Požadovaný text nenalezen. Logistic NEWS ReliantGroup
  • LogisticNEWS
    O čem se mluví
Filip Žiačik, provozní ředitel společnosti MD logistika

Požadavky na kvalitu rostou

Již deset let provozuje společnost MD logistika, která se specializuje především na skladování a dopravu rychloobrátkového zboží, sklad v Praze – Horních Počernicích. V logistickém parku P3 zde na ploše 38 000 m2 disponuje kapacitou až pro 60 000 palet v několika teplotních režimech. Zkušenosti firmy z provozování tohoto skladu, který dnes využívá několik velkých zákazníků, dobře ukazují nové trendy v oblasti logistiky. O jejich shrnutí jsme požádali provozního ředitele MD logistiky Filipa Žiačika.

více >>
ilustrační foto

Logistika nabízí celou řadu možností k dosažení udržitelného rozvoje

Společnost ŠKODA AUTO si uvědomuje podstatný vliv aspektů dopravy a logistiky na životní prostředí. Z tohoto důvodu byla do podnikové strategie Green Future začleněna i oblast Green Logistics. Primárním cílem Green Logistics je mírnit dopady dopravy a logistiky na životní prostředí.
V roce 2018 dodávky zákazníkům vzrostly o 4,4 %, což mělo dopad také na logistiku značky, která se stále více rozrůstá. Doprava má velký podíl na globálních emisích CO2, a proto se společnost zasazuje o co největší uplatňování principů Zelené logistiky v praxi.

více >>
Martin Šauer

Balíkobot reaguje na potřeby klientů

S rozvojem e-commerce vznikají nejrůznější potřeby firem, jak nejlépe a nejefektivněji vyhovět náročným požadavkům klientů. To dává prostor dalším společnostem pro vývoj nových systémů. Jedním z takových systémů je služba Balíkobot.cz, která pomáhá firmám s rychlejší expedicí zásilek, šetří čas a tím i peníze. Jak vlastně Balíkobot vznikl a jak tato služba funguje, jsme se zeptali jednatele společnosti Balíkobot.cz Martina Šauera,  který byl u jeho založení.

více >>
Vice President Sales ve společnosti SSI Schäfer

Jak nepromarnit šanci

Nástup Průmyslu 4.0 začíná postupně ovlivňovat všechny články dodavatelského řetězce. Některá odvětví se k inovacím v podobě zavádění automatizace, digitalizace a transparentnosti napříč svými vlastními procesy staví aktivněji, jiná spíše vyčkávají. Zatímco nejvýznamnější globální korporace tradičně lační po nových technologiích, ve kterých vidí možnost získat náskok před konkurencí, menší a lokální hráči na trhu jsou opatrnější ve snaze vyhnout se investování do poměrně drahých a mnohdy nedostatečně osvědčených technologií. Všichni bez rozdílu si však chtějí zachovat svou pozici na trhu a snaží se s vypětím všech sil, aby neohrozili své konkurenční ambice. Co je třeba udělat pro to, abychom se důkladně připravili na budoucnost a zůstali na čele pomyslného pelotonu nejúspěšnějších firem na trhu? Jistou inspiraci nám poskytnul nedávný stuttgartský veletrh LogiMAT, kde jsme měli možnost s našimi otázkami v exkluzívním rozhovoru oslovit pana Michaela Mohra, jenž působí v pozici Executive Vice President Sales ve společnosti SSI Schäfer, jednoho z předních světových dodavatelů systémů tzv. modulárního skladování a řešení pro logistiku.

více >>
Foto: PowerUp! by InnoEnergy

Registrace na PowerUp! skončila

Bezmála 300 start-upů z 24 zemí střední a východní Evropy se přihlásilo do pátého ročníku PowerUp!. Soutěž organizovaná společností InnoEnergy je pro ambiciozní firmy unikátní příležitostí zajistit si finanční podporu a rozvinout své nápady v globálním měřítku. První kolo soutěže završí národní finále, které bude v Praze už 17. dubna.

více >>
FM Logistic CEO Jean-Christophe Machet talks with Hamza Harti, country general manager, Vietnam

FM Logistic ve Vietnamu položí základy svého nového distribučního centra za 30 milionů dolarů

Francouzská logistická a dopravní společnost FM Logistic 10.4.2019 položí základní kámen svého distribučního centra za 30 milionů dolarů v Bac Ninh, 20 km od Hanoje. Reaguje tak na rychle se rozvíjející požadavky vietnamského trhu na outsourcing logistiky.
Po dokončení bude v nových multiklientních prostorách zaměstnávat přibližně 300 lidí a poskytne 52 000 m2 skladových prostor s kapacitou až 70 000 palet. Dokončení první fáze (21 000 m2) je plánováno na jaro 2020.

více >>
Michal Seidl OpenTechLab, Matylda, Jiří Dobrý Aimtec

Z nádraží na Google Play: #AimtecHackathon 2019 vyhrála nová herní aplikace

O víkendu 8.‒10. března 2019 se v plzeňské Moving Station konal už čtvrtý #AimtecHackathon. Jeho hlavní částí byl programátorský maraton, při kterém účastníci dostali k dispozici nové technologie, mentory a především prostor k tvorbě. Co však vyvinou, to už záleželo jen na nich. Letos si cenu poroty i publika odnesl tým PSI se svou herní aplikací.  Program byl ale připraven i pro širší veřejnost a pro děti. Aktuální ročník byl navíc v několika ohledech rekordním.

více >>
ilustrační foto

DACHSER šlápl do pedálů a zaváží nákladními elektrokoly

Mezinárodní logistický provider DACHSER využívá pro doručování zásilek v centrech měst elektrická kola. V několika německých městech zaváží zboží svým zákazníkům pomocí upravených elektrických nákladních bicyklů. Naposledy spustil tento ekologický projekt v Karlsruhe a Kolíně nad Rýnem.

více >>
ilustrační foto

Společnost DHL získala po páté v řadě certifikaci pro nejlepší zaměstnavatele Top Employer Global

  • Světová jednička v expresní přepravě je jednou ze 14 společností, které byly uznány jako Global Top Employer
  • DHL Express je jedinou společností oceněnou ve všech regionech
  • Společnost DHL Express byla zároveň oceněna jako Top Employer pro Českou republiku pro rok 2019.

Společnost DHL Express, světová jednička v logistice a expresním doručování se stala po páté v řadě certifikovaným globálním zaměstnavatelem. Top Employers Institut udělil prestižní cenu Top Employer Global společnosti DHL poté, co bylo v 61 zemích certifikováno její oddělení lidských zdrojů. DHL je po páté v řadě mezi 14 nejlepšími globálními zaměstnavateli a je jedinou společností oceněnou ve všech regionech.

více >>
ilustrační foto

Linde Roadster s pohonem na palivové články

Koncept manipulačních vozíků Linde Roadster již dříve nastavil nové standardy provozní bezpečnosti a širokoúhlého výhledu z kabiny řidiče. Nyní přichází s mimořádným zdrojem pohonu – palivovými články.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.