• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Jakub Holec

Průmyslové nemovitosti jsou v České republice atraktivní investicí

Česká realitně-poradenská společnost 108 AGENCY se od počátku svého působení zaměřuje na segment průmyslových nemovitostí. Díky zkušenostem z mezinárodních agentur spolu se znalostí místního trhu se podařilo společnosti stát se uznávaným partnerem v oblasti realitního poradenství a dnes také nejen v České republice. O tom, jak se dá i v nelehké době najít místo na trhu a vybudovat fungující společnost a především o současné situaci na tuzemském trhu průmyslových nemovitostí, jsme si povídali s Jakubem Holcem, majitelem 108 AGENCY.

více >>
Jipocar

Jipocar využívá elektroskútry pro ekologickou logistiku

Autopůjčovna Sixt ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON Česká republika začala před dvěma roky pronajímat na svých pražských pobočkách elektroskútry. O tichá a ekologická vozidla mají zájem jednotlivci a využívají je i některé firmy pro rychlý rozvoz menších zásilek. Ale tyto skútry nalezly své uplatnění i ve velké logistické firmě – v jihlavské společnosti JIPOCAR, která je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti přepravy, logistiky i celního řízení.

více >>
přístav

Na povinné vážení kontejnerů budou všichni připraveni

Od 1. července vstupuje v platnost dodatek k úmluvě SOLAS (Safety of Life at Sea Convention), který před dvěma lety schválila Mezinárodní námořní organizace IMO. Podle dodatku musí být každý kontejner přepravovaný po moři vybaven certifikátem o celkové hmotnosti. Problémy při uplatňování nových předpisů se týkají přímo či nepřímo všech účastníků logistického řetězce. Zajímalo nás proto, jak jsou na novou povinnost připraveni.

více >>
cng

Využívání CNG v dopravě a logistice roste a přináší úspory

Česká republika míří k většímu využívání CNG v dopravě a logistice. V loňském roce dosáhla spotřeba stlačeného zemního plynu CNG pro dopravu v ČR rekordních 43,6 milionů m3. Meziroční nárůst tak činil 46 procent, o 10 procent více než v předešlém roce. Spotřebu zčásti táhne státní podpora na pořízení CNG autobusů, přes 90 procent všech CNG automobilů však jsou osobní a lehká užitková vozidla.

více >>
nemovitosti

Na trhu nemovitostí se projevuje pozitivní ekonomická nálada

Dá se říci, že Česká republika zažívá opět oživení ekonomiky. To, a stále stoupající atraktivnost lokality pro zahraniční firmy se projevuje také na trhu kancelářských a průmyslových nemovitostí. Nabídka kancelářských prostor je na velmi dobré úrovni, stejně tak jako nabídka kvalitních pracovníků, což láká do Prahy stále více zahraničních firem. Jak se v této souvislosti změnilo chování a požadavky zákazníků jsme se zeptali několika odborníků z oblasti kancelářských a průmyslových realit a facility managementu.

více >>
DANIEL PRIBAN

Těším se na nové věci, které nabídneme zákazníkům

Daniel Priban před devatenácti lety zakládal českou pobočku německé společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH, největší evropské platformy spojující přepravy a volné vozy pro všechny účastníky logistického řetězce. Díky jeho úsilí vybudovala česká pobočka širokou zákaznickou základnu a zajišťuje stálý rozvoj produktů pro český a slovenský trh. Dnes působí Daniel Priban jako obchodní ředitel a v oboru dopravy a logistiky je nepřehlédnutelnou osobností. Požádali jsme proto Daniela Pribana o odpovědi na několik otázek.

více >>

Nejlehčí kapesní tablety Panasonic Toughpad pro logistiku a retail

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji, výrobě a prodeji odolných notebooků a tabletů do extrémních prostředí i k extrémním účelům. Nyní představila světově nejlehčí kapesní tablety s vysokou odolností ideální pro logistiku a retail, s hmotností nižší než 280 g (dle modelu).

více >>
Logistice vládne řada nových trendů, především automatizace

Logistice vládne řada nových trendů, především automatizace

Pro logistiku je v současném období charakteristický zápas o stálou pružnost, boj s náklady, požadavky ekologie a potřebou získávat kvalifikované pracovníky. Mezi všemi účastníky zásobovacího řetězce roste potřeba spolupráce v reakci na skutečnost, že dodávky v režimech JIT či JIS už dávno nejsou doménou pouze automobilového průmyslu. Změnami dnes ale neprochází pouze logistika, nýbrž i výroba a obchod.

více >>
sklad

Vliv globalizačních trendů na skladování

Do popředí zájmu se dostává téma globální logistiky a obchodního konceptu v globálním pojetí. Globální obchodní operace zvyšují nároky na logistiku a její efektivitu. Moderní logistická praxe směřuje ke komplexnímu řešení problémů a plné integraci dodavatelských řetězců. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v oblasti logistiky je otázka, jak vyvinout optimální logistickou síť, která plně uspokojí mezinárodní charakter distribučních systémů a která bude dostatečně flexibilní v prostředí současných globalizačních trendů.

více >>
Růst e-commerce posunul logistické procesy k B2C

Růst e-commerce posunul logistické procesy k B2C

S příchodem internetových obchodů vznikl nový trh, který umožnil nový růst a rozvoj balíkových doručovatelů. Díky tomu patří dnes tyto firmy k nejrychleji rostoucí oblasti logistiky. Nový trh však přinesl i nutnost nabídku logistických služeb přizpůsobit novým požadavkům.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.