• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Siemens

Siemens Mobility na veletrhu InnoTrans 2022 představuje budoucnost železnice

Berlínský železniční veletrh otevřel dveře návštěvníkům a společnost Siemens Mobility zde v rámci své expozice představuje produkty a řešení pro železnici budoucnosti na stánku č. 230 v Hubu 27. Na venkovní výstavní ploše jsou k vidění bezemisní trakční jednotky pro neelektrifikované tratě v provedení trolej/akumulátor Mireo Plus B i ve vodíkovém provedení Mireo Plus H, lokomotivy Vectron pro rychlost 230 km/h i v duálním provedení trolej/diesel, velkokapacitní semidvoupodlažní elektrická trakční jednotka Desiro HC a další.

více >>
Erik Kmeť | Jednatel K&L Rock Group

Pokud se inflace nebude zvyšovat, ČNB sazby do konce roku nezvýší, míní odborník

Podle posledních zpráv, které mluvily o změně trendu inflace jsou zapotřebí tři věci, a to: snížení státního dluhu, předcházení mzdové inflační spirále a udržení a stabilizace úrokových sazeb na vyšší úrovni, než byla zaznamenána za posledních 10 let.

Nejvyšší bod inflační křivky neboli moment změny je podle ČNB na přelomu let 2022 a 2023, kde vidíme odraz od maximálních hodnot. Standardem je, že úrokové sazby se zpožděním kopírují inflační křivku. Přikláním se k tomu, že aktuální seskupení členů ČNB nebude hlasovat pro další zvyšování úrokových sazeb do konce roku. Pokud se inflace nebude nadále zvyšovat. Je třeba říci že na konci roku se můžeme bavit o inflaci která bude atakovat 20 %. Kdybychom se podívali dál do času někde na Q1 24 tak prognózy říkají o 2,2 % inflací, což můžeme považovat za dlouhodobý průměr nebo cel.

více >>
Ilustrační foto | MD logistika

MD logistika staví sklad pro 40 000 paletových míst

Společnost MD logistika odstartovala klíčový rozvojový projekt v Dašicích na Pardubicku. Buduje tu nový sklad S2, který na ploše 21 350 m2 nabídne 40 000 paletových míst pro zboží uchovávané při teplotě 5–24 °C. Světlá výška skladu 16 m dovolí instalaci dvanáctimetrových regálů, k nakládce a vykládce bude sloužit 24 vrat. Dispozice skladu umožní jeho variabilní uspořádání dovolující pružně reagovat na potřeby zákazníků.

více >>
Slavnostní otevření terminálu DB Schenker

DB Schenker již spustil provoz nového terminálu ve Valašském Meziříčí

Přední logistická společnost DB Schenker slavnostně uvedla do života logistický terminál ve Valašském Meziříčí. Spolu s developerem ARETE zahájili výstavbu letos v březnu a po půl roce už byl spuštěn ostrý provoz. Hlavní pozornost v něm patří logistickým operacím pro Jacobs Douwe Egberts a distribuci kávy do celého světa.

více >>
Zuzana Virbová | Avison Young

Zuzana Virbová nastupuje do Office leasing týmu ve společnosti Avison Young v České republice

Po téměř dekádě nabývání zkušeností jako konzultantka komerčních pronájmů ve spoločnosti Svoboda & Williams, a poté v realitní skupině Českomoravská Nemovitostní (ČMN), se Zuzana Virbová ujímá pozice konzultantky komerčních pronájmů v českém týmu Avison Young, globálního poskytovatele komerčních realitních služeb.

více >>
Ilustrační foto | Česká pošta

Připomínka svatováclavské rotundy

Otakar Karlas připravil výtvarný návrh dvou nových příležitostných písmenových poštovních známek, které se váží k Rotundě sv. Václava v Praze. Námětem známek, jež Česká pošta uvedla do prodeje ve středu 21. září, jsou šestihranné dlaždice. Jedna s reliéfem bájného stvoření gryfa a druhá s reliéfem lva.

více >>
Ilustrační foto | DSV

DSV přináší inovace v přepravě zboží. Na dlouhé vzdálenosti mezi pevninou a mořem doručuje zásilky s pomocí dronů

Doručení zásilek autonomními drony až před dveře, už není futuristická představa. Doručování drony je často nejrychlejším, nejlevnějším a bezemisním způsobem dodání zásilek. Společnost DSV, jakožto jeden z lídrů v přepravě zboží, experimentuje s doručením drony mezi plošinami na moři a pevninou. Zásadní inovací pro společnosti jsou i chytré služby disponující sledováním zásilek v reálném čase a dobou jejich očekávaného příjezdu (ETA). Tuto službu začala pro B2B segment nabízet jako první a jediná přepravní společnost: DSV. Budoucnost ekologických inovací patří elektrickým truckům a formám bezemisního transportu s možností kompenzace uhlíkové stopy.

