• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

DHL umožňuje firmám předvídat nečekaná rizika

DHL pokračuje v rozšiřování svého portfolia nástrojů pro řízení dodavatelských řetězců a analýzu spuštěním transparentního portálu DHL Resilience360. Portál umožní zákazníkům sbírat důležitá data, aby mohli lépe vyhodnocovat svou zranitelnost ve vztahu k přírodním katastrofám, legislativě, koncentraci rizik nebo politickým událostem. Díky nové on-line službě získají nadnárodní společnosti kompletní obraz o své dodavatelské síti, včetně dodavatelů na všech stupních dodavatelské hierarchie. 

více >>

Individuální nastavení splátky motivuje Čechy k pořízení aut

Dvě třetiny Čechů v minulosti nakoupilo auto za hotové, asi třetina českých spotřebitelů financovala, či financuje své auto prostřednictvím úvěru nebo leasingu. Spotřební chování českých domácností se však postupně mění. Do budoucna uvažuje o možnosti financovat auto prostřednictvím úvěru nebo leasingu necelá polovina Čechů. Informace vyplývají z aktuálního průzkumu Financování vozů v Česku realizovaného pro Volkswagen Financial Services.   

více >>
ilustrační foto

EDI projekt roku 2016 ovládla společnost L’Oréal

Vítězem letošního, v pořadí již šestého ročníku soutěže o nejlepší EDI projekt roku se stala společnost L’Oréal, světový lídr v oboru kosmetiky, a to s projektem „Společné řešení EDI pro národní pobočky L’Oréal“. Redakce odborného portálu EdiZone ocenila především komplexnost řešení, které přineslo značné úspory z harmonizace formátů elektronické výměny dat (EDI – Electronic Data Interchange). L’Oréal se tak zbavil starosti o konverze dokladů do podnikového systému, které jsou nyní řešeny automaticky pomocí řešení Orion od společnosti CCV Informační systémy. Projekt zároveň umožnil rozšíření portfolia používaných EDI zpráv o elektronický dodací list (DESADV) a elektronickou fakturu (INVOIC) s maďarskými zákazníky. Další ocenění v průběhu slavnostního večera, který se uskutečnil 24. listopadu v prostorách Jihoměstského pivovaru v Praze – Chodově, získaly společnosti ROSA market a HENKEL ČR.

více >>
ilustrační foto

Společnost cargo-partner spouští vlastní celoevropskou burzu přeprav „Road Carrier Platform“

Burza Road Carrier Platform společnosti cargo-partner je v provozu od 7. listopadu 2016. Tato databanka přeprav zjednodušuje vyhledávání aktuálních nabídek nákladů, dostupné kapacity vozů a poskytuje cenné informace pro efektivní vytěžování.

více >>

Mileniálové budou brzy tvořit třetinu pracovní síly. Firmy s nimi však stále neumí pracovat

Nedostatečné pochopení nastupující generace tzv. mileniálů a nutnost zavést flexibilnější firemní struktury, to jsou největší výzvy, které stojí před personalisty českých i globálních firem. Vyplynulo to z diskuze odborníků Institutu členů správních orgánů (Czech Institute of Directors - CIoD), společnosti Stanton Chase a více než čtyř desítek odborníků na personalistiku z českého trhu.

více >>
ilustrační foto

Mall.cz úspěšně otestoval doručování dronem. Balíček předal za 3 minuty

První e-shop v ČR, který otestoval doručení dronem

Testovací doručení proběhlo pod dohledem Úřadu pro civilní letectví

Využití dronů je limitováno legislativou

více >>
ilustrační foto

Ztráty a nálezy ve veřejné dopravě

Přestože v Česku neexistuje žádná centrální statistika ztrát a nálezů, je možné odhadnout, že jen počet hlášených případů přesáhne až 100 000 ročně, přičemž skutečný počet ztracených věcí je ještě násobně vyšší. Jiný důležitý údaj vyplývá z výsledků průzkumů, podle nichž má 80 % nálezců dobrou vůli nalezenou věc vrátit, odrazuje je však pracnost a také nejistota ohledně toho, jak mají vlastně postupovat. Podívejme se tedy, co platí pro oblast veřejné hromadné dopravy.

více >>
ilustrační foto

„Výhodou byl neopakovatelný start podnikání v dopravě, spedici a logistice“

Logistika sdílí ve většině zemí střední Evropy společnou historickou zkušenost čtyřiceti let centrálně řízeného hospodářství socialistického státu. V České republice ve srovnání s ostatními středoevropskými zeměmi sovětského bloku tuto zkušenost ještě více zdůraznilo téměř naprosté zestátnění všech ekonomických činností a postavení podnikání mimo zákon. Logistika byla zakázané slovo, neboť představovala – spolu s kybernetikou – buržoazní pavědu.

více >>
ilustrační foto

Význam české logistiky ve středoevropském regionu roste

Středoevropský region se pro logistiku stává stále více téměř zemí zaslíbenou. Existuje zde dobrá dopravní i logistická infrastruktura a velké logistické firmy do regionu lákají nízké mzdy i kvalifikovaní zaměstnanci. Poptávku po logistice přitom táhne nejen výroba, ale také rostoucí spotřeba obyvatel. Dnes jsou v regionu pevně usazeni již prakticky všichni velcí globální i evropští hráči na poli logistiky a odborníci očekávají, že podmínky příznivé pro rozvoj logistiky v regionu budou pokračovat.

více >>
ilustrační foto

Štíhlá logistika zamezí plýtvání a uvolní firmám zdroje

Pro každý článek zásobovacího řetězce je důležité, aby v systému nedocházelo k plýtvání zdroji a nevznikaly tak zbytečné náklady. V této snaze hraje důležitou roli štíhlá logistika (lean logistics), která hledá způsoby, jak zamezit plýtvání zdrojů v zásobovacím řetězci. Jejím prvním krokem je vždy nalezení těch činností, v nichž k plýtvání dochází. Následuje důkladná analýza následovaná opatřeními k ozdravování či zeštíhlování logistických procesů.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.