• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Jim Whitehead

Robustní a odolná logistika Tesco

Potravinová logistika patří mezi nejnáročnější logistické disciplíny. Za poslední dva roky prošla náročnou zkouškou. Nejen, že se v rámci opatření souvisejících s koronavirovou pandemií, zejména v její první fázi na jaře 2020, změnily nákupní zvyklosti zákazníků. Firmy se musely potýkat s mnoha komplikacemi, jako byly zpočátku uzavřené hranice, nedostatek řidičů či omezené výrobní kapacity. Zároveň však musely dbát na to, aby zajistily dostupnost zboží pro zákazníky, na které záleželo možná více než kdy dříve. Jak se s těmito problémy podařilo vypořádat logistice společnosti Tesco a jak je připravena čelit novým výzvám, jsme se v rozhovoru zeptali Jima Whiteheada, ředitele logistiky a distribuce pro střední Evropu.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

Osm důvodů, proč outsourcovat logistiku potravin

Poslední dva roky, kdy se většina odvětví ekonomiky více či méně potýká s dopady pandemie koronaviru, jen podtrhují význam maximální efektivity logistických operací. Dobře nastavené procesy mohou firmě pomoci vyrovnat se s otřesy dnešní doby, ať už jde o výpadky dodávek komponent pro výrobu, nebo výkyvy v poptávce po zboží.

Jednou z nejnáročnějších disciplín stále zůstává logistika potravin. Důvody jsou zřejmé – kratší doba jejich exspirace, velký podíl chlazeného a mraženého zboží, vysoké nároky na dopravu, která musí probíhat sedm dní v týdnu. Zkušenosti společnosti MD logistika, která se distribucí a skladováním potravin dlouhodobě zabývá, jednoznačně identifikují minimálně osm důvodů, proč je outsourcing logistiky potravin pro zákazníka efektivním řešením. MD logistika denně vyskladní průměrně 135 000 kartonů zboží na zhruba 7 500 paletách, a to vše rozveze na 550 závozových míst v České republice a na Slovensku. Má tak své zkušenosti o co opřít.

více >>
Ilustrační foto | VPS

Současná krize je jiná než ty předchozí

Zatímco v předchozích krizích poptávka klesala, nyní se drží nad rámec očekávání. Naopak chybí kapacity, vstupy a rostou náklady. Jak tato situace ovlivní smluvní vztahy?

Jsou tomu přesně dva roky, kdy nás zasáhly první uzavírky výrobních závodů v Číně z důvodu pandemie. Málokdo si v tu dobu dokázal představit dlouhodobost dopadů, které pro nás bude znamenat. Předpoklad, že krize vyvolá sníženou poptávku po zboží kvůli menší kupní síle obyvatelstva, byl na základě zkušeností z předchozích krizí logickou firemní úvahou, na níž firmy reagovaly snížením kapacit a odvolávek i vůči svým dodavatelům.

více >>
Ilustrační foto | Bernard

Bernard: Tak trochu jiný pivovar

Když svět blázní, Bernard hledá nové cesty. Novodobí majitelé pivovaru Bernard šli vždy tak trochu vlastní cestou. A nejinak je tomu i v této nelehké době, která z velké části zasáhla segment HOREKA. Ten představuje pro pivovar jeden z největších odběratelských trhů. Ale protože v pivovaru Bernard vždy dělali věci po svém, i tentokrát našli cestu, jak toto nelehké období zvládnout. Nakonec nemuseli propustit žádné zaměstnance, započaté investice se podařilo dotáhnout do zdárného konce a nezastavily se ani investice do modernějších technologií v pivovaru. Na trh uvedli několik pro pivovar trochu netypických novinek. A za jednu z nich - Pivní pálenku Bernard – dokonce získali i vysoká ocenění v zahraničí v mezinárodních soutěžích. Na to, jak zvládají poslední dva roky v Rodinném pivovaru Bernard a.s. a co tyto dva roky přinesly, nám odpověděl Radek Tulis.

více >>
Ilustrační foto | Dachser

DACHSER rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel

Mezinárodní logistický provider DACHSER investuje do nákladních vozidel a firemních osobních vozů na elektrický pohon a odpovídajících nabíjecích systémů. Společnost má v plánu také testování nákladních vozidel poháněných vodíkem.

