• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Pixabay

Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací, kterou neustále sledujeme. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.

více >>
Ilustrační foto | Passerinvest

Roztyly Plaza: Inspirující kancelářské prostory přímo na metru

Administrativní budova Roztyly Plaza na Praze 4, jejíž výstavba byla zahájena na podzim loňského roku, nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m². Za elegantním a designově čistým zpracováním sedmipatrové budovy stojí renomované architektonické studio Aulík Fišer architekti. Velky důraz je v projektu kladen na vytvoření inspirujícího prostředí, ve kterém bude radost pracovat, a setkávat se. Proces pronájmů prostor byl zahájen a již je registrován zájem prvních potenciálních nájemců jak na kancelářské, tak i na obchodní prostory. Budova umí nabídnout velkoplošné kanceláře s výměrou přes 3 000 m2 na jednom podlaží, ale díky flexibilním dispozicím je zároveň možné vytvořit i menší jednotky od 300 m2.

Kompletní vizualizaci projektu, specifikace prostor a plány budoucího rozvoje celé stávající lokality je možné shlédnout na nově spuštěných webových stránkách www.roztylyplaza.cz. Developerem a investorem výstavby je Koncern Passerinvest.

více >>
Ilustrační foto | VCHD CARGO

VCHD Cargo vloni rekordně rostla

Přepravní společnost VCHD Cargo oznámila předběžné výsledky svého hospodaření v roce 2021 – tržby skupiny vystoupaly na více než jednu miliardu korun. V České republice VCHD Cargo zaznamenala 17procentní růst, v Německu společnost dosáhla téměř 60procentního nárůstu tržeb. Německá přepravní společnost Völker Logistik jako loňská akvizice VCHD Cargo vykázala tržby ve výši 97 milionů korun. Celkem skupina VCHD Cargo v loňském roce realizovala více než 38 400 přeprav do více než 4 800 destinací v celé Evropě.

více >>
Ilustrační foto | TIMOCOM

TIMOCOM GmbH získala v Německu ocenění „Top firma roku 2022“

IT společnost z Erkrathu byla opět oceněna zaměstnanci jako jedna z nejpřívětivějších firem v Německu.Na základě nezávislých hodnocení současných i bývalých zaměstnanců byla společnost TIMOCOM GmbH oceněna předním portálem pro hodnocení zaměstnavatelů.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Dopravci nabízí pomoc Ukrajině

K vlně solidarity s válkou zasaženou Ukrajinou se bez váhání přidávají i čeští autodopravci. Prezident Sdružení Josef Melzer k tomu říká: „Jsme velmi potěšeni, že čeští dopravci okamžitě zareagovali a nabízejí na pomoc Ukrajině volné kapacity kamionů, autobusů, ale i speciální techniku na dopravu stavebních strojů nebo vojenského materiálu. Na naši výzvu se bezprostředně přihlásily desítky členů, kromě toho mnoho firem pomáhá již individuálně.“

více >>
Ilustrační foto | WEDO

WeDo se rozšiřuje na Slovensko, otevírá nové depo v Bratislavě

Doručovací služba WE|DO zahajuje svou zahraniční expanzi, k zahájení provozu ve 2. zemi si symbolicky vybrala datum zdůrazňující dvojky. Na Slovensku chce WE|DO postupně expandovat a v následujících měsících rozšířit nabízené služby na stejný rozsah jako v České republice.

Operátor WE|DO v úterý večer slavnostně otevřel provoz svého depa ve slovenské Bratislavě. Jedná se o první zahraniční expanzi. „Slovensko je pro nás logicky klíčový trh. Už nyní jsme slovenským klientům doručovali řadu zásilek pomocí smluvního partnera. Teď budeme moci doručovat z České republiky vlastními silami a využít vlastní depo. Počítáme s tím, že měsíčně na Slovensko doručíme několik desítek tisíc zásilek,“ uvedl k otevření depa v Bratislavě generální ředitel WE|DO Daniel Mareš.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Ekologie, inovace či konkurenceschopnost

Snižování uhlíkové stopy, využití ekologičtějších paliv či inovace v dopravě. To byla hlavní témata neformálního zasedání ministrů dopravy Rady EU, které se uskutečnilo 21. a 22. února ve francouzském Le Bourget. Českou delegaci na setkání vedl ministr dopravy Martin Kupka.

„V České republice podporujeme rozvoj infrastruktury pro alternativní zdroje.  Myslím si, že bychom se měli zaměřit na infrastrukturu, abychom umožnili každodenní využití bezemisních vozidel. Skvělým nástrojem k dosažení našich cílů by mohlo být tzv. nařízení AFIR. Uživatelé musejí mít možnost rychlého a bezbariérového nabíjení napříč Evropou,“ uvedl po jednání Kupka. 

více >>
Foto: Volvo Trucks | Společnost Volvo Trucks se podrobně zabývala mnoha kritickými detaily, které dohromady vedou k podstatným úsporám paliva.

