• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | SKLADON

V USA outsourcuje logistiku 80 % obchodníků. Touha e-shopů expandovat posiluje trend fulfillmentu i v Česku

Outsourcing logistiky je především pro společnosti v západní Evropě, USA a v Asii stále běžnějším standardem, což dokládají i čísla z loňského roku, která globální trh se službami poskytujícími fulfillment ohodnocují na takřka 85 miliard dolarů. Trend je navíc dále rostoucí a dle AgileIntel Research  poroste mezi lety 2022 a 2029 ročním tempem 8,4 %. Do rukou specializovaných firem svěřuje logistiku již například devět z deseti amerických firem z žebříčku Fortune 500 , který se skládá ze společností s nejvyšším hrubým obratem. V Česku trend fulfillmentu nastupuje pomaleji, ale zájem znatelně roste. Důvod? Rostoucí nároky zákazníků, dynamika celé e-commerce scény i stále se zhoršující situace na trhu průmyslových nemovitostí.

více >>
Celkové náklady na skladování

Savills: Náklady na skladování vzrostly celosvětově v průměru o 8,4 % a v Evropě o 6,7 %. Praha s meziročním nárůstem o 35,8 % se trendu naprosto vymyká

Poptávka po průmyslových a logistických prostorách v důsledku pandemie prudce vzrostla a průměrné náklady na skladování napříč 52 světovými trhy vzrostly mezi červnem 2021 a červnem 2022 o 8,4 %, uvádí společnost Savills. Nejdražší skladové prostory na světě jsou v Londýně, kde prvotřídní prostory stojí 35 dolarů za stopu čtvereční (částka zahrnuje nájemné, servisní poplatky a daně), následuje Hongkong (26 dolarů za stopu čtvereční) a Tokio (22 dolarů za stopu čtvereční).

více >>
Moderní multifunkční objekt Tréninkové akademie Porsche ČR

Porsche Česká republika otevírá novou Tréninkovou akademii

Společnost Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, slavnostně otevřel novou Tréninkovou akademii v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ, v rozvojové oblasti určené pro vědu a výzkum. Tréninková akademie je určena pro školení všech kompetencí požadovaných standardy u prodejních a servisních partnerů společnosti Porsche ČR u značek Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, CUPRA, programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto a projektu komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON.

více >>
Ilustrační foto | CK tanky Velké Popovice

Velkopopovický pivovar prochází modernizací, Kozel bude zrát a kvasit v nových tancích.

Velkopopovický pivovar v květnu spustil novou stáčecí linku na vratné lahve, nyní uvedl do provozu 14 moderních cylindrokonických tanků, ve kterých budou nově zrát a kvasit ležáky i výčepní piva a které nahradí původní technologii v pivovarském sklepení. Celkově jde o investici přesahující 620 milionů korun.

Výroba piva v Popovicích probíhá stále podle tradičních pivovarských postupů. Pivo se v Popovicích vaří z vody z pivovarských studní v měděných kádích. To je garancí, že chuť piva Kozel zůstane nezměněna. Moderní cylindrokonické tanky s plně automatickým provozem pak umožní zrání a kvašení piva ve stejné kvalitě jako doposud, zvýší ale efektivitu výroby piva a zjednoduší práci lidem v pivovaru.

více >>
Ilustrační foto | Garbe

První budova v GARBE Green Parku Piešťany je pronajata a začíná výstavba druhé haly o rozloze 18 000 metrů čtverečních

GARBE Industrial Real Estate CEE, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, podepsal nájemní smlouvu se společností NAUT GROUP SK s.r.o.. NAUT je profesionálem ve vesmíru outsourcingu služeb. Společnost podniká v oblasti služeb v retailu, komplexních řešeních pro e-commerce, skladování a logistice a pronajme si v zeleném parku GARBE Green Park Piešťany 4 700 metrů čtverečních. Do nových prostor se plánuje nastěhovat v září 2022.

více >>
Ilustrační foto | Jungheinrich

Společnost Jungheinrich dodala 100 000. lithium-iontový vozík: Efektivita a udržitelnost pro Amazon v Lipsku

Společnost Jungheinrich dodala svůj 100 000. vozík s lithium-iontovou baterií. Retrak ETV 216i byl dodán spolu s 15 stejnými vozíky do skladu Amazonu v Lipsku, kde je již v provozu přibližně 140 dalších elektrických vozíků Jungheinrich. "Dodávka 100 000. lithium-iontového vozíku je pro nás ve společnosti Jungheinrich mimořádným milníkem, na který jsme velmi hrdí. Jako průkopník elektromobility ve skladech jsme byli prvním výrobcem, který vsadil na účinnou lithium-iontovou technologii, a tím nadobro změnil standardy v našem odvětví," vysvětluje člen představenstva společnosti Jungheinrich pro prodej Christian Erlach.

více >>
Ilustrační foto | Crestyl

Crestyl představil svůj brněnský projekt Dornych

Crestyl představil svůj projekt Dornych, který v následujících letech nahradí stávající staré obchodní centrum (bývalé Tesco) v sousedství brněnského hlavního nádraží. Vznikne zde nový volně přístupný veřejný prostor o celkové ploše 25 tisíc m2 lemovaný několika menšími budovami, který propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Spodní podlaží nových staveb budou vyhrazena pro obchody, služby a restaurace, vyšší patra nabídnou nájemní bydlení a kanceláře. Dokončení projektu se očekává za čtyři roky. Celková investice do projektu je přes sedm miliard korun.

více >>
Ilustrační foto | Geis CZ

Geis: Nová moderní pobočka na východě Slovenska

Na konci června se otevřela nová pobočka Geis na východě Slovenska v rámci CTPark Prešov Jih. Její umístění přímo u dálnice mezi Prešovem a Košicemi je ideální pro obsluhu celého regionu. Energetickou efektivitu a ekologickou udržitelnost potvrzuje certifikace BREEAM a vysoké hodnocení EPC. Zaměstnanci zase využívají vysoce komfortní pracovního prostředí.

více >>
Ilustrační foto Linde MH | Křest nových terminálových tahačů Terberg v Yusen Logistics

Nové terminálové tahače Terberg zvyšují v Yusen Logistics efektivitu při manipulaci s návěsy

Společnost Linde Material Handling Česká republika dodala do Yusen Logistics (Czech) s.r.o. pět kusů terminálových tahačů Terberg, které budou využity pro manipulaci se silničními návěsy. Použití terminálových tahačů přináší společnosti Yusen Logistics jak významné úspory pohonných hmot, tak zkrácení časů při manipulaci se silničními návěsy. Slavnostní předání proběhlo na kolínské pobočce Yusen Logistics 28. 7. 2022. Nové terminálové tahače jsou již v plném provozu.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Nová dohoda usnadní českým rejdařům přístup na německé vodní cesty

Česká republika a Německo uzavřely dohodu o možnostech konání zkoušek pro úseky se zvláštními riziky vyhlášenými v Německu, a to v češtině na pobočkách Státní plavební správy v ČR. Novinka se dotkne několika set českých občanů. Zmíněnou dohodu v Hřensku slavnostně podepsali zástupci české Státní plavební správy a německého Generálního ředitelství vodních cest a plavby (Generaldirektion der Wasserstraßen und Schifffahrt).

více >>
Ilustrační foto | Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield získává titul Agent roku 2022 v CEE Quality Awards

Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield byla v prestižních cenách CEE Quality Awards jmenována Agentem roku 2022 (Agent of the Year 2022). Na slavnostním ceremoniálu, který proběhl 29. června 2022 ve Varšavě, byl výkonný ředitel společnosti zároveň jmenován Odborníkem roku 2022 (Industry Professional of the Year 2022).

Společnost Cushman & Wakefield byla jmenována agentem roku v celkové kategorii (Overall). Prota složená z realitních odborníků z 18 zemí regionu CEE/SEE jí ocenění udělila za kvalitní byznysové vedení a úspěchy, jichž jako agent v odvětví komerčních nemovitostí dosáhla v roce 2021.

více >>
Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika

Balíkový přepravce GLS opět podpoří drobné podnikatele v oblíbených soutěžích eŽena a eManuel

Mezinárodní balíkový přepravce GLS ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) letos opět podpoří podnikatelky a malé řemeslné výrobce v začátcích či rozvoji jejich byznysu. Tři nejlepší podnikatelské příběhy z obou kategorií budou odměněny poukazem na službu e-Balík Profi, která poskytuje podnikatelům přepravu na míru. Projekty do soutěží eŽena a eManuel je možné přihlašovat do 31. srpna 2022. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na Dni podnikatelů 26. října 2022 v Praze. 

více >>
Tomáš Körner | vedoucí produktu Obaly Geis CZ + SK

Geis: Paletový trh a jeho paradox. Proč je použitá paleta dražší než nová?

I trh s paletami a dalším obalovým materiálem prošel za poslední dva roky náročnou zkouškou. Covid, růst poptávky, uzavírky v Číně, clo na dovoz dřeva z Kanady do USA a tím zvýšená poptávka evropského dřeva za oceánem, válka na Ukrajině, energetická krize a mnohé další události přinesly řadu problémů, kterým musí firmy při shánění palet čelit. Jsou nedostupné, drahé, chybí i materiál na jejich výrobu. Proč je použitá paleta dražší než nová? Jak se situace postupně mění a dojde konečně ke stabilizaci?

více >>
Ilustrační foto | DKV Mobility

Společnost DKV Mobility dosáhla velkého pokroku v plnění klimatického závazku a v oblasti ESG

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, vydala Zprávu o trvalé udržitelnosti v roce 2021. Zpráva mimo jiné dokládá výrazný pokrok v rozšiřování akceptační sítě stanic pro nabíjení a alternativní paliva. Kromě toho představuje také strategii společnosti DKV Mobility zaměřenou na ekologii, společnost, etiku a udržitelný ekonomický rozvoj (ESG), která zahrnuje deset zásadních cílů pro rok 2025.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker kupuje poskytovatele logistického softwaru Bitergo

Přední hráč na logistickém trhu DB Schenker koupil IT společnost Bitergo. Ta od svého založení v roce 2013 nabízí logistická řešení a poradenství se zaměřením na skladování, realizaci dodavatelského řetězce a mobilní aplikace.

DB Schenker a Bitergo spolu úzce spolupracují již tři roky. Nedávnou akvizicí společnost Schenker posiluje svou digitální strategii a pouští se do cloudového softwaru pro malé a střední zákazníky. Díky standardizovaným modulům pro technologie dodavatelského řetězce může poskytovatel logistických služeb nabízet více individuálních řešení svým zákazníkům a reagovat na rostoucí komplexnost logistiky.

více >>
an Bláha | ředitel přeprav společnosti PST CLC

Šanghajský přístav po lockdownu v červnu obnovil provoz

Šanghajský přístav od června obnovil provoz v podstatě na běžnou úroveň. Kamionová doprava a dostupnost skladů zaznamenala také zlepšení, nicméně stále nedosahují potřebných kapacit. Jak uvádí generální konzulát ČR v Šanghaji, obnovení výroby po uzávěře a přeprava zpožděného zboží bude vyžadovat dodatečné kapacity, což může krátkodobě vést k dalším zdržením, případně i růstu cen přeprav.

více >>
Ilustrační foto | DPD

Češi vedou v online nákupech léků, s knihami jsme pod evropským průměrem

DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě, na základě svého nejnovějšího výzkumu E-shopper Barometer analyzovala online nákupní chování zákazníků v Evropě i v Česku. Dvě hlavní kategorie, ve kterých se výrazně lišíme od evropského průměru, jsou léky a knihy. Zatímco ve zbytku Evropy nakupovalo online lékárenské zboží pouze 30 % lidí, v Česku to byla téměř polovina - 48 %. Naopak u knih se ukazuje opačná tendence - Češi jsou s 38 % výrazně pod evropským průměrem (46 %). 

více >>
Ilustrační foto | WEDO

První balík do sítě výdejních boxů OX Point doručí dopravce WE|DO

Společnost OX Point do sítě výdejních boxů integruje začátkem července prvního dopravce. První zásilku do schránek doručí logistický operátor WE|DO. Pro své zásilky bude mít k dispozici výdejní boxy OX Point na více než 100 místech po celé České republice. Zákazníci tak získají další alternativu doručení balíků, a to i z těch největších českých e-shopů.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Svěží vzhled a chytré technologie pro Toyotu Highlander 2023

Highlander, největší full hybridní SUV značky Toyota, přichází v modelovém provedení 2023 se svěžím vzhledem a novými technologiemi. Vůz se na trzích západní Evropy poprvé představil v roce 2021, nabízí kultivovanost ve spojení se sedmimístným interiérem a inteligentním pohonem všech kol AWD-i. První vozy k zákazníkům dorazí ve 4. čtvrtletí 2022.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH

Ergonomické řízení vysokozdvižného vozíku – bez volantu

Jak může být řízení vysokozdvižného vozíku ještě jednodušší a ergonomičtější? Společnost Linde Material Handling (Linde MH) na tuto otázku poskytla odpověď na své zákaznické akci World of Material Handling (WoMH) představením inovativního systému Linde Steer Control. Pod tímto názvem se skrývá nové elektrohydraulické řízení, které nevyžaduje klasický volant. Při řízení vozíku je řidičova levá paže pohodlně položena na loketní opěrce zakomponované přímo do sedadla a ovládání vozíku se děje integrovaným minikolečkem nebo joystickem. Výhodou tohoto nového řešení je, že práce s vysokozdvižným vozíkem je ještě pohodlnější a řidič zůstává soustředěný a produktivní delší dobu. Současně se jedná o splnění důležitého předpokladu pro další automatizaci klasických protizátěžových vozíků.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies