• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Trendy a novinky logistického developmentu

Automatizace, digitalizace, internet věcí, umělá inteligence; to vše jsou charakteristické rysy revoluční proměny průmyslu, se kterými jdou ruku v ruce i změny v rámci celého dodavatelského řetězce. Ten musí být připraven reflektovat nejen požadavky na technologickou kompatibilitu, komunikační standardy a transparentnost procesů, ale stále více i na energetickou udržitelnost, ekologickou vstřícnost a schopnost nabídnout potřebné množství kvalifikovaných pracovních sil. Nad trendy a směry vývoje jsme měli možnost diskutovat s Pavlem Sovičkou, generálním ředitelem Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain

Padesátku slavím společně se svojí firmou

Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain pro region střední a východní Evropy, je energickým manažerem se smyslem pro nové technologie a inovace. Kromě odborných znalostí disponuje nadšením pro věc, které se stává motorem a inspirací pro celý jeho pracovní tým i zájemce o logistiku.

více >>
ilustrační foto

CPI Park Mlýnec má stavební povolení pro novou halu společnosti Eissmann

CPI Park Mlýnec rozšiřuje řady svých nájemců o společnost Eissmann, globálního výrobce nejmodernějších vysoce kvalitních kožených komponentů. V první polovině roku 2020 bude plně klimatizovaná výrobní hala vyrábět interiérové doplňky pro prémiové značky automobilů jako Aston Martin, McLaren, Porsche a mnoha dalších. Do regionu tak přinese 150 nových pracovních míst.

více >>
ilustrační foto

Přeprava nebezpečného zboží s GO! Express & Logistics

Při přepravě nebezpečného zboží, které spadá do klasifikace ADR, je nutné dodržovat speciální pravidla. Správná orientace v problematice přepravy zásilek ADR je komplikovaná, proto není divu, že mnohdy samotný odesílatel nezná všechny podmínky důležité pro tento typ přepravy, ať už se jedná o potřebnou dokumentaci či správné označení a zabalení zásilky.

více >>
ilustrační foto

Aktuální trendy usnadňující údržbu zeleně

Zahrady, stejně tak zelené plochy okolo komplexů městských budov, se v průběhu času proměňují, a i zde jsou v posledních letech patrné nové trendy. Trávník tak stále častěji slouží spíše jako koberec v interiéru, více se používají masivní materiály včetně betonu, pozornost se věnuje i samotné péči, která by měla být co nejjednodušší a také ekologické stránce samotné údržby.

více >>
Letošní absolventi VŠE, kteří získali certifikát  cELOG

Novinky z oblasti Certifikace Evropský logistik

Již tři české vysoké školy jsou akreditovány v programu Evropské logistické asociace a Národní certifikační rady s názvem candidate cELOG

Katedra logistiky Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze je po Vysoké škole Škoda Auto, o.p.s. a českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické třetí českou akreditovanou vzdělávací institucí, která získala akreditaci Evropské logistické asociace (ELA).

více >>
stroj_RWT_sm

Čeští strojaři RWT expandují do Japonska. Zájem o stroje s komponenty od Schneider Electric mají automobilky a výrobci letadel

Schneider Electric, globální poskytovatel řešení pro průmyslovou automatizaci, digitalizaci a řízení energií, pomáhá českým firmám s expanzí do zahraničí. Dokládá to i spolupráce s firmou RWT, která vyrábí brousící stroje a čím dál razantněji se prosazuje na vysoce konkurenčním japonském trhu. Významnou technologickou podporu s přímým vlivem na byznys představují komponenty od Schneider Electric, jimiž je protkána vlajková loď RWT – odjehlovací stroj Steeline řady BSM. Největší dojem na Japonce udělal zejména inovativní ovládací software se speciálním symbolickým písmem. Spolupráci obou partnerů nyní nahrává také nová dohoda mezi EU a Japonskem o volném obchodu, která odstraňuje clo a podporuje české exportéry.

více >>
lodni_preprava_ilustracni_foto_Bureau_Veritas

Dvě třetiny exportérů z Česka neumí využít novou dohodu o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Zbytečně dál platí clo v plné výši

Významnou část cel odstranila či snížila nová dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem o volném obchodu, která začala platit letos v únoru. Přestože dohoda přináší exportérům roční úspory na clu až ve výši 2,4 miliardy korun, dvě třetiny firem neumí nebo nedokážou tyto výhody využít. Vyplývá to z údajů společnosti Gerlach, která je v Česku největší neutrální poskytovatel celních služeb exportérům a dovozcům. Firmy loni vyvezly z Česka do Japonska zboží za 19,7 miliardy korun, objem dovozu se vyšplhal na 69 miliard korun.

více >>
Foto: PowerUp! By InnoEnergy

Danubia NanoTech vyhrála velké finále PowerUp! 2019

Výsledky pátého ročníku PowerUp! od InnoEnergy, kterého se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, byly vyhlášeny. Absolutní vítězem se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska. Firma získala odměnu 50 000€. Spolu s penězi získal vítěz příležitost připojit se k programu Highway®.

více >>
Mick Schumacher_Mohr_Barcelona_SSI_cutting

„Driving for Excellence“

SSI Schäfer dnes představuje nového velvyslance své značky: Micka Schumachera. Úřadující král Formule 3, který se letos účastní šampionátu FIA Formule 2, uzavřel dlouhodobé partnerství s intralogistickou společností SSI Schäfer.

Mick Schumacher již dlouho ohromuje své fanoušky, kolegy i celou veřejnost svou vytrvalou snahou neustále se zlepšovat. 20letý syn sedminásobného světového šampiona Formule 1 Michaela Schumachera již dávno vystoupil z otcova stínu. Jako člen exkluzivní skupiny šampionů FIA Formule 2 patří Mick nyní k předním mladým závodníkům světa.

více >>
Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Přední výrobci tabákových produktů spolupracují se společností Zetes na tom, aby jejich dodavatelské řetězce plnily novou směrnici TPD (Tobacco Products Directive) a pomáhaly potírat nelegální obchody.

více >>
ilustrační foto

Zahájení veletrhu „micromobility expo“: Cargo e-Bike změní podobu městské mobility

První „micromobility expo“ se koná ve dnech 2. až 4. května v Hannoveru. Konference a veletrh v novém formátu propaguje mikromobilitu v městských oblastech. Koncept akce zahrnuje kromě prezentace nových produktů a technologií také otevřený dialog. Značka Volkswagen Užitkové vozy je přítomna jako účastník konference – její odborníci představují na „micromobility expo“ svou vizi mikromobility budoucnosti – a zároveň prezentuje nový a inovativní produkt pro mikromobilitu současnosti, sériově vyráběnou verzi modelu Cargo e-Bike pro poslední úsek logistického řetězce.

více >>
Tomáš Střelský

Dodavatel vybavení pro kanceláře a sklady Manutan meziročně navýšil tržby

Společnost Manutan s.r.o, přední dodavatel výrobků a řešení pro kancelář, sklad a dílnu, dosáhla v loňském fiskálním roce 2018 tržeb 470 milionů korun. Český Manutan sídlí v Ostravě a je součástí francouzského holdingu Manutan International, který působí v 17 evropských zemích.

více >>
ilustrační foto

DACHSER: Jezdíme pro Světlušku

Roman Kučera je zkušený řidič kamionu a má za sebou tisíce najetých kilometrů. Každý rok na jaře ho ale čeká jeden speciální úkol – vozí vybavení pro Noční Běhy pro Světlušku. Pobočka DACHSER Kladno, která tento projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě podporuje, materiály pro organizátory a závodníky běhů pro Světlušku skladuje, připravuje a vychystává. Na místo určení je pak tradičně vozí právě pan Kučera. Letos odstartoval v modro-žlutých barvách DACHSERU jízdou na Noční běh do Plzně.

více >>
ilustrační foto

Jungheinrich přichází s iniciativou STOP DŘINĚ na podporu ergonomické a bezpečné práce

Společnost Jungheinrich (ČR) s.r.o. představuje v rámci iniciativy STOP DŘINĚ kompletní řadu ručních elektrických vozíků. Manipulace s těžkými paletami je při použití mechanického vozíku fyzicky velmi náročná. Elektrické paletové vozíky naproti tomu umožňují daleko rychlejší a pohodlnější práci. Jungheinrich  má v nabídce vozíky vhodné pro každou příležitost: od denní dávky v jednotkách hodin až po těžké nasazení v non-stop provozu.

více >>
ilustrační foto

EXtra ochrana vozíků Linde proti výbuchu

Průmyslové vozíky používané v prostředí, v němž hrozí nebezpečí požáru nebo výbuchu plynů, par či prachu, musí splňovat zvláštní bezpečnostní požadavky. Společnost Linde Material Handling je v této specializované oblasti aktivní a nabízí rozsáhlé portfolio odpovídajících produktů. Nyní představuje nejnovější generaci vysoce výkonných retraků s EX ochrannou ideálních pro nebezpečné prostředí.

více >>

Čekají světový automobilový průmysl nepříjemné chvilky?

Analytici společnosti Euler Hermes, globálního lídra na pojištění pohledávek, sledují již řadu měsíců světový automobilový průmysl. Krátkodobé i dlouhodobé scénáře dalšího vývoje pravidelně signalizují zpomalení trhu. Za rok 2018 prodej osobních automobilů ve státech Evropské unie a zemích EFTA (Evropské sdružení volného obchodu) poklesl o 0,04 % na 15 624 486 prodaných vozů.

více >>
Filip Žiačik, provozní ředitel společnosti MD logistika

Požadavky na kvalitu rostou

Již deset let provozuje společnost MD logistika, která se specializuje především na skladování a dopravu rychloobrátkového zboží, sklad v Praze – Horních Počernicích. V logistickém parku P3 zde na ploše 38 000 m2 disponuje kapacitou až pro 60 000 palet v několika teplotních režimech. Zkušenosti firmy z provozování tohoto skladu, který dnes využívá několik velkých zákazníků, dobře ukazují nové trendy v oblasti logistiky. O jejich shrnutí jsme požádali provozního ředitele MD logistiky Filipa Žiačika.

více >>
ilustrační foto

Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ředitele pro Českou republiku, kterým bude jmenován Luděk Drnec. Od 1. května převezme zodpovědnost za DHL Express Česká republika po Johnovi Cornishovi, který pokračuje nadále ve funkci CEO Středoevropského regionu v DHL Express.

více >>
ilustrační foto

Logistika nabízí celou řadu možností k dosažení udržitelného rozvoje

Společnost ŠKODA AUTO si uvědomuje podstatný vliv aspektů dopravy a logistiky na životní prostředí. Z tohoto důvodu byla do podnikové strategie Green Future začleněna i oblast Green Logistics. Primárním cílem Green Logistics je mírnit dopady dopravy a logistiky na životní prostředí.
V roce 2018 dodávky zákazníkům vzrostly o 4,4 %, což mělo dopad také na logistiku značky, která se stále více rozrůstá. Doprava má velký podíl na globálních emisích CO2, a proto se společnost zasazuje o co největší uplatňování principů Zelené logistiky v praxi.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.