• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

GLS Česká republika a Brexit

Komentář Pavla Včely, ředitele přepravní společnosti GLS Česká republika, k výsledkům voleb ve Velké Británii a očekávanému Brexitu z hlediska mezinárodní logistiky:

více >>
Český trh komerčních nemovitostí se připravuje na nástup elektromobility

Český trh komerčních nemovitostí se připravuje na nástup elektromobility

  • V České republice jsou v současné době necelé dvě stovky veřejných nabíjecích stanic pro téměř 4 000 registrovaných elektromobilů a plug-in vozů.
  • Podle údajů energetických společností by se měl do konce roku 2020 zvýšit počet veřejných nabíjecích stanic na celkem 1.300.   
  • Na elektromobilitu se připravují také developeři, kteří v rámci svých nových kancelářských, maloobchodních a industriálních nemovitostí budují dobíjecí stanice.
  • Asset manažeři realitních portfolií nechávají v rámci stávajících budov rozšiřovat parking
  • o nástěnné nabíjecí body (tzv. wall-boxy).    
  • Zajímavosti:

Podle údajů společnosti ČEZ byla v loňském roce v Praze nejvytíženější nabíjecí stanice před kancelářskou budovou Corso Court v Karlíně, v letošním roce dosud (v Q1 – Q3 2019) vítězí nabíjecí stanice před kancelářskou budovou Visionary.  

V září 2019 byla u Berouna při dálnici D5 otevřena vysokorychlostní dobíjecí stanice Ionity s výkonem 350 kW, která elektromobil nabije za cca 30 minut.

více >>
ilustrační foto

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji, nově budou od poplatku osvobozena ekologická auta

V neděli 1. prosince byl zahájen prodej ročních dálničních kupónů pro rok 2020, které mají naposledy podobu tištěných známek. Od 1. 1. 2021 je nahradí systém elektronické dálniční známky, kterou bude možné si pořídit přes e-shop. Nově za dálniční kupon nebudou muset od 1. 1. 2020 platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Ani pro rok 2020 se cena dálničního kuponu nemění.

více >>
ilustrační foto

CHEP spouští v České republice iniciativu Zero Waste World

Program se zaměřuje na eliminaci odpadu, zamezení vzniku prázdných přepravních kilometrů a odstranění neefektivit v dodavatelském řetězci

Společnost CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, spustila na evropské úrovni svou iniciativu Zero Waste World. Program, jenž byl poprvé představen letos v dubnu pro trh Severní Ameriky, vzniká na základě spolupráce předních maloobchodníků a výrobců s cílem vytvářet chytřejší a udržitelnější dodavatelské řetězce. Nově funguje i ve všech 31 zemích Evropy, kde CHEP působí, včetně České republiky.

více >>
ilustrační foto

Jak mohou standardy GS1 obohatit technologie

Technologie se dnes vyvíjejí rychleji než kdykoli v minulosti a stále více ovlivňují veškerou lidskou činnost, všechny stránky našeho života. Mnohdy si to už ani neuvědomujeme a nedovedeme si představit, jak by náš život vypadal bez technických vymožeností.

 

více >>
Stacionární stanice LNG – Itálie

Končí doba dieselová, je tu LNG

Trend ekologizace všech odvětví lidské činnosti proniká také do oblasti dopravy. Na evropské úrovni se stále zpřísňují emisní normy, v rámci České republiky však v oblasti silniční nákladní dopravy stojíme na startovní čáře. Společnost GasNet představuje LNG jako ideální alternativní palivo, k jehož rozvoji se účastí v dotačním programu Ministerstva dopravy přihlásila. S tímto tématem vystoupil Filip Dostál ze společnosti GasNet na letošní konferenci SpeedCHAIN. V rámci konference jsme požádali pana Dostála o rozhovor také pro časopis LogisticNEWS.

více >>
ilustrační foto

Energetická udržitelnost podnikání v logistice

Energetická udržitelnost podnikání vychází z požadavků současné společnosti na minimalizaci negativních vlivů lidské činnosti na okolní svět. Výroba a logistika – zejména ta evropská – urazily v posledních dekádách obrovský kus cesty a jsou připraveny dosahovat ještě náročnějších cílů. Prostředkem k tomu jsou nejen moderní technologie, digitalizace a optimalizace dodavatelského řetězce, ale také důraz na výrobu čisté energie a lepší hospodaření s ní; především je však třeba dosáhnout změny myšlení lidí. Problematika energetické udržitelnosti rezonovala také letošním ročníkem mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN. Pojďme si připomenout některé myšlenky, které zazněly v rámci panelové diskuze věnované tomuto tématu.

více >>
Jiří Cee

Když řeším problémy, jsem jako ryba ve vodě

Maximalista, detailista, celosvětově uznávaný profesionál, přísný šéf. To vše se můžete doslechnout o Ing. Jiřím Cee, vedoucím logistiky značky ŠKODA AUTO, který 6. listopadu 2019 během slavnostního galavečera na Mezinárodní logistické konferenci SpeedCHAIN vstoupil do Logistické síně slávy. Jak vnímá své ocenění a čeho by se nerad dožil? Tak trochu více osobní a méně odborný rozhovor.

více >>
Tým Zásilkovny

Zásilkovna uspěla v Křišťálové Lupě. Vyhrála v kategorii E-commerce inspirace, druhá místa získala v kategorii Osobnost roku a Internetové obchodování

Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, obdržela v rámci 14. ročníku ceny českého internetu Křišťálová Lupa 2019 nejvíce hlasů odborné poroty a získala první místo v kategorii E-commerce inspirace. Porota také vysoce ohodnotila zakladatelku Zásilkovny a první dámu české e-commerce Simonu Kijonkovou, v kategorii Osobnost roku se umístila na druhém místě. Druhé místo získala Zásilkovna také v kategorii Internetové obchodování, zde rozhodovaly hlasy široké veřejnosti. Zásilkovna se dostala do užší nominace ještě v kategoriích Projekt roku a Globální projekty českých tvůrců.

více >>
ilustrační foto

Savills: Předání haly pro Cataler Corporation v Týništi nad Orlicí

Společnost Cataler Corporation přebírá novou výrobní halu poblíž Týniště nad Orlicí a to pouhých 7 měsíců po položení základního kamene. Na míru postavená budova o celkové rozloze cca 13 900 metrů čtverečních, pro japonského výrobce automobilových výfukových katalyzátorů pro hybridní, benzínová i naftová vozidla, je v České republice prvním příkladem nemovitostní transakce, během níž společnost Savills, jakožto realitní poradce, byla výhradně zodpovědná za propojení všech stran procesu: nájemce, vlastníka půdy, investora i dodavatele stavby.

více >>
ilustrační foto

USA mají 17. listopadu uvalit dovozní cla na evropské automobily. Rozhodnutí výrazně postihne český autoprůmysl

V neděli 17. listopadu má americký prezident Donald Trump rozhodnout, zda na evropské automobily uvalí dovozní cla ve výši až 25 %. Evropská auta podle zprávy amerického ministerstva obchodu ohrožují národní bezpečnost USA. Evropská unie toto tvrzení popírá. Rozhodnutí bylo už v květnu odloženo právě na polovinu listopadu s tím, že obě strany dospějí k dohodě. To se zatím nestalo. „Případné zvýšení cel by mělo významný dopad zejména na německý export, takže je potenciálně ohrožen i český automobilový průmysl, který je významným subdodavatelem německých značek. České firmy vyrábějí až pětinu součástek pro ty automobilky, na které by nové opatření dopadlo nejtvrději,“ upozorňuje Luděk Procházka ze společnosti Gerlach a odborník na clo. 

více >>
ilustrační foto

Webové stránky Go! Express&Logistics v novém kabátě!

Společnost GO! Express & Logistics představila začátkem října zcela nové webové stránky, které návštěvníka upoutají zejména jednoduchým designem. Nabízí intuitivní orientaci v odkazech, trackování zásilek, anebo také například informují o aktualitách. Na rozdíl od původních webových stránek, tyto nové jsou navíc interaktivní pro mobilní telefony, takže návštěvník se může pohodlně proklikat stránkami ze svého chytrého mobilního telefonu.

více >>
ilustrační foto

SEAT vyrábí biometan z odpadu

SEAT bude ve svých vozidlech testovat biopalivo získávané ze skládek komunálního odpadu. Projekt s celkovým rozpočtem 4,3 milionu eur bude ukončen v roce 2023 a na jeho financování se podílí EU. V rámci programu koncernu Volkswagen na snižování emisí CO2 uskutečňuje SEAT výzkum možného využívání biometanu jako alternativního paliva

více >>
ilustrační foto

Firma 3E Projekt vytěžuje pomocí umělé inteligence přijaté faktury

Ostravská firma 3E Projekt se 160 zaměstnanci začala používat cloudovou službu Invoice Flow od Gritu. Ta jí umožňuje automatizovaně zpracovávat přijaté režijní faktury a faktury za služby. Díky nasazení Invoice Flow společnost ušetřila dvě nová pracovní místa a výrazně zrychlila zpracování dokladů.

více >>
ilustrační foto

Gebrüder Weiss se přestěhoval do haly v Business Park Plzeň - Vejprnice

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem přepravní společnosti Gebrüder Weiss v Business Parku Plzeň Vejprnice developera Amesbury o rozloze 1 200 m2. 

více >>
ilustrační foto

Vznikla společnost PKP CARGO INTERNATIONAL

Dne 2. října 2019 se česká společnost Advanced World Transport a.s. (AWT) patřící do skupiny PKP CARGO přejmenovala na PKP CARGO INTERNATIONAL a.s. Rebranding společnosti AWT, jehož podstatu tvoří zejména nový název, logo a korporátní barvy, mají silněji vyjadřovat vazbu společnosti AWT na skupinu PKP CARGO a lépe odrážet její působení na mezinárodních trzích. 

více >>
Terminál kombinované dopravy Mošnov a Letiště Leoše Janáčka Ostrava – vazby na páteřní dopravní infrastrukturu.

V MOŠNOVSKÉ ZÓNĚ VYROSTE NOVÝ KONTEJNEROVÝ TERMINÁL. PO ŽELEZNICI SPOJÍ LETISTĚ A PRŮMYSLOVOU ZÓNU S PŘÍSTAVEM ANTVERPY

Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, Správa železniční a dopravní cesty, společnost Concens Investments a přístav Antverpy budou spolupracovat na vzniku a rozvoji nového kontejnerového terminálu ve strategické mošnovské průmyslové zóně. Dnes o tom uzavřeli memorandum.

více >>
ilustrační foto

Koncern Volkswagen zahajuje vývoj akumulátorových článků pro vlastní výrobu v Salzgitteru

Koncern Volkswagen stanovuje nová měřítka v oblasti vývoje, testování a výroby progresivní technologie akumulátorových článků v Německu. Jen v dolnosaském Salzgitteru vznikne do přelomu let 2023 a 2024 více než 1000 pracovních míst – z toho 300 ve vývojovém centru značky Volkswagen se zařízením pro zkušební výrobu a 700 ve společném podniku, který založily společnosti Northvolt a Volkswagen za účelem výstavby a provozování závodu na výrobu akumulátorových článků. Koncern Volkswagen investuje do aktivity v oblasti akumulátorových článků ve stejném časovém období více než jednu miliardu eur.

více >>
ilustrační foto

Linde MH slavnostně otevřela svou šestou regionální pobočku – v Hradci Králové

Společnost Linde Material Handling Česká republika (Linde MH) slavnostně otevřela 26. 9. 2019 svou novou pobočku v Hradci Králové. Výrazně tak svým zákazníkům z regionu Hradecka a Pardubicka usnadnila přístup ke svým službám. Nabízí zde na ploše více než 7 000 m2 komplexní služby v oblasti intralogistiky, pronájmu či prodeje nové i repasované manipulační techniky. Pobočka v místní části Plotiště nad Labem je výborně dopravně dostupná jak z města, tak i z blízké dálnice D11.

více >>
ilustrační foto

Panattoni podpořila zájemce o obor Oběhové hospodářství na VŠCHT Praha soutěží o celoroční školné

Projektová manažerka v oblasti dotačního poradenství a ekoložka specializující se na odpadové hospodářství zvítězily v soutěži Panattoni o roční školné na kurz celoživotního vzdělávání Oběhové hospodářství. Již třetí ročník kurzu vede Fakulta technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha. Kromě velkého množství přednášek renomovaných akademiků a odborníků z praxe čeká vítězky soutěže také dvoudenní exkurze na Jižní Moravě. Prostřednictvím podpory perspektivního oboru potvrdil stavitel průmyslových zón Panattoni své zaměření na výstavbu šetrných budov a snížení negativního vlivu průmyslu na životní prostředí.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.