• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Společnost UTA nabízí nové řešení mýta s co největším pokrytím v Evropě

Od února příštího roku bude společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) poskytovat řešení OBU pro Evropskou službu elektronického mýtného. Tímto rozšiřuje poskytovatel servisních služeb v dopravě z Kleinostheimu svou nabídku v oblasti interoperabilních řešení mýta. „Naším cílem je utvářet mobilitu našich zákazníků pokud možno maximálně efektivně“, vysvětluje Volker Huber, CEO společnosti UTA. „Klíčovým prvkem pro toto jsou naše navrhovaná řešení mýta. Zde naši nabídku výrazně rozšíříme, abychom mohli každému zákazníkovi nabídnout pro něj optimální řešení. Týká se to celoevropského řešení mýta až po mýto na německých dálnicích od roku 2018“, uvádí dále Volker Huber.

více >>
Mag. Franz Pommer, jednatel Porsche ČR, Ing. Milan Chylík, ředitel ISŠA Brno, Ing. Vratislav Strašil, jednatel Porsche ČR, se symbolickými QR kódy vzdělávacího projektu QHERO

Porsche ČR startuje projekt QHERO na podporu mladých talentů v autobranži

QHERO, projekt komplexní podpory škol a studentů automobilového zaměření, zahájili v Integrované střední škole automobilní v Brně jednatelé společnosti Porsche Česká republika Vratislav Strašil a Franz Pommer předáním symbolického QR kódu řediteli školy Milanu Chylíkovi. Cílem projektu je motivace studentů k aktivnímu zájmu o obor a praxi.

více >>
ilustrační foto

Standard Industry 4.0 odstartuje revoluci v průmyslové výrobě - jsou výrobci připraveni?

Očekává se, že celková digitalizace výrobních procesů, Industry 4.0, umožní interní vylepšení a produktové inovace, zajistí snížení nákladů a zvýšení výnosů. To zní jako rajská hudba pro uši výrobců, ale jak jsou daleko od dosažení tohoto cíle? Může to být překvapivé, ale mnozí z nich mají před sebou ještě dlouhou cestu. Průzkum provedený firmou Sapio Research pro společnost Zetes odhaluje skutečný stav celého odvětví a odhaluje znepokojivou propast mezi operačními cíli firem a tím, čeho se jim dosud podařilo dosáhnout.

více >>
ilustrační foto

Panamský průplav se stal impulsem pro globální logistiku

Před rokem a čtyřmi měsíci začaly Panamským průplavem po několikaleté přestávce opět proplouvat velké námořní lodi. Dílo, které spojuje dva největší oceány na zeměkouli – Atlantský a Tichý – má ovšem mnohem delší historii, která se datuje až k roku 1914, kdy byl průplav otevřen. Od té doby mohou lodi překonávat překážku, kterou pro plavbu mezi oceány představuje americký kontinent. Na průplavu však po dlouhá léta od otevření pracoval zub času a tato vodní cesta také postupně přestávala stačit pro stále se zvětšující lodě. Jejich růst si v posledních desetiletích vyžádala bouřlivě se rozvíjející námořní doprava a logistika.

více >>
Oddělování nákladní a osobní dopravy vyžaduje investice do železniční infrastruktury

Oddělování nákladní a osobní dopravy vyžaduje investice do železniční infrastruktury

Nákladní doprava na železnicích v České republice se na hlavních tazích přetahuje o koleje s osobními vlaky. Lidé cestují po železnici více než dříve a kapacita tratí rostoucím požadavkům na dopravu nestačí. Proč se nemohou na jednu trať snadno poskládat nákladní a osobní vlaky, co to pro nákladní dopravu znamená a jaká jsou možná řešení, o tom jsme hovořili se dvěma odborníky. Ing. Vít Sedmidubský, vedoucí Oddělení dopravní politiky a čisté mobility, Odbor strategie Ministerstva dopravy ČR a Ing. Jaroslav Tyle, odborný specialista ze Sdružení železničních nákladních dopravců České republiky ŽESNAD.CZ pro LogisticNEWS odpověděli na několik otázek.

více >>
Svoji pozici v regionu budujeme na dobře položených základech

Svoji pozici v regionu budujeme na dobře položených základech

Přístav Antverpy patří k největším přístavům na světě. V zemích západní Evropy je známost přístavu a dopravní síť, která jej spojuje s vnitrozemím velice vysoká. Naopak v zemích střední a východní Evropy není přístav dostatečně znám, a to i přesto, že kapacity a služby tohoto přístavu mohou být pro místní subjekty velmi přínosné vzhledem k vzrůstajícímu objemu zahraničních investic v těchto zemích v posledních letech. Proto se přístav Antverpy rozhodl rozšířit síť svých zástupců v zahraničí o zástupce pro střední a východní Evropu, kterým je Martin Hubeňák.

více >>
Ve středoevropském prostoru trápí logistiku globální problém nedostatku lidí

Ve středoevropském prostoru trápí logistiku globální problém nedostatku lidí

Logistika v České republice se v mnoha ohledech stala součástí evropského i globálního obchodu. Poskytovatelé logistických služeb se zapojují do nadnárodních výrobních a distribučních řetězců a uplatňování moderních postupů a technologií se už dávno stalo součástí portfolia jejich logistických služeb. Jenomže zapojení do globálních souvislostí přináší i globální problémy, a tak Českou republiku trápí podobné neduhy jako její sousedy. V průmyslu i logistice dnes zní ve většině vyspělých zemí volání po lidech. Pro lidech kvalifikovaných a motivovaných, po kvalitních pracovnících, kteří chybí v Americe stejně jako v Británii, Německu – a také v České republice.

více >>
Logistika ryb je akční obor

Logistika ryb je akční obor

Potravinářství samo o sobě je specifickým odvětvím logistiky, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu a rychlost všech částí dodavatelského řetězce. Určitou podskupinou potravinové oblasti jsou ryby. Ač tento segment není tak objemový oproti ostatním potravinovým produktům nese sebou o to větší nároky na zpracování a především rychlost dodání od dodavatele ke konečnému spotřebiteli. Všechno včetně logistiky a veškerých dalších činností je orientováno na rychlost, kvalitní zpracování a bezpečnost pro spotřebitele.  

více >>
ilustrační foto

Nábor mladých talentů u FM Logistic přidává na intenzitě

Skupina FM Logistic, jeden z předních dodavatelů logistických služeb, každý rok nabírá absolventy a stážisty. V posledních dvou letech organizuje oddělení "náboru talentů" řadu akcí, kterými oslovuje mladé lidi: fóra, rozhovory na univerzitách, návštěvy na pobočkách, partnerství… Výsledkem je několik ocenění, které společnost získala v letech 2016 a 2017 v několika zemích v oblasti práce s mladými talenty.

Po ocenění „Nejlepší zaměstnavatel“ a „Happy at Work“ v kategorii absolventů ve Francii, „Přátelský zaměstnavatel“ v Polsku, „Nejatraktivnější zaměstnavatel 2017“ ve Francii a Rusku, získala nyní společnost FM Logistic již druhý rok po sobě označení „Happy Trainees“. Ocenění jsou důkazem, že společnost efektivně pracuje se svojí značkou zaměstnavatele a podporuje mladou generaci.

více >>
ilustrační foto

Gerlach sloučil své brněnské kanceláře

Společnost Gerlach, největší neutrální poskytovatel celních služeb v České republice, má ve všech regionech celkem již osmnáct kanceláří. Nedávno došlo v Brně ke sloučení dvou kanceláří do jedné.

Nové prostory se nachází v průmyslovém areálu Slatina ve stejnojmenné městské části. Výhodou nové kanceláře je výborná dostupnost od dálnice D1, jež leží jen 500 metrů daleko. V těsném sousedství se nachází i železniční nádraží Brno-Slatina. Řidiči ocení dostatek místa pro parkování a vstup do kanceláře přímo z parkoviště. Brněnská kancelář Gerlach poskytuje klientům zajištění všech celních režimů, jak v rámci zjednodušených postupů, tak i přímo na celním úřadě, který je nedaleko.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.