více >>
Ilustrační foto | RÖHLIG SUUS Logistics

RÖHLIG SUUS Logistics se zaměřuje na mezinárodní růst a otevírá první zahraniční sklad v České republice

Největší polský logistický operátor otevírá ve čtvrtém kvartálu letošního roku svůj první sklad v České republice. Na zdejším trhu roste poptávka po komplexních logistických službách, proto si společnost zvolila pro svou novou pobočku jihovýchodní část země. Brno je pátou lokací RÖHLIG SUUS Logistics s.r.o.

více >>
Ilustrační foto | DCT Gdaňsk

Nové intermodální spojení mezi Českou republikou a DCT Gdaňsk

Dne 6.září 2022 dorazil kontejnerový vlak z Ostravy v České republice do polského kontejnerového terminálu DCT Gdaňsk (DCT), s krátkou zastávkou v Dabrowe Gorniczy.. Jedná se o první spojení intermodálního dopravce METRANS do DCT.  Frekvence tohoto spojení je naplánovaná třikrát týdně, s příjezdem do DCT každé úterý, čtvrtek a sobotu. DCT je nejbližším přístavem pro část České republiky a Slovenska a díky tomuto spojení je napojen na síť METRANSU. Pro DCT toto nové vlakové spojení znamená cenově výhodnější a ekologičtější možnosti přepravy nákladu mezi Českou republikou, Slovenskem a Maďarskem.

více >>
Ilustrační foto | DPD

DPD se nově zapojuje do sítě Liftago.network

Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, se v rámci České republiky zapojila do Liftago.network, nového inovativního projektu společnosti Liftago, jehož ambicí je postupně budovat sdílenou přepravní infrastrukturu. V rámci ní budou spolupracovat partneři, kteří přepravují zásilky a lidi ve městech. DPD chce s její pomocí zajišťovat dodatečnou kapacitu při nárazových výkyvech poptávky v průběhu celého roku, zejména o Vánocích, či Black Friday. Využije ji také v těžko predikovatelných situacích, jakými byla například pandemie, či válka na Ukrajině. DPD se tak stává mnohem flexibilnější a schopné reagovat na nečekaný výkyv počtu balíků ve stejný den.
 

více >>
Ilustrační foto | Toyota

V Karlových Varech vznikne první servis na vodíkové vozy Toyota

Karlovarský autorizovaný partner Toyoty Auto Eder dokončuje první tuzemskou specializovanou servisní dílnu pro vodíkové vozy. Nový servis cílí na tzv. stupeň Alfa, což je nejvyšší možná úroveň servisního zázemí, která umožní komplexní servisní opravy modelu Mira, včetně zásahů do systému palivových článků vozidla.

„V praxi to znamená, že Auto Eder bude moci jako první servis Toyoty v ČR provádět veškeré opravy vodíkového modelu Mirai," říká Jan Eder, ředitel karlovarského prodejního zastoupení. Po otevření první vodíkové čerpací stanice v Česku Toyota počítá s nárůstem prodejů modelu Mirai.

více >>
Ilustrační foto | SSI ENERGY

Udržitelnost rapidně mění chování nejen velkých, ale i menších firem

Udržitelné podnikání a ochrana klimatu pronikají stále více do každodenního fungování společností napříč segmenty. Udržitelně se chovají nejen velké korporace, ale i stále více menších a středně velkých firem, který nejsou řízeny tolik strategicky. Udržitelnost přestává být vnímána jako formální záležitost, stává se novým měřítkem, podle něhož lidé hodnotí kvalitu výrobků, pověst značek i kvalitu firem jako zaměstnavatelů.

více >>
Barbora Jansová | Savills

Savills: Barbora Jansová posiluje oddělení stavebního a projektového poradenství společnosti Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupila 1. září 2022 Barbora Jansová na pozici ESG konzultant a projektový manažer v rámci oddělení stavebního a projektového poradenství, kde bude pracovat po boku Jana Jurčíčka, vedoucího tohoto oddělení.

“Je mi ctí, že mohu být součástí týmu Savills, přispět svými zkušenostmi, zejména v environmentální oblasti, a podílet se společně s našimi klienty a dodavateli na udržitelnější budoucnosti," říká Barbora Jansová.

více >>
Ilustrační foto | PRAKAB

Veřejnost bude mít možnost navštívit vilu slavného podnikatele Emila Kolbena

Zážitková jubilejní výstava přiblíží příběh Emila Kolbena, „českého Elona Muska“. Poprvé se tak otevírá příležitost navštívit jeho vilu v Hradešínské ulici a seznámit se s významným českým podnikatelem, jenž se letos, v roce 160. výročí narození, stane čestným občanem Prahy 10 – in memoriam. Emil Kolben mimo jiné založil také úspěšnou společnost PRAKAB – Pražská kabelovna, s.r.o. a ta se proto rozhodla tento projekt finančně podpořit.

 

více >>
CEO PPL CZ Petr Horák

PPL pomáhá TERIBEAR: Posílejte balíky a dělejte radost dětem z Nadace Terezy Maxové

Chystáte se poslat balíček a chcete přinést hned několikanásobnou radost? Stačí málo – poslat zásilku s PPL. Společnost se i letos partnersky zapojí do charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem – TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Z každého Balíku pro tebe odeslaného v průběhu září na území ČR věnuje nadaci 10 Kč.

více >>
Ilustrační foto | Honeywell

Honeywell v Brně dokončuje unikátní vývojové centrum pro logistiku

Nové vývojové centrum pro automatizaci skladů, které společnost Honeywell Technology Solutions připravuje ve svém areálu v Brně, je těsně před dokončením. Centrum bude vyvíjet nejnovější automatizovaná řešení pro světové logistické firmy. Brněnský Honeywell zaměstnává téměř tisíc inženýrů a vývojářů a přispívá k tomu, že je Česká republika významným globálním hráčem ve vývoji logistických systémů, ale také třeba technologií pro letecký či kosmický průmysl.

více >>
Miroslav Rumler | jednatel a partner Reliant

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet …

Neproniknutelná mlha, jež neodmyslitelně patří k ranní scenérii končícího léta, jako by současně komplikovala viditelnost blízkých, natož pak vzdálenějších cílů celé naší společnosti. V pomyslné mlze tak většina lidí jen těžko hledá cestu, která by je a jejich firmy bezpečně zavedla do klidnějších a tím i lépe předvídatelných vod. Zatímco pro výrobce a obchodníky, podobně jako pro politiky a armádu, je nejistota budoucího vývoje noční můrou, v logistice to ale vlastně není nic nového. Smluvní vztahy tradičně řeší spíš současnost než budoucnost, takže investovat jsme si zvykli především do osvědčených a dostatečně univerzálních technologií spíše volného střihu, jež v případě jakýchkoliv změn neohrozí flexibilitu a kreativnost samotné logistické služby. A jsou to právě flexibilita a kreativní myšlení spolu s vysokou odolností, jimiž logistika v těžkých zkouškách posledních let potvrdila svůj ohromný potenciál.

více >>
Ilustrační foto | Česká pošta

Aršík ke stým narozeninám slavného páru

Ve středu 7. září Česká pošta uvádí do prodeje nový příležitostný poštovní aršík se dvěma známkami Dana a Emil Zátopkovi. Výtvarný návrh připravili Eva Hašková a Jan Maget. Emise je vzpomínkou na úspěšný a slavný manželský pár československých atletů a olympijských vítězů. Manželé Zátopkovi se narodili ve stejný den před 100 lety, 19. září 1922.

více >>
SpeedCHAIN 2022

Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022

V úterý 13. září se uskuteční mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022, tentokrát na téma: LOGISTIKA – Sázka na jistotu.

Logistická konference SpeedCHAIN je tradičním místem setkávání logistických profesionálů a je největší logistickou akcí, kterou můžete v České republice navštívit. Konference nabízí široký výběr paralelně probíhajících sekcí s ohledem na vysokou mezinárodní účast simultánně tlumočených ČJ/AJ.

více >>
Milan Kratina | CEO Accolade

Fond Accolade ve druhém čtvrtletí zrychlil růst, za celé pololetí dosáhl zhodnocení 5,45 %, pozitivní vliv měl růst nájmů

Ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl Accolade Industrial Fund korunového zhodnocení 4,23 procenta, což odpovídá očekávánému ročnímu výnosu mezi 7 a 10 %. Na výkonnosti fondu se pozitivně projevil růst cen nájmů. Ten umožnily mimo jiné také inflační doložky obsažené v nájemních smlouvách. Portfolio fondu zahrnuje více než 1,2 milionů metrů čtverečních prémiových průmyslových nemovitostí, které jsou takřka plně obsazené. Své prostředky do fondu již vložilo přes 2700 kvalifikovaných investorů.  

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies