• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

City logistika – drážní dopravní prostředky

V klasické městské dopravě existují dva základní kolejové dopravní prostředky – metro a tramvaj. Metro je definováno jako doprava s vlastní zcela oddělenou dopravní cestou a automatickým řízením provozu, je charakteristické vysokou přepravní kapacitou, která je dána používáním souprav o velké obsaditelnosti a krátkými intervaly. Trasy metra jsou také částečně (někdy většinově) vedeny v tunelech. Vzhledem k tomu a existenci oddělené dopravní cesty obecně je metro investičně i provozně nejdražším dopravním prostředkem, zejména z pohledu fixních nákladů.

více >>
ilustrační foto

Marek Cvačka: „ESA logistika rozšířila spolupráci i s Tesco na Slovensko“

Již několik let trvá v České republice spolupráce ESA logistika se společností Tesco. ESA jako logistická a dopravní společnost původně nabídla svou kapacitu pro vykrytí zvýšených dopravních požadavků Tesco a objem spolupráce postupně rostl. Dnes je ESA logistika výhradním dopravcem pro Tesco ČR pro suché a chlazené zboží. Spolupráce však nezůstala omezena pouze na jednu zemi a v loňském roce začala ESA poskytovat služby pro Tesco na Slovensku. O rozšiřování služeb u našich sousedů s námi hovořil Marek Cvačka, operations director, ESA Group.

více >>

Evropa v pohybu: iniciativy týkající se čisté, konkurenceschopné a související mobility

Poslední květnový den zveřejnila Evropská komise nové iniciativy k budoucí mobilitě. Ke každému odstavci návrhu byl přiřazen konkrétní seznam navrhovaných opatření. Tyto podrobnosti by výrazně rozšířily rozsah článku. Nadto Komise předpokládá do roka další doplnění návrhů. Důležité však je o těchto problémech diskutovat, protože by je neměly zastiňovat předvolební sliby. Mezinárodní závazky mají přednost i před ústavou a ke vstupu do EU nikdo ČR nenutil, Komise naopak vyvíjela značné úsilí nepřehnat všemožnou liberalizaci sociální tržní ekonomiky v ČR.

více >>
ilustrační foto

Jungheinrich oslavil 25 let působení v ČR

Společnost Jungheinrich oslavila v polovině června 25 let své existence v ČR. Tiskové konference se zúčastnili předseda představenstva Jungheinrich AG Hans-Georg Frey, regionálního ředitele prodeje pro východní Evropu Jungheinrich AG Christiana Erlacha a ředitele Jungheinrich (ČR) s.r.o. Vratislava Přibyla.

více >>
ilustrační foto

Etihad Airways Engineering a DHL chtějí vylepšit svou logistiku v oblasti MRO

Společnost Etihad Airways Engineering, největší poskytovatel služeb MRO (Maintenance, Repair and Overhaul; údržba, opravy a generální opravy) pro komerční letadla na Středním východě, podepsala předběžnou smlouvu s DHL Supply Chain, specialistou na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, o subdodavatelském zajišťování veškerých funkcí vnitropodnikové logistiky.

více >>
ilustrační foto

V Panattoni D5 Hořovice Parku se budou skladovat cukrovinky a alkohol

Průmyslový developer Panattoni Europe vybudoval pro logistickou společnost Raben Logistics Czech novou skladovací halu u středočeské obce Žebrák. V budově o velikosti 24 000 m2 se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy. Poskytovatel komplexních logistických služeb a skladování se do nových prostor stěhuje z nedaleké stávající haly a díky relokaci získá jednotný prostor a skladovací objem navíc. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnili stávající i potenciální klienti společnosti Raben Logistics Czech.

více >>
ilustrační foto

LOGISTIKA POSLEDNÍ MÍLE CITYLOGIN - FM LOGISTIC A JEJÍ KLIENTI SE ZAVAZUJÍ K ČISTÉ LOGISTICE

Společnost FM Logistic, přední poskytovatel komplexní logistiky, vyvinula v roce 2014 koncept Citylogin, udržitelné a efektivní řešení městské logistiky. Cílem konceptu je omezit dopad distribuce na centra velkých měst (znečištění, hluk, dopravní zácpa…). Pracuje se sklady umístěnými za hranicemi center měst a s dodávkami s ekologickým pohonem.

Prvním městem, které omezilo vjezd vozů s běžnými pohonnými hmotami do historického centra, a tedy těží z výhod konceptu Citylogin, byl Řím. FM Logistic nyní, s ohledem na potřeby svých zákazníků, rozvíjí řešení v dalších městech v Itálii, Španělsku, Polsku, Rusku, ve Francii i v České republice.

více >>
ilustrační foto

Pokročilé technologie jsou při budování skladu již samozřejmostí

Střední Evropa zažívá díky ekonomickému růstu boom v oblasti průmyslových nemovitostí. Současně se stále více ve skladech uplatňují moderní technologie, jako automatizace, nastupující robotizace a podobně. Jak tyto nové technologie ovlivňují budování objektů pro logistiku a co znamenají pro developery i pro uživatele těchto staveb? O těchto otázkách jsme hovořili s řadou odborníků z tohoto oboru. Jejich odpovědi shrnujeme v následujícím článku.

více >>
ilustrační foto

Slovenský trh má co nabídnout

Slovenská ekonomika je aktuálně v dobré kondici a společnost ji s chutí podporuje utrácením prostředků. Takový stav je tahounem pro velké zahraniční společnosti. Dobrým ukazatelem je i politická stabilita, kterou okolní státy pomalu ztrácejí. Také z těchto důvodů je Slovensko čím dál více zajímavým cílem investic. Často zmiňovaným tématem je slabá základna nezaměstnaných, kteří by byli vhodnými kandidáty pro velké investory jako například JLR a Amazon. O čem se už ale hovoří méně, je know how stejně jako i tradice průmyslové výroby a vývoje v široké škále průmyslových odvětví na Slovensku. Kvalita práce a její cena jsou pak dalšími pozitivními ukazateli vůči okolním zemím.

více >>
ilustrační foto

Bezpečnost v průmyslových areálech? Technologie a první pomoc

Provoz a správu logistických a ryze výrobních nemovitostí nelze seriozně srovnávat. Každá je natolik specifická, že by si z pohledu integrovaného facility managementu (IFM) zasloužila samostatné pojednání. Oba typy areálů či jednotlivých budov ale spojuje důraz na maximální bezpečnost - přepravovaného zboží i pracovníků.

Přestože ke každému z cílů vede jiná cesta, stále častěji ji "lemují" moderní technologie. Potvrzuje to společnost SSI Group, která na desítkách průmyslových objektů v ČR zajišťuje služby security, facility managementu či úklidu od roku 1990.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.