Mezinárodní logistický provider DACHSER intenzivně pokračuje v nasazování vozidel s nulovými emisemi. Jedná se o nákladní a osobní vozidla, která přímo neprodukují ani skleníkové plyny ani látky znečišťující ovzduší. V prvním kroku tato rodinná společnost uvede na evropské silnice do konce roku 2023 minimálně 50 dalších bateriových elektrických nákladních vozidel a plánuje také rozšířit flotilu o 1 000 osobních firemních vozidel na elektropohon. Souběžně s tím bude společnost pokračovat v řadě pilotních projektů zaměřených na vývoj a testování nákladních vozidel na vodíkový pohon s technologií palivových článků. Vozidla na vodíkový pohon od různých výrobců plánuje DACHSER nasadit do své sítě nejpozději v roce 2023.

více >>
Cena EcoVadis

Společnost DKV Mobility obdržela zlatou medaili EcoVadis za trvalou udržitelnost

Společnost DKV Mobility, jeden z předních poskytovatelů služeb pro mobilitu v Evropě, obdržela za své přínosy pro trvalou udržitelnost zlatou medaili za rok 2021 od ratingové agentury EcoVadis, která patří v oblasti trvalé udržitelnosti mezi nejrenomovanější nezávislé ratingové organizace na světě. DKV Mobility se s tímto oceněním řadí mezi nejlepší tři procenta společností v kategorii Poskytování ostatních služeb pro firmy a podnikatele a mezi nejlepších pět procent z více než 85 000 společností, které byly hodnoceny globálním poskytovatelem ratingových služeb v oblasti trvalé udržitelnosti. Nové hodnocení je o 22 bodů vyšší než v předchozím roce, což znamená posun z bronzové na zlatou medaili.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Společnost D’Ieteren zvolila řešení ZetesChronos pro další rozvoj distribuce

D'Ieteren Automotive, distributor značek koncernu Volkswagen, hledala důvěryhodného partnera, který by optimalizoval její přepravní procesy a připravil je na budoucí rozvoj. Díky implementaci řešení ZetesChronos pro optimalizaci doručovacích procesů je nyní distribuce digitalizována, což umožňuje efektivní provoz a úplnou dohledatelnost v reálném čase.

více >>
Ilustrační foto | RAJAPACK

Obaly v e-commerce: Jaké budou trendy pro rok 2022?

Již dva roky se Česká republika potýká s pandemií Covidu-19, která zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky. Velké množství společností se tak muselo situaci přizpůsobit a své podnikání a služby přesunout do online prostředí. Rozvoj e-commerce s sebou přinesl řadu výzev i pro obalový průmysl. Podle predikcí společnosti RAJA, budou trendy ve světě obalů pro rok 2022 určovány zejména důrazem na udržitelnost, cenou materiálů a rozvojem nových technologií.

více >>
Ilustrační foto | Savills

Savills: Objem realitních investic v ČR zaznamenal nejvyšší čtvrtletní hodnotu za poslední dva roky

Podle nejnovější zprávy společnosti Savills byl poslední kvartál roku 2021 v České republice nejrušnějším čtvrtletím investic do komerčních nemovitostí. Uzavřeno bylo 30 transakcí o celkovém objemu více než 628 milionů EUR. Jednalo se o nejvyšší čtvrtletní objem investic do nemovitostí od prvního čtvrtletí 2020, a zlepšení o 23 % oproti objemu investic za čtvrté čtvrtletí 2020.

více >>
Srovnatelný s asistentem jízdy v jízdních pruzích u osobních automobilů: Nový protikolizní systém STILL Easy Protect zajišťuje ještě vyšší bezpečnost, a to i v manuálním provozu.

Still OPX iGo neo: Nové funkce pro vychystávání

Společnost STILL GmbH uvedla již v roce 2016 s iGo neo jako první výrobce na trh technologii, která dělá ze sériově vyráběných intralogistických vozíků samostatně pracující asistenty své obsluhy. Technologie umožňuje dokonalou souhru mezi člověkem a strojem. Nyní přináší dodavatel intralogistických řešení z Hamburku na trh řadu dalších inovací pro vozík pro horizontální vychystávání OPX iGo neo, které znamenají ještě větší autonomii a tím vyšší bezpečnost a hospodárnost ve skladu.

více >>
Foto: 123kurýr | Miloš Melník, generální ředitel slovensko-české skupiny 123kuriér/123kurýr

Společnost 123kuriér bodovala v anketě Najzamestnávateľ 2021

Společnost 123kuriér byla nominována mezi nejatraktivnější zaměstnavatele na Slovensku v roce 2021. Nominaci úspěšně proměnila a umístila se v TOP 5 mezi firmami z oblasti dopravy a logistiky.

Prestižní anketu Nejatraktivnější zaměstnavatel roku vyhlašuje každoročně společnost Profesia. Jejím cílem je přinést reálný pohled uchazečů a potenciálních zaměstnanců na to, jak vnímají benefity, nabídky, ale i image firem na slovenském personálním trhu. Pro společnost 123kuriér je umístění v první pětce velkým úspěchem. Potvrzuje, že důkladná personální práce stojí z velké míry za dobrými výsledky v byznysu.

více >>
Ilustrační foto | Colliers International Czech Republic

Colliers: Evropské trhy s nemovitostmi zaznamenaly na konci roku nárůst aktivity

Aktivita ve čtvrtém čtvrtletí signalizuje nepřerušenou aktivitu v uzavírání obchodů očekávaných v roce 2022. Investoři smetli obavy z dopadu omikronové varianty a poslední čtvrtletí se stalo jedním z největších v roce 2021 v kontextu aktivity na trhu s evropskými nemovitostmi, přičemž hlavní trhy vykázaly téměř rekordní objemy obchodů, podle nejnovějšího přehledu kapitálových trhů pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) – oznámila společnost Colliers (NASDAQ: CIGI; TSX: CIGI), globální lídr v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic.

více >>
Ilustrační foto | EPAL

Nová klasifikace kvality EPAL zlepšuje používání a výměnu europalet EPAL

Za jakých podmínek již nelze europaletu EPAL vyměnit? Je kvalita europalety snížena třískami dřeva nebo zbytky etiket? Jak zjistíte, zda je paleta vhodná pro vysokoregálový skladový systém? Jaká je optimální kvalita pro automatizované procesy? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá Klasifikace kvality a podmínky směny palet EPAL.

Evropská paletová asociace e.V. (EPAL) v úzké spolupráci s maloobchodem, přepravci, poskytovateli paletových služeb a opravnami revidovala Klasifikaci kvality a směnné podmínky europalet EPAL.

více >>
Michal Vrba, viceprezident a ředitel projektového managementu Prologis v České republice a na Slovensku

Prologis Park Prague D1 Ostředek se rozšířil o nové pozemky

Park Prologis vyrůstající v Ostředku v sobě spojuje vše, co nás na nových projektech nejvíc baví. Při sledování toho, jak pokračuje výstavba v jedné z nejžádanějších lokalit v zemi, se nelze netěšit na příležitosti, jež přinese k budování dalších partnerství i obchodních příležitostí.

více >>
Aleš Zacha |  Head od Development P3 v České republice

Development P3 v Česku řídí nově Aleš Zacha

Rozvoj portfolia průmyslového developera P3 Logistic Parks v České republice převzal ke konci minulého roku Aleš Zacha. Divize leasingu a divize developmentu P3 budou v novém nastavení řízeny odděleně. Vedením leasingu byl nedávno pověřen Jan Andrus.

Head of Development se z Aleše Zachy stává po roce a půl působení v P3. „Jsem moc rád, že mohu vedením developmentu pověřit právě Aleše Zachu. Oceňuji jeho komplexní a systematický přístup k projektům, což se potvrdilo i v případě příprav našeho unikátního parku v Ostravě. Přeji Alešovi mnoho úspěchů a moc se těším na spolupráci v novém nastavení,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

více >>
Zásilkovna LOGO

Zásilkovna má nová výdejní místa na pobočkách OKAY a pokladnách Českých drah

Zásilkovna rozšiřuje svou síť výdejních míst o nové partnery.  Nově si mohou zákazníci vyzvednout své zásilky na výdejních místech na většině pobočkách společnosti OKAY a také v obchodních prostorech Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Celkově jde o 150 nových výdejních míst a jejich počet se bude dále navyšovat. Zásilkovna má nyní v České republice téměř 7 200 výdejních míst a má tak největší síť v Česku.

více >>
Kombinace vlny a recyklovaného polyesteru z nevratných PET lahví

ŠKODA AUTO používá potahy sedaček z recyklovaných PET lahví

Automobilka ŠKODA AUTO v interiéru svého plně elektrického modelu ŠKODA ENYAQ sází na designové světy namísto klasických výbavových verzí. Pro potahy sedaček v designovém světě LODGE česká automobilka kombinuje vlnu s recyklovaným polyesterem z nevratných PET lahví. Spolu se svými dodavatelskými partnery a vědeckou komunitou automobilka pracuje na ekologicky vyráběných, recyklovatelných a odolných materiálech pro použití v sériové výrobě. Procesy nákupu společnosti ŠKODA AUTO se v budoucnu v celém procesním řetězci ještě více zaměří na trvale udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomiku.

více >>
Top Employer Czech Republic 2022

Společnost PPL je Top zaměstnavatelem i skvělým místem pro práci

PPL získala prestižní ocenění Top Employer a rovněž se může pyšnit certifikací Great Place to Work.

„Jsme velice potěšeni a zároveň pyšní na to, že PPL získalo tyto dvě mezinárodně uznávané certifikace. Rok 2021 byl plný výzev a z pohledu přepravených zásilek opět rekordní, našim zákazníkům jsme doručili 55 milionů zásilek. Jsme si vědomi, že poskytování kvalitní profesionální služby není samozřejmostí, zejména pak v posledních náročných letech. Přes technické vymoženosti a inovace jsou to právě naši kolegové a kolegyně napříč organizací PPL, kdo dává naší službě tvář, emoce a všudypřítomnou/potřebnou vášeň.  Úspěchy naší společnosti jsou hlavně zásluhou skvělých lidí v PPL, kteří vytvářejí přátelské pracovní prostředí, v jehož středu zájmu stojí náš zákazník,“ uvádí CEO PPL Petr Horák.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

Společnost DHL Supply Chain byla oceněna jako Top Employer 2022 v České republice

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, získala prestižní ocenění Top Employer 2022 v České republice. Zároveň byla vyhlášena jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů pro celou Evropu.

„Našich zaměstnanců si nesmírně vážíme a snažíme se dělat pro jejich spokojenost maximum. Ve strategii růstu naší společnosti je neustálý rozvoj v oblasti lidských zdrojů jednou z našich klíčových priorit a hodnot. Certifikát Top Employer je důkazem, že vytváříme inkluzivní a vysoce výkonné pracoviště. Oceňuje také naše vysoké standardy v oblasti lidských zdrojů, které uplatňujeme v celé naší organizaci,“ vysvětluje Filip Budík, ředitel DHL Supply Chain v České republice.

více >>
Ilustrační foto | P3

Veškeré nové haly P3 budou mít certifikaci BREEAM Excellent či vyšší

Průmyslový developer P3 zvýšil minimální standard pro kvalitu svých budov. Veškeré nové haly P3 se již připravují pro certifikaci na úrovni BREEAM Excellent, která je jedna ze dvou nejvyšších. Systém hodnocení, jež se používá převážně pro komerční nemovitosti, přispívá ke snazšímu hodnocení vlivu budovy na životní prostředí.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies