• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Linde Material Handling a Lucie Výborná zvou na závod vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2017

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH), výrobce manipulační techniky a poskytovatele logistických řešení, a moderátorka Lucie Výborná připravily videopozvánku na 10. ročník legendárního závodu Ještěrka Cup 2017. Unikátní mistrovství řidičů vysokozdvižných vozíků se koná v sobotu 2. září v Praze na Letenské pláni.

více >>
MATTONI EXPRESS

Už pět let jezdí vody od KMV na Moravu vlakem a ulehčují D1 od kamionové dopravy

Zatímco řidiči na D1 pravidelně tráví svůj čas v nekonečných kolonách, Karlovarské minerální vody (KMV) již pátý rok ulehčují této přetížené dálnici využíváním vlakové dopravy pro své produkty směřující na Moravu. V červenci 2017 vyjel z Kyselky již 415. vlak Mattoni s nákladem pro moravské spotřebitele! Od zahájení provozu vlečky z Kyselky do Vojkovic v srpnu 2012 KMV nahradily jízdu takřka 9.750 kamionů!

více >>

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji 2015/2016: ŠKODA AUTO přesvědčuje svou příkladnou ochranou životního prostředí a silnou společenskou angažovaností

Společnost ŠKODA AUTO s aktuální Zprávou o trvale udržitelném rozvoji, předložila bilanci své péče o životní prostředí za roky 2015 a 2016. Stejně jako v minulých letech, i tentokrát automobilka v rámci strategie ,GreenFuture‘ podstatně snížila svou ekologickou stopu. To platí jak pro modelovou paletu značky, tak i pro oblasti výroby vozů, logistiky nebo showroomy. Jedním z výrazných úspěchů společnosti ŠKODA AUTO je vedle minimalizace emisí CO2 také snížení spotřeby energií a vody i příkladná recyklace. Automobilka se kromě toho zapojuje také v rámci celé řady projektů a aktivně tak přijímá společenskou odpovědnost.

více >>
ilustrační foto

SAVILLS JE NOVÝM SPRÁVCEM NEMOVITOSTÍ SPOLEČNOSTI IMMOFINANZ V ČR

Mezinárodní realitní poradenská firma Savills získala zakázku od společnosti IMMOFINANZ AG. Zakázka se týká správy čtyř kancelářských budov v Praze. Portfolio přechází pod správu Savills od července 2017. 

více >>
ilustrační foto

„Nejvíce mě baví variabilita našich řešení a různorodost zákazníků“

Ne vždy je cesta každé společnosti dlážděna úspěchem. Své o tom ví ve společnosti První obalová a trochu jste si o tom mohli přečíst i v posledních čtyřech vydáních magazínu LogisticNEWS. Když však v jejím čele stojí ti správní lidé s jasnou vizí a cílem, dají se i leckteré překážky a neúspěchy překonat a najít opět ten správný směr.

více >>
ilustrační foto

City logistika – drážní dopravní prostředky

V klasické městské dopravě existují dva základní kolejové dopravní prostředky – metro a tramvaj. Metro je definováno jako doprava s vlastní zcela oddělenou dopravní cestou a automatickým řízením provozu, je charakteristické vysokou přepravní kapacitou, která je dána používáním souprav o velké obsaditelnosti a krátkými intervaly. Trasy metra jsou také částečně (někdy většinově) vedeny v tunelech. Vzhledem k tomu a existenci oddělené dopravní cesty obecně je metro investičně i provozně nejdražším dopravním prostředkem, zejména z pohledu fixních nákladů.

více >>
ilustrační foto

Marek Cvačka: „ESA logistika rozšířila spolupráci i s Tesco na Slovensko“

Již několik let trvá v České republice spolupráce ESA logistika se společností Tesco. ESA jako logistická a dopravní společnost původně nabídla svou kapacitu pro vykrytí zvýšených dopravních požadavků Tesco a objem spolupráce postupně rostl. Dnes je ESA logistika výhradním dopravcem pro Tesco ČR pro suché a chlazené zboží. Spolupráce však nezůstala omezena pouze na jednu zemi a v loňském roce začala ESA poskytovat služby pro Tesco na Slovensku. O rozšiřování služeb u našich sousedů s námi hovořil Marek Cvačka, operations director, ESA Group.

více >>

Evropa v pohybu: iniciativy týkající se čisté, konkurenceschopné a související mobility

Poslední květnový den zveřejnila Evropská komise nové iniciativy k budoucí mobilitě. Ke každému odstavci návrhu byl přiřazen konkrétní seznam navrhovaných opatření. Tyto podrobnosti by výrazně rozšířily rozsah článku. Nadto Komise předpokládá do roka další doplnění návrhů. Důležité však je o těchto problémech diskutovat, protože by je neměly zastiňovat předvolební sliby. Mezinárodní závazky mají přednost i před ústavou a ke vstupu do EU nikdo ČR nenutil, Komise naopak vyvíjela značné úsilí nepřehnat všemožnou liberalizaci sociální tržní ekonomiky v ČR.

více >>
ilustrační foto

Jungheinrich oslavil 25 let působení v ČR

Společnost Jungheinrich oslavila v polovině června 25 let své existence v ČR. Tiskové konference se zúčastnili předseda představenstva Jungheinrich AG Hans-Georg Frey, regionálního ředitele prodeje pro východní Evropu Jungheinrich AG Christiana Erlacha a ředitele Jungheinrich (ČR) s.r.o. Vratislava Přibyla.

více >>
ilustrační foto

Etihad Airways Engineering a DHL chtějí vylepšit svou logistiku v oblasti MRO

Společnost Etihad Airways Engineering, největší poskytovatel služeb MRO (Maintenance, Repair and Overhaul; údržba, opravy a generální opravy) pro komerční letadla na Středním východě, podepsala předběžnou smlouvu s DHL Supply Chain, specialistou na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, o subdodavatelském zajišťování veškerých funkcí vnitropodnikové logistiky.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.