2021, dosáhly celkové plochy 136 400 m2. Ačkoli se jedná o mírný pokles v meziročním srovnání, třetí čtvrtletí bylo z hlediska dokončené výstavby nejsilnějším kvartálem letošního roku. Celková nabídka moderních průmyslových prostor v ČR určených k pronájmu se rozšířila na 9,5 milionu m2, z čehož 329 400 m2 bylo na trh dodáno v letošním roce.

více >>
Ilustrační foto | PST CLC

PST CLC v rámci komplexního outsourcingu skladování řídí centrální sklad Noarku pro Evropu

Společnost PST CLC patřící do globální skupiny Mitsui-Soko Group v Prologis Parku Úžice provozuje multiklientský sklad, v němž na ploše více jak 13 tisíc metrů čtverečních zajišťuje služby pro zhruba 25 klientů. Jedním z nejvýznamnějších je společnost NOARK Electric Europe, pro kterou PST CLC zajišťuje komplexní outsourcing logistiky a skladování. Spolupráce se společností NOARK Electric Europe trvá přes čtyři roky a každoročně se objem spolupráce dynamicky navyšuje. Od začátku spolupráce se objemy objednávek a skladovaných položek zněkolikanásobily.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker spolupracuje s Centrem Paraple již 15 let. Ve StarDance ho podpořil částkou 300 000 Kč

Logistická společnost DB Schenker je dlouholetým partnerem Centra Paraple. S obecně prospěšnou společností spolupracuje již 15 let, což je přesně polovina jejího působení na českém trhu. Za ta dlouhá léta DB Schenker pomáhá materiálně i finančně. Naposledy přispěl v rámci sobotního benefičního večera StarDance vysílaného Českou televizí částkou 300 000 Kč.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Toyota plánuje snížit emise CO2 do roku 2035 na nulu

Toyota bude připravena do roku 2035 snížit emise CO2 všech svých vozidel nově prodávaných v západní Evropě o 100 procent, tedy na nulu. Podmínkou je, že do té doby bude dostatečně rozvinutá infrastruktura pro nabíjení elektromobilů a tankování vodíkového paliva, řekl Matt Harrison, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe.

více >>
Ilustrační foto | Preciosa

Preciosa: Spojení tradice a technologií

Sklářství má v České republice dlouhou historii. Kvalitní práce českých sklářů je známa a oceňována po celém světě. Nakolik do tohoto tradičního řemeslného odvětví pronikl současný trend automatizace? Jak náročná je logistika křehkého zboží, a nakolik zasahují aktuální problémy dodavatelského řetězce jednoho z největších výrobců sklářských výrobků v České republice jsme se zeptali ředitele logistiky společnosti Preciosa Lighting Michala Šandery.

více >>
SUSMILE

Udržitelná logistika poslední míle

Projekt SUSMILE je dvouleté strategické partnerství v rámci programu ERASMUS+, které sdružuje 8 partnerů ze čtyř zemí EU s cílem podpořit připravenost na online vzdělávání tím, že prostřednictvím této výzvy vytvoří účinné a inkluzivní výukové nástroje, materiály, zdroje a metodiky pro zajištění dálkového vzdělávání v oblasti udržitelné logistiky na poslední míli.

Česká logistická asociace je jedním ze dvou partnerů z České republiky.

více >>
PhDr. Petr Gapko, hlavní ekonom MONETA Money Bank

Změny dodavatelského řetězce pohledem ekonoma

Současný dodavatelský řetězec prochází náročným období, které pravděpodobně vyústí v zásadnější změny v jeho podobě. Nakolik tyto problémy ovlivní českou ekonomiku? Jaký bude další vývoj a může tato situace přinést i nějaké pozitivní stránky pro české hospodářství?

O odpovědi na tyto otázky jsme požádali PhDr. Petra Gapka, hlavního ekonoma MONETA Money Bank.

více >>
Ilustrační foto | EATON

Jak je na tom vaše budova z hlediska požární bezpečnosti?

V mnohých budovách dochází následkem koronavirové pandemie ke změně uspořádání, aby tak lépe odpovídalo novým potřebám a pravidlům. Nechtěně tak ale může dojít ke zvýšení rizik v oblasti požární bezpečnosti. Ať už se ve vaší budově mění uspořádání či její využití nebo pokud dochází k dočasným stavebním úpravám, neměli byste určitě zapomenout na zvážení, zda není zapotřebí vypracovat nové zhodnocení požárních rizik, upozorňuje společnost Eaton.

více >>
Stephen Burke | Sciant

Softwarová firma SCIANT zvyšuje tempo

Jedna z pouhých tří firem s českou stopou v prestižním žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem Evropy sestavovaném Financial Times mění majitele. Technologickou společnost SCIANT, jež se zabývá vývojem softwaru, strojovým učením a využitím velkých dat či blockchainu, od původních zakladatelů kupuje přední bulharská IT firma Sirma Group Holding. Jde o skupinu pokrývající celou řadu softwarových řešení - od platebních služeb či podnikových nástrojů, přes mobilní platformy a aplikace až po nejmodernější prvky včetně rozpoznávání obličejů či kognitivní programy napodobující fungování lidského mozku. Tržby skupiny Sirma Group Holding dosáhly loni 30 milionů eur (v přepočtu tři čtvrtě miliardy korun). „Naše exportní zaměření, cílové trhy a portfolio produktů a služeb se dokonale shodují. Společně se stáváme silnějšími a konkurenceschopnějšími, protože akvizice mimo jiné usnadní vstup skupiny na nové trhy a do nových geografických oblastí," řekl Tsevtan Alexiev, generální ředitel Sirma Group Holding

více >>
Roman Kokšal | Siemens Mobility

„Potenciál při plnění cílů Green Deal v dopravě vidím v širší elektrifikaci železnice“

Technická revoluce a používání fosilních paliv přinesly v minulém a tomto století nebývalý rozvoj dopravy a zvýšení cestovního komfortu, na který jsme si velmi rychle zvykli. Masivní rozmach osobní a nákladní dopravy má však i svou stinnou stránku a tou je negativní dopad na životní prostředí. Již nějakou dobu je zřejmé, že tento stav není udržitelný, a tak přední světoví výrobci neustále pracují na vývoji a hledají nová řešení v oblasti multimodální udržitelné bezemisní dopravy. K předním lídrům v oblasti dopravních řešení patří již více než 160 let společnost Siemens Mobility.

O rozhovor jsme proto požádali jejího generálního ředitele pana Romana Kokšala.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies