• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Moderní technologie baterií a nabíjení firmy EnerSys® zvyšují produktivitu skladu společnosti dm-drogerie markt

Společnost EnerSys® (NYSE:ENS), která má vedoucí světové postavení v oblasti řešení uložené energie pro aplikace spojené s hybnou silou, umožnila společnosti dm-drogerie markt po vybudování zakázkové nabíjecí stanice pro optimalizaci výkonnosti baterií používaných pro její park vysokozdvižných vozíků v jejím centrálním skladu v České republice značně zvýšit produktivitu.

více >>
ilustrační foto

Linde Material Handling uvádí na trh nový asistenční systém pro řidiče paletových vozíků

Před dvěma lety uvedl výrobce a dodavatel řešení Linde Material Handling na trh inteligentní řídicí asistenční systém pro průmyslové vozíky známý jako Linde Safety Pilot. Nyní je k dispozici srovnatelný nástroj pro paletové zakladače – Linde Load Management systém. Tento systém operátorovi ukazuje na displeji všechny důležité údaje o zatížení a provádí nápravná opatření v případě kritických bezpečnostních chyb. Zabrání se tak nehodám způsobujícím zranění osob nebo poškození zboží či zařízení a zajistí se ještě bezpečnější a efektivnější vnitřní materiálový tok.

více >>
ilustrační foto

Společnost UTA nabízí nové řešení mýta s co největším pokrytím v Evropě

Od února příštího roku bude společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) poskytovat řešení OBU pro Evropskou službu elektronického mýtného. Tímto rozšiřuje poskytovatel servisních služeb v dopravě z Kleinostheimu svou nabídku v oblasti interoperabilních řešení mýta. „Naším cílem je utvářet mobilitu našich zákazníků pokud možno maximálně efektivně“, vysvětluje Volker Huber, CEO společnosti UTA. „Klíčovým prvkem pro toto jsou naše navrhovaná řešení mýta. Zde naši nabídku výrazně rozšíříme, abychom mohli každému zákazníkovi nabídnout pro něj optimální řešení. Týká se to celoevropského řešení mýta až po mýto na německých dálnicích od roku 2018“, uvádí dále Volker Huber.

více >>
Mag. Franz Pommer, jednatel Porsche ČR, Ing. Milan Chylík, ředitel ISŠA Brno, Ing. Vratislav Strašil, jednatel Porsche ČR, se symbolickými QR kódy vzdělávacího projektu QHERO

Porsche ČR startuje projekt QHERO na podporu mladých talentů v autobranži

QHERO, projekt komplexní podpory škol a studentů automobilového zaměření, zahájili v Integrované střední škole automobilní v Brně jednatelé společnosti Porsche Česká republika Vratislav Strašil a Franz Pommer předáním symbolického QR kódu řediteli školy Milanu Chylíkovi. Cílem projektu je motivace studentů k aktivnímu zájmu o obor a praxi.

více >>
ilustrační foto

Standard Industry 4.0 odstartuje revoluci v průmyslové výrobě - jsou výrobci připraveni?

Očekává se, že celková digitalizace výrobních procesů, Industry 4.0, umožní interní vylepšení a produktové inovace, zajistí snížení nákladů a zvýšení výnosů. To zní jako rajská hudba pro uši výrobců, ale jak jsou daleko od dosažení tohoto cíle? Může to být překvapivé, ale mnozí z nich mají před sebou ještě dlouhou cestu. Průzkum provedený firmou Sapio Research pro společnost Zetes odhaluje skutečný stav celého odvětví a odhaluje znepokojivou propast mezi operačními cíli firem a tím, čeho se jim dosud podařilo dosáhnout.

více >>
ilustrační foto

Panamský průplav se stal impulsem pro globální logistiku

Před rokem a čtyřmi měsíci začaly Panamským průplavem po několikaleté přestávce opět proplouvat velké námořní lodi. Dílo, které spojuje dva největší oceány na zeměkouli – Atlantský a Tichý – má ovšem mnohem delší historii, která se datuje až k roku 1914, kdy byl průplav otevřen. Od té doby mohou lodi překonávat překážku, kterou pro plavbu mezi oceány představuje americký kontinent. Na průplavu však po dlouhá léta od otevření pracoval zub času a tato vodní cesta také postupně přestávala stačit pro stále se zvětšující lodě. Jejich růst si v posledních desetiletích vyžádala bouřlivě se rozvíjející námořní doprava a logistika.

více >>
Oddělování nákladní a osobní dopravy vyžaduje investice do železniční infrastruktury

Oddělování nákladní a osobní dopravy vyžaduje investice do železniční infrastruktury

Nákladní doprava na železnicích v České republice se na hlavních tazích přetahuje o koleje s osobními vlaky. Lidé cestují po železnici více než dříve a kapacita tratí rostoucím požadavkům na dopravu nestačí. Proč se nemohou na jednu trať snadno poskládat nákladní a osobní vlaky, co to pro nákladní dopravu znamená a jaká jsou možná řešení, o tom jsme hovořili se dvěma odborníky. Ing. Vít Sedmidubský, vedoucí Oddělení dopravní politiky a čisté mobility, Odbor strategie Ministerstva dopravy ČR a Ing. Jaroslav Tyle, odborný specialista ze Sdružení železničních nákladních dopravců České republiky ŽESNAD.CZ pro LogisticNEWS odpověděli na několik otázek.

více >>
Svoji pozici v regionu budujeme na dobře položených základech

Svoji pozici v regionu budujeme na dobře položených základech

Přístav Antverpy patří k největším přístavům na světě. V zemích západní Evropy je známost přístavu a dopravní síť, která jej spojuje s vnitrozemím velice vysoká. Naopak v zemích střední a východní Evropy není přístav dostatečně znám, a to i přesto, že kapacity a služby tohoto přístavu mohou být pro místní subjekty velmi přínosné vzhledem k vzrůstajícímu objemu zahraničních investic v těchto zemích v posledních letech. Proto se přístav Antverpy rozhodl rozšířit síť svých zástupců v zahraničí o zástupce pro střední a východní Evropu, kterým je Martin Hubeňák.

více >>
Ve středoevropském prostoru trápí logistiku globální problém nedostatku lidí

Ve středoevropském prostoru trápí logistiku globální problém nedostatku lidí

Logistika v České republice se v mnoha ohledech stala součástí evropského i globálního obchodu. Poskytovatelé logistických služeb se zapojují do nadnárodních výrobních a distribučních řetězců a uplatňování moderních postupů a technologií se už dávno stalo součástí portfolia jejich logistických služeb. Jenomže zapojení do globálních souvislostí přináší i globální problémy, a tak Českou republiku trápí podobné neduhy jako její sousedy. V průmyslu i logistice dnes zní ve většině vyspělých zemí volání po lidech. Pro lidech kvalifikovaných a motivovaných, po kvalitních pracovnících, kteří chybí v Americe stejně jako v Británii, Německu – a také v České republice.

více >>
Logistika ryb je akční obor

Logistika ryb je akční obor

Potravinářství samo o sobě je specifickým odvětvím logistiky, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu a rychlost všech částí dodavatelského řetězce. Určitou podskupinou potravinové oblasti jsou ryby. Ač tento segment není tak objemový oproti ostatním potravinovým produktům nese sebou o to větší nároky na zpracování a především rychlost dodání od dodavatele ke konečnému spotřebiteli. Všechno včetně logistiky a veškerých dalších činností je orientováno na rychlost, kvalitní zpracování a bezpečnost pro spotřebitele.  

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.