• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Etihad Airways Engineering a DHL chtějí vylepšit svou logistiku v oblasti MRO

Společnost Etihad Airways Engineering, největší poskytovatel služeb MRO (Maintenance, Repair and Overhaul; údržba, opravy a generální opravy) pro komerční letadla na Středním východě, podepsala předběžnou smlouvu s DHL Supply Chain, specialistou na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, o subdodavatelském zajišťování veškerých funkcí vnitropodnikové logistiky.

více >>
ilustrační foto

V Panattoni D5 Hořovice Parku se budou skladovat cukrovinky a alkohol

Průmyslový developer Panattoni Europe vybudoval pro logistickou společnost Raben Logistics Czech novou skladovací halu u středočeské obce Žebrák. V budově o velikosti 24 000 m2 se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy. Poskytovatel komplexních logistických služeb a skladování se do nových prostor stěhuje z nedaleké stávající haly a díky relokaci získá jednotný prostor a skladovací objem navíc. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnili stávající i potenciální klienti společnosti Raben Logistics Czech.

více >>
ilustrační foto

LOGISTIKA POSLEDNÍ MÍLE CITYLOGIN - FM LOGISTIC A JEJÍ KLIENTI SE ZAVAZUJÍ K ČISTÉ LOGISTICE

Společnost FM Logistic, přední poskytovatel komplexní logistiky, vyvinula v roce 2014 koncept Citylogin, udržitelné a efektivní řešení městské logistiky. Cílem konceptu je omezit dopad distribuce na centra velkých měst (znečištění, hluk, dopravní zácpa…). Pracuje se sklady umístěnými za hranicemi center měst a s dodávkami s ekologickým pohonem.

Prvním městem, které omezilo vjezd vozů s běžnými pohonnými hmotami do historického centra, a tedy těží z výhod konceptu Citylogin, byl Řím. FM Logistic nyní, s ohledem na potřeby svých zákazníků, rozvíjí řešení v dalších městech v Itálii, Španělsku, Polsku, Rusku, ve Francii i v České republice.

více >>
ilustrační foto

Pokročilé technologie jsou při budování skladu již samozřejmostí

Střední Evropa zažívá díky ekonomickému růstu boom v oblasti průmyslových nemovitostí. Současně se stále více ve skladech uplatňují moderní technologie, jako automatizace, nastupující robotizace a podobně. Jak tyto nové technologie ovlivňují budování objektů pro logistiku a co znamenají pro developery i pro uživatele těchto staveb? O těchto otázkách jsme hovořili s řadou odborníků z tohoto oboru. Jejich odpovědi shrnujeme v následujícím článku.

více >>
ilustrační foto

Slovenský trh má co nabídnout

Slovenská ekonomika je aktuálně v dobré kondici a společnost ji s chutí podporuje utrácením prostředků. Takový stav je tahounem pro velké zahraniční společnosti. Dobrým ukazatelem je i politická stabilita, kterou okolní státy pomalu ztrácejí. Také z těchto důvodů je Slovensko čím dál více zajímavým cílem investic. Často zmiňovaným tématem je slabá základna nezaměstnaných, kteří by byli vhodnými kandidáty pro velké investory jako například JLR a Amazon. O čem se už ale hovoří méně, je know how stejně jako i tradice průmyslové výroby a vývoje v široké škále průmyslových odvětví na Slovensku. Kvalita práce a její cena jsou pak dalšími pozitivními ukazateli vůči okolním zemím.

více >>
ilustrační foto

Bezpečnost v průmyslových areálech? Technologie a první pomoc

Provoz a správu logistických a ryze výrobních nemovitostí nelze seriozně srovnávat. Každá je natolik specifická, že by si z pohledu integrovaného facility managementu (IFM) zasloužila samostatné pojednání. Oba typy areálů či jednotlivých budov ale spojuje důraz na maximální bezpečnost - přepravovaného zboží i pracovníků.

Přestože ke každému z cílů vede jiná cesta, stále častěji ji "lemují" moderní technologie. Potvrzuje to společnost SSI Group, která na desítkách průmyslových objektů v ČR zajišťuje služby security, facility managementu či úklidu od roku 1990.

více >>
„Vývoj distribuce potravin je ovlivňován především požadavky konečných uživatelů“

„Vývoj distribuce potravin je ovlivňován především požadavky konečných uživatelů“

Logistika potravin patří k jednomu z nejnáročnějších odvětví logistiky. Při nesprávném skladování a distribuci může díky nízké trvanlivosti zboží dojít k velmi vysokým škodám. Navíc zákazníci jsou stále náročnější na kvalitu a rychlost dodávky. Také sem již zasáhl fenomén on-line nakupování. Nejen s těmito ale i dalšími nástrahami se dokáže bravurně poprat společnost MD logistika, která se specializuje právě na oblast FMCG. Za projekt Hub and Spoke dokonce získala v loňském roce ocenění Logistický projekt roku a je nominována na ocenění také Evropskou logistickou asociací. V jejím čele stojí jeden z nejzkušenějších odborníků v oblasti skladové a distribuční logistiky v České republice Ing. Robert Kuchar.

více >>

Příprava staveb nových dálnic směrem do Rakouska, k Polsku a na Olomouc jsou v plném proudu, informaci dnes dostala vláda

Nejblíže k zahájení výstavby jsou dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří a D35 v úsecích Časy – Ostrov a Opatovice nad Labem – Časy, u nichž by měla výstavba začít již na podzim tohoto roku. Informaci o přípravě všech devíti prioritních projektů dnes dostala vláda. Jde o projekty, u nichž vláda vyjednala výjimku ze zcela nového posuzování dopadů staveb na životní prostředí, tzv. EIA.

více >>

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

V úterý 13. června 2017 bude Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostit chemické talenty. Pátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR rozhodne o tom, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy a Würth nabízejí společně nejvyšší kvalitu

Volkswagen Užitkové vozy přináší s druhou generací modelové řady Crafter novou dimenzi individualizace lehkých užitkových vozidel a zákaznických služeb přesně podle požadavků klientů v nejrůznějších oborech podnikání. Tuto skutečnost dokládá i nově navázaná obchodní spolupráce se společností Würth, renomovaným výrobcem kvalitního vnitřního vybavení a regálových systémů pro lehké užitkové vozy. S produkty Würth i novým modelem Crafter se mohou zájemci seznámit nejen u prodejců značek Volkswagen Užitkové vozy, ale také v obchodní síti Würth a v rámci právě probíhající akce Crafter Experience Roadshow.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.