• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Letošní SpeedCHAIN Slovakia představí zítřek logistiky

Po velmi úspěšném loňském startovacím ročníku logistické konference SpeedCHAIN Slovakia se letos ve dnech 1. a 2. června uskuteční její druhý ročník. V krásném prostředí Zochovy chaty v Modre pri Pezinku se opět sejdou přední osobnosti slovenské i středoevropské logistiky a dopravy i odborníci z prostředí výrobních a obchodních firem, aby se seznámili s aktuálními trendy ve svém oboru. Letošní SpeedCHAIN Slovakia se koná pod heslem Logistika, lidé a procesy a bude tedy zaměřen na stále významnější problematiku interakce lidí s nastupujícím Průmyslem a Logistikou 4.0. Automatizace, robotizace a v centru toho všeho lidé, podnikatelé, výzkumníci, pracovníci, zákazníci. O podrobnostech jsme hovořili s manažerkou konference Lucií Padevětovou z pořadatelské společnosti RELIANT.

více >>
ilustrační foto

V případě ohrožení zásobovacího řetězce je třeba rychle reagovat

Bezpečnost zásobovacích řetězců je téma, ke kterému je třeba se stále vracet, neboť ačkoli většina firem již klade dostatečný důraz na zajištění bezpečnosti ve všech svých procesech či ve spolupráci v rámci řetězce, objevují se nová nebezpečí. Důvodem může být i to, že bezpečnost jako velmi obsáhlé a široké téma prostupuje prakticky všechny činnosti a měla by být do nich integrováno. Do logistiky navíc vstupuje stále více trend automatizace a robotizace a stojíme tak na začátku významné etapy proměn většiny oborů. O názor jsme požádali odborníky.

více >>
Roman Horváth, jednatel společnosti SATUM CZECH

„SATUM je pro mne obrovský závazek a zodpovědnost vůči klientům“

Roman Horváth se před dvaceti lety spolu se dvěma dalšími společníky rozhodl učinit důležitý krok. Všichni tři pracovali v pojišťovnictví a měli vlastní představu o tom, jak poskytovat servis klientům v oblasti průmyslového pojištění. Z jejich nadšení a odhodlání vznikla společnosti SATUM CZECH, dnes jedna z největších pojišťovacích makléřských společností působících v České republice. S Romanem Horváthem jsme se u příležitosti dvacetiletého výročí firmy ohlédli zpět na léta, ve kterých SATUM CZECH rostla do současné podoby. Požádali jsme také o názor na současnou situaci na pojišťovacím trhu a o krátký pohled do budoucnosti.

více >>
ilustrační foto

Ekologická řešení mají v logistice své místo

Ekologie, ochrana životního prostředí, snižování uhlíkové stopy, udržitelnost. To jsou témata skloňovaná v posledních letech snad ve všech oblastech lidské činnosti. Logistika je rozsáhlý obor a zahrnuje mnoho oblastí, proto je zřejmé, že na ekologii a životní prostředí má velmi výrazný vliv, ať už se jedná o skladování, balení nebo přepravu zboží. Na společnosti pohybující se v oblasti logistiky je vyvíjen tlak směrem ke snižování uhlíkové stopy a ochranu životního prostředí, který se však často setkává na druhé straně s vyššími náklady těchto řešení nebo, v případě dopravy, nedostatečnou legislativou či infrastrukturou, které mohou zavádění alternativních řešení omezovat či zpomalovat.

více >>
ilustrační foto

FM LOGISTIC optimalizovala proces inventury

FM LOGISTIC a Hub One  ZVEŘEJNILI PRVNÍ VÝSLEDKY TECHNOLOGIE INVENTORY VIEWER, ŘEŠENÍ, KTERÉ MINIMALIZUJE POTŘEBU LIDSKÝCH ZDROJŮ

Inventura skladových zásob, ať už z daňového důvodu, nebo z důvodu průběžné kontroly, vyžaduje vynaložení nemalých prostředků, především v oblasti lidských zdrojů. Často je nutné zajistit I externí pracovní síly.

Hub One, poskytovatel B2B služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií a FM Logistic, přišli před rokem s technologickou novinkou v podobě “prohlížeče zásob”; automatizovaným řešením, které snížilo nároky inventurního procesu na lidské zdroje na minimum. Řešení, které vyvinul Hub One na míru potřebám FM Logistic, bylo úspěšně testováno v několika jejích skladech.

více >>
Florian Uhde (vlevo) a Christopher Krey (vpravo) z laboratoře pro virtuální konstrukci v oddělení IT koncernu Volkswagen si prohlížejí konstrukci podvozku aktuálního modelu Golf .

Jak Volkswagen virtuálně vyvíjí automobily budoucnosti

Laboratoř pro virtuální konstrukci „Volkswagen Virtual Engineering Lab“ ve Wolfsburgu je zaplavena jasným denním světlem. Svítí v ní dva tucty monitorů, na některých jsou grafická zobrazení, na jiných jsou vidět stovky řádků zdrojového kódu. Uprostřed místnosti stojí model Golfu z modelářské hmoty v měřítku 1:4. Frank Ostermann si model prohlíží, pak změní kola, vymění zadní světlomety, upraví vnější zpětná zrcátka. Ostermann mění design gesty a hlasovými povely. Díky rozšířené realitě je to všechno otázkou několika sekund. Potřebný software vyvinula laboratoř pro virtuální konstrukci. Její tým by tak mohl způsobit revoluci ve způsobu práce designérů a inženýrů.

více >>
ilustrační foto

cargo-partner: 10. výročí působení ve střední Číně

Společnost cargo-partner, poskytovatel mezinárodní dopravy, logistiky a souvisejících informačních technologií působí v asijsko-pacifické oblasti již od roku 2004 a ve střední Číně od roku 2006. V letošním roce cargo-partner rekapituluje svou činnost a úspěchy dosažené v Asii za uplynulých deset let.

více >>
ilustrační foto

Luca de Meo: „Naše vozy budou od příštího roku vybaveny konektivitou budoucnosti“

SEAT odhaluje na kongresu MWC (Mobile World Congress) svou vizi budoucnosti osobní automobilové dopravy v podobě digitálního „ekosystému“, který umožňuje vytvářet nové vztahy mezi vozem, řidičem a jejich prostředím. Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo představil dnes nejdůležitější plody vývoje v oblasti konektivity a oznámil, že se tyto inovace objeví ve výbavě vozidel značky SEAT v letech 2018 až 2019.

více >>
nové paletové vozíky Linde

Linde Material Handling představila novou generaci paletových vozíků s obsluhou na vozíku

Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.

více >>

ComGate se stal členem evropské aliance Fulfillment for Europe

ComGate, a.s., česká společnost se zaměřením na služby outsourcingu obsluhy zákazníků, vstoupila do evropské aliance Fulfillment for Europe (F4E). Zadavatelé společnosti ComGate mohou nově snadno expandovat do dalších zemí s lokální logistickou podporou a místní obsluhou nakupujících. Klienti dalších členů aliance pak mohou stejným způsobem využívat služeb ComGate pro obsluhu kupujících v Česku, Slovensku a Maďarsku.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.