• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Společnost cargo-partner spouští vlastní celoevropskou burzu přeprav „Road Carrier Platform“

Burza Road Carrier Platform společnosti cargo-partner je v provozu od 7. listopadu 2016. Tato databanka přeprav zjednodušuje vyhledávání aktuálních nabídek nákladů, dostupné kapacity vozů a poskytuje cenné informace pro efektivní vytěžování.

více >>

Mileniálové budou brzy tvořit třetinu pracovní síly. Firmy s nimi však stále neumí pracovat

Nedostatečné pochopení nastupující generace tzv. mileniálů a nutnost zavést flexibilnější firemní struktury, to jsou největší výzvy, které stojí před personalisty českých i globálních firem. Vyplynulo to z diskuze odborníků Institutu členů správních orgánů (Czech Institute of Directors - CIoD), společnosti Stanton Chase a více než čtyř desítek odborníků na personalistiku z českého trhu.

více >>
ilustrační foto

Mall.cz úspěšně otestoval doručování dronem. Balíček předal za 3 minuty

První e-shop v ČR, který otestoval doručení dronem

Testovací doručení proběhlo pod dohledem Úřadu pro civilní letectví

Využití dronů je limitováno legislativou

více >>
ilustrační foto

Ztráty a nálezy ve veřejné dopravě

Přestože v Česku neexistuje žádná centrální statistika ztrát a nálezů, je možné odhadnout, že jen počet hlášených případů přesáhne až 100 000 ročně, přičemž skutečný počet ztracených věcí je ještě násobně vyšší. Jiný důležitý údaj vyplývá z výsledků průzkumů, podle nichž má 80 % nálezců dobrou vůli nalezenou věc vrátit, odrazuje je však pracnost a také nejistota ohledně toho, jak mají vlastně postupovat. Podívejme se tedy, co platí pro oblast veřejné hromadné dopravy.

více >>
ilustrační foto

„Výhodou byl neopakovatelný start podnikání v dopravě, spedici a logistice“

Logistika sdílí ve většině zemí střední Evropy společnou historickou zkušenost čtyřiceti let centrálně řízeného hospodářství socialistického státu. V České republice ve srovnání s ostatními středoevropskými zeměmi sovětského bloku tuto zkušenost ještě více zdůraznilo téměř naprosté zestátnění všech ekonomických činností a postavení podnikání mimo zákon. Logistika byla zakázané slovo, neboť představovala – spolu s kybernetikou – buržoazní pavědu.

více >>
ilustrační foto

Význam české logistiky ve středoevropském regionu roste

Středoevropský region se pro logistiku stává stále více téměř zemí zaslíbenou. Existuje zde dobrá dopravní i logistická infrastruktura a velké logistické firmy do regionu lákají nízké mzdy i kvalifikovaní zaměstnanci. Poptávku po logistice přitom táhne nejen výroba, ale také rostoucí spotřeba obyvatel. Dnes jsou v regionu pevně usazeni již prakticky všichni velcí globální i evropští hráči na poli logistiky a odborníci očekávají, že podmínky příznivé pro rozvoj logistiky v regionu budou pokračovat.

více >>
ilustrační foto

Štíhlá logistika zamezí plýtvání a uvolní firmám zdroje

Pro každý článek zásobovacího řetězce je důležité, aby v systému nedocházelo k plýtvání zdroji a nevznikaly tak zbytečné náklady. V této snaze hraje důležitou roli štíhlá logistika (lean logistics), která hledá způsoby, jak zamezit plýtvání zdrojů v zásobovacím řetězci. Jejím prvním krokem je vždy nalezení těch činností, v nichž k plýtvání dochází. Následuje důkladná analýza následovaná opatřeními k ozdravování či zeštíhlování logistických procesů.

více >>
ilustrační foto

Tam, kde logistika pomáhá

Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontières, MSF) působí od roku 1971 v řadě zemí světa postižených přírodními katastrofami, válkami či extrémní chudobou. Lékaři bez hranic poskytují lékařskou pomoc lidem bez ohledu na jejich národnost, náboženství či politickou příslušnost. Náročná činnost s aktivitami na několika kontinentech vyžaduje nejen odhodlání pomáhat a odvahu jít i do nebezpečných míst, ale také velmi dobře organizovanou logistiku.

více >>
Ewald Raben

Svou práci vnímám především jako velkou zodpovědnost

Vraťme se v čase zpět. Je začátek devadesátých let a Ewald Raben je dvaadvacetiletý syn autodopravce z městečka Meddo v okrese Achterhoek nedaleko města Winterswijk, který studuje na vysoké škole v Rotterdamu. Doma v kuchyni učiní jeho otec rozhodnutí: východoevropský trh se otevírá, do Polska jezdíme už řadu let, někdo by tam měl jet otevřít kancelář, abychom se tam pořádně uchytili.

více >>
Jean-Christophe Machet, generální ředitel skupiny FM Logistic

FM Logistic plní svůj plán Ambition 2022, navzdory dopadu FOREXu

Společnost vykázala:
•     1.034 miliardy euro obratu, tedy 2,9% nárůst oproti předchozímu finančnímu roku, při stálém kurzu eura.
•    nižší obrat o 3% při aktuálním kurzu eura
•    30.6 milionu euro provozního zisku, představujícího 3 % obratu
•    6 % nárůst objemů a překročení obchodních cílů o 28%, se 165 miliony euro za nové obchodní případy.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.