• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Václav Klaus ml.

„Založit školu je dnes téměř jako postavit jadernou elektrárnu“

Václav Klaus mladší zná problematiku vzdělávání mladých lidí velmi dobře ze své praxe. Přes 15 let působil jako ředitel sítě škol PORG, které se neustále pohybovaly na čele všech srovnávacích žebříčků státních i nestátních škol. Byl spoluzakladatelem Asociace aktivních škol, je autorem několika matematických učebnic a pravidelně publikuje a vyjadřuje se ke všem významným společenským otázkám. Dnes je Václav Klaus expertem pro školství ODS. Letos přijal pozvání, aby vystoupil v odborném programu Dne české logistiky s přednáškou o vzdělávání v logistické sféře. Využili jsme jeho přítomnosti a po vystoupení mu položili několik otázek.

více >>
ilustrační foto

Společný podnik pro celoevropské vyúčtování mýtného Toll4Europe GmbH zahajuje obchodní činnost

Společnosti T-Systems International GmbH, Daimler AG a DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG založily společný podnik pro vývoj a poskytování evropské elektronické mýtné služby (EETS) pro vozidla s celkovou hmotností nad 3,5 tuny. Všechny příslušné úřady pro hospodářskou soutěž již vydaly souhlasné stanovisko k tomuto společnému podniku.

více >>
ilustrační foto

Skupina Deutsche Post DHL usiluje o logistiku s nulovými emisemi do roku 2050

  • Ambiciózní průběžné cíle v oblastech snižování emisí CO2, lokálních emisí, ekologických zákaznických řešení a zaměstnaneckých aktivit do roku 2025
  • Předchozí cíl pro ochranu klimatu byl splněn před stanoveným termínem
  • Frank Appel: „Rozhodnutí, která přijímáme dnes, ovlivní, jak budou za 30 let žít naše děti.“
více >>
ilustrační foto

Anketa Flotila roku 2017: Volkswagen slaví úspěchy v hlasování fleetových manažerů

Volkswagen opět dominuje anketě Flotila roku, v níž o vítězích rozhodují hlasy fleetových manažerů a prodejní výsledky. V letošním roce vybojovaly vítězství ve svých kategoriích modely Tiguan a Touran, třetími místy přispěly k medailovému zisku také modely Polo, Golf a Passat a v kategorii MPV bodovaly rovněž modely Multivan a Caddy značky Volkswagen Užitkové vozy na druhé a třetí pozici. Úspěchy završil nový Tiguan třetím místem v hlasování o Flotilovou novinku roku 2017.

více >>
ilustrační foto

Méně kamiónů na českých dálnicích a čistší vzduch?

Až tisíc jednotlivých jízd nákladních vozidel po dálnici D1 ušetří letos společnost Raben Logistics Czech díky unikátní dlouhé soupravě combi train. Toto řešení je ohleduplné k životnímu prostředí: výrazně redukuje nárůst dopravy a snižuje škodlivé emise.

více >>
ilustrační foto

Letošní SpeedCHAIN Slovakia představí zítřek logistiky

Po velmi úspěšném loňském startovacím ročníku logistické konference SpeedCHAIN Slovakia se letos ve dnech 1. a 2. června uskuteční její druhý ročník. V krásném prostředí Zochovy chaty v Modre pri Pezinku se opět sejdou přední osobnosti slovenské i středoevropské logistiky a dopravy i odborníci z prostředí výrobních a obchodních firem, aby se seznámili s aktuálními trendy ve svém oboru. Letošní SpeedCHAIN Slovakia se koná pod heslem Logistika, lidé a procesy a bude tedy zaměřen na stále významnější problematiku interakce lidí s nastupujícím Průmyslem a Logistikou 4.0. Automatizace, robotizace a v centru toho všeho lidé, podnikatelé, výzkumníci, pracovníci, zákazníci. O podrobnostech jsme hovořili s manažerkou konference Lucií Padevětovou z pořadatelské společnosti RELIANT.

více >>
ilustrační foto

V případě ohrožení zásobovacího řetězce je třeba rychle reagovat

Bezpečnost zásobovacích řetězců je téma, ke kterému je třeba se stále vracet, neboť ačkoli většina firem již klade dostatečný důraz na zajištění bezpečnosti ve všech svých procesech či ve spolupráci v rámci řetězce, objevují se nová nebezpečí. Důvodem může být i to, že bezpečnost jako velmi obsáhlé a široké téma prostupuje prakticky všechny činnosti a měla by být do nich integrováno. Do logistiky navíc vstupuje stále více trend automatizace a robotizace a stojíme tak na začátku významné etapy proměn většiny oborů. O názor jsme požádali odborníky.

více >>
Roman Horváth, jednatel společnosti SATUM CZECH

„SATUM je pro mne obrovský závazek a zodpovědnost vůči klientům“

Roman Horváth se před dvaceti lety spolu se dvěma dalšími společníky rozhodl učinit důležitý krok. Všichni tři pracovali v pojišťovnictví a měli vlastní představu o tom, jak poskytovat servis klientům v oblasti průmyslového pojištění. Z jejich nadšení a odhodlání vznikla společnosti SATUM CZECH, dnes jedna z největších pojišťovacích makléřských společností působících v České republice. S Romanem Horváthem jsme se u příležitosti dvacetiletého výročí firmy ohlédli zpět na léta, ve kterých SATUM CZECH rostla do současné podoby. Požádali jsme také o názor na současnou situaci na pojišťovacím trhu a o krátký pohled do budoucnosti.

více >>
ilustrační foto

Ekologická řešení mají v logistice své místo

Ekologie, ochrana životního prostředí, snižování uhlíkové stopy, udržitelnost. To jsou témata skloňovaná v posledních letech snad ve všech oblastech lidské činnosti. Logistika je rozsáhlý obor a zahrnuje mnoho oblastí, proto je zřejmé, že na ekologii a životní prostředí má velmi výrazný vliv, ať už se jedná o skladování, balení nebo přepravu zboží. Na společnosti pohybující se v oblasti logistiky je vyvíjen tlak směrem ke snižování uhlíkové stopy a ochranu životního prostředí, který se však často setkává na druhé straně s vyššími náklady těchto řešení nebo, v případě dopravy, nedostatečnou legislativou či infrastrukturou, které mohou zavádění alternativních řešení omezovat či zpomalovat.

více >>
ilustrační foto

FM LOGISTIC optimalizovala proces inventury

FM LOGISTIC a Hub One  ZVEŘEJNILI PRVNÍ VÝSLEDKY TECHNOLOGIE INVENTORY VIEWER, ŘEŠENÍ, KTERÉ MINIMALIZUJE POTŘEBU LIDSKÝCH ZDROJŮ

Inventura skladových zásob, ať už z daňového důvodu, nebo z důvodu průběžné kontroly, vyžaduje vynaložení nemalých prostředků, především v oblasti lidských zdrojů. Často je nutné zajistit I externí pracovní síly.

Hub One, poskytovatel B2B služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií a FM Logistic, přišli před rokem s technologickou novinkou v podobě “prohlížeče zásob”; automatizovaným řešením, které snížilo nároky inventurního procesu na lidské zdroje na minimum. Řešení, které vyvinul Hub One na míru potřebám FM Logistic, bylo úspěšně testováno v několika jejích skladech.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.