• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Zdroj: Gebrüder Weiss / Sams

Vodíkový kamion Gebrüder Weiss se osvědčil v provozu

Po prvním roce provozu vyhodnocuje poskytovatel přepravních a logistických služeb Gebrüder Weiss svoje zkušenosti se svým prvním nákladním vozem na vodík. „Hyundai XCIENT Fuell Cell, který využíváme ve švýcarském Altenrheinu, je denně využíván pro přepravu běžných nákladů na krátké vzdálenosti a osvědčil se zde ve všech ročních obdobích. Dokonce i na úsecích s prudkým stoupáním si elektromotor, který čerpá energii z palivového článku, zachovává plný výkon. Provozem „Hydrogen-trucku“ navíc ročně ušetříme přibližně 80 tun emisí CO2,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

více >>
Ilustrační foto | Raben Logistics Czech

Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain implementovala svůj první evropský plně automatizovaný sklad drobných dílů s robotickým vychystáváním pro 1-2-3.tv

Omnikanálová aukční platforma 1-2-3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker a Deutsche Bahn zřídily „železniční most“ pro humanitární pomoc Ukrajině

Speciální železniční spojení, které provozují společnosti DB Schenker a DB Cargo, začíná pomáhat. Z nádraží Seddin u Berlína už minulý pátek vyjel první vlak s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Souprava byla naložena 15 kontejnery a náklad tvořily spací pytle, karimatky nebo věci denní potřeby, jako jsou pleny, pitná voda, konzervované potraviny, nebo dětská výživa. Vlak vezl také zdravotnický materiál – injekční stříkačky, náplasti, gázové obvazy nebo kanyly. Celkem se takto na Ukrajinu dopravilo 350 tun humanitárních zásob.

více >>
Ilustrační foto | DoDo

DoDo vnáší efektivní logistiku do humanitární pomoci

Do humanitární pomoci válkou sužované Ukrajině se zapojila řada jednotlivců, firem i neziskových organizací, které koordinují pomoc přímo na hranicích. Často jim ale chybí organizovaná logistika. Logistická společnost DoDo problém řeší s pomocí své logistické data-driven platformy. Do humanitárních aktivit se dobrovolně zapojila stovka kurýrů, pomoc vozí desítky zelených aut. Firma zásobuje vlaky na ukrajinské hranice a vozí jídla na budapešťské nádraží i pražské ubytovny.

více >>
Ilustrační foto | Portál nehod

Portál nehod: Divočáci ohrožují řidiče – pozor na ně zejména po páté ráno

Začínající jaro láká na silnice nejen více řidičů, ale bohužel i zvěře. V jarních měsících totiž začínají prudce růst počty nehod zaviněných střetem se zvěří. Významný podíl na nich má vedle zvěře vysoké i černá – tedy divoká prasata. Analytici Portálu nehod se proto blíže podívali na to, kdy a kde hrozí nejvíce nehod po srážce s divočákem. Zjistili například, že takovým místem je silnice č. 270 na 35. km. Jde o několik kilometrů rovný úsek poblíž Jablonného v Podještědí a České Vsi.

více >>
Česká pošta logo

Česká pošta využije outsourcing C.S.Cargo

Česká pošta vypsala výběrové řízení na poskytovatele, který jí zajistí přepravu zásilek nákladními vozidly nad 3,5 tuny mezi jejími jednotlivými třídicími centry. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost C.S.CARGO, se kterou Česká pošta podepsala smlouvu na tři roky. V praxi to znamená, že Česká pošta bude využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy veškeré závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla na svých bedrech. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Mnohem elastičtěji a úsporněji tak zvládne jak vánoční nápor, tak dny s nižšími objemy zásilek.

„Doba, kdy se vše řešilo tzv. in-house, je pryč. Moderní systémy řízení ukázaly, že nákupem služeb se dá nejen ušetřit, ale hlavně zvýšit kvalita poskytovaných služeb. Představa, že Pošta je stále jako v dávných dobách stát ve státě, je mylná. Pokud jsou na trhu možnosti, díky kterým se posuneme dál a našim klientům budeme moci nabídnout vyšší standard, byli bychom sami proti sobě, kdybychom touto cestou nešli,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

více >>
Ilustrační foto | Dachser

VGP předalo nově dokončenou halu v Českých Budějovicích společnosti DACHSER

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP dokončil výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice umístěného v komerční zóně Světlík. Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, mezinárodní logistické společnosti se specializací na sběrnou službu, kontraktní logistiku a další služby. Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor o celkové ploše 7 042 metrů čtverečních právě proběhlo. Provoz logistického centra bude zahájen v nejbližších dnech.
více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

Z nového distribučního centra společnosti DB Schenker ve Valašském Meziříčí poputuje káva do celého světa

Společnost DB Schenker ve spolupráci se skupinou ARETE připravuje nový logistický sklad ve Valašském Meziříčí. Ve dvou nových halách bude realizovat služby jak pro stávajícího zákazníka z regionu, výrobce kávy Jacobs Douwe Egberts, tak i pro nové projekty. Terminál zlepší řízení dodavatelského řetězce kávy a rozšíří logistickou síť společnosti DB Schenker. Zahájení provozu centra se plánuje na září letošního roku.

Nový terminál společnosti DB Schenker bude součástí průmyslového parku ARETE Valašské Meziříčí. „Reagujeme na relativní nedostatek kvalitních a cenově dostupných, dokončených parků. Vlastním týmem stavíme moderní areál, který naplní přísné environmentální podmínky a standardy v oblasti dlouhodobé udržitelnosti. Těší nás, že se hlavním nájemcem stane právě přední logistická společnost DB Schenker,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

více >>
Jakub Kováč | ředitel programu MALL Partner

Tržiště MALLu roste i přes pokles e-commerce

Ačkoliv oblast e-commerce v České republice poslední roky kontinuálně rostla, oproti loňskému roku se v lednu 2022 dle dat Heureka.cz trh o 17 % propadl, v únoru to bylo dokonce o 29 %. Tržiště MALLu naproti tomu ve srovnání s loňským rokem posiluje o téměř 50 % a eviduje rychlý nárůst počtu e-shopů zapojených do programu, kterých je již přes 3 500. Obchodníci si na tržišti MALLu vydělají v průměru 650 000 ročně a získají přes 800 objednávek. Stále větší část z nich si navíc prodej na marketplacu vybírá kvůli snadné zahraniční expanzi, nebo kvůli možnosti výrazně zvýšit svou zákaznickou bázi bez potřeby nákladných marketingových aktivit.

více >>
Rob Smith | generální ředitel KION GROUP AG

KION Group v náročných podmínkách generuje rychlý růst a získává rekordní objem přijatých zakázek

KION GROUP AG se může ohlédnout zpět za velmi úspěšným rokem 2021. Světový výrobce průmyslových vozíků, robotiky a automatizačních technologií pro intralogistiku zůstává na cestě k úspěchu i přes obtížnou situaci na nákupních trzích a probíhající pandemii koronaviru.

„Skupina KION Group zaznamenala v roce 2021 rychlý růst a více než vykompenzovala nepříznivý dopad koronaviru z roku 2020 téměř ve všech oblastech. Jako poskytovatel komplexních služeb s významnou celosvětovou působností skupina využila příležitostí, které se jí v roce 2021 naskytly. Plně dosáhla svých ambiciózních cílů a v případě objemu přijatých zakázek cíl pohodlně překročila,“ uvedl Rob Smith, který převzal po Gordonu Riskem funkci generálního ředitele KION GROUP AG s účinností od 1. ledna 2022. Přestože problémy s dostupností materiálů a růst cen komodit vytvářejí obrovské výzvy, skupina KION opět potvrdila svou klíčovou roli ve svém oboru: „Nejenže udržujeme svět v pohybu, ale také utváříme budoucnost našeho sektoru. KION Group má vynikající postavení na trzích průmyslových vozíků a skladových technologií a jako jeden z předních světových poskytovatelů systémů pro automatizaci skladů, automatizovaných řízených systémů vozíků a robotiky a digitálních řešení pro ně nabízí plnohodnotnou řadu softwaru. Pomáháme našim zákazníkům předvídat zítřejší logistické výzvy již dnes a efektivně a udržitelně je řešit,“ dodává Rob Smith.

více >>
Ilustrační foto | Pexels

Představitelé ČKAIT vítají osvobozující rozsudek pro inženýry obžalované z pádu Trojské lávky

Zásadní zprošťující rozsudek v kauze pádu Trojské lávky v prosinci 2017 vynesl 8. března 2022 Obvodní soud pro Prahu 7. Stanuli před ním dva inženýři spojení s tímto stavebním dílem: prof. Ing. Jiří Stráský, DSc., jenž lávku na začátku 80. let vyprojektoval, a Ing. Antonín Semecký, který byl z pozice bývalého šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) spoluzodpovědný za její údržbu. Verdikt zatím není pravomocný, státní zástupce Mgr. Šimon Vavrečka, který pro oba stavební inženýry žádal podmíněné tresty, si ponechal lhůtu pro případné odvolání.

více >>
Ilustrační foto | Alza

Alza.cz investuje miliardu korun do robotizace

Alza.cz investuje více než miliardu korun do rozvoje svého nejnovějšího logistického centra v Chrášťanech u Prahy. Jedná se o dosud nejvyšší jednorázovou investici v historii firmy. E-shop zde kromě rozšíření stávající plochy o dalších 15 000 m2 implementuje novou technologii AutoStore. Tím výrazně zvýší efektivitu skladu a zkrátí dobu odeslání zboží k zákazníkovi. Dodavatelem technického řešení je společnost Element Logic Czech Republic.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker otevírá nové logistické centrum v Dánsku

Otevřením logistického centra v dánském městě Taulov se DB Schenker opět rozrůstá. Nové centrum s 87 nakládacími rampami a celkovou rozlohou 90 000 m2 splňuje nejpřísnější environmentální a udržitelné standardy. Jako článek evropské sítě DB Schenker tento špičkový terminál propojuje 430 lokací po celé Evropě a je připraven na rostoucí poptávku po mezinárodních přepravách.  Každý den z něj odchází zásilky do 38 evropských zemí. Všechna rozvozová vozidla jezdí na HVO 100 Biodiesel, 100% biopalivo, které snižuje emise CO2 až o 90 % a dusíkaté emise o zhruba 30 %.

více >>
Ilustrační foto | Porsche

Bulli pro čistě elektrickou budoucnost: Nový ID. Buzz slaví světovou premiéru

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy představují dnes v Hamburku ve světové premiéře nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo1. Volkswagen nabízí první čistě elektricky poháněnou modelovou řadou MPV a lehkých užitkových vozů v Evropě stavěnou na platformě pro elektrické vozy MEB další odpověď na požadavek trvale udržitelné mobility s nulovými emisemi CO2. ID. Buzz se bude dodávat s nejnovějším softwarem ID. a nejmodernějšími systémy a funkcemi stanovuje ve svém segmentu nová měřítka v oblastech bezpečnosti, komfortu a nabíjení.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

CzechTrade spouští krizové poradenství pro firmy vyvážející na Ukrajinu a do Ruska. Pomůže i s přesunem na jiný trh

Agentura registruje první zájemce o pomoc při změně trhu. Ti jsou hlavně z oboru strojírenství.

Agentura CzechTrade spouští krizové poradenství pro české firmy, které vyvážejí své produkty na Ukrajinu a do Ruska. Součástí tohoto poradenství je analýza výchozí situace firmy a příprava náhradního exportního plánu. Poté, co válka na Ukrajině zkomplikovala obchodní styky s oběma státy, se snaží tuzemští vývozci najít pro své výrobky náhradní odbytiště. Na ruském a ukrajinském trhu operují stovky firem, jejichž celkový objem exportu představuje 128 miliard korun. I když se jedná pouze o 2,6 % celkového českého exportu, pro mnohé firmy jsou tyto trhy klíčové, anebo dokonce existenčně důležité.

více >>
Miroslav Kratochvíl | generální ředitel společnosti Lafarge Cement

Přeprava cementu má obdobná rizika jako přeprava kapalin

Lafarge Cement klade u dopravců důraz na spolehlivost a bezpečnost

V únorovém vydání časopisu LogisticNEWS se pravidelně věnujeme přepravě chemických a nebezpečných látek. Tentokrát jsme se zaměřili na oblast stavebnictví a podívali se na přepravu základního stavebního materiálu – cementu.  Přeprava každého volně loženého zboží je svým způsobem specifická a přeprava cementu není výjimkou.

více >>
Jan Durčák | Profitroom

Segment hotelnictví v časech covidu-19

Poslední dva roky pandemie a z ní vyplývající stále se měnící restrikce zasáhly mnoho odvětví, avšak žádné netrpělo tolik jako právě hotelnictví. Sešli jsme se tedy s Janem Durčákem, ředitelem česko-slovenské pobočky mezinárodní společnosti Profitroom, která dodává prémiovou rezervační platformu pro hotely a resorty, abychom s ním probrali současnou situaci a výhledy do budoucna.

více >>
Radek Zajíc | DENIOS

Skladování nebezpečných látek je stále sofistikovanější

Moderní technologie urazily za poslední roky obrovský kus cesty a v mnohém předstihly schopnost lidí nabízených funkcionalit využít. Rostoucí deficit lidské pracovní síly je nekonečnou inspirací technologických firem, které nabízejí všemožné formy automatizace procesů s cílem nahradit lidskou práci technikou. Významným benefitem této snahy je odstranění zejména rutinní, ale nezřídka také zdraví a životu nebezpečné práce a uvolnění lidí do procesů s vyššími nároky na kvalifikaci či kreativní myšlení. Vedle nedostatku pracovní síly však dnes firmy mnohdy stále více řeší budoucnost svých provozů s ohledem na jejich udržitelnost. Ta se v souvislosti s postupnou implementací požadavků strategie evropské Zelené dohody stává stále silnějším tématem a firmy tak věnují postupně více pozornosti své vlastní energetické náročnosti, dopadu své činnosti na životní prostředí a s tím spojenou konkurenceschopnost v horizontu několika málo let. Jakým směrem se dnes ubírá skladování nebezpečných látek a jak se mění pohled zákazníků na problematiku skladování těchto materiálů, jsme si povídali s Radkem Zajícem vedoucím prodeje pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Denios, předního světového výrobce a prodejce výrobků a služeb v oblasti ochrany životního prostředí ve firmách a bezpečnosti na pracovišti. 

více >>
ilustrační foto

Vodík má budoucnost. Věděl to již Jules Verne

Je to až zarážející, jak přesně, přesvědčivě a pravdivě dokázal Jules Verne už před více než 150 lety předpovědět budoucnost průmyslového světa. V jeho románech, které i dnes patří u nás k nejčtenějším a nejoblíbenějším knihám vůbec, předpověděl mnohé z později opravdu realizovaných vynálezů, jako byly lety do vesmíru, tank, počítač, magnetický rychlovlak, skafandr, umělé družice nebo dokonce vrtulník.

Byl to snílek, výborný vizionář, nebo snad viděl do budoucnosti? Ani jedno, ve skutečnosti Verne jen velmi poctivě sledoval překotný vývoj techniky, která v jeho době zažívala obrovský rozmach.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies