• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Zásadní změna pro vnitrostátní silniční dopravu od 1. 1. 2019

V září 2017 byl ve Sbírce zákonů pod č. 304/2017 Sb. vyhlášen Zákon ze dne 16. srpna 2017, kterým se mění zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě. Mimo jiné, se tato úprava velmi zásadně dotýká vnitrostátní silniční nákladní dopravy.

více >>
ilustrační foto

Multimodalita 4.0 aneb kombinovaná doprava na dějinné křižovatce

Doprava zboží v kombinaci více dopravních prostředků (tzv. módů) není nic nového – využití kombinace různých možností dopravy je s námi od nepaměti, neboť 1/ se málokdy podaří dopravit zásilku na větší vzdálenost jediným dopravním prostředkem a 2/ kombinování více druhů dopravních prostředků umožňuje dopravu zefektivnit a mnohdy i zrychlit.

více >>
Radek Špicar vystoupil na letošním ročníku Dne české logistiky

Naším úkolem je vymanit se z „levné“ ekonomiky

Rok 2017 byl pro české firmy zatím nejúspěšnější po překonání období krize. Česká republika je na vrcholu konjunktury, daří se jí velmi dobře, vše se zdá být velmi pozitivní. Zároveň českou ekonomiku tíží mnoho nedořešených problémů, jako je například přetrvávající nedostatek zaměstnanců, nedostatečná infrastruktura, neustálé odkládání strukturálních reforem jako je reforma zdravotnictví a důchodového systému a z toho pramenící vysoké náklady na zaměstnance a mnoho dalšího. Jak tuto situaci hodnotí Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.

více >>
JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“

Společnost Jungheinrich si odváží domů dvě ceny IFOY

  • Systém easyPILOT Follow získal vítězství v kategorii „Warehouse Truck“
  • Systém nabíjení akumulátorů SLH300 získal ocenění s názvem „Special of the Year“
  • Tyto dva tituly jsou dalším potvrzením vedoucího postavení společnosti Jungheinrich v oblasti inovací
více >>
JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“

JUNGHEINRICH: „VAŠE SPOJENÍ S ÚSPĚCHEM“

  • Největší vystavovatel na veletrhu CeMAT 2018
  • Intralogistika 4.0 je ve společnosti Jungheinrich součástí každodenního života
  • Pavilon věnovaný světu lithium-iontových zdrojů
více >>
Foto: www.keramikazije.cz

LASSELSBERGER optimalizoval uskladnění keramických obkladů a dlažeb

Společnost LASSELSBERGER, s.r.o. postavila nové skladové a distribuční centrum v Chlumčanech na Plzeňsku. Pro kompletní řízení logistiky zvolila produkt SappyWMS, který jí dodala firma Aimtec. Výrobky jsou systémem řízeny od příjmu z výroby přes zaskladnění až po expedici. Funkcionalitu podporují technologie pro optimální pohyb automatizovaných zakladačů a naváděných vozíků. Řešení umožňuje efektivně využít skladovací prostory díky strategiím pro uskladňování různých typů zásob a zjednodušuje proces prodeje ve fázi expedice. Výhodou je přizpůsobení funkcionalit konkrétním požadavkům i budoucímu rozvoji v logistice.

více >>
ilustrační foto

Pojištění kybernetických rizik: Jste připravení na únik dat?

Jakákoliv společnost, která přichází do styku s elektronickými daty, je vystavena kybernetickým rizikům. Kybernetická rizika se stala běžnou součástí našeho života. Nebezpečí je jak ve ztrátě dat, ať už z notebooku nebo z cloudu, tak mohou nastat potíže s přístupem k systémům (jejich zašifrování a následnému vydírání), s neoprávněnými zásahy nebo s přerušením webových služeb. Důsledkem pak pro společnost bývá ztráta zisku, ztráta důvěry, poškození dobrého jména a v neposlední řadě ztráta dat, která může vést až k přerušení provozu dané firmy. Nově hrozí také sankce uložené dozorovým orgánem v souvislosti s GDPR.

více >>
ilustrační foto

Po čem lidé touží

Společnost Randstad zpracovala v letošním roce zajímavý průzkum, jehož cílem bylo mj. ukázat svět ve světle dvou různých pohledů: jednak optikou zaměstnavatele, ale na druhé straně i tou zaměstnaneckou. Výsledky prezentované na slavnostním předávání cen Randstad Award přinesly celou řadu zajímavých zjištění. Pojďme společně s Jackem Kowalakem, ředitelem společnosti Randstad ČR a SR nahlédnout do těchto výsledků a ukázat si alespoň některé ze zjištěných faktů:

více >>
ilustrační foto

Nový AETR

Přeprava zboží po silnicích a dálnicích dnes nejen v Evropě výrazně dominuje mezi ostatními druhy dopravy. S navyšujícím se množstvím zboží v dodavatelském řetězci celkové objemy přeprav prostřednictvím silničních nákladních vozidel a tím i celkové množství těchto vozidel na komunikacích každoročně roste. To vede k prohlubující se regulaci provozu, technických parametrů vozidel i práce jejich posádek. Jedním z dokumentů závazných pro provoz na pozemních komunikacích je pro dopravce Nařízení (ES) 561/2006 (Důsledky nařízení vlády ČR č. 561/2006 a 165/2014 - pracovní doba v dopravě - pro dopravní firmy), tzv. „Nový AETR“.

více >>
Paolo Bisogni

Evropská logistika na prahu digitální revoluce

Pokračující nástup konceptu Průmyslu 4.0. v provozech významných světových výrobců staví celý dodavatelský řetězec do situace, kdy je třeba tento trend přijmout a nabídnout adekvátní logistické řešení. K tomu, aby logistika mohla dostát náročným požadavkům Průmyslu 4.0., potřebuje nezbytně špičkově kvalifikované odborníky, technologie vyhovující nejnáročnějším požadavkům na jejich udržitelnost a chytré systémy řízení napříč celým dodavatelským řetězcem. Máme-li být včas připraveni na budoucnost, nezbývá než začít už teď. Co to ale ve skutečnosti znamená “být připraven na budoucnost”? O názor jsme požádali Paola Bisogni, presidenta Evropské logistické asociace se sídlem v Bruselu.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.