• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Železniční Hedvábná stezka má hub i v České republice

Dovozci a odesílatelé, kteří transportují zboží z Asie do Evropy a cílovou destinací je pro ně Česká republika nebo Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko či Itálie, ušetří na železnici i díky pražskému hubu ve srovnání s námořní přepravou čas a ve srovnání s leteckou přepravou opravdu výrazně náklady. Železniční přeprava se těší stále větší oblibě, mimo jiné také díky celkem dobré predikovatelnosti času doručení. „Přeprava je organizována na základě pravidelných spojů a naši zákazníci mohou počítat s tím, že jejich zásilky dorazí do pražského hubu v ideálním případě dokonce už za 14 dnů. Sofistikovaná železniční síť spojuje hlavní evropský hub v polském Terespolu (Małaszewicze) s celou Evropou,“ uvádí David Knobloch, prokurista společnost Geis Air+Sea CZ. „Pokud zákazník potřebuje dopravit zboží dále například do Chorvatska, Rakouska nebo Itálie, je pro něho výhodná vykládka v Praze. Pro zboží, které směřuje na belgický, nizozemský nebo francouzský trh je výhodná vykládka na území Německa,“ dodává Knobloch.

více >>

Visa B2B Connect spuštěna celosvětově

Společnost Visa oznámila, že zahájí komerční provoz platformy Visa B2B Connect, což finančním institucím umožní globální zpracovávání firemních přeshraničních plateb vysokých částek. Visa B2B Connect bude spuštěna na 30 obchodních trzích a dalších 90 trhů bude následovat na konci roku 2019.

Spuštění platformy Visa B2B Connect je důležitým milníkem, který urychlí vývoj toho, jakým způsobem se globální platby při zpracování pohybují,řekl Kevin Phalen, senior viceprezident a vedoucí Visa Business Solutions. “Řešení umožňující přímé transakce mezi bankami nám pomáhá zlepšovat slabá místa v odvětví. S Visa B2B Connect jsou platby rychlejší a snadnější. Tím posilujeme konzistenci a transparentnost dat.

více >>
Xavier Prévost

FM Logistic jmenuje Xaviera Prévosta do svého výkonného výboru

Francouzská logistická a dopravní společnost FM Logistic oznamuje, že dne 15. dubna byl jmenován do funkce ředitele pro Obchodní řešení & Informační systémy, pan Xavier Prévost. Stal se také členem výkonného výboru FM Logistic, který je podřízený prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti, Jean-Christophe Machetovi.

V rámci nově vytvořené pozice bude Xavier Prévost vést IT oddělení a oddělení pracující na obchodních řešeních, včetně týmů vyvíjejících inovace, týmů pro výzkum a vývoj produktů, řízení projektů a neustálé zlepšování. Bude hrát klíčovou roli v probíhající digitální transformaci a automatizaci procesů, stejně jako v úsilí společnosti o bezchybný provoz.

více >>

DACHSER spustil praktické testy eActrosu od Mercedes-Benz

Plně elektrické osmnáctitunové vozidlo eActros zásobuje DACHSER zákazníky v centru Stuttgartu. Tím je DACHSER flotila zahrnující i nákladní elektrokola pro bezemisní zásobování centra tohoto německého města kompletní.

více >>
ilustrační foto

Budoucnost logistických nemovitostí: Od vize k realitě

Několik posledních let přineslo spoustu podnětů pro změny, kterými dnes prochází a v nejbližších letech ještě mnohem více procházet bude veškerá průmyslová výroba. Ve stejné době prochází revoluční proměnou i spotřebitelské chování značné části světové populace. Mezi nejvýznamnější trendy moderní společnosti tak neodmyslitelně patří masový nástup automatizace, využití umělé inteligence, internet věcí a revoluce v segmentu B2C, kterému rok od roku stále více dominuje e-commerce. Tyto změny se nutně promítají do celého dodavatelského řetězce, který na ně musí flexibilně reagovat. Potřeba změn se již dnes projevuje i v oblasti logistického developmentu. Jak bude vypadat sklad či logistický park budoucnosti? Požadavky, které dnes zahrnují například ekologickou vstřícnost, nízkou energetickou náročnost či snadný přístup k infrastruktuře, půjdou nepochybně daleko za dnes standardní úroveň. Je velmi pravděpodobné, že již brzy budeme od developerů vyžadovat, aby logistické nemovitosti splňovaly požadavky na energetickou soběstačnost, ekologickou pasivitu, kvalitní pracovní podmínky či na vytvoření komfortního zázemí pro plnohodnotný život zaměstnanců …. Co z toho je prozatím jen pouhá fikce a co reálné obrysy podoby výrobních a logistických nemovitostí blízké budoucnosti?

více >>
Jaroslav Kaizr, ředitel oddělení pronájmu komerčních nemovitostí společnosti Savills pro ČR a SR

Česká republika na cestě ke skladům 2.0

Celý průmyslový trh se mění před očima. Vzestup internetových obchodů a pokračující orientace na udržitelnost vedou k přesunu logistických nemovitostí blíže ke koncovým místům dodání. V současné době můžeme sklady najít spíše na okraji měst, přičemž účelem jejich vzniku byla obsluha kamenných obchodů, velkoobchodů nebo výrobních závodů – spíše, než aby odpovídaly dnes typicky roztříštěné síti dodacích destinací, jimiž jsou domácnosti a kanceláře zákazníků.

více >>
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Trendy a novinky logistického developmentu

Automatizace, digitalizace, internet věcí, umělá inteligence; to vše jsou charakteristické rysy revoluční proměny průmyslu, se kterými jdou ruku v ruce i změny v rámci celého dodavatelského řetězce. Ten musí být připraven reflektovat nejen požadavky na technologickou kompatibilitu, komunikační standardy a transparentnost procesů, ale stále více i na energetickou udržitelnost, ekologickou vstřícnost a schopnost nabídnout potřebné množství kvalifikovaných pracovních sil. Nad trendy a směry vývoje jsme měli možnost diskutovat s Pavlem Sovičkou, generálním ředitelem Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain

Padesátku slavím společně se svojí firmou

Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain pro region střední a východní Evropy, je energickým manažerem se smyslem pro nové technologie a inovace. Kromě odborných znalostí disponuje nadšením pro věc, které se stává motorem a inspirací pro celý jeho pracovní tým i zájemce o logistiku.

více >>
ilustrační foto

CPI Park Mlýnec má stavební povolení pro novou halu společnosti Eissmann

CPI Park Mlýnec rozšiřuje řady svých nájemců o společnost Eissmann, globálního výrobce nejmodernějších vysoce kvalitních kožených komponentů. V první polovině roku 2020 bude plně klimatizovaná výrobní hala vyrábět interiérové doplňky pro prémiové značky automobilů jako Aston Martin, McLaren, Porsche a mnoha dalších. Do regionu tak přinese 150 nových pracovních míst.

více >>
ilustrační foto

Přeprava nebezpečného zboží s GO! Express & Logistics

Při přepravě nebezpečného zboží, které spadá do klasifikace ADR, je nutné dodržovat speciální pravidla. Správná orientace v problematice přepravy zásilek ADR je komplikovaná, proto není divu, že mnohdy samotný odesílatel nezná všechny podmínky důležité pro tento typ přepravy, ať už se jedná o potřebnou dokumentaci či správné označení a zabalení zásilky.

více >>
ilustrační foto

Aktuální trendy usnadňující údržbu zeleně

Zahrady, stejně tak zelené plochy okolo komplexů městských budov, se v průběhu času proměňují, a i zde jsou v posledních letech patrné nové trendy. Trávník tak stále častěji slouží spíše jako koberec v interiéru, více se používají masivní materiály včetně betonu, pozornost se věnuje i samotné péči, která by měla být co nejjednodušší a také ekologické stránce samotné údržby.

více >>
Letošní absolventi VŠE, kteří získali certifikát  cELOG

Novinky z oblasti Certifikace Evropský logistik

Již tři české vysoké školy jsou akreditovány v programu Evropské logistické asociace a Národní certifikační rady s názvem candidate cELOG

Katedra logistiky Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze je po Vysoké škole Škoda Auto, o.p.s. a českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické třetí českou akreditovanou vzdělávací institucí, která získala akreditaci Evropské logistické asociace (ELA).

více >>
stroj_RWT_sm

Čeští strojaři RWT expandují do Japonska. Zájem o stroje s komponenty od Schneider Electric mají automobilky a výrobci letadel

Schneider Electric, globální poskytovatel řešení pro průmyslovou automatizaci, digitalizaci a řízení energií, pomáhá českým firmám s expanzí do zahraničí. Dokládá to i spolupráce s firmou RWT, která vyrábí brousící stroje a čím dál razantněji se prosazuje na vysoce konkurenčním japonském trhu. Významnou technologickou podporu s přímým vlivem na byznys představují komponenty od Schneider Electric, jimiž je protkána vlajková loď RWT – odjehlovací stroj Steeline řady BSM. Největší dojem na Japonce udělal zejména inovativní ovládací software se speciálním symbolickým písmem. Spolupráci obou partnerů nyní nahrává také nová dohoda mezi EU a Japonskem o volném obchodu, která odstraňuje clo a podporuje české exportéry.

více >>
lodni_preprava_ilustracni_foto_Bureau_Veritas

Dvě třetiny exportérů z Česka neumí využít novou dohodu o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Zbytečně dál platí clo v plné výši

Významnou část cel odstranila či snížila nová dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem o volném obchodu, která začala platit letos v únoru. Přestože dohoda přináší exportérům roční úspory na clu až ve výši 2,4 miliardy korun, dvě třetiny firem neumí nebo nedokážou tyto výhody využít. Vyplývá to z údajů společnosti Gerlach, která je v Česku největší neutrální poskytovatel celních služeb exportérům a dovozcům. Firmy loni vyvezly z Česka do Japonska zboží za 19,7 miliardy korun, objem dovozu se vyšplhal na 69 miliard korun.

více >>
Foto: PowerUp! By InnoEnergy

Danubia NanoTech vyhrála velké finále PowerUp! 2019

Výsledky pátého ročníku PowerUp! od InnoEnergy, kterého se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, byly vyhlášeny. Absolutní vítězem se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska. Firma získala odměnu 50 000€. Spolu s penězi získal vítěz příležitost připojit se k programu Highway®.

více >>
Mick Schumacher_Mohr_Barcelona_SSI_cutting

„Driving for Excellence“

SSI Schäfer dnes představuje nového velvyslance své značky: Micka Schumachera. Úřadující král Formule 3, který se letos účastní šampionátu FIA Formule 2, uzavřel dlouhodobé partnerství s intralogistickou společností SSI Schäfer.

Mick Schumacher již dlouho ohromuje své fanoušky, kolegy i celou veřejnost svou vytrvalou snahou neustále se zlepšovat. 20letý syn sedminásobného světového šampiona Formule 1 Michaela Schumachera již dávno vystoupil z otcova stínu. Jako člen exkluzivní skupiny šampionů FIA Formule 2 patří Mick nyní k předním mladým závodníkům světa.

více >>
Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Přední výrobci tabákových produktů spolupracují se společností Zetes na tom, aby jejich dodavatelské řetězce plnily novou směrnici TPD (Tobacco Products Directive) a pomáhaly potírat nelegální obchody.

více >>
ilustrační foto

Zahájení veletrhu „micromobility expo“: Cargo e-Bike změní podobu městské mobility

První „micromobility expo“ se koná ve dnech 2. až 4. května v Hannoveru. Konference a veletrh v novém formátu propaguje mikromobilitu v městských oblastech. Koncept akce zahrnuje kromě prezentace nových produktů a technologií také otevřený dialog. Značka Volkswagen Užitkové vozy je přítomna jako účastník konference – její odborníci představují na „micromobility expo“ svou vizi mikromobility budoucnosti – a zároveň prezentuje nový a inovativní produkt pro mikromobilitu současnosti, sériově vyráběnou verzi modelu Cargo e-Bike pro poslední úsek logistického řetězce.

více >>
Tomáš Střelský

Dodavatel vybavení pro kanceláře a sklady Manutan meziročně navýšil tržby

Společnost Manutan s.r.o, přední dodavatel výrobků a řešení pro kancelář, sklad a dílnu, dosáhla v loňském fiskálním roce 2018 tržeb 470 milionů korun. Český Manutan sídlí v Ostravě a je součástí francouzského holdingu Manutan International, který působí v 17 evropských zemích.

více >>
ilustrační foto

DACHSER: Jezdíme pro Světlušku

Roman Kučera je zkušený řidič kamionu a má za sebou tisíce najetých kilometrů. Každý rok na jaře ho ale čeká jeden speciální úkol – vozí vybavení pro Noční Běhy pro Světlušku. Pobočka DACHSER Kladno, která tento projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě podporuje, materiály pro organizátory a závodníky běhů pro Světlušku skladuje, připravuje a vychystává. Na místo určení je pak tradičně vozí právě pan Kučera. Letos odstartoval v modro-žlutých barvách DACHSERU jízdou na Noční běh do Plzně.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.