• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Slovenský trh má co nabídnout

Slovenská ekonomika je aktuálně v dobré kondici a společnost ji s chutí podporuje utrácením prostředků. Takový stav je tahounem pro velké zahraniční společnosti. Dobrým ukazatelem je i politická stabilita, kterou okolní státy pomalu ztrácejí. Také z těchto důvodů je Slovensko čím dál více zajímavým cílem investic. Často zmiňovaným tématem je slabá základna nezaměstnaných, kteří by byli vhodnými kandidáty pro velké investory jako například JLR a Amazon. O čem se už ale hovoří méně, je know how stejně jako i tradice průmyslové výroby a vývoje v široké škále průmyslových odvětví na Slovensku. Kvalita práce a její cena jsou pak dalšími pozitivními ukazateli vůči okolním zemím.

více >>
ilustrační foto

Bezpečnost v průmyslových areálech? Technologie a první pomoc

Provoz a správu logistických a ryze výrobních nemovitostí nelze seriozně srovnávat. Každá je natolik specifická, že by si z pohledu integrovaného facility managementu (IFM) zasloužila samostatné pojednání. Oba typy areálů či jednotlivých budov ale spojuje důraz na maximální bezpečnost - přepravovaného zboží i pracovníků.

Přestože ke každému z cílů vede jiná cesta, stále častěji ji "lemují" moderní technologie. Potvrzuje to společnost SSI Group, která na desítkách průmyslových objektů v ČR zajišťuje služby security, facility managementu či úklidu od roku 1990.

více >>
„Vývoj distribuce potravin je ovlivňován především požadavky konečných uživatelů“

„Vývoj distribuce potravin je ovlivňován především požadavky konečných uživatelů“

Logistika potravin patří k jednomu z nejnáročnějších odvětví logistiky. Při nesprávném skladování a distribuci může díky nízké trvanlivosti zboží dojít k velmi vysokým škodám. Navíc zákazníci jsou stále náročnější na kvalitu a rychlost dodávky. Také sem již zasáhl fenomén on-line nakupování. Nejen s těmito ale i dalšími nástrahami se dokáže bravurně poprat společnost MD logistika, která se specializuje právě na oblast FMCG. Za projekt Hub and Spoke dokonce získala v loňském roce ocenění Logistický projekt roku a je nominována na ocenění také Evropskou logistickou asociací. V jejím čele stojí jeden z nejzkušenějších odborníků v oblasti skladové a distribuční logistiky v České republice Ing. Robert Kuchar.

více >>

Příprava staveb nových dálnic směrem do Rakouska, k Polsku a na Olomouc jsou v plném proudu, informaci dnes dostala vláda

Nejblíže k zahájení výstavby jsou dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří a D35 v úsecích Časy – Ostrov a Opatovice nad Labem – Časy, u nichž by měla výstavba začít již na podzim tohoto roku. Informaci o přípravě všech devíti prioritních projektů dnes dostala vláda. Jde o projekty, u nichž vláda vyjednala výjimku ze zcela nového posuzování dopadů staveb na životní prostředí, tzv. EIA.

více >>

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

V úterý 13. června 2017 bude Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostit chemické talenty. Pátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR rozhodne o tom, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy a Würth nabízejí společně nejvyšší kvalitu

Volkswagen Užitkové vozy přináší s druhou generací modelové řady Crafter novou dimenzi individualizace lehkých užitkových vozidel a zákaznických služeb přesně podle požadavků klientů v nejrůznějších oborech podnikání. Tuto skutečnost dokládá i nově navázaná obchodní spolupráce se společností Würth, renomovaným výrobcem kvalitního vnitřního vybavení a regálových systémů pro lehké užitkové vozy. S produkty Würth i novým modelem Crafter se mohou zájemci seznámit nejen u prodejců značek Volkswagen Užitkové vozy, ale také v obchodní síti Würth a v rámci právě probíhající akce Crafter Experience Roadshow.

více >>
ilustrační foto

WMS: podpora expanze společnosti NUTREND

Přední český výrobce sportovních doplňků, výživy a potravin pro aktivní životní styl, společnost NUTREND, radikálně navyšuje výrobní a skladovací kapacity tak, aby mohla uspokojit rostoucí poptávku. Tato expanze by byla nemyslitelná bez robustního systému řízeného skladu – řešení dodaného společností Kodys, akreditovaným partnerem GS1 Czech Republic. Systém využívá výhod automatické identifikace pomocí čárového kódu GS1-128 s aplikačními identifikátory GS1 AI pro kódování šarže, exspirace a jazykové mutace zboží.

více >>
ilustrační foto

Logistika je náš klenot

ZOOT je jeden z největších e-shopů v České republice s módou. Staví na kvalitě svých služeb, rychlosti dodání a unikátním omni-channel konceptu, který spojuje to nejlepší z online a offline světa. Ten umožňuje zákazníkům zboží objednat přes internet, ale vyzkoušet si jej mohou v kamenných prodejnách. To sebou ovšem nese vysoké nároky na logistiku, jak z hlediska rychlého dodání, tak také logistiky vráceného zboží. Pod pokličku logistiky společnosti ZOOT a.s. nám umožnil nahlédnout manažer logistiky Libor Hudeček.

více >>
ilustrační foto

Zájem o kontraktní logistiku roste

Geis v České republice je součástí nadnárodní logistické skupiny Geis Group se sídlem v německém Bad Neustadtu. Na českém trhu působí od roku 1991 a nabízí zde jako jedna z mála firem skutečně komplexní přepravní a logistické služby „z jedné ruky“, od jednoduchých přepravních řešení až po speciální logistické projekty. Z České republiky jsou řízeny i všechny firmy skupiny Geis na Slovensku a v Polsku, což umožňuje klientům využívat stejný servis a kompaktní přepravní síť v těchto zemích.  O proměnách oboru a současné situaci na trhu B2C jsme si povídali s obchodním ředitelem Karlem Drbalem.

více >>
ilustrační foto

„Zaměřím se na rozvoj řešení v rámci koncepce Průmysl 4.0“

Jaroslav Žlábek stojí od února 2017 v čele společnosti Toyota Material Handling CZ s.r.o., předního dodavatele komplexních řešení v oblasti manipulace, logistiky a skladování. Na nové místo přišel po dvaceti letech působení v různých pozicích ve společnosti Schneider Group. Na začátku dubna jsme se s Jaroslavem Žlábkem setkali na tradiční prezentační akci Toyota Demo Days v Rudné u Prahy a hovořili s ním o jeho plánech a vizích, které chce uskutečnit v Toyotě.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.