• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Luca de Meo: „Naše vozy budou od příštího roku vybaveny konektivitou budoucnosti“

SEAT odhaluje na kongresu MWC (Mobile World Congress) svou vizi budoucnosti osobní automobilové dopravy v podobě digitálního „ekosystému“, který umožňuje vytvářet nové vztahy mezi vozem, řidičem a jejich prostředím. Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo představil dnes nejdůležitější plody vývoje v oblasti konektivity a oznámil, že se tyto inovace objeví ve výbavě vozidel značky SEAT v letech 2018 až 2019.

více >>
nové paletové vozíky Linde

Linde Material Handling představila novou generaci paletových vozíků s obsluhou na vozíku

Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.

více >>

ComGate se stal členem evropské aliance Fulfillment for Europe

ComGate, a.s., česká společnost se zaměřením na služby outsourcingu obsluhy zákazníků, vstoupila do evropské aliance Fulfillment for Europe (F4E). Zadavatelé společnosti ComGate mohou nově snadno expandovat do dalších zemí s lokální logistickou podporou a místní obsluhou nakupujících. Klienti dalších členů aliance pak mohou stejným způsobem využívat služeb ComGate pro obsluhu kupujících v Česku, Slovensku a Maďarsku.

více >>
Ben Maudling

BEN MAUDLING VEDE SAVILLS V ČECHÁCH A NA SLOVENSKU

Mezinárodní poradenská společnost Savills pověřila Bena Maudlinga zřízením poboček této firmy v České republice a na Slovensku. Otevřením kanceláří v obou zemích firma pokračuje ve své expanzi v regionu střední a východní Evropy. 

více >>
logo Amazon

Amazon letos plánuje v České republice vytvořit více než tisíc nových pracovních míst

Amazon letos plánuje v České republice vytvořit více než 1 000 nových pracovních míst. Ty budou určené pro lidi s různými zkušenostmi, vzděláním a dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR až po absolventy vysokoškolského studia či pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon otevře nové pozice jak v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích, tak ve dvou logistických centrech v Dobrovízi.

více >>
ilustrační foto

FM LOGISTIC představuje inovativní řešení pro vychystávání internetových objednávek

Ruku v ruce s rozvojem e-commerce od počátku 21. století, se neustále zvyšují nároky spotřebitelů. Podle nedávné studie, 45% e-shopů uvedlo, že jim zpracování objednávky, do okamžiku jejího předání dopravci, trvá vice než čtyři hodiny. Přitom 58% lidí nakupujících přes internet, chce své zboží ten samý den.

Proto vyvinula FM Logistic, ve spolupráci s partnerskou společností Balea, nástroj, který zjednodušuje vychystávání e-shopových objednávek: vozík e-Shopeur.

více >>
ilustrační foto

DPD hlásí 16% nárůst exportních zásilek. Podnikatelům chce pomoci na evropské trhy

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, se dlouhodobě zabývá mezinárodní přepravou. Za tu v loňském roce firma utržila 490 milionů korun, což je o téměř 9 % více než v roce 2015. Společnost loni přepravila ze zahraničí do Česka 3 miliony zásilek, do zahraničí pak 1,5 milionu - což činí o 16 % více exportních zásilek než v předešlém roce. V roce 2017 chystá DPD řadu novinek pro firmy i koncové zákazníky. Jedná se například o zapojení do celoevropské sítě výdejních míst Pickup či edukativní workshopy a videa.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy i nadále podporuje české běžecké lyžování

  • Sezona ve znamení kulatých jubilejí: 10 let SkiTour, 50 let Jizerské 50
  • SkiTour „Powered by AMAROK“: šest závodů pro velké i malé běžce
  • Volkswagen zajišťuje účastníkům a divákům komfortní zázemí

Volkswagen Užitkové vozy slaví v rámci dlouhodobého partnerství s českým běžeckým lyžováním dvě kulatá jubilea: 50. ročník kultovního závodu v běhu na lyžích Jizerská 50 a 10. ročník populárního seriálu běžeckých závodů pro celou rodinu SkiTour, jehož je Jizerská 50 součástí. Volkswagen Užitkové vozy přispívá jako hlavní partner k jedinečné atmosféře závodů největšího seriálu v běhu na lyžích v České republice komfortním zázemím za podpory flotily osobních a užitkových vozů Volkswagen s pohonem všech kol 4Motion.

více >>
Využití standardů Systému GS1 v nemocničním zařízení - procesy a doporučené datové nosiče (čárový kód GS1-128 a 2D kód GS1 DataMatrix)

Nizozemsko: nemocnice řídí zásoby pomocí standardů GS1

Amsterodamská nemocnice OLVG (Onze Lieve Vrouwe Gasthuis) se souhrnnou kapacitou 1000 lůžek dlouho nedisponovala žádnými daty o aktuálním stavu zásob a např. dobu použitelnosti zdravotnických prostředků její zaměstnanci kontrolovali manuálně. Po implementaci standardů GS1 má nyní personál přesné informace o skladových zásobách, nemocnice ušetřila ohromné prostředky díky eliminaci ztrát zapříčiněných prošlou exspirací a nucenou likvidací nepoužitých zásob a dosáhla významného zefektivnění řízení zásob.

 

více >>
ilustrační foto

Amazon: Vybalujte zboží v pohodě

Každý z nás to určitě zažil. Těšíte se z dárku, který právě dorazil, zbývá ho už jen vybalit. Radostné očekávání ale vzápětí vystřídá frustrace, když zjistíte, kolik energie budete muset vyvinout, abyste ho vysvobodili z obalu. Nervy drásající souboje s všemožnými plastovými drátky, poutky, drapáky či fóliemi inspirovaly odborníky k termínu „wrap rage“. Termín zkráceně vystihuje míru frustrace a rozladění zákazníků z nedobytného balení, jejichž odstraňování často zabere i několik minut a nezřídka končí pořezanými prsty.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.