• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Doprava letos čerpá peníze na stavby nejlépe v historii, šlo na ně už 66 mld. Kč

Na dopravní stavby směřovalo letos už 66,4 miliard korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jedná se o historicky nejlepší čerpání fondu, na úrovni 82,6 % všech prostředků pro letošní rok. Velmi úspěšně resort dopravy čerpá i peníze z Operačního programu Doprava (OPD), tedy z evropských fondů. Ke konci listopadu bylo z OPD vyčerpáno celkem 9,9 miliard korun, tj. 69% upraveného rozpočtu pro letošek.

více >>

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE: FM LOGISTIC INOVUJE POUŽITÍ NÁKLADNÝCH SÍŤOVÝCH LINEK

Za pouhých 50 let se společnost FM Logistic stala jedním z lídrů v oblasti skladování, přepravy a obalových služeb. V současnosti skupina působí ve 13 zemích světa. Rychlý rozvoj výrazně ovlivňuje oblast informačních technologií a značně navyšuje zatížení internetové sítě. 130 skladů a platforem po celém světě denně používá centrálně umístěné aplikace (WMS, TMS, software pro řízení dodavatelského řetězce).

Aby bylo možné čelit omezením souvisejícím s rostoucím počtem aplikací zatěžujících síť, vyvinula FM Logistic v partnerství s Riverbed, Softwarově-definovaný systém (SD-WAN) s názvem Path Selection. Odbornost společnosti Riverbed, která je lídrem v oblasti vývoje aplikací a pragmatický přístup FM Logistic, vyústily v řešení, které zajišťuje plynulý datový tok a zvyšuje tak kvalitu služeb.

více >>
ilustrační foto

Snadné parkování: „Park Assist“ slaví 10 let

  • Parkovací asistent měl premiéru v roce 2006 v modelu Touran
  • Generace 3.0 umožňuje automatické zaparkování vozu dokonce i při jízdě vpřed

Volkswagen uvedl před deseti lety na trh, jako první výrobce automobilů na světě, parkovacího asistenta s automatizovaným řízením. „Park Assist“ je díky nepřetržitému zdokonalování v současnosti ještě inteligentnější a dokáže k zaparkování vozidla využít i ty nejtěsnější mezery.

více >>

Řidiči od ledna nebudou potřebovat dálniční známku na dalších 100 kilometrů dálnic

Od prvního ledna příštího roku budou moci řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy nově od 1.1.2017 vyjme ze zpoplatnění. Bude se jednat například o vjezdy do Prahy a část pražského okruhu, dálnici kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna. Ministerstvo tak chce ulevit dopravní situaci v jednotlivých městech a zabránit tomu, aby se řidiči dálnici vyhýbali a jezdili skrze město po silnicích nižších tříd.

více >>
ilustrační foto

DHL umožňuje firmám předvídat nečekaná rizika

DHL pokračuje v rozšiřování svého portfolia nástrojů pro řízení dodavatelských řetězců a analýzu spuštěním transparentního portálu DHL Resilience360. Portál umožní zákazníkům sbírat důležitá data, aby mohli lépe vyhodnocovat svou zranitelnost ve vztahu k přírodním katastrofám, legislativě, koncentraci rizik nebo politickým událostem. Díky nové on-line službě získají nadnárodní společnosti kompletní obraz o své dodavatelské síti, včetně dodavatelů na všech stupních dodavatelské hierarchie. 

více >>

Individuální nastavení splátky motivuje Čechy k pořízení aut

Dvě třetiny Čechů v minulosti nakoupilo auto za hotové, asi třetina českých spotřebitelů financovala, či financuje své auto prostřednictvím úvěru nebo leasingu. Spotřební chování českých domácností se však postupně mění. Do budoucna uvažuje o možnosti financovat auto prostřednictvím úvěru nebo leasingu necelá polovina Čechů. Informace vyplývají z aktuálního průzkumu Financování vozů v Česku realizovaného pro Volkswagen Financial Services.   

více >>
ilustrační foto

EDI projekt roku 2016 ovládla společnost L’Oréal

Vítězem letošního, v pořadí již šestého ročníku soutěže o nejlepší EDI projekt roku se stala společnost L’Oréal, světový lídr v oboru kosmetiky, a to s projektem „Společné řešení EDI pro národní pobočky L’Oréal“. Redakce odborného portálu EdiZone ocenila především komplexnost řešení, které přineslo značné úspory z harmonizace formátů elektronické výměny dat (EDI – Electronic Data Interchange). L’Oréal se tak zbavil starosti o konverze dokladů do podnikového systému, které jsou nyní řešeny automaticky pomocí řešení Orion od společnosti CCV Informační systémy. Projekt zároveň umožnil rozšíření portfolia používaných EDI zpráv o elektronický dodací list (DESADV) a elektronickou fakturu (INVOIC) s maďarskými zákazníky. Další ocenění v průběhu slavnostního večera, který se uskutečnil 24. listopadu v prostorách Jihoměstského pivovaru v Praze – Chodově, získaly společnosti ROSA market a HENKEL ČR.

více >>
ilustrační foto

Společnost cargo-partner spouští vlastní celoevropskou burzu přeprav „Road Carrier Platform“

Burza Road Carrier Platform společnosti cargo-partner je v provozu od 7. listopadu 2016. Tato databanka přeprav zjednodušuje vyhledávání aktuálních nabídek nákladů, dostupné kapacity vozů a poskytuje cenné informace pro efektivní vytěžování.

více >>

Mileniálové budou brzy tvořit třetinu pracovní síly. Firmy s nimi však stále neumí pracovat

Nedostatečné pochopení nastupující generace tzv. mileniálů a nutnost zavést flexibilnější firemní struktury, to jsou největší výzvy, které stojí před personalisty českých i globálních firem. Vyplynulo to z diskuze odborníků Institutu členů správních orgánů (Czech Institute of Directors - CIoD), společnosti Stanton Chase a více než čtyř desítek odborníků na personalistiku z českého trhu.

více >>
ilustrační foto

Mall.cz úspěšně otestoval doručování dronem. Balíček předal za 3 minuty

První e-shop v ČR, který otestoval doručení dronem

Testovací doručení proběhlo pod dohledem Úřadu pro civilní letectví

Využití dronů je limitováno legislativou

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.