• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Ferag

Ferag na veletrhu LogiMAT 2023

Zaměřte se na kompetence generálního dodavatele a specialisty na návrh řešení

Švýcarská rodinná firma představila na veletrhu inovativní řešení

Generální dodavatel a specialista na návrh řešení - to jsou dvě strany téže mince. Pro společnost Ferag jsou tyto kompetence těžištěm jejího veletržního vystoupení ve Stuttgartu. Kromě toho švýcarská rodinná firma představuje mezinárodní odborné veřejnosti řadu inovativních řešení pro intralogistiku.

více >>
Ilustrační foto | SECURITAS ČR

Větší rizika, ale i nová legislativa a technologie: SECURITAS ČR představuje hlavní bezpečnostní trendy roku 2023

Technický ředitel největší bezpečnostní agentury SECURITAS ČR Jan Peroutka shrnuje 6 hlavních trendů v oboru komerční bezpečnosti, se kterými bychom měli v příštím roce v Česku počítat. Nechybí mezi nimi nová evropská směrnice NIS2, tlak na úsporu energií a lidské práce, ale i dramatický pokrok ve videoanalytických schopnostech kamerových systémů.

 

více >>
Ilustrační foto | PANATTONI

Panattoni je v roce 2022 nejaktivnějším průmyslovým stavitelem v České republice

Stavitel průmyslových hal Panattoni ozdobil letošní oslavu 15 let na českém trhu celou řadou rekordů. Podařilo se dokončit 6 průmyslových hal s celkovou rozlohou přes 243 000 m2, kde vzniklo přes 2 400 nových pracovních míst. Bylo podepsáno 18 smluv s novými klienty, které přinesou navíc minimálně dalších 3 500 pracovních míst. Zároveň má společnost aktuálně ve výstavbě 11 nových hal, jež zaujímají rekordních 545 000 m2, což z Panattoni činí nejaktivnějšího průmyslového developera s největším podílem na trhu v České republice. Největší dokončenou stavbou se stalo distribuční centrum Amazonu v Kojetíně, které vyniká supermoderními technologiemi a výraznou šetrností k životnímu prostředí.

více >>
Ilustrační foto | ČSAD Uherské Hradiště

Zakázek je hodně, ale kamiony stojí odstavené. I přes růst platů chybějí řidiči

Pro společnost ČSAD Uherské Hradiště byl rok 2022 z hlediska objemu zakázek výborný, v současné době není problém zajistit nové klienty. Zájem o dopravní služby je obrovský. Problém, se kterým se firma musela vypořádat, bylo dostat do smluvních cen navýšení pohonných hmot. Firma navíc naráží na nedostatek řidičů, což je aktuální téměř na celém světě. U současných zákazníků ČSAD Uherské Hradiště pokrývá 60 až 70 % jejich požadavků. Na parkovišti společnosti stojí zhruba 20 kamionů, se kterými nemá kdo jezdit. Nové zákazníky firma proto ani nevyhledává, není totiž schopna uspokojit veškeré potřeby stávajících klientů. Přitom poptávek je velké množství.

více >>
Ilustrační foto | VCHD Cargo

VCHD Cargo podpořila nákup defibrilátorů

Přepravní společnost VCHD Cargo pokračuje ve spolupráci s největší organizací dobrovolných záchranářů typu Search & Rescue v České republice. Letošní podpora společnosti VCHD Cargo umožnila dobrovolníkům Czech SAR Teamu nákup sofistikovaných automatických externích defibrilátorů.

více >>
Ilustrační foto | PRAM Consulting

Čtyři rizika kybernetické bezpečnosti pro výrobce automobilů

Několik významných kybernetických útoků v posledních letech upozornilo na rostoucí míru rizika souvisejícího s bezpečností v automobilovém průmyslu. Odvětví potřebuje rychle zvýšit povědomí o aktuálním rozsahu útoků, které často probíhají, prostřednictvím instalované základny síťových prostředků, včetně strojů a zařízení v provozních halách.

více >>
Ilustrační foto | ECR

Společnost CHEP se stává dalším držitelem ocenění Lean & Green Europe Awards

Nákladní silniční doprava je v rámci Evropy naprosto dominantní způsobem přepravy zboží. Celý obor se přitom potýká s nedostatkem řidičů, stále rostoucími cenami paliv a energií. Průměrné vytížení přepravních kapacit se přitom pohybuje kolem 60 %. Stále více proto nabývá na intenzitě diskuse o spolupráci v rámci dodavatelského řetězce s cílem zvyšovat jeho efektivitu při současném snižování dopadu na životní prostředí.

To byly hlavní impulsy proč se Česko-Slovenská Iniciativa ECR zapojila do organizace nejvýznamnějšího evropského programu pro udržitelnou logistiku Lean & Green Europe a připravila jeho národní část.

více >>
Ilustrační foto | PPL

Vánoce 2022 doručujeme bez zaváhání

Předvánoční období je spojeno s enormním nárůstem online nákupů, čímž se mnohonásobně zvyšuje i poptávka po přepravě zásilek. Investice do digitalizace a rozšíření přepravních kapacit umožňují přepravní společnosti PPL CZ odbavovat v letošní sezoně velké objemy zásilek, a to jak po stránce kapacitní, tak i kvalitativní. Úspěšnému zvládání zvýšených objemů zásilek pomáhá i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů.

více >>
Mobilní myčka STILL

Mobilní myčka STILL šetří peníze i přírodu

Pravidelné mytí manipulační techniky dokáže prodloužit životnost strojů až o několik let. Firmy tím mohou výrazně ušetřit náklady nezbytné na údržbu a servis. Mobilní myčka dojede až k zákazníkům, a navíc vše vyřeší naprosto ekologicky. Svou úlohu sehrává i v otázce bezpečnosti, respektive dezinfekce. Koncept společnosti STILL ČR je přitom celosvětovým unikátem. Jak vše funguje a co si o ní myslí zákazníci, přibližuje technický ředitel firmy STILL ČR Pavel Strnad.

více >>
Maxim Kovář, ředitel logistiky Skladon

Vyspělý software, eko balení i maximální adaptibilita. Co čeká logistiku v dalším roce?

Uplynulé roky znamenaly pro celý dodavatelský řetězec spoustu změn a v mnohém jej proto donutily transformovat i dlouhodobě zaběhlé postupy. Po covidové pandemii s sebou rok 2022 přinesl další komplikace v podobě válečné situace na Ukrajině, rekordní inflace, rostoucích cen energií i plynu, ale i zvyšující se tlak na uhlíkově neutrální průmysl. Logistika v roce 2023 se tak bude na jedné straně vyrovnávat s následky událostí předešlého roku, na straně druhé bude nucena stále silněji reagovat na nutnost automatizace, udržitelnosti či adaptability. Svou roli sehraje také důraz na větší transparentnost napříč firmou i směrem k zákazníkům.

více >>
Vít Votroubek, generální ředitel PST CLC Mitsui-Soko

PST CLC Mitsui-Soko zaznamenala úspěšný rok, plánuje expanzi na Slovensko a do Polska

Rok 2022 byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko velmi úspěšný. Firma každoročně obratově roste zhruba o 20 %. Letošek byl úspěšný ve všech divizích firmy. Dařilo se jak skladování, tak dopravě a celním službám. Divize celních služeb je teď ve firmě jedničkou z hlediska tržeb i ziskovosti. PST CLC Mitsui-Soko má řadu plánů, které mají za cíl další zvyšování obratu a zisku.

„Za náš úspěch může například to, že jsme jako speditéři placeni procenty z hodnoty dopravy. Tyto hodnoty byly vysoké, což se projevilo i na našich tržbách. Při změně situace může docházet ke snižování marží. Podařilo se nám také získat nové klienty. Recept na úspěch vidíme jasně: i při snížení marží dosahovat vyšších tržeb. V tom nám pomáhají právě akvizice,“ říká Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko a člen představenstva Svazu spedice a logistiky ČR.

více >>
Ilustrační foto | Colliers

Brněnský kancelářský trh je připraven na expanzi svých nájemců i příchod nových investorů

Brno za uplynulé dvě dekády změnilo svou tvář. Díky silnému rozmachu firem z oboru podnikových a IT služeb či center výzkumu a vývoje v současnosti ve městě existuje celkem 635 900 metrů čtverečních kanceláří. Brněnský Spielberk či centrum města kolem Vlněné ulice se staly domovem firem, kde vznikají vyspělé technologie a inovace světového byznysu. Město se chystá na jejich expanzi – k aktuálně neobsazeným 70 900 m2 moderních kancelářských prostor brzy přibude nabídka nových téměř 100 tisíc m2.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Řešení ZetesMedea ImageID umožňuje firmě TEDIS vyřazovat výrobky z registru pomocí hromadného snímání čárových kódů

TEDIS, mezinárodní skupina specializující se na distribuci farmaceutických produktů na export, začala používat řešení ZetesMedea využívající kamerové technologie. Kvůli plnění evropských předpisů a jejich aktualizací musí firma TEDIS zajistit přesnou dohledatelnost léčiv a zaručit pravost produktů partnerských farmaceutických výrobců. Díky řešení využívajícímu kamerovou technologií může nyní firma TEDIS nabídnout rychlejší zpracování, garantovanou kontrolu a bezpečnost a může předcházet vyčerpání zásob.

více >>
Ilustrační foto | Porsche ČR

Dvakrát bezpečně: Modely ID. Buzz a nový Amarok získaly po pěti hvězdách Euro NCAP

Evropská zkušební organizace Euro NCAP oznámila výsledky aktuální série testů bezpečnosti nových automobilů. Velmi úspěšně si v nich vedly hned dva technicky zcela odlišné modely značky Volkswagen Užitkové vozy, ID. Buzz1 a nový Amarok1, které obdržely nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami.

Nový ID. Buzz získal jako Bulli nové epochy již krátce po svém evropském uvedení na trh mnoho ocenění. Nyní se k nim přidává další prestižní vyznamenání: pět hvězd za bezpečnost vozidla udělených nezávislou organizací Euro NCAP.

více >>
Ilustrační foto | DACHSER

Dachser Czech Republic v roce 2022: organický růst a navyšování kapacit

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic představil předběžné hospodářské výsledky letošního roku. Společnost uzavírá rok s organickým růstem obratu ve výši 17 procent. Počet zásilek za letošní rok dosáhne 1,25 milionu a jejich tonáž vystoupá na 621 tisíc tun, což představuje o 11 procent více než v roce 2021. Navzdory turbulentnímu roku investoval Dachser v České republice do rozvoje své logistické sítě a posiloval v kontraktní logistice. Společnost rostla i personálně – počet zaměstnanců se zvýšil o devět procent.

více >>
Logo VCHD Cargo

VCHD Cargo: ADR přepravy na 110 pravidelných linkových spojích

Přepravní společnost VCHD Cargo je specialistou na linkové pozemní přepravy. Realizuje přepravy zásilek logistických, výrobních a retailových společností a přibližně 80 % procent z nich je klasifikováno jako nebezpečné zboží dle dohody ADR. 110 linkových spojů s nejmodernějšími kamiony se pravidelně vydává do více než 70 destinací v celé Evropě.

VCHD Cargo naplňuje svoji vizi moderního spolehlivého přepravce, a aby mohla reagovat na požadavky svých zákazníků s co největší flexibilitou, je celá její flotila vybavena pro přepravy ADR zboží. S ADR výbavou jezdí plachtové i skříňové návěsy a tandemové soupravy s výměnnými nástavbami. Vybavena jsou pro nebezpečné zboží také dvanáctitunová vozidla pro realizaci tzv. poslední míle a frigo návěsy, které umožňují přepravu nebezpečných látek v řízeném teplotním režimu a tím umožňují dostát požadavkům na přepravy zboží citlivého na teplotní výkyvy, jako jsou například barvy či nátěrové hmoty nebo některé kosmetické přípravky.

více >>
Tomáš Hnízdil, obchodní ředitel a prokurista STILL ČR

STILL přichází s odpovědí na požadavky zákazníků v oblasti udržitelnosti: cirkulární strategií

Překotné proměny trhu i potřeb zákazníků vyžadují, aby se v souladu s nimi rozvíjelo i odvětví intralogistiky. Tradiční intralogistický dodavatel STILL hledá odpověď na tuto změnu v chytrém směřování své značky, širším produktovém portfoliu a zaměření na řešení na míru. Na nedávné tiskové konferenci v Hamburku představil „chytrou budoucnost“, která představuje inteligentní řešení pro energii a udržitelnost. Klíčovými oblastmi jsou automatizace, alternativní energie, cirkularita a servis. Tématu cirkularity bychom se nyní rádi věnovali trochu blíže, proto jsme požádali o rozhovor Tomáše Hnízdila, obchodního ředitele a prokuristu STILL ČR.

více >>
Ilustrační foto | DATART

Jak si firmy poradí s napjatou situací v dodavatelském řetězci?

Události uplynulých téměř tří let narušily zásadním způsobem dodavatelské řetězce a ovlivnily dodavatelsko-odběratelské vztahy. Firmy čelí novým výzvám. Zajímalo nás, nakolik pociťují narušení dodavatelských řetězců jednotlivé společnosti z různých oborů a zda je podle nich reálný přesun výroby nebo alespoň její části do Evropy, o kterém se již dlouho, a v současné době o to intenzivněji, hovoří.

Pandemie covid-19 ochromila mezinárodní obchod a narušila dodavatelské řetězce, předpokládalo se však, že jejich narušení v globálním měřítku bude dočasné. Po postupném rozvolnění covidových restrikcí se očekávalo, že v letošním roce dojde ke stabilizaci.  Situace se však ještě více vyhrotila díky dalším vlivům, jako válka na Ukrajině, energetická krize a extrémně rostoucí inflace.

více >>
Ilustrační foto | výroba v HARTMANN-RICO

Výroba v HARTMANN-RICO: Investice do budoucnosti prostřednictvím automatizace

V letošním roce se firmě Körber podařilo úspěšně dokončit projekt tzv. CPT Flow pro společnost HARTMANN – RICO a.s. Ta patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice, kde zaměstnává více než 1 600 lidí. Je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v německém Heidenheimu. Německou stopu má i společnost Körber, která je předním dodavatelem automatizovaných výrobních a skladových systémů se zastoupením ve více než 60 zemích světa. O odpovědi na otázky týkající se projektu v závodu HARTMANN-RICO ve Veverské Bítýšce jsme požádali Jana Rindta, vedoucího obchodu společnosti Körber Supply Chain Automation GmbH.

více >>
Ilustrační foto

Mezinárodní vize a lokální zaměření dělají z Panattoni lídra tuzemského trhu

Společnost Panattoni prožívá letošní rok plný rekordů a jubileí. Oslavila 15 let na českém trhu, trhá rekordy ve výstavbě a sbírá prestižní ocenění za udržitelnou výstavbu, kterých si velmi váží. „Dobře si uvědomujeme, že jedině dosažením rovnováhy mezi ekologií, potřebami samospráv, pracovním prostředím a dobrou ekonomikou pro uživatele průmyslových budov dosáhneme udržitelného rozvoje. S výstavbou průmyslových staveb se logicky pojí celá řada předsudků týkajících se nejen ekologické zátěže. Už od počátku jsme chtěli dokázat, že se doba již posunula a průmyslové haly lze stavět tak, aby byly šetrné k dané lokalitě i celkově k životnímu prostředí při zachování dostupnosti pro klienty,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko, jenž sám v září obdržel ocenění GRYF pro logistickou osobnost roku.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies