• LogisticNEWS
  O čem se mluví

3D DIVADELNÍ SVĚT: Opera revival ve virtuálním prostředí

logo

Na základě omezení situací COVID nepláčeme nad rozlitým mlékem, ale hledáme cestu „jak jinak“. A našli jsme ji. Připojte se k nám a podpořte snahu zviditelnit neviditelné a dejte prostor něčemu, co vytvořilo mnoho lidí svou pílí jen z touhy hledat cesty a řešení tam, kde to vypadá, že žádné nejsou.

Žádáme Vás o pomoc s něčím novým, průkopnickým. S něčím, co nemá ve světě obdoby – koncert ve virtuálním divadle až domů a to včetně atmosféry, přátel a občerstvení.

 

Youtube je pro veškeré streamování příliš silný soupeř a bez PR umělců s významnou kariérou nemáme možnost konkurovat, aniž bychom vytvořili něčeho nového. Nevýhodou streamování je absence sociálního aspektu při divadelních představení, chybí pocit jedinečnosti a společného zážitku a prožitku.

 

A tak vznikl projekt virtuálního divadla

Na otázku "Co Vám chybí, když nemůžete jít fyzicky do divadla" respondenti odpovídají mj.: "setkání s přáteli, netrpělivost očekávání v sále, nadšení z nového poznání, nová shledání, vstup do divadla, tma před začátkem, napětí, touha po poznání, propojení s dalšími diváky, být společně s dalšími, ..." To vše nabízí naše nová cesta...

Náš program, který vzniká za spolupráce Opera studio Praha a Confer-omaticu, na rozdíl od klasického streamování koncertů, přivádí možnost setkání na koncertě ve virtuálním světě, možnost popovídat si, objednat si společně jídlo či víno až do domu. Jít na koncert s příbuznými na druhém konci světa nebo v karanténě, přinášíme vše, co jen jde vytvořit ve spolupráci s IT, a přitom zachovat jedinečnost divadelních představení a společenství.

 

Na základě zakoupené vstupenky vejdete do světa 3D

Vyberete si postavu podle Vašich představ, oblečenou do gala, které zvolíte. Vstupujete společně s ní stejně jako v počítačové hře do světa, kde se objeví před Vámi nejen Vaše postavička, ale i nový svět a divadlo. S přáteli se domluvíte na setkání v divadle či před divadlem a společně můžete vstoupit. Uvnitř se nachází prostory, ve kterých se Vám otevře videohovor. Když vejdete do sálu, uvidíte své sousedy, a stejně jako v divadle, můžete si potichu ještě popovídat – chatem. Nyní již ale tma, otevírá se opona a začíná koncert, který bude probíhat on-line, bez záznamu. Jedině teď a tady.

Představení s Pardubickým orchestrem, výtečnými sólisty a pantomimou umožní návštěvu divadla tak trochu jinak, ale co nejblíže skutečnosti. V případě rozvolnění opatření je program koncipován taktéž v hybridní variantě a jeho využitelnost nezůstává pouze v souvislosti s COVID, ale též nabízí možnost navštívit koncert či představení s blízkými žijícími v zahraničí, rodině s malými dětmi umožňuje zajit na koncert s přáteli, nebo handicapovaným zpřístupnit jinak obtížně dostupné divadlo.

 

Poprvé projekt spatří světlo světa 21. března 2021, velice nás potěší, pokud se rozhodnete být u zrodu tohoto projektu.

 

Buďte s námi tam, kde hvězdy začínají zářit!

Nabízíme několik možností finančního partnerství, stejně jako možnost objednat představení pro Vás i Vaše partnery.

 

Rozpočet projektu zahrnuje
 • Vytvoření programu virtuálního světa divadla
 • Nájem prostor – nájem divadla
 • Zajištění streamu
 • Orchestr
 • Umělce
 • Techniku
 • Světla
 • Autorská práva
 • Noty
 • Grafiku a propagaci pro online představení
 • COVID testy pro učinkující

financování projektu

 

Zdroj: Opera studio Praha, z.s.

4.2.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies