• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Robert Holliger

Robert Holliger byl znovu zvolen prezidentem EPAL

Dne 28. června v Toulouse, Francie, bylo Valnou hromadou Evropské paletové asociace (EPAL) i Představenstvem EPAL jednomyslně potvrzeno jmenování úřadujícího prezidenta Roberta Holligera na další tři roky do funkce.

Robert Holliger je zakládajícím členem EPAL a od roku 2010 také prezidentem mezinárodní asociace pro výměnné nosiče nákladu, mezi které patří zejména europalety a ohradové palety. Ve své funkci prezidenta EPAL pan Holliger výrazně přispěl k rozvoji a úspěšnému růstu největšího světového sdružení zajišťujícího kvalitu nosičů nákladů.

více >>
ilustrační foto

Palety EPAL se budou v budoucnu také označovat inkoustovým tiskem

EPAL se rozhodl povolit označování palet EPAL také inkoustovým tiskem – současný systém značení (vypalování) platí i nadále.

více >>
Martina Nielsen

108 AGENCY posiluje v oddělení kanceláří. Na pozici senior consultant nastupuje Martina Nielsen, která má bohaté zkušenosti s pronájmem všech druhů prostor

Do kancelářského oddělení 108 AGENCY nastoupila od července nová posila – Martina Nielsen, která do 108 AGENCY přichází z Century 21 Ruby, kde na různých pozicích působila devět let. Martina Nielsen byla součástí týmu jenž vybudoval největší komerční oddělení v síti Century 21, kde pronajímala jak kancelářské prostory, tak retailové a skladové prostory.

více >>
Richard Endl

Richard Endl je novým vedoucím obchodu pro transport v DHL Supply Chain

Do nově vytvořené funkce vedoucí obchodu pro transport DHL Supply Chain, předního poskytovatele logistických řešení v České republice, byl jmenován Richard Endl. Hlavní náplní jeho práce bude získávat nové zákazníky, rozšiřovat portfolia služeb současných klientů a usilovat o maximální synergii a zefektivnění přeprav.   

více >>
ilustrační foto

Celní válka mezi USA a Čínou dopadá na tuzemské firmy. Zvažují přesun výroby z Číny do Česka kvůli nižším clům a snadnějšímu exportu do Severní Ameriky

Probíhající celní válka mezi USA a Čínou začíná ovlivňovat obchodní strategii vývozů v Česku. Mezi globálními hráči přibývá firem, které uvažují o přemístění výroby z Číny na domácí půdu a zrušení reexportů přes třetí země. K opatření je vedou stoupající celní sazby na čínské zboží určené pro americký trh. Dalším důvodem jsou rostoucí mzdy čínských dělníků. „Meziročně evidujeme od exportérů čtyřikrát více žádostí o propočty ekonomické výhodnosti přesunu výroby do Česka,“ říká Luděk Procházka ze společnosti Gerlach, která je v Česku největším poskytovatelem celních služeb pro vývozce i dovozce.

více >>

FM Logistic zveřejnila výsledky za finanční rok 2018 - 19

  • Nárůst tržeb o 11,8% na 1,3 mld. EUR (+15% bez vlivu kurzovních rozdílů)
  • 32% nárůst EBIT na 35,1 mil. EUR
  • Nové kontrakty podepsané během účetního roku 2018-19 v hodnotě 190 milionů EUR
  • Výnosy z dopravy vzrostly o 17%, částečně díky službě městské logistiky Citylogin
  • Pokračující investice do automatizace a digitalizace, 2 300 nových pracovních míst na plný úvazek   
více >>
Jan Kratochvil

Aimtec mění vedení své divize SAP

Jan Kratochvil povede v Aimtecu od 1. července divizi SAP. Ve firmě působí už dvanáct let, stál například u zrodu produktu SappyWMS. Nyní bude zastřešovat chod celého oddělení, které se specializuje na implementaci a vývoj všech řešení SAP ERP pro výrobní a logistické firmy. Před sebou má také přechod na SAP S/4HANA a rozvoj cloudových řešení. Na pozici střídá Halku Kračmerovou, která se rozhodla odejít z vedení divize, bude zde ale nadále působit jako Senior Business Consultant.

více >>
ilustrační foto

Přístavy, součást globálního dodavatelského řetězce

Pokračující globalizace ekonomiky přináší na jedné straně možnost uplatnění lokálních výrobců na světových trzích, na straně druhé však i rostoucí zátěž pro stávající dopravní infrastrukturu, jejíž modernizace a další rozvoj ani zdaleka nestačí tempu růstu objemů přepravovaného zboží. Jedním z článků celé infrastruktury, který tlak na navyšování kapacity prozatím velmi dobře zvládá, jsou námořní přístavy.

více >>
Josef Melzer

Josef Melzer novým prezidentem ČESMAD BOHEMIA

Předsednictvo Sdružení ČESMAD BOHEMIA zvolilo 31. května za nového prezidenta Sdružení Josefa Melzera. Ten je dlouholetým průkopníkem multimodálních konceptů kontinentální přepravy zboží a podporovatelem technologií umožňujících plynulý přechod mezi jednotlivými druhy dopravy. V pozici presidenta Sdružení navazuje na osmnáctileté působení svého předchůdce, kterým byl Vladimír Starosta.

více >>
Pavel Prokop

Být na straně zákazníka je poslání

Dodavatelský řetězec budoucnosti je stejně jako celá globální ekonomika postaven na inteligentních technologiích. Jejich úkolem je nahradit lidskou práci, zajistit bezchybnost jednotlivých procesů a jejich maximální efektivitu. Technologie však představují nemalé finanční investice. Právě finanční hledisko modernizace stávajících provozů významně brzdí zapojení jednotlivých podniků do dodavatelského řetězce budoucnosti. Stéle významnější roli tak v celém procesu hrají ty subjekty, které nabízejí vhodné podmínky financování jednotlivých technologií. Mezi nejvýznamnější hráče v této oblasti v České republice patří i společnost ČSOB Leasing. Ta prostřednictvím financování majetku pomáhá svým klientům tvořit a rozvíjet jejich podnikatelskou budoucnost a držet krok s domácí i zahraniční konkurencí. U příležitosti ročního výročí působení ve funkci generálního ředitele ČSOB Leasing a.s. a předsedy představenstva jsme o rozhovor na toto téma požádali pana Pavla Prokopa.

více >>
ilustrační foto

Železniční Hedvábná stezka má hub i v České republice

Dovozci a odesílatelé, kteří transportují zboží z Asie do Evropy a cílovou destinací je pro ně Česká republika nebo Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko či Itálie, ušetří na železnici i díky pražskému hubu ve srovnání s námořní přepravou čas a ve srovnání s leteckou přepravou opravdu výrazně náklady. Železniční přeprava se těší stále větší oblibě, mimo jiné také díky celkem dobré predikovatelnosti času doručení. „Přeprava je organizována na základě pravidelných spojů a naši zákazníci mohou počítat s tím, že jejich zásilky dorazí do pražského hubu v ideálním případě dokonce už za 14 dnů. Sofistikovaná železniční síť spojuje hlavní evropský hub v polském Terespolu (Małaszewicze) s celou Evropou,“ uvádí David Knobloch, prokurista společnost Geis Air+Sea CZ. „Pokud zákazník potřebuje dopravit zboží dále například do Chorvatska, Rakouska nebo Itálie, je pro něho výhodná vykládka v Praze. Pro zboží, které směřuje na belgický, nizozemský nebo francouzský trh je výhodná vykládka na území Německa,“ dodává Knobloch.

více >>

Visa B2B Connect spuštěna celosvětově

Společnost Visa oznámila, že zahájí komerční provoz platformy Visa B2B Connect, což finančním institucím umožní globální zpracovávání firemních přeshraničních plateb vysokých částek. Visa B2B Connect bude spuštěna na 30 obchodních trzích a dalších 90 trhů bude následovat na konci roku 2019.

Spuštění platformy Visa B2B Connect je důležitým milníkem, který urychlí vývoj toho, jakým způsobem se globální platby při zpracování pohybují,řekl Kevin Phalen, senior viceprezident a vedoucí Visa Business Solutions. “Řešení umožňující přímé transakce mezi bankami nám pomáhá zlepšovat slabá místa v odvětví. S Visa B2B Connect jsou platby rychlejší a snadnější. Tím posilujeme konzistenci a transparentnost dat.

více >>
Xavier Prévost

FM Logistic jmenuje Xaviera Prévosta do svého výkonného výboru

Francouzská logistická a dopravní společnost FM Logistic oznamuje, že dne 15. dubna byl jmenován do funkce ředitele pro Obchodní řešení & Informační systémy, pan Xavier Prévost. Stal se také členem výkonného výboru FM Logistic, který je podřízený prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti, Jean-Christophe Machetovi.

V rámci nově vytvořené pozice bude Xavier Prévost vést IT oddělení a oddělení pracující na obchodních řešeních, včetně týmů vyvíjejících inovace, týmů pro výzkum a vývoj produktů, řízení projektů a neustálé zlepšování. Bude hrát klíčovou roli v probíhající digitální transformaci a automatizaci procesů, stejně jako v úsilí společnosti o bezchybný provoz.

více >>

DACHSER spustil praktické testy eActrosu od Mercedes-Benz

Plně elektrické osmnáctitunové vozidlo eActros zásobuje DACHSER zákazníky v centru Stuttgartu. Tím je DACHSER flotila zahrnující i nákladní elektrokola pro bezemisní zásobování centra tohoto německého města kompletní.

více >>
ilustrační foto

Budoucnost logistických nemovitostí: Od vize k realitě

Několik posledních let přineslo spoustu podnětů pro změny, kterými dnes prochází a v nejbližších letech ještě mnohem více procházet bude veškerá průmyslová výroba. Ve stejné době prochází revoluční proměnou i spotřebitelské chování značné části světové populace. Mezi nejvýznamnější trendy moderní společnosti tak neodmyslitelně patří masový nástup automatizace, využití umělé inteligence, internet věcí a revoluce v segmentu B2C, kterému rok od roku stále více dominuje e-commerce. Tyto změny se nutně promítají do celého dodavatelského řetězce, který na ně musí flexibilně reagovat. Potřeba změn se již dnes projevuje i v oblasti logistického developmentu. Jak bude vypadat sklad či logistický park budoucnosti? Požadavky, které dnes zahrnují například ekologickou vstřícnost, nízkou energetickou náročnost či snadný přístup k infrastruktuře, půjdou nepochybně daleko za dnes standardní úroveň. Je velmi pravděpodobné, že již brzy budeme od developerů vyžadovat, aby logistické nemovitosti splňovaly požadavky na energetickou soběstačnost, ekologickou pasivitu, kvalitní pracovní podmínky či na vytvoření komfortního zázemí pro plnohodnotný život zaměstnanců …. Co z toho je prozatím jen pouhá fikce a co reálné obrysy podoby výrobních a logistických nemovitostí blízké budoucnosti?

více >>
Jaroslav Kaizr, ředitel oddělení pronájmu komerčních nemovitostí společnosti Savills pro ČR a SR

Česká republika na cestě ke skladům 2.0

Celý průmyslový trh se mění před očima. Vzestup internetových obchodů a pokračující orientace na udržitelnost vedou k přesunu logistických nemovitostí blíže ke koncovým místům dodání. V současné době můžeme sklady najít spíše na okraji měst, přičemž účelem jejich vzniku byla obsluha kamenných obchodů, velkoobchodů nebo výrobních závodů – spíše, než aby odpovídaly dnes typicky roztříštěné síti dodacích destinací, jimiž jsou domácnosti a kanceláře zákazníků.

více >>
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Trendy a novinky logistického developmentu

Automatizace, digitalizace, internet věcí, umělá inteligence; to vše jsou charakteristické rysy revoluční proměny průmyslu, se kterými jdou ruku v ruce i změny v rámci celého dodavatelského řetězce. Ten musí být připraven reflektovat nejen požadavky na technologickou kompatibilitu, komunikační standardy a transparentnost procesů, ale stále více i na energetickou udržitelnost, ekologickou vstřícnost a schopnost nabídnout potřebné množství kvalifikovaných pracovních sil. Nad trendy a směry vývoje jsme měli možnost diskutovat s Pavlem Sovičkou, generálním ředitelem Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain

Padesátku slavím společně se svojí firmou

Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain pro region střední a východní Evropy, je energickým manažerem se smyslem pro nové technologie a inovace. Kromě odborných znalostí disponuje nadšením pro věc, které se stává motorem a inspirací pro celý jeho pracovní tým i zájemce o logistiku.

více >>
ilustrační foto

CPI Park Mlýnec má stavební povolení pro novou halu společnosti Eissmann

CPI Park Mlýnec rozšiřuje řady svých nájemců o společnost Eissmann, globálního výrobce nejmodernějších vysoce kvalitních kožených komponentů. V první polovině roku 2020 bude plně klimatizovaná výrobní hala vyrábět interiérové doplňky pro prémiové značky automobilů jako Aston Martin, McLaren, Porsche a mnoha dalších. Do regionu tak přinese 150 nových pracovních míst.

více >>
ilustrační foto

Přeprava nebezpečného zboží s GO! Express & Logistics

Při přepravě nebezpečného zboží, které spadá do klasifikace ADR, je nutné dodržovat speciální pravidla. Správná orientace v problematice přepravy zásilek ADR je komplikovaná, proto není divu, že mnohdy samotný odesílatel nezná všechny podmínky důležité pro tento typ přepravy, ať už se jedná o potřebnou dokumentaci či správné označení a zabalení zásilky.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.