• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

DKV vstupuje do fleetového byznysu a nabídne řidičům firemních osobních a lehkých užitkových vozů unikátní tankovací kartu

DKV Euro Service, největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, rozšiřuje svůj záběr na řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů a nabídne jim na českém trhu unikátní tankovací kartu.

„V České republice jezdí 2,5 milionu firemních osobních a lehkých užitkových vozidel a v oběhu je kolem 400 tisíc tankovacích karet,“ říká Lukáš Ondráček, výkonný ředitel DKV Euro Service ČR a SR. „Podle našeho odhadu je zde nejméně 1,2 milionu řidičů, pro které bude naše tankovací karta velmi zajímavá. Jako jediná na trhu v sobě totiž slučuje výhody široké sítě prémiových i ekonomických regionálních čerpacích stanic s atraktivními týdenními cenami.“

více >>
ilustrační foto

ŠKODA AUTO Vysoká škola má 14 nových držitelů logistických certifikátů

V pondělí 14. 9. 2020 proběhlo na ŠKODA AUTO Vysoké škole slavnostní předání logistických certifikátů, jež škola úspěšným studentům a absolventům vydává pod záštitou České logistické asociace.

Jedenáct studentů si odneslo certifikát Candidate European Junior Logistican (cEJlog) a tři studenti získali certifikát Logistický management II. Certifikáty byly studentům předány doc. Pavlem Mertlíkem, rektorem ŠKODA AUTO Vysoké školy a Ing. Kamilem Slavíkem, předsedou Národní certifikační rady.  

více >>

Pět otázek na "skutečný stav" dodavatelského řetězce, které mohou pomoci zvýšit odolnost a efektivitu

Covid-19 byl pro globální dodavatelské řetězce velký zásah a zanechal po sobě značnou nejistotu. Zákazníci začali hromadit zásoby, vyprázdnili regály supermarketů, došlo k výpadkům při zásobování zdravotnickými ochrannými pomůckami i dalším nečekaným situacím. Dodavatelský řetězec byl najednou v hledáčku médií a znovu získává patřičný respekt. Jak kupující najednou přešli na online nákupy, profesionálové v oblasti dodavatelských řetězců museli rychle reagovat na novou situaci a přizpůsobit se nečekaným okolnostem, jako jsou výpadky výroby, nedostatek skladových zásob, uzavírky a problémy s doručováním.

více >>
ilustrační foto

Chytrá třídicí linka První novinové společnosti zpracuje tiskoviny pro jeden okres za čtvrt hodiny

Největší český distributor tisku, První novinová společnost (PNS), zavedl během léta do pilotního provozu první část nové chytré třídicí linky. Její činnost kontroluje speciální na míru vytvořený software, který umožňuje řídit linku online a flexibilně upravovat její chod podle aktuální potřeby. Linka je tak díky tomu jediná svého druhu v České republice. Během jedné hodiny dokáže v této fázi roztřídit až 30 tisíc obálek nebo 12 tisíc časopisů. Tiskoviny pro jeden okres zpracuje v průměru během patnácti minut. V případě adresných zásilek linka nahrazuje ruční práci zaměstnanců.

více >>
ilustrační foto:Gerlach

Brexit. Čechům jde o 200 miliard. Špatné proclení zastaví zboží na hranicích, exportéři přípravy podceňují

Od ledna příštího roku zkomplikuje Brexit obchod s Velkou Británií, která je pro tuzemské exportéry pátým největším trhem. Vývozci i dovozci budou potřebovat celní prohlášení, změní se povinné certifikace zboží a vrátit se mohou cla a kvóty. S obnovením britsko-unijních hranic lze očekávat i kolony na přechodech, které prodlouží a prodraží doručování zásilek. Řada českých firem zatím přípravy na Brexit podceňuje, upozorňuje největší celní broker Gerlach. Celní správa naproti tomu počítá s větším zatížením svých úřadů a EU přijímá stovky nových celníků.

více >>
ilustrační foto

IROP i národní dotace skýtají v příštích letech velký potenciál pro regiony

Na Konferenci ředitelů projektových a investorských společností nastínil budoucnost IROP i národních dotací náměstek pro řízení Sekce evropských a národních programů MMR Zdeněk Semorád. Z krize je nutné se proinvestovat. Dotace z EU jsou. Nutné je mít připravené kvalitní projekty.

více >>
ilustrační foto

Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků nemocných nebo hospitalizovaných s covid-19

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby místo nepředvídatelně přijímaných kroků sestavila plán, který umožní zaměstnavatelům připravit provozy, jejich zaměstnance a zákazníky na nově zaváděná protiepidemická opatření. Hospodářská komora požaduje, aby podnikatelé byli ještě před přijímáním těch nařízení, která budou mít dopad na podnikatelské prostředí, systematicky začleňováni do jejich přípravy, aby je mohli do svých provozů včas aplikovat.

více >>
Společnost Amazon a její zaměstnanci finančně podpořili nadaci Kapka naděje

Amazon se obléká do zlaté i tento rok: Distribuční centrum v Dobrovízi věnovalo přes 500 000 korun na podporu dětských onkologických pacientů

Společnost Amazon Česko věnovala v rámci kampaně Amazon Goes Gold přes 500 tisíc korun nadaci Kapka naděje. Cílem kampaně bylo finančně pomoci dětským onkologickým pacientům a zvýšit povědomí veřejnosti o těchto onemocněních. Přispět mohli i samotní zaměstnanci distribučního centra Amazonu v Dobrovízi. Sumu přes 56 tisíc korun vysbírali ti z nich, kteří přišli ve dnech 15. a 16. září do práce v pyžamu. Další pak akci podpořili například zakoupením reklamních předmětů nadace.

více >>
ilustrační foto

DACHSER rozšiřuje svoji nabídku charterových letů mezi Evropou a Asií

Na začátku září rozšířil DACHSER Air & Sea Logistics svoji prémiovou nabídku charterů o spojení na trase Hongkong–Frankfurt. Divize pozemních přeprav DACHSER European Logistics pak distribuuje zboží z Frankfurtu nad Mohanem po celé Evropě prostřednictvím husté logistické sítě. Pevné přepravní časy, spolehlivé plánování a vysoký standard kvality jsou charakteristickými vlastnostmi tohoto integrovaného přepravního řešení.

více >>
ilustrační foto

S vozíky CLARK máte zelenou

Na českém trhu se objevil staronový hráč v oblasti manipulační techniky – vozíky značky CLARK, kterou zastupuje společnost KLC group s.r.o.

CLARK se může pochlubit více jak stoletou historií, certifikátem ISO 9001, celosvětovým pokrytím, širokou nabídkou náhradních dílů a v neposlední řadě kvalitními, výkonnými a spolehlivými stroji. Společnost KLC group s.r.o. vozíky CLARK nejen prodává, ale samozřejmě zajišťuje i následný servis, repase a pronájem vozíků včetně možnosti různých forem financování.

více >>
Ilustrační foto ARVAL

Češi jsou v zavádění alternativních pohonů hluboko pod průměrem EU. Podle Arvalu stále dominuje nafta a benzín

Vozové parky českých firem tvoří i nadále převážně auta na naftu a benzín. Využívání alternativních pohonů je v tuzemsku hluboko pod průměrem EU. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory 2020 společnosti Arval, předního poskytovatele operativního leasingu, má jen 14 % českých firem ve svém vozovém parku alespoň jeden typ vozidel s alternativními technologiemi. Evropský průměr přitom činí 34 % a Česko tak zaostává i za Tureckem a Ruskem, kde je tento podíl pohonů dvojnásobný, respektive o polovinu vyšší.

více >>

Výroční konference ČLA přinesla změny a potvrdila zájem členů

V odloženém termínu proběhla v úterý 15. září v reprezentačních konferenčních prostorách společnosti Spaces Albatros v ulici Na Perštýně v centru Prahy výroční konference členů České logistické asociace. Po pěti letech šlo opět o konferenci volební, která určí složení sedmičlenného presidia na následující volební období. Silná účast členů asociace, která potvrdila jejich zájem o dění v oboru navzdory sílící pandemii, přinesla dvě základní změny do složení presidia ČLA.

více >>

V návrhu kurzarbeitu chybí podmínky pro jeho automatické spouštění

V návrhu systémového kurzarbeitu je třeba dořešit nejen výši náhrady mzdy, jak tvrdí vláda. Firmy potřebují, aby v zákoně byl automatický mechanismus, který jim umožní se o pomoc státu ucházet vždy, když se dostanou do předem vymezených problémů. O každé aktivaci kurzarbeitu by neměla rozhodovat vláda politicky svým nařízením, jak s tím počítá aktuální návrh ministerstva práce a sociálních věcí.

více >>

Budoucnost není ve hvězdách. Je v našich rukách!

Snaha vědět, co nás čeká v budoucnosti, je snad tak stará jako lidstvo samo. Znalost toho, co nás čeká, by nám jistě umožnila vyvarovat se zbytečných chyb, činit účinná preventivní opatření, nebo neodvratný sled událostí lépe snášet. V minulosti se lidé uchylovali ke hvězdám, kartám, či ke křišťálové kouli, které nabízely velmi nepřesné výsledky. Věda, výzkum a moderní technologie nám dnes nabízejí celou řadu nástrojů, s jejichž pomocí lze věci a děje předvídat naopak velmi přesně. Není tak problém s předstihem znát rozsah a sílu živelních pohrom, ekonomických či sociálních dopadů státní politiky, nebo třeba poptávku po konkrétních druzích výrobků a služeb. Zatímco v komerční sféře se dnes vrcholoví manažeři snaží budoucnost svých společností zajistit právě s využitím nejmodernějších postupů a technologií, politika – alespoň ta současná – si vědu a výzkum drží zuby nehty od těla. Jak jinak si vysvětlit, že vláda dimenzuje opatření nezbytná pro udržení ekonomiky i celé společnosti v chodu podle toho, co nejlépe poslouží jejím politickým cílům a nereflektuje na varování a doporučení předních našich i světových odborníků.

více >>

Způsob dopravy do práce je pro Čechy jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání, ukazuje průzkum společnosti Amazon a Ipsos

Třetině Čechů trvá za běžných podmínek cesta do zaměstnání a zpět méně jak půl hodiny a většina z nich si náklady spojené s přesunem do zaměstnání musí hradit sama. To vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti Amazon, která se ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos rozhodla zjistit více o návycích zaměstnanců při cestování do práce.  Průzkumu se zúčastnilo více než 1 000 respondentů v Česku a na Slovensku. Výsledky ukazují, že podmínky spojené s dopravou do zaměstnání jsou pro většinu dotazovaných jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání.

více >>
Michal Menšík, CEO logistického startupu DoDo

Michal Menšík (DoDo): E-commerce míří k logistice hodinových slotů. Doručení balíků v přesný čas potěší zákazníky a uleví městům

E-commerce kontinuálně roste a tento trend byl ještě posílen jarní koronavirovou krizí, která urychlila celkovou digitalizaci maloobchodního prodeje. S tímto vývojem jsou spojeny také čím dál vyšší nároky na logistiku a je jasně vidět, že požadavky zákazníků ohledně doručení zboží se postupně mění. Stojíme tedy na prahu zásadní změny a minimálně ve větších městech bychom se již brzy mohli dočkat výrazného posunu vnímání doručování zboží z e-shopů.

více >>
ilustrační foto

Hendikepovaní zaměstnanci jsou v DB Schenker vítáni

Lidé jsou různí a mají rozdílné schopnosti a možnosti realizace. DB Schenker napříč celou firmou podporuje diverzitu. V logistickém skladu ve Strančicích se přitom zaměřili zejména na osoby se zdravotním postižením. Čtyři z nich byly nominovány na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku, a ač v anketě nevyhrály, pro své kolegy jsou vítězi každý den.

více >>
ilustrační foto

Chytré bude v blízké budoucnosti také řízení úklidu ve firemním sektoru

Představte si, že plánování úklidu v kancelářských a průmyslových budovách probíhá automaticky podle aktuálního počasí, počtu pracovníků a návštěvníků v různých místnostech. V kuchyňce, na chodbách či v zasedací místnosti, kde se lidé často střídají, je tak intenzita úklidu jiná než v kanceláři, kde zaměstnanci aktuálně pracují na home office či jsou na dovolené. A pokud prší, jsou pracovníci úklidu častěji nasměrováni do vstupních prostor. Chytrý systém automaticky hlásí, že je potřeba doplnit zásobníky na vodu nebo uklidit výtahy. Stejně tak na základě skutečné spotřeby objedná potřebné čisticí prostředky.

více >>

Začínáme! Program Prologis Essentials Marketplace pro rychlé zahájení provozu a jeho hladký průběh

Právě jsme spustili evropský program Essentials Marketplace, rychlý a snadný nástroj pro zadávání zakázek. Našim zákazníkům šetří drahocenný čas při zahajování, expanzi nebo modernizaci jejich provozu. Tato online platforma založená na našich hodnotách, které kladou zákaznický servis na první místo, nabízí řadu klíčových produktů pro vnitřní vybavení skladu a zajišťuje i veškerou instalaci s nimi související.

více >>
Partik Fejtek

Patrik Fejtek povede značku Volkswagen osobní vozy

Novým vedoucím divize Volkswagen osobní vozy bude od 1. října 2020 Patrik Fejtek. Tuto pozici převezme od Jiřího Štočka, který se rozhodl přijmout nové výzvy mimo Porsche holding.

Patrik Fejtek přichází do vedení značky Volkswagen osobní vozy z Číny, kde posledních šest let pracoval jako ředitel prodeje značky Škoda v rámci společnosti SAIC VOLKSWAGEN. V koncernu Volkswagen působí na vysokých manažerských pozicích již téměř dvě desítky let. Zodpovídal mj. za prodej značky Škoda ve Velké Británii a působil rovněž ve společnosti Import Volkswagen Group, předchůdce dnešního importéra Porsche Česká republika. Zde mj. vedl značku Volkswagen Užitkové vozy a program prodeje ojetých vozů auto-plus (dnes Das WeltAuto).

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.