• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Zatím největší výzvou byl projekt Amazonu

Zatím největší výzvou byl projekt Amazonu

Česká pobočka developerské společnosti Panattoni Europe zažívá dlouhodobý růst. Mezi řadu jejích úspěchů v poslední době patří například výstavba distribučního centra Amazonu u Prahy či výrobního závodu KION Group v Ostrově u Stříbra. Vzestup firmy je spojen se jménem jejího generálního ředitele Pavla Sovičky, který firmu řídí od roku 2008. Zajímalo nás, co pro něj vrcholná pozice v Panattoni znamená.

více >>
Den české logistiky cílí na čtvrtou průmyslovou revoluci

Den české logistiky cílí na čtvrtou průmyslovou revoluci

Druhý ročník logistického veletrhu a setkání s odborníky „Den České Logistiky“ zamířil do exkluzivních prostor Retailové pasáže hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport na letišti Václava Havla v Praze. Akce se uskuteční 21. dubna.

více >>
Dopravci hledají cesty k lepší vytíženosti vozidel

Dopravci hledají cesty k lepší vytíženosti vozidel

Po českých i evropských silnicích a dálnicích se v každém okamžiku pohybují tisíce kamionů. Ale ne všechny jedou plné zásilek. Řada z nich putuje desítky i stovky kilometrů prázdná či poloprázdná na místo další nakládky. Jejich majitelé tak plýtvají svými prostředky, prázdná vozidla zbytečně zvyšují intenzitu provozu, přispívají ke kongescím a do ovzduší vypouštějí škodlivé oxidy uhlíku. Dopravci i logistikové proto hledají způsoby, jak zvýšit vytíženost kamionů a zkrátit jejich cesty s prázdným návěsem.

více >>
Díky globalizaci už neexistují lokální zásobovací řetězce

Díky globalizaci už neexistují lokální zásobovací řetězce

Joel Sutherland byl hlavním řečníkem na konferenci Risk Management v logistice, kterou v polovině února uspořádaly společnosti SATUM Czech a Reliant. Joel je výkonným ředitelem Supply Chain Management Institute na univerzitě v americkém San Diegu a také předním odborníkem v oblasti logistiky a zásobovacích řetězců. Za svou činnost získal celosvětové uznání a řadu prestižních ocenění. Do České republiky nepřijel poprvé, na pozvání společnosti Reliant se už několikrát zúčastnil mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN a jeho přednášky se vždy setkávaly s velkým zájmem. Díky dlouholeté spolupráci s Reliantem získal Joel Sutherland vztah k naší zemi a má dobrý přehled o logistickém dění v celém středoevropském regionu. Při své letošní návštěvě hovořil na téma „Porozumění rizikům a komplexnostem zásobovacích řetězců a jejich řízení“ a po skončení akce jsme mu položili několik otázek. 

více >>
Automatizace přináší do skladů řadu výhod

Automatizace přináší do skladů řadu výhod

V současné logistice se stále častěji setkáváme s důrazem na automatizování skladových procesů. Automatizace zrychluje pohyb zboží ve skladu, snižuje nehody a ztráty a přispívá k efektivnímu a hospodárnému fungování skladového zařízení. Jak vidí současnou situaci v zavádění automatizace do skladů ti, kteří na ní nějakým způsobem podílejí? Jakým způsobem podle nich přispívá ke zvyšování efektivity skladových operací a jaké další benefity může přinášet? Obrátili jsme se na představitele firem, které pro automatizaci skladů vyrábějí zařízení či se v rámci své logistické činnosti zabývají skladováním a na toto téma jsme s nimi hovořili.

více >>
GS1 DataBar: ochrana spotřebitele, stop plýtvání

GS1 DataBar: ochrana spotřebitele, stop plýtvání

Medializované kauzy prodeje produktů s prošlým datem minimální trvanlivosti potvrdily rostoucí potřebu zajištění doplňkových informací u sortimentu čerstvých potravin na pokladnách. Snad ještě naléhavějším tématem současnosti je plýtvání potravinami, z velké míry způsobené neefektivitou prodejních procesů. Rovněž pro tento problém existuje jednoduché a účinné řešení, automatická identifikace pokrývající dynamická data, jako je datum minimální trvanlivosti. Nést doplňkové informace současné datové nosiče snímatelné na pokladnách neumožňují. Tuto schopnost mají relativně nové symboly GS1 DataBar.

více >>
IBG Česko klade důraz na spolupráci se zákazníky

IBG Česko klade důraz na spolupráci se zákazníky

Společnost IBG Česko vstoupila na trh začátkem 90. let minulého století. Byla to příhodná chvíle, kdy v České republice začala po revoluci nová éra. Na trh vstoupily první soukromé společnosti a začaly konkurovat zavedeným firmám. IBG využila příležitosti plnou měrou a dnes je z ní jeden z nejvýznamnějších dodavatelů komplexního řešení v oblasti pohonné a záložní energie. Oslovili jsme proto obchodního ředitele společnosti Davida Dostála a zeptali se ho, co je důležité pro úspěch v tomto oboru a jak se oblast pohonných energií vyvíjí.

více >>
Přeprava leteckého carga v ČR roste

Přeprava leteckého carga v ČR roste

Multimodalita se stává stále důležitějším tématem evropské dopravy. Zatímco hlavní důraz obvykle spočívá na překladu zboží mezi silnicí a železnicí, případně s využitím vnitrozemské vodní cesty, multimodality se samozřejmě účastní i další dopravní mody, včetně dopravy letecké. Zajímalo nás proto, jak se letecká doprava uplatňuje při přepravě zboží v České republice. Oslovili jsme zástupce různých firem, které jsou nějakým způsobem s nákladní leteckou dopravou spojeny, a zajímalo nás, jak vidí současnou situaci.

více >>
Bezpečnost zboží zajišťují technologie i lidé

Bezpečnost zboží zajišťují technologie i lidé

S rozvojem a růstem dodavatelských řetězců vzrůstá i potřeba zajistit bezpečnost těchto složitých a někdy snadno ohrozitelných systémů. Řetězec se skládá z řady různých článků a každý z nich má svá vlastní bezpečností problematiku, která vyžaduje specifická opatření. Zvyšování bezpečnosti v dodavatelských a zásobovacích řetězcích se tak stává velmi komplexním úkolem, na kterém musí podílet řada firem.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.