Volvo Trucks snižuje spotřebu paliva v dálkové přepravě

Do konceptu I-Save společnosti Volvo Trucks se přidávají nová vylepšení, která jsou navržena tak, aby snížila spotřebu paliva a zároveň výrazně snížila emise CO2 a zlepšila jízdní vlastnosti pro pohodlnější jízdu. I-Save pokrývá optimalizace technologie motoru, řídicího softwaru a opatření ke snížení odporu vzduchu, to vše za účelem dosažení jediného – maximálního zvýšení energetické účinnosti.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH | R-Matic

Nejlepší řešení s Linde Material Handling

Společnost Linde Material Handling se i v letošním roce představí na veletrhu LogiMAT 2022. Na výstavní ploše zaujímající až 1 000 m2, bude prezentovat své produktové novinky i odborné znalosti z oboru intralogistiky. Zvláštní pozornost bude věnována unikátním elektrickým vysokozdvižným vozíkům, dalším z hlavních témat expozice bude široká nabídka koncepcí pro efektivní vychystávání zakázek. Společnost bude prezentovat i nová digitální řešení pro bezpečnost při práci a ukázky efektivního hospodaření s energiemi.

více >>
Architektonický design může udělat logistické a průmyslové parky v krajině téměř neviditelnými

Logistika 2.0: nové logistické parky se stávají ekologickými, chytrými a šetrnými k životnímu prostředí

Výstavba nových logistických parků „zezelenala“, je energeticky úsporná a šetrná k životnímu prostředí. Podle společnosti GLP, jednoho z předních investorů a developerů průmyslových, logistických a distribučních parků, jde o klíčový trend, který bude v příštích letech hýbat světem logistiky.

 „Je tu značná poptávka po moderních a kvalitních průmyslových a logistických areálech, které nabízejí více než jen skladovací prostory. Společnosti jsou ochotny zaplatit za vyšší standardy, protože tím mohou hodně získat. Vyplácí se také výstavbu citlivě začlenit do okolního prostředí, nabídnout více zeleně a také investovat do okolní infrastruktury. Pomáhá to při budování vztahů s výstavbou dotčenými obcemi a komunitami,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

První dobíjecí centrum pro nákladní automobily v ČR využívá dobíjecí technologii Siemens

Společnost Siemens dodala dobíjecí centrum pro nákladní vozidla s elektrickým pohonem, které dnes bylo otevřeno v areálu společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. v pražských Stodůlkách. Jmenovaná společnost se tak připravuje na uvedení elektricky poháněných nákladních vozidel Mercedes-Benz eActros, eEconic a Fuso eCanter na český trh. Jedná se o vůbec první dobíjecí centrum specializované pro nákladní vozy v České republice, dobíjení zde zajišťuje stanice Sicharge D o výkonu 300 kW.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 Logistic Parks pronajme první budovu v P3 Ostrava Central společnosti Linde Material Handling

Vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí P3 již má prvního nájemce jeho obchodně průmyslového parku P3 Ostrava Central. Linde Material Handling si na brownfieldu na dohled od Dolní oblasti Vítkovice pronajme 2200 m2. Stavební práce již byly zahájeny, aktuálně se připravují tři haly a jejich napojení na příjezdové komunikace.

Nová pobočka Linde Material Handling Česká republika pro severní Moravu bude poskytovat širokou škálu služeb, kromě prodeje nových vozíků, intralogistických řešení, robotických vozíků a automatizace, zde bude k dispozici široké portfolio manipulační techniky ke krátkodobému pronájmu, například čelní vysokozdvižné vozíky, retraky, vozíky pro velmi úzké uličky, ale také pracovní plošiny pro stavebně montážní práce. Součástí vnitřních prostor pobočky na 2 400 m2 bude moderně vybavené servisní centrum. K dispozici bude i venkovní zpevněná plocha o velikosti téměř 2 000 m2, která poslouží jako parkovací a výstavní prostor pro manipulační techniku. Nebude zde chybět ani nabíjecí stanice pro elektromobily. Nastěhování společnosti Linde Material Handling Česká republika je plánováno na začátek srpna letošního roku.

více >>

DB Schenker je již 12 let aktivním účastníkem projektu Zelená firma

Už dvanáctým rokem se česká pobočka globální logistické společnosti DB Schenker v rámci projektu Zelená firma podílí na sběru starého firemního a domácího elektroodpadu a baterií. Zaměstnanci z 11 velkých poboček v uplynulých letech shromáždili a předali k následné ekologické likvidaci a recyklaci přes 26 tun elektroodpadu. Do budoucna chce DB Schenker do projektu zapojit i další menší pobočky.

více >>
Ilustrační foto | Colliers International Czech Republic

Colliers poskytl poradenství společnosti Bosch Termotechnika při prodeji jejího výrobního závodu

Colliers Czech Republic, přední poskytovatel diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, poskytl poradenství společnosti Bosch Termotechnika s.r.o. při prodeji vybaveného výrobního závodu v Albrechticích společnosti ISMM Production and Business Cooperation s.r.o., která je subdodavatelem nejvýznamnějších evropských výrobců zemědělské a manipulační techniky ve více než 10 zemích Evropské unie.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Před 75 lety byl v závodě Siemens Elektromotory Frenšát vyroben první elektromotor

První vyrobený elektromotor, typ E6bV2-088, opustil brány závodu Siemens, tehdy Moravských elektrotechnických závodů, 15. února 1947. Od té doby se jich vyrobily miliony, které poctivě sloužily a dodnes slouží zákazníkům po celém světě. Příběh elektromotorů z Frenštátu pod Radhoštěm se začal psát už v roce 1946, kdy z bývalé textilky vznikl národní podnik MEZ (Moravské elektrotechnické závody).

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain dává malým a středním firmám sílu velkých hráčů

Globální koronavirová pandemie přispěla celosvětově k prudkému růstu e-commerce, přičemž tento vzestupný trend bude s velkou pravděpodobností pokračovat i v dalších letech. Pokud chtějí firmy uspět, musí být schopny přizpůsobit dodavatelské řetězce tak, aby dokázaly pokrýt rostoucí poptávku bez ohledu na hranice států, a navíc při tom splnit vysoká očekávání svých klientů. Podle průzkumu DHL 65 % zákazníků nedokončí nákup v e-shopu kvůli pomalému nebo příliš nákladnému dodání.  

více >>
Ilustrační foto | STILL

Intralogistika může z Průmyslu 4.0. výrazně těžit

Průmysl 4.0. představuje unikátní koncepci sjednocující fyzické, informační i datové komponenty nejen samotného výrobního prostředí. Můžeme přitom hovořit o čtvrté průmyslové revoluci, která nás vede k masivní automatizaci ve většině odvětví včetně logistiky, kde je to přímo nevyhnutelné. V průmyslu 4.0 jsou propojeny chytré stroje, úložné a logistické systémy a další technologická zařízení do jednoho celku. „Ideální potenciál pro jeho využití přitom nabízí automatizované logistické systémy, ve kterých jsou obrovské nároky na optimalizaci procesů, výměnu dat a propojení. Se současnou technikou má navíc pro automatizaci potenciál každý sklad,“ říká Torsten Wiecker, Vice President Brand Management STILL EMEA.

více >>
Ilustrační foto | JAKL Karviná

AMTP KARVINÁ: Covid zvýšil poptávku po specialistech logistiky

Nezbytnou součástí bezchybného provozu průmyslových firem je kvalitní logistika, která umožňuje plnit náročné požadavky na dovoz materiálu pro výrobu i distribuci finálních výrobků. Bohužel kvalitních logistiků je v současnosti nedostatek, velkou měrou k tomu přispěl i covid. Aby napomohli ke zlepšení situace, dohodli se v karvinském ArcelorMittal Tubular Products (dále AMTP Karviná) se Střední školou techniky a služeb v Karviné (dále SŠTaS) na podpoře nového oboru Logistika v průmyslu. Cílem je zlepšit přípravu studentů na výkon povolání.

více >>
ilustrační foto | Aeton

V roce 2022 budeme muset “znovu přemýšlet” o energii

Jedním ze způsobů, jak přemýšlet o budoucnosti energetiky a jak ji pochopit, je podívat se zpět do minulosti. Před vznikem centrálně řízené energie ze zdrojů, jako je uhlí, ropa a plyn, znamenal energetický pohon nějaké činnosti přímou interakci se zdroji energie. Od ohňů používaných k vaření jídel až po vodní kola, která poháněla továrny, bylo značné množství lidského úsilí vynaloženo nejen k rozhodování o tom, zda je energie vůbec potřeba, ale také o tom, kde ji lze získat, jak ji získat a jak ji využít co nejlépe.

více >>
Zdroj: CC Karelpipin | Pohled na Barrandovský Most z Děvínského kopce

Oprava Barrandovského mostu začne v květnu

Technická správa komunikací (TSK) ve čtvrtek 10. února 2022 vybrala dodavatele na druhou etapu rekonstrukce Barrandovského mostu. Zástupci hlavního města zakázku hodnotili podle tří kritérií – ceny, doby dopravních omezení a zkušeností s podobnými stavebními akcemi. O veřejnou zakázku se ve sdruženích i samostatně ucházely čtyři subjekty, přičemž jednoznačně nejlepší nabídku podala společnost PORR a.s. Do prací za necelých 600 milionů korun by se měla pustit už v první polovině května.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies