• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Jaroslav Ton ml.

4Trans řeší finanční problémy autodopravců po celé Evropě

Proplacené faktury za půl miliardy a 5000 prověřených odběratelů

Nedostatek provozního kapitálu, 90 denní splatnosti faktur, nemožnost dosáhnout na bankovní půjčku a neochota se zadlužovat trápí většinu z 300 000[1] [2] dopravních firem ve střední a východní Evropě. Český startup 4Trans jim proto poskytuje komplexní služby, které řeší nejen stabilizaci provozního financování, ale i klientské poradenství a zázemí na cestách. Firma profinancovala faktury za více než půl miliardy korun a má již 5 000 prověřených odběratelů. Vizí 4Trans je stát dopravcům po boku jako agilní finanční partner a průvodce podnikáním v autodopravě. Menší a střední autodopravci totiž představují páteř současné e-commerce ekonomiky a svou činností generují až deset procent hrubého domácího produktu (HDP) v Evropě.

více >>
Ondřej Šmakal, generální ředitel Orka Ventures

Orka Ventures: Zadlužení českých domácností, kdo jim pomůže?

Je po Vánocích, za které každý Čech v průměru utratil 15 tisíc korun. Kdo by nechtěl obdarovat nejbližší, udělat radost dětem a užít si o svátcích dostatek dobrého jídla a pití? Emoce hrají v takovém případě velkou roli. Dopřát si hojnosti alespoň o Vánocích však pro řadu lidí i tentokrát znamenalo vypůjčit si peníze. Není divu, žijeme v zemi, kde pětina domácností nemá vůbec žádné finanční rezervy. Ve skupině lidí s průměrným či podprůměrným příjmem nemá rezervy dokonce každý druhý.

Zejména pro tyto zranitelné dlužníky přichází teď v lednu nepříjemné období procitnutí. Do popředí se stále více dere otázka, kde vzít na splátky. A zabývat se jí v Česku bohužel musejí i ti, kteří by správně kvůli předlužení už žádné další půjčky dostat neměli. Věřitelé ale často nemají šanci efektivně ověřit, jak moc a kde všude je žadatel o půjčku již zadlužený. 

více >>
Ilustrační foto | CONTERA

Výstavba inteligentní a šetrné Organiky je v plném proudu, CONTERA jedná s novými nájemci

Inteligentní administrativní budova Organica roste na bývalém brownfieldu v centru Ostravy a developerská společnost CONTERA zároveň pokračuje ve smluvních jednáních s potenciálními nájemci. Většinu objektu po dokončení v roce 2023 obsadí mezinárodní IT gigant TietoEVRY. Developer čile staví i v Ostravě-Hrušově, kde vzniká CONTERA Park Ostrava D1 včetně hlavního skladu pro Sportisimo.

více >>
Ilustrační foto | Dynabook

Technologická předpověď pro rok 2022: co lze očekávat v hybridním pracovním světě

Předpovídat budoucí trendy není snadné. Svět technologií, výzvy společností i nepředvídatelnost spotřebitelských trendů se vyvíjí velmi rychle. Tento status quo narušují pouze inovace, které předbíhají dobu nebo jejichž trh se právě nyní formuje. Na základě aktuálního stavu, který pozorujeme v chování podniků a spotřebitelů, se nyní pokusíme předpovědět, kam se firemní technologie v letošním roce vydají.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Od založení DB Schenker letos uplyne 150 let

Od povozu taženým koňmi až po distribuci zásilek drony: v roce 2022 si společnost DB Schenker připomíná 150. výročí svého založení. Díky bohatým zkušenostem s řízením dodavatelských řetězců se společnost stala jedním z hlavních poskytovatelů globálních logistických služeb. Letošní výroční rok nabídne řadu příležitostí pro naplnění vize DB Schenker: rozvíjet podnikání a život v dnešním propojeném světě.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Význam malých nákupních center a maloobchodních parků v 16 zemích střední a východní Evropy zesílil

Diskontní prodejci projevují rostoucí zájem o rozšíření lokalit pro své prodejny, včetně tradičních obchodních center

Diskontní maloobchodníci předpovědeli atraktivitu trhu střední a východní Evropy (CEE). Důkazy ukazují, že nakupující v regionu upřednostňují přístup „hodnoty za peníze“, který jim tu maloobchodníci poskytují – odhaluje nová zpráva společnosti Colliers: „ExCEEding Borders | Diskontní maloobchodní trhy v zemích CEE-16“.

více >>
Ilustrační foto | Alza

Alza pilotně spouští hlasové pokyny u AlzaBoxů

Alza.cz i letos pokračuje v rozšiřování sítě AlzaBoxů a pilotně u 17 z  nich zavádí zvukové instrukce informující o počtu balíčků k vyzvednutí. Spolu s vnitřním osvětlením schránek a snadným otevřením pomocí aplikace je to další krok k ještě jednoduššímu vyzvednutí nákupu. Pokud se pilotní provoz osvědčí, e-shop zvukové pokyny rozšíří na všechny své boxy včetně těch na Slovensku a v Maďarsku. Zároveň zvětšuje kapacitu AlzaBoxů, které poskytují méně než 100 schránek na balíčky.

více >>
Logo ELA

Mezinárodní odborné certifikáty cELog Evropské logistické asociace předány dalším úspěšným absolventům

V prosinci loňského roku bylo přichystáno slavnostní předání mezinárodních odborných certifikátů cElog úspěšným absolventům tzv. vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství zajišťované katedrou logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Tato výuka je mezinárodně akreditována Evropskou logistickou asociace (ELA). Přítomna měla být nejen rektorka VŠE v Praze a děkan Fakulty podnikohospodářské, ale i zástupci katedry logistiky FPH VŠE a vedení České logistické asociace. Bohužel, nakonec ale bylo vzhledem ke stále probíhající pandemii COVID-19 na VŠE vše jinak. Necelé dvacítce nově certifikovaných absolventů byly nakonec tyto certifikáty předány individuálně prostřednictvím sekretariátu katedry logistiky nebo jim byly zasílány poštou. Smyslem tohoto opatření byla ochrana zdraví všech zúčastněných – několik absolventů se totiž léčilo s nemocí samotnou a někteří další byli v karanténě...

více >>
Ilustrační foto | CzechInvest

Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na ochranu duševního vlastnictví

Malé a střední podniky mohou ušetřit až 2 250 eur díky dotacím na ochranu duševního vlastnictví a dotacím na poradenství o duševním vlastnictví, o které mohou žádat u EUIPO už od 10. ledna 2022.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Společnost Siemens vyvinula přístup pro výměnu emisních dat založený na celém ekosystému

  • Řešení SiGreen umožňuje spolehlivé sledování uhlíkové stopy výrobku v rámci celého dodavatelského řetězce 
  • Distribuovaná a otevřená síť Estanium dokáže zkombinovat údaje o emisích na informace o skutečné ekologické stopě
  • Společnosti využívají data, aby mohly lépe využívat zdroje a otevřít si cestu k ekologickému a udržitelnému hospodářství
více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Na český trh loni vstoupilo 38 nových značek

Český maloobchodní trh a fyzický retail je pro retailové značky stále atraktivní, jak potvrzuje loňský příchod 38 nových zahraničních brandů. Mezi největší značky, jež k nám loni vstoupily, patří Primark, HalfPrice, Anson’s, Versace, Fielmann a e-Obuv.cz. Navzdory koronavirové krizi je to nejvíce za poslední tři roky. V roce 2020 jich bylo 25, meziroční nárůst tedy činí 52 procent. Na popularitě získávají dočasné pop-up koncepty.  

více >>
ilustrační grafika

Změna režimu doručování poštovních datových zpráv

Od 1. ledna 2022 nabyla účinnosti novela zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, která zavádí institut tzv. fikce doručení rovněž do soukromoprávní komunikace prováděné prostřednictvím datové schránky.

více >>
ilustrační foto

Co čeká HR v roce 2022: Tvrdý boj o zaměstnance a nábor part-timerů

Zatímco loni se firmy vyrovnávaly s chodem firmy během covidu, letos se stane prioritou nábor a schopnost si udržet stávající zaměstnance. Firmy budou i v roce 2022 bojovat o lidi, s obyčejným inzerátem už si totiž nevystačí. Zaměstnavatelé budou muset investovat do HR marketingu a nabízet flexibilní práci. Očekává se také rozmach částečných úvazku, například pro maminky na mateřské dovolené. Čtyři hlavní předpokládané trendy pro rok 2022 komentuje expert na firemní kulturu a CEO Welcome to the Jungle Honza Klusoň.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Optimalizace logistiky začíná problémem, který je potřeba vyřešit

Z pohledu developera je problematika optimalizace skladu výzvou, jak nabídnout co nejflexibilnější prostory, které umožní nejefektivnější provoz pro jakýkoliv typ klienta. Moderní sklady dnes nabízí standardizované parametry, které se řídí regulativy a potřebami klientů. Na základě dlouholetých zkušeností se podařilo developerům tyto standardy optimalizovat na velmi vysokou úroveň. Základní parametry a jejich variabilita, jako jsou například užitná výška haly, nosnost podlahy, rozpon sloupu, počet nakládacích můstků, přírodní osvětlení skrz světlíky, izolační materiály, LED osvětlení, rekuperace dešťových vod atd., jsou pilířem pro nezbytnou konkurenceschopnost na trhu. Jak vidí problematiku optimalizace skladových procesů současné logistiky, jsme se zeptali několika odborníků z oboru průmyslových a logistických nemovitostí.

více >>
Ilustrační foto | Honeywell

Honeywell otevře v Brně vývojové centrum pro pokročilou automatizaci skladů

Společnost Honeywell oznámila své plány postavit nový výzkumný a vývojový testovací závod pro svoje aktivity v oblasti automatizace skladů. Závod, který se bude nacházet v kampusu Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně, má pomoci uspokojit rostoucí evropskou poptávku po vybudování rychlejších a preciznějších dodavatelských řetězců.

Špičkové moderní pracoviště umožní hardwarovým a softwarovým inženýrům firmy Honeywell designovat, prototypovat a testovat inovativní systémy pro automatizaci provozu skladů, které používají evropské logistické firmy, aby mohly zlepšit preciznost, efektivitu i prostupnost distribučních center a skladů.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Přehled změn a novinek v dopravě v roce 2022

Ministerstvo dopravy přináší přehled legislativních změn v roce 2022: Další zvýšení bezpečnosti na železnici, možnost obce iniciovat řízení o odstranění vraku z veřejně přístupné účelové komunikace, zpřísnění postihu za odmítnutí nízkorychlostního kontrolního vážení či hodně diskutovaný boční odstup při předjíždění cyklistů.

více >>
Ing. Pavla Cihlářová

Identifikační standardy jsou jednou ze základních podmínek další digitalizace

Používání čárových kódů je dnes běžnou záležitostí, nad kterou se už nikdo ani nepozastaví. Se vzrůstající mírou automatizace, rozvojem e-commerce a novými legislativními požadavky pracuje dodavatelský řetězec se stále větším množstvím dat. Aby vše efektivně fungovalo, je třeba nastavit jasně definované standardy. To je úkolem společnosti GS1 Czech Republic, která je jediným licencovaným pracovištěm pro registraci do Systému GS1 na území České republiky. V jejím čele stojí již od roku 2006 její ředitelka Ing. Pavla Cihlářová.

více >>
Pavel Vyoral | CEO, Pošta bez hranic

Na vánoční sezónu se dopravní společnosti připravují i rok dopředu posílením technologií, zaměstnanců a kapacit

V souvislosti s většími výdaji během vánočních svátků a většími nákupy roste dramaticky i objem zásilek. Složitost dodavatelského řetězce, kapacitní krize a potřeba včasného dodání tak zvyšují během svátečních oslav obrovský tlak na odesílatele. Proto se logističtí manažeři musí zaměřit na plánování a včasnou přípravu na období sváteční špičky.

Vrchol roku, tedy předvánoční sezóna je pro nás alfou a omegou celého roku. Některé přípravy probíhají celý rok, ale ty hlavní začínají v létě,“ vysvětluje Pavel Vyoral z Pošty bez hranic.

více >>
Ilustrační foto | UDI Group

Unikátní technologie v ČR: průmyslová hala UDI Group bude dešťovou vodu ze střechy měnit na pitnou

Logistický areál u Ostředku na D1, který staví mezinárodní developerská skupina UDI Group, připravuje jako první v ČR technologii, která umí přečišťovat dešťovou vodu zachytávanou na střechách hal na pitnou. Voda, která by jinak bez užitku odtekla do dešťové kanalizace, nebo která se v jiných areálech používá výhradně na zálivku zeleně, by díky nové technologii měla být zadržena v retenční nádrži, přečištěna na kvalitu pitné vody a využívána pro potřeby zaměstnanců a provozů v areálu. Sdělila to ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

více >>
Ilustrační foto | Valeo

Nový Mercedes-Benz třídy S dostal jako první automobil na světě Valeo LiDAR druhé generace, díky němuž dosáhl automatizované jízdy úrovně 3

Valeo oznamuje, že nový Mercedes-Benz třídy S, schopný dosáhnout úrovně 3 automatizace jízdy, je první automobil na světě vybaven drouhou generací senzoru LiDAR Valeo SCALA®.

S pomocí senzoru Valeo SCALA® bude Mercedes-Benz třídy S schopen jet v podmíněně automatizovaném režimu za předem definovaných podmínek – například na dálnici a v hustém provozu (v současnosti možné až do limitu 60 km/h). V podmíněně automatizovaném režimu přebírá vozidlo plnou kontrolu nad řízením, což znamená, že řidič může dočasně odvést pozornost od vozovky před sebou. Během jízd po dálnici poskytuje podmíněně automatizovaný režim řidiči čas na odpočinek nebo soustředění na jiné úkoly než řízení*. Povolené činnosti budou zahrnovat volání, prohlížení webových stránek nebo čtení e-mailů, to vše prostřednictvím vestavěného informačního a zábavního systému vozidla.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies