• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | P3

P3 Prague Letňany bude hostit letošní Evropský pohár v boulderu

Haly průmyslového developera a investora P3 v pražských Letňanech žijí sportem. Již před dvěma lety v nich vzniklo lezecké a pohybové centrum Jungle Sport park a trampolínové centrum JumpPark pro sportovní nadšence i začínající sportovce. Na přelomu dubna a května se zde bude konat evropský pohár v boulderu 2022. Tento IFCS závod, který je součástí kvalifikace na Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Mnichově, se do Česka vrací po pěti letech. Diváci se tak mohou těšit na účast evropské špičky, přihlášeno je více než 150 závodníků z 28 evropských zemí.

více >>
Ilustrační grafika | Ostrava Airport Multimodal Park

Česká pošta mění logistiku balíků pro celou Evropu, v Mošnově vybuduje moderní multimodální logistické centrum

Již v září začne v mošnovském Ostrava Airport Multimodal Parku fungovat nové třídící centrum České pošty. Zcela jedinečný multimodální hub o velikosti bezmála 30 tisíc m² poskytne napojení na letištní, dálniční i vlakovou síť. Nový areál se stane díky své velikosti, vybavení a výhodné poloze novým logistickým standardem v České republice. Do Mošnova budou putovat zásilky především z Asie, odtud se rozvezou vlakem či kamiony po celé Evropě. Multimodální hub představuje skutečný gamechanger v logistice České pošty.

více >>
Ilustrační foto | Schneider Electric

Češi domácí nabíjení elektroaut neřeší, je pro ně údajně drahé

Češi nemají kde doma nabíjet svá elektroauta a ani to neřeší. Podle aktuálního průzkumu společnosti Schneider Electric (by) si vlastní elektronabíječku pořídilo jen 7 % z nich. Hlavním důvodem je podle nich „vysoká“ cena, o které přitom mají jen mlhavou představu. Domácí nabíjecí stanice stojí od 15 tisíc korun.

V České republice je registrováno přes 8,5 tisíce elektroaut. Dojezd těchto vozů někteří výrobci hodnotí vysoko nad 400 km pro městský provoz, který ale v zimě může být jen okolo 150 km. „Uživatelé elektroaut tak musejí mnohem více než řidiči vozů s konvenčními motory řešit „tankování“, v tomto případě tedy nabíjení. Zatím je v republice jen necelých 1 500 veřejných dobíjecích stanic. V porovnání s přibližně čtyřmi tisíci čerpacích stanic je to rozhodně nedostačující,“ uvádí Leoš Kabát, specialista na elektromobilitu společnosti Schneider Electric.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Technologie Konica Minolta pomáhají s digitalizací zákaznické komunikace společnosti Zásilkovna

Zrychlení, zjednodušení a automatická kontrola reklamačního řízení, to jsou hlavní přínosy interaktivního formuláře od Konica Minolta, kterým společnost Zásilkovna výrazně zlepšuje a zrychluje komunikaci se zákazníky. Digitální inovace vytvářejí uživatelsky příjemné prostředí, zákazníci mohou nyní například potvrdit reklamaci elektronickým podpisem, čímž odpadá dříve nezbytné ruční vyplnění, skenování formuláře a odesílání e-mailem. Řešení Konica Minolta využívá skupina Packeta, pod níž patří i česká Zásilkovna, jednotně ve všech zemích, kde působí a kam doručuje své zásilky.

více >>
Ilustrační foto | SCHP

Stanovisko SCHP ČR, ŽESNAD a dopravců po železnici k opatřením souvisejících s plánovanými výlukami trasy Děčín- Drážďany v roce 2022 a 2023

Od 6. března 2022 do 11. června probíhá na německé straně Bad Schandau – Königstein výluka s jednokolejným provozem doplňovaná v několika dnech týdne o 4-hodinové noční úplné zastavení provozu. Od 26.6.2022 bude až do příštího roku nepřetržitá výluka mezi Prostředním Žlebem a Bad Schandau s jednokolejným provozem doplňovaným každé pondělí v denní době 8:50 – 16:40 úplným zastavením provozu.  Současně s tím od začátku března začala výluka SŽ Děčín Východ – Prostřední Žleb, která významně omezila celkovou kapacitu uzlu Děčín. Propustnost tratě Děčín – Drážďany v roce 2022 a 2023 se díky těmto výlukám na trati rapidně snížila a ještě dále sníží.  Ad-hoc nákladní vlaky již dnes příhraniční trasu prakticky nedostávají, počet pravidelných tras pro nákladní vlaky bude od 26.6. výrazně redukován. Zásadní je, že neexistuje kapacitně variantní přechod s Německem – možné objízdné trasy jsou via Cheb (jednokolejný neelektrifikovaný), Rumburk (jednokolejný, neelektrifikovaný, špatné sklonové podmínky). Jiný přechod pro RID zboží není možný. Objízdná trasa via Polsko je s ohledem na tranzitní čas a současně letní uzávěru hraničního přechodu Lichkov/Miedzylesie problematická.

více >>
Jan Chabr | radní pro majetek RHMP

Hlavní město podpořilo Pražskou plynárenskou

Rada hlavního města Prahy jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding a.s., která vlastní 100 % akcií společnosti Pražská plynárenská, a.s., schválila na pondělním zasedání vystavení patronátního prohlášení pro banky financující společnost Pražská plynárenská. V rámci zajištění dodatečného financování společnosti pak pražští radní odsouhlasili také předložení smlouvy o úvěru a dohody o jeho podřízenosti na příštím zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy.

Aktuální kroky hlavního města vycházejí zejména z povinnosti výrazně navýšit zásoby zemního plynu v podzemních zásobnících pro příští zimní sezonu 2022/2023. To pro Pražskou plynárenskou představuje výrazně větší nároky v oblasti financování, a to v řádu miliard korun.

více >>
Ilustrační foto | TSK

Nejdelší buspruh v Praze na Strakonické se zprovozní o dva měsíce dříve

V pátek 13. května 2022 dokončí Technická správa komunikací (TSK) přes rok trvající stavební práce na Strakonické. Vytíženou výpadovku tak čeká plynulejší doprava. Řidiči aut budou mít více místa ve dvou komfortních jízdních pruzích s novým povrchem. Cestující v MHD pak nebudou muset čekat v případných kolonách díky plnohodnotnému vyhrazenému jízdnímu pruhu pro autobusy. Práce měly původně skončit až v polovině července 2022 včetně dopravního omezení, které se z původně plánovaného rozsahu zkrátí o dva měsíce.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Další část Balíčku mobility I vejde v platnost 21. května

Největší změny v podnikání přinese 21. květen 2022 podnikatelům v silniční dopravě, kteří jezdí do zahraničí vozidly s největší povolenou hmotností nad 2,5 tuny (tedy zejména dodávky). Nově budou na tyto podnikatele dopadat obdobné povinnosti jako na podnikatele provozující klasickou velkou autodopravu nad 3,5 tuny.

více >>
Ilustrační foto Prazdroj | Pilsner Urquell Tapster

Tuzemské prodeje Plzeňského Prazdroje loni klesly o 3 procenta

Plzeňský Prazdroj loni zaznamenal v důsledku covidové pandemie druhý rok po sobě pokles celkových prodejů piva na domácím trhu, meziročně o 3 procenta na 6,5 milionu hektolitrů. Trvalá podpora a výrazné investice do hospod a rozvoje české pivní kultury se ale promítly do rostoucích prodejů čepovaných piv. Méně se dařilo baleným pivům v obchodech. 

Dopady pandemie na pivovar jsou nejlépe patrné při porovnání prodejů s předkoronavirovým obdobím. Oproti roku 2019 prodal Prazdroj loni na domácím trhu o desetinu produkce méně, což znamená mínus 145 milionů piv.

více >>
Ilustrační foto | ESA

Na silnice vyráží kamion s florbalovými esy Tatranu Střešovice

Společnost ESA logistika uvedla do provozu skříňový návěs v barvách extraligového florbalového klubu Tatran Střešovice. Firma se již v loňském roce stala partnerem klubu a také generálním partnerem filmu, který Tatran o své třicetileté historii natočil ve spolupráci s Českou televizí. Kamion v klubových barvách je dalším krokem této spolupráce.

více >>
Ilustrační foto | Reliant

Sdružení automobilového průmyslu vítá snížení daňové zátěže pro služební nízkoemisní vozy

Vláda na svém jednání 6. dubna 2022 schválila balíček opatření proti rostoucím cenám pohonných hmot. Koncepční součástí balíčku jsou také opatření na podporu nízkoemisní mobility. Konkrétně by dle návrhu mělo dojít ke snížení povinného přidanění služebního nízkoemisního vozidla využívaného také k soukromým účelům z jednoho procenta pořizovací ceny na polovinu. Stát zároveň podpoří výstavbu dobíjecí infrastruktury zkrácením doby odpisování z deseti na pět let. Jde o opatření, která Sdružení automobilového průmyslu vládě, spolu se zkrácením doby odpisování pro nízkoemisní vozidla, doporučila jako jeden z nástrojů podpory rozvoje čisté mobility, ale současně jako opatření proti dopadům skokových nárůstů cen ropy i na podporu zajištění energetické nezávislosti ČR.

více >>
Ilustrační foto | KION GROUP

KION Group ruší svůj výhled na finanční rok 2022 a očekává výrazný meziroční pokles očištěného EBIT za 1. čtvrtletí

S ohledem na pokračující a značné nejistoty na nákupních trzích, které jsou výrazně zhoršovány vojenským konfliktem ve východní Evropě a také dřívějšími uzávěrami způsobenými koronavirovou epidemií se výkonná rada KION GROUP AG v pondělí 4. dubna 2022, rozhodla stáhnout výhled na fiskální rok 2022 pro KION Group a její provozní segmenty zveřejněný 3. března 2022.

více >>
Ilustrační foto | WEDO

WE|DO spouští provoz „superhubu“ u Ostředku, půlmiliardová investice je největší letošní v ČR

Logistický operátor Wedo tento týden spustil provoz superhubu v Ostředku u D1. S investicí ve výši přes půl miliardy korun se jedná zřejmě o největší letošní logistickou novinku na českém trhu. Díky otevření superhubu se výrazně zvýší kapacita Wedo, které tak bude připraveno na další expanzi v následujících letech.

“Otevření Ostředku je jednoznačně nejdůležitějším krokem v dalším vývoji Wedo, a to nejen pro letošní rok, ale i do budoucna. Je to pro nás klíčový okamžik pro naší další expanzi a zlepšení zákaznického komfortu, jednoduchosti i rychlosti doručení zásilky. Násobně se zvyšují naše kapacity a zcela měníme způsob našeho fungování,“ vysvětlil
při otevření generální ředitel Wedo Daniel Mareš.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 = prostor pro prosperitu

Nedostatek zaměstnanců a chybějící zázemí jsou v řadě firem brzdou jejich dalšího rozvoje. Pozornost by se proto měla zaměřit na průmyslový development. Dobře situovaný a důmyslně navržený průmyslový park totiž může být základnou pro úspěšný byznys.  

Kdo chce dnes investovat do rozvoje svého podnikání a hledá kvalitativně lepší prostory, ten už si nejspíš všiml, že na trhu ubývá připravených projektů a nabídka větších ploch už není, co bývala. Povolovací procesy se navíc bez ohledu na novelu stavebního zákona prodlužují, což potenciální zájemce vrhá do nejistoty.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Toyota předala policii prvních 22 Land Cruiserů do těžkého terénu

Toyota Tsusho Praha předala vedení Policie ČR prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. Dodávka je první ze 100 vysoutěžených vozidel v rámci rámcové smlouvy pro roky 2021 až 2023 v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč. Předávaly se první vozidla Toyota Land Cruiser v policejních barvách. Součástí dodávky byla i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Na obnovu historických železničních vozidel půjde od letošního roku více peněz

Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 - 2023. Ministerstvo financí v uplynulých dnech schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun. Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok. Cílem programu je obnovení provozu historických železničních vozidel nebo jejich vystavování.

Zájemci o finanční podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 30. května 2022.

více >>
Lukáš Kovanda

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL

Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel (viz zde). V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že Orlen, největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, nadále ve velkém odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západ ocitá v ojedinělé slevě.

více >>
Bohuslav Čížek, ředitel Sekce hospodářské politiky a hlavní ekonom Svazu průmyslu a dopravy ČR

SP ČR: I přes stagnaci dokázala většina odvětví v únoru růst

Po nadějném lednovém růstu skončil průmysl v únoru v záporných číslech. Průmyslová produkce klesla meziročně reálně o 0,3 %. Nejvíce se na únorovém poklesu podílel sektor výroby motorových vozidel, který klesl meziročně o více jak 9 %. Částečně pokles ovlivnilo také teplejší počasí, které mělo dopad na výrobu elektřiny a plynu, samotný zpracovatelský průmysl pak rostl meziročně o 0,4 %. Naproti tomu si ale většina ostatních odvětví průmyslu v únoru ještě dokázala udržet dobré růstové výsledky.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker zvyšuje díky novému terminálu spolehlivost doručení na jihu Švédska

Společnost DB Schenker, jeden z předních světových poskytovatelů logistických služeb, otevřela nový terminál v oblasti Almnäs na jihu Stockholmu. Logistický terminál o rozloze 122 000 m2 odpovídá nejpřísnějším normám v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Centrální cross-dockové překladiště může vydat 4 000 zásilek za hodinu, má celkovou skladovou plochu 14 400 m2 a využívá 98 nakládacích ramp. To z něj činí jeden z největších terminálů v síti DB Schenker, která čítá dalších 29 skladů po celém Švédsku.

více >>

SSI Group povyšuje své klíčové manažery

SSI Group poskytuje již více než 30 let komplexní služby v oblasti integrovaného facility managementu. Před čtyřmi lety svůj záběr rozšířili o segment energetiky, kde svou pozici upevnili v loňském roce akvizicí majoritního podílu ve společnosti DEMP Holding. SSI Group zaměstnává více než 3000 lidí a její portfolio tvoří několik stovek objektů po celé České a Slovenské republice. S růstem společnosti přichází také k dílčím změnám ve struktuře a povýšení dlouholetých členů managementu. Pro tuto rodinnou společnost je totiž charakteristické, že si svůj top management postupně buduje od nižších pozic.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies