• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Rizika v logistickém řetězci je třeba řídit

Důležitost řízení rizik v dodavatelském řetězci stále roste. V současné době, kdy může docházet k nejrůznějším turbulencím na trhu, je nutné rizikům předcházet, a pokud již k jejich vzniku dojde, eliminovat v maximální míře následky. Toho lze dosáhnout především důkladnou analýzou potenciálních rizik a sestavením strategického plánu tak, aby bylo možné následky rizika minimalizovat hned v okamžiku, kdy vůbec vznikne.

více >>
ilustrační foto

Multimodální přepravy potřebují lepší infrastrukturu

Ačkoli dominantním způsobem přepravy zboží v Evropě zůstává silniční doprava, zájem o multimodální přepravy stále roste. Rozdělení přepravy na více modů umožňuje využívat jejich výhod a vyhnout se některým problémům, které v rámci jednotlivých modů existují. Na přesunutí zboží „ze silnice na koleje a vodu“ klade důraz také politika Evropské unie, která v multimodalitě hledá způsob, jak lépe využívat stávající dopravní infrastrukturu a snižovat negativní vlivy dopravy na život lidí i na udržitelný hospodářský růst.

více >>
Michal Žižák

„Rád dělám věci naplno“

Michal Žižák stojí v čele několika společností. Jednou z nich je společnost Hoffmann a Žižák spol. s r.o., zastoupení značky Mercedes Benz, další z nich je společnost EWT s.r.o., výhradní zastoupení návěsů Schmitz Cargobull, která působí také na Slovensku pod názvem CENTRAL EUROPE TRAILER, s.r.o. Zeptali jsme se Michala Žižáka, jak se dá propojit svět luxusních automobilů se světem nákladních vozů.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen je suverénní jedničkou mezi dovozci

  • Meziroční nárůst v listopadu: +36,2 % na 2553 vozů
  • Pořadí bestsellerů: Golf, Passat, Polo
  • Skvělý start pro nový Tiguan: více než 3000 objednávek

Vynikající listopadové výsledky potvrdily suverénní postavení značky Volkswagen na českém trhu mezi dovozci. V listopadu 2016 bylo v České republice registrováno 2553 osobních vozů Volkswagen, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 36,2 %. Nejlépe prodávanými modely značky byly tradičně Golf, Passat a Polo. Mimořádný zájem je však také o nový Tiguan a po celý letošní rok si skvěle vede rovněž kompaktní MPV Touran.

více >>
Aziz Jahić, marketingový ředitel C.S.CARGO, převzal ocenění European Excellence Award za rok 2016 za náborovou kampaň „Řidičkou v týmu C.S.CARGO“

C.S.CARGO získalo European Excellence Award 2016

C.S.CARGO ve spolupráci s PR agenturou AMI Communications zvítězilo ve finále soutěže European Excellence Awards 2016, jež oceňuje nejlepší komunikační projekty napříč Evropou. Cenu si odnesla úspěšná náborová kampaň „Řidičkou v týmu C.S.CARGO“. Odborná porota slavnostně vyhlásila vítěze na galavečeru v Berlíně a cenu zde přebral také Aziz Jahić, marketingový ředitel C.S.CARGO.

více >>

Doprava letos čerpá peníze na stavby nejlépe v historii, šlo na ně už 66 mld. Kč

Na dopravní stavby směřovalo letos už 66,4 miliard korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jedná se o historicky nejlepší čerpání fondu, na úrovni 82,6 % všech prostředků pro letošní rok. Velmi úspěšně resort dopravy čerpá i peníze z Operačního programu Doprava (OPD), tedy z evropských fondů. Ke konci listopadu bylo z OPD vyčerpáno celkem 9,9 miliard korun, tj. 69% upraveného rozpočtu pro letošek.

více >>

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE: FM LOGISTIC INOVUJE POUŽITÍ NÁKLADNÝCH SÍŤOVÝCH LINEK

Za pouhých 50 let se společnost FM Logistic stala jedním z lídrů v oblasti skladování, přepravy a obalových služeb. V současnosti skupina působí ve 13 zemích světa. Rychlý rozvoj výrazně ovlivňuje oblast informačních technologií a značně navyšuje zatížení internetové sítě. 130 skladů a platforem po celém světě denně používá centrálně umístěné aplikace (WMS, TMS, software pro řízení dodavatelského řetězce).

Aby bylo možné čelit omezením souvisejícím s rostoucím počtem aplikací zatěžujících síť, vyvinula FM Logistic v partnerství s Riverbed, Softwarově-definovaný systém (SD-WAN) s názvem Path Selection. Odbornost společnosti Riverbed, která je lídrem v oblasti vývoje aplikací a pragmatický přístup FM Logistic, vyústily v řešení, které zajišťuje plynulý datový tok a zvyšuje tak kvalitu služeb.

více >>
ilustrační foto

Snadné parkování: „Park Assist“ slaví 10 let

  • Parkovací asistent měl premiéru v roce 2006 v modelu Touran
  • Generace 3.0 umožňuje automatické zaparkování vozu dokonce i při jízdě vpřed

Volkswagen uvedl před deseti lety na trh, jako první výrobce automobilů na světě, parkovacího asistenta s automatizovaným řízením. „Park Assist“ je díky nepřetržitému zdokonalování v současnosti ještě inteligentnější a dokáže k zaparkování vozidla využít i ty nejtěsnější mezery.

více >>

Řidiči od ledna nebudou potřebovat dálniční známku na dalších 100 kilometrů dálnic

Od prvního ledna příštího roku budou moci řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy nově od 1.1.2017 vyjme ze zpoplatnění. Bude se jednat například o vjezdy do Prahy a část pražského okruhu, dálnici kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna. Ministerstvo tak chce ulevit dopravní situaci v jednotlivých městech a zabránit tomu, aby se řidiči dálnici vyhýbali a jezdili skrze město po silnicích nižších tříd.

více >>
ilustrační foto

DHL umožňuje firmám předvídat nečekaná rizika

DHL pokračuje v rozšiřování svého portfolia nástrojů pro řízení dodavatelských řetězců a analýzu spuštěním transparentního portálu DHL Resilience360. Portál umožní zákazníkům sbírat důležitá data, aby mohli lépe vyhodnocovat svou zranitelnost ve vztahu k přírodním katastrofám, legislativě, koncentraci rizik nebo politickým událostem. Díky nové on-line službě získají nadnárodní společnosti kompletní obraz o své dodavatelské síti, včetně dodavatelů na všech stupních dodavatelské hierarchie. 

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.