• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

DPD hlásí 16% nárůst exportních zásilek. Podnikatelům chce pomoci na evropské trhy

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, se dlouhodobě zabývá mezinárodní přepravou. Za tu v loňském roce firma utržila 490 milionů korun, což je o téměř 9 % více než v roce 2015. Společnost loni přepravila ze zahraničí do Česka 3 miliony zásilek, do zahraničí pak 1,5 milionu - což činí o 16 % více exportních zásilek než v předešlém roce. V roce 2017 chystá DPD řadu novinek pro firmy i koncové zákazníky. Jedná se například o zapojení do celoevropské sítě výdejních míst Pickup či edukativní workshopy a videa.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy i nadále podporuje české běžecké lyžování

  • Sezona ve znamení kulatých jubilejí: 10 let SkiTour, 50 let Jizerské 50
  • SkiTour „Powered by AMAROK“: šest závodů pro velké i malé běžce
  • Volkswagen zajišťuje účastníkům a divákům komfortní zázemí

Volkswagen Užitkové vozy slaví v rámci dlouhodobého partnerství s českým běžeckým lyžováním dvě kulatá jubilea: 50. ročník kultovního závodu v běhu na lyžích Jizerská 50 a 10. ročník populárního seriálu běžeckých závodů pro celou rodinu SkiTour, jehož je Jizerská 50 součástí. Volkswagen Užitkové vozy přispívá jako hlavní partner k jedinečné atmosféře závodů největšího seriálu v běhu na lyžích v České republice komfortním zázemím za podpory flotily osobních a užitkových vozů Volkswagen s pohonem všech kol 4Motion.

více >>
Využití standardů Systému GS1 v nemocničním zařízení - procesy a doporučené datové nosiče (čárový kód GS1-128 a 2D kód GS1 DataMatrix)

Nizozemsko: nemocnice řídí zásoby pomocí standardů GS1

Amsterodamská nemocnice OLVG (Onze Lieve Vrouwe Gasthuis) se souhrnnou kapacitou 1000 lůžek dlouho nedisponovala žádnými daty o aktuálním stavu zásob a např. dobu použitelnosti zdravotnických prostředků její zaměstnanci kontrolovali manuálně. Po implementaci standardů GS1 má nyní personál přesné informace o skladových zásobách, nemocnice ušetřila ohromné prostředky díky eliminaci ztrát zapříčiněných prošlou exspirací a nucenou likvidací nepoužitých zásob a dosáhla významného zefektivnění řízení zásob.

 

více >>
ilustrační foto

Amazon: Vybalujte zboží v pohodě

Každý z nás to určitě zažil. Těšíte se z dárku, který právě dorazil, zbývá ho už jen vybalit. Radostné očekávání ale vzápětí vystřídá frustrace, když zjistíte, kolik energie budete muset vyvinout, abyste ho vysvobodili z obalu. Nervy drásající souboje s všemožnými plastovými drátky, poutky, drapáky či fóliemi inspirovaly odborníky k termínu „wrap rage“. Termín zkráceně vystihuje míru frustrace a rozladění zákazníků z nedobytného balení, jejichž odstraňování často zabere i několik minut a nezřídka končí pořezanými prsty.

více >>
ilustrační foto

Náročná logistika potravin přináší řadu výzev

Ačkoli v různých zásobovacích řetězcích platí stejné základní logistické principy, přesto mají některé komodity v logistice zvláštní postavení. Patří sem například logistika potravin, která musí řešit řadu otázek a problémů, které jsou pro ni specifické. Zajišťuje distribuci zboží, které má mnohdy velmi omezenou dobu spotřeby či je náročné na udržení stálých teplotních podmínek nebo musí být skladováno a přepravováno odděleně od jiných komodit. Z toho vyplývají vysoké nároky na kvalitu a časově přesné dodávky pro odběratele, kteří bedlivě sledují nastavené parametry služeb. S tím vším se musí logistika potravin vypořádat.

více >>
ilustrační foto

Obal, přítel výrobku …

Obaly a obalové technologie dnes představují samostatný a velmi rozsáhlý obor, zahrnující širokou škálu činností od laboratorního výzkumu přes vývoj, testování, sériovou i individuální výrobu, průběžné inovace až po recyklaci. Obalový průmysl se tak chová podobně, jako jakékoliv jiné průmyslové odvětví – snad s tím rozdílem, že ve vývoji a výrobě obalů se více než v řadě jiných odvětví zrcadlí potřeby a požadavky jednotlivých zákazníků na velmi individuální průvodní servis. Vhodné formy balení a ochrany materiálů, polotovarů i hotových výrobků musí od samotného počátku zohledňovat konkrétní podmínky, specifické požadavky zákazníka, dopravce či speditéra, ale i konečného uživatele … A to platí v dnešní globalizované době víc, než kdykoliv předtím.

více >>
ilustrační foto

„Chci přivést do dopravy více mladých lidí“

Svaz spedice a logistiky má dlouholetou historii. Jeho cílem je rozvoj a podpora spedice a logistiky v České republice. Více než deset let stál v jeho čele Ing. Jan Ekl, který svou prací významně přispěl k činnosti svazu a podpoře dopravců a speditérů. Vedení svazu nyní z jeho rukou přebírá jeho nástupce Ing. Petr Rožek, odborník s dlouholetou praxí v oblasti dopravy a spedice. Krátce po jeho nástupu jsme se Ing. Rožka zeptali s jakými plány a cíli do funkce přichází.

více >>
ilustrační foto

Tablety Panasonic Toughpad letěly do vesmíru… a přežily!

Za plného provozu letěly 34 000 metrů do blízkého vesmíru, zažily teploty -67 °C a vrátily se zpátky na Zem rychlostí převyšující 400 km/h

více >>
FM Logistic

PARTNERSTVÍ FM LOGISTIC A EM ŠTRASBURK

Společný výzkumný projekt přinesl systém di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech

FM Logistic, přední poskytovatel skladování, přepravy a obalových služeb, spolupracuje od roku 2011, formou financování výzkumných projektů, s katedrou řízení dodavatelského řetězce na obchodní akademii EM ve Štrasburku.

Po 4 letech práce a po a úspěšné pilotní fázi, bude nyní jeden ze společných projektů vypuštěn do světa; jedná se o diagnostický systém s názvem Di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech a řeší otázky produktivity.

více >>
Vzducholoď Světlušky pro benefiční koncert bezpečně doplula do skladu v Kladně

DACHSER: Dva roky se Světluškou

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic druhým rokem podporuje Světlušku, projekt Českého rozhlasu, který se věnuje dětem a dospělým se zrakovým postižením. Spolupráce je to veskrze logistická – DACHSER zajišťuje pro Světlušku skladování propagačních předmětů a vybavení pro realizaci nadačních akcí. V loňském roce činila hodnota daru ve formě poskytnutých služeb čtvrt milionu korun